Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Regina, Pszeniczne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • jerzy
    piwoholik
    • 10-2001
    • 4705

    #16
    A ja na pianę narzekać nie będę - przy nalewaniu czapa tworzy się bardzo ładna, opada równomiernie do całkiem grubego kożucha osadzając się też na ściankach.
    Zapach intensywny, typowy dla pszeniczniaków. Smak też typowy dla tego gatunku lekko kwaskowaty, jedynie brak takiej specyficznej aksamitności - myślę, że jest to spowodowane brakiem drożdży.
    Oczywiście wolałbym mętne - jak wszyscy wyedukowani piwosze, ale lepszy taki niż żaden i przyjmuję argumentację browaru w tym zakresie. Mam nadzieję, że przyjmie się na rynku.
    Brawo Regina!
    browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

    Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

    Comment

    • Shlangbaum
      Senior
      • 03-2005
      • 5828

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Złote pszenicą -tak napisałby Mickiewicz. Szkoda, że "aż tak" klarowne. [4.5]
      Piana: Piana mnie zawiodła. Pomimo solidnej czapy opada do miernego kożuszka. [3.5]
      Zapach: Lekko drożdżowy, poza tym pachnie pszenicznym słodem. Delikatny nie nachalny. [5]
      Smak: Bardzo gładki. Drożdżowo-słodowy jak zapach. Z lekką goździkową cierpkością. Niekiedy zalatuje mącznym posmaczkiem, ale bardzo delikatnie. O dziwo jak na pszeniczne, to czuć troszkę goryczki. Smak ciekawy i przyjemny, choć bardzo, bardzo inny niż pszeniczniaki niemieckie. [4.5]
      Wysycenie: Jak przystało na pszenne. Nie nachalny gaz. Lekko orzeźwiający. Szkoda, że nie wytworzony przez drożdże pływające w butelce... [4.5]
      Opakowanie: Bączek z ładną etykieta. Podane są wszelkie informacje jak należy. Mam nadzieje, że kiedyś doczekam się tego piwa z NRW. [5]
      Uwagi: Fajne piwo. Myślę, że jak się przyjmie to się troszkę poprawi i będzie jeszcze lepsze. Zprezentowała mi je Regina. Chciałbym jednak móc kupić je w sklepach w całej Polsce lub napić się z kija.

      Moja ocena: [4.6]

      Krakowski Konkurs Piw Domowych !

      Comment

      • peter_1000
        Senior
        • 05-2003
        • 583

        #18
        Czy owy wynalazek jest już może dostępny w jakiejś z dużych sieci handlowych? Zanim pojawi się w moich rejonach czyli na południowo wschodnich krańcach czarnej dziury, pewnie wcześniej napiję się India Pale Ale ukraińskiej produkcji
        Przemyski Browar Forteczny oraz wędzarnia

        Comment

        • robox
          = kapslarz =
          • 11-2002
          • 8188

          #19
          Pewnie w żadnej dużej sieci handlowej nie jest dostępny i nie będzie. Co do pojawienia się jakiegokolwiek piwa z Reginy na Dolnym Śląsku, to nie mam żadnych złudzeń. Po prostu nie ma szans (nawet w sklepach specjalistycznych z piwem).

          Comment

          • Shlangbaum
            Senior
            • 03-2005
            • 5828

            #20
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika peter_1000
            Czy owy wynalazek jest już może dostępny w jakiejś z dużych sieci handlowych? Zanim pojawi się w moich rejonach czyli na południowo wschodnich krańcach czarnej dziury, pewnie wcześniej napiję się India Pale Ale ukraińskiej produkcji
            Pisz bezpośrednio do browaru przez ich stronę internetową. Zamów skrzynkę. Do Krakowa przysłali. Jak się nie uda piwa uzyskać, to przynajmniej bedą wiedzieć, że jest w Polsce duże zainteresowanie tym piwem jak wszyscy zaczną rozsyłać maile.

            Krakowski Konkurs Piw Domowych !

            Comment

            • Oskarx
              Senior
              • 02-2004
              • 248

              #21
              Świetnie!
              Jak tylko ktoś znajdzie w Warszawie w sklepie niech da znać na forum!!
              Oskar

              Comment

              • sebox
                Member
                • 08-2004
                • 73

                #22
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Oskarx
                Świetnie!
                Jak tylko ktoś znajdzie w Warszawie w sklepie niech da znać na forum!!
                Zajrzyj do odpowiedniego wątku http://www.browar.biz/forum/showthre...601#post477601 , a napewno się dowiesz
                - Wujek Brewery -

                Comment

                • arcy
                  Senior
                  • 07-2002
                  • 7538

                  #23
                  Piwo, które przywiozłem z Żywca, wczoraj było już trochę "zbyt pszeniczne". Zastanawiam się, co mu zaszkodziło - brak lodówki podczas giełdy i powrotu z niej, czy zbyt długi okres przechowywania.

                  Comment

                  • kloss
                    Senior
                    • 03-2003
                    • 2526

                    #24
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zythum
                    Nie sądzę, że dla zabawy i sztuki. W Gizycku podobno już dostępne normalnie.
                    Byłem wczoraj w Giżycku.Objechałem pół miasta i okolicę i nigdzie nie było tego piwa.Panie w sklepach robiły duże oczy jak pytałem.Na wizytę w browarze było niestety za póżno.

                    Comment

                    • earl_grey
                      Senior
                      • 05-2005
                      • 203

                      #25
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kloss
                      Byłem wczoraj w Giżycku.Objechałem pół miasta i okolicę i nigdzie nie było tego piwa.Panie w sklepach robiły duże oczy jak pytałem.Na wizytę w browarze było niestety za póżno.
                      Browar nie sprzedał w okolicy ani jednej skrzynki, szukanie w Giżycku i okolicach to próżny wysiłek

                      Comment

                      • cielak
                        Senior
                        • 03-2004
                        • 2890

                        #26
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: pilsowy, słomkowy. Dla mnie "pszenica" powinna być mętna. [3]
                        Piana: duża drobno ziarnista długo żyjąca, choć nie do końca picia. Ale ślady pozostawia. [4]
                        Zapach: owocowe nuty-chmielowy, lekko drożdżowe zapaszki. Trochę za dużo tu czuć chmielu. [4]
                        Smak: lekka kwaskowość, przebijająca się słodowość, troszkę mało posmaku drożdzowego [4]
                        Wysycenie: czuć i widać że bąbelki pracują za równo na języku jak i w kuflu [5]
                        Opakowanie: ogólnie ok tylko etykieta, moim zdaniem, powinna byc jakaś bardziej kolorystycznie dopracowana. [4]
                        Uwagi: Piwko od Shlanqbauma za co dzięki.(no i dzięki dla E-Prezesa mi je dostarczył, a nie wypił po drodze )
                        Pierwsza no i najlepsza polska pszenica jak na razie. Miejmy nadzieję że pojawi się jakaś konkurencja.

                        Moja ocena: [4]
                        zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

                        Comment

                        • kloss
                          Senior
                          • 03-2003
                          • 2526

                          #27
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika earl_grey
                          Browar nie sprzedał w okolicy ani jednej skrzynki, szukanie w Giżycku i okolicach to próżny wysiłek
                          To gdzie to można kupić oprócz browaru?

                          Comment

                          • e-prezes
                            Senior
                            • 05-2002
                            • 19167

                            #28
                            gdzie szukać

                            tutaj masz odpowiedni wątek.

                            Comment

                            • Oskarx
                              Senior
                              • 02-2004
                              • 248

                              #29
                              Nareszcie.

                              Piana; dobra utrzymuje się do końca, pozostaja krążki

                              Gaz: mogłoby być trochę więcej

                              Smak:trochę za mało pszeniczny ale pewnie dlatego ,że to wersja filtrowana

                              Zapach:NAJLEPSZY przypomina mi ukraińskie piwa pszeniczne z beczki

                              Opakowanie:dla mnie bomba lubie bączki

                              4,5
                              Oskar

                              Comment

                              • sloniatko
                                Senior
                                • 02-2004
                                • 1014

                                #30
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Podobnie jak Zythum wolę "mętne" przeniczniaki ale jeżeli chodzi o filtrowane to kolorek klarowny, słomkowy. [4.5]
                                Piana: Tutaj duże rozczarowanie, po początkowej obwitości szybko opadła tak, że pod koniec nie było po niej ani śladu [2.5]
                                Zapach: Wyczuwlany lekki drożdzowy aromat, ogólnie przyjemny -orzeźwiajacy [4.5]
                                Smak: Jak dla mnie troszkę za mało czuć drożdze. [4]
                                Wysycenie: W sam raz, bąbelki wyrażnie ywczuwalne na języku i widoczne w szkalnce [5]
                                Opakowanie: No cóż, nie rzuca na kolana, brązowa etykieta na brązowej butelce troszką jest mało kontrastowa, mozna by jeszcze nad nią popracować [3.5]
                                Uwagi: Chwała browarowi, że wypuścił pierwszą i to bardzo pzryzwojtą polską przenicę. Z utęskieniem czekam na kolejne, może jakieś niefiltrowane.

                                Moja ocena: [4.075]
                                Piwo czyni każdą czynność przyjemniejszą

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎