Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Van Pur, Premium

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dlugas
    Senior
    • 04-2006
    • 4014

    #46
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika nothnoth Wyświetlenie odpowiedzi
    całkiem pozytywnie mnie zaskoczylo , wiec Van Pur potrafi zrobic poprawnego lagera .....szkoda tylko ze osmiesza sie cechowymi
    a przy cechowych to te vanpurowe karpackie i sytotęgobeczkowe to rarytasy ?
    akurat cechowe przynajmniej są "jakieś"
    może i słabe i nie wybitne ale mają smak

    A sam Van pur premium z Biedronki
    Za 1,99zł jest w miarę ok, ale tylko przy wyborze: ten Vanpur z biedry czy harnasiotyskie z delikatesów obok w promocji?
    ogólnie przeciętny, nie odpychający, raczej bez wad lager za 2zł w butelce, której nie trzeba odnosić

    Pewnie kupię jeszcze z raz na ponowne sprawdzenie.
    Last edited by dlugas; 17-07-2015, 18:05.
    Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
    Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
    FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

    Comment

    • Mario_Lopez
      Senior
      • 08-2009
      • 991

      #47
      I dla mnie seria Cechowych nie jest "ośmieszeniem", jest to ciekawa alternatywa właśnie dla koncernowego badziewia.

      Nazywając tą serię "ośmieszeniem", "ośmiesza" się ten co to wypisuje i jest dla mnie "śmieszny" wypisując takie teorie.

      Nawet taki Van Pur próbuje zrobić coś ciekawego nie za 10 złotych a za 2,50, także ja kibicuję takim inicjatywom.
      Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
      Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


      EBE EBE

      Comment

      • marqqq
        Senior
        • 12-2014
        • 660

        #48
        Właśnie, GŻ się stara, CO próbuje, nawet VP coś kisi, a Kompania stoi w miejscu.
        Nawet miałem je dziś kupić, ale chce mi się pić, a musiałbym to schłodzić.

        Comment

        • Mario_Lopez
          Senior
          • 08-2009
          • 991

          #49
          Z tych wszystkich jednak wybiorę Cechowe czy to IPA czy Brown Ale, wiem czego się spodziewać, ale przynajmniej mam wybór kilku różnych stylowo piw w cenie tanich koncerniaków.

          Ale wiadomo, nie dogodzi się wszystkim.
          Last edited by Mario_Lopez; 17-07-2015, 20:21.
          Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
          Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


          EBE EBE

          Comment

          • AaLeX
            Senior
            • 07-2011
            • 575

            #50
            Panowie, temat tyczy Van Pura premium, a nie cechowego. Wróćcie proszę do tematu.

            Comment

            • zgoda
              Senior
              • 05-2005
              • 3516

              #51
              Takie zwykłe piwo, nieco lepszy koncerniak, bo bez tej cierpkości. Goryczka homeopatyczna, ale dało się wypić bez obrzydzenia.
              Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

              Comment

              • Pess09
                Senior
                • 12-2013
                • 284

                #52
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Jasne złoto klarowne. [4]
                Piana: Bardzo obfita, średnio pęcherzykowa, szybko opada do cieniutkiej warstwy ale zostawia ślady na szkle. [4]
                Zapach: Całkiem całkiem jak na piwo za 1,99. Niedojrzałe owoce, pilsowa chmielowość, lekko skarpetowa. [3.5]
                Smak: Wodniste, bardzo mało słodowości, goryczka średnio-niska lecz chmielowa i nawet szlachetna w porównaniu do innych piw z tej półki cenowej, piwo zostawia kwaśnawy posmak. [3.5]
                Wysycenie: Wysokie, ale nawet odpowiednie do tak lekkiego piwa. [4]
                Opakowanie: Takie sobie, brak informacji o ekstrakcie, do kupna przekonał mnie kapsel do kolekcji [3.5]
                Uwagi: Jak na swoją cenę to nawet nawet.

                Moja ocena: [3.6]

                Comment

                • WojciechT
                  Senior
                  • 09-2012
                  • 2546

                  #53
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Złoty, klarowny. [5]
                  Piana: Niby wysoka, ale szybko opada do cienkiej obręczy. [2.5]
                  Zapach: Lekko kukurydziany, ale także słodowy i chlebowy. Ale głównie słaby. [3]
                  Smak: Ostatnio jestem chyba zbyt łagodny dla Van Pura, ale nie jest to złe piwo. Jest typowy dla ich piw delikatny posmak płynodonaczyniowy ( ), ale także wyczuwalna jest podbudowa słodowa i lekko chlebowy posmak. Goryczki właściwie brak, przy przełykaniu kwasek. No dobra, z tym "nie jest takie złe" trochę przesadziłem, ale jest CIUT lepsze od WarkoTyskacza. Albo może nawet nie lepsze, ale inne. [2.5]
                  Wysycenie: W normie. [5]
                  Opakowanie: Nie lubię, gdy ktoś nazywa piwo "premium", "pils" czy jakoś tak. Ciężko je potem znaleźć w wyszukiwarce Typowe marketowe opakowanie, informacji niewiele, składu pełnego brak. [2.5]
                  Uwagi: Na początku wydawało mi się nawet niezłe, ale z czasem zaczęło mnie męczyć.

                  Moja ocena: [2.925]

                  Comment

                  • Javox
                    PremiumUżytkownik
                    • 11-2009
                    • 6136

                    #54
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Jasny bursztyn. Trochę blady. [3]
                    Piana: Z trzaskiem bardzo szybko znika do obwódki. Na szkle prawie nic nie zostało. [2]
                    Zapach: Owocowość typowa dla koncernowego piwa i podkład słodowy. [2.5]
                    Smak: Słodowy, lekka goryczka z podkładem alkoholowo owocowym. Pod koniec lekka stęchlizna ale goryczka jakby mocniejsza. [3]
                    Wysycenie: Średnie. [3]
                    Opakowanie: Prosto i dużymi literami mówią że to piwo. W latach 90-tych było sporo takiego typu etykiet. [2.5]
                    Uwagi: Mamy piwko ze 100% słodu jęczmiennego o wkładce z kukurydzy nic nie mówią /no chyba że ni ma / Cienkie, tanie piwo dla mas. Stęchlizna trochę dyskwalifikuje na "grillowe" a może właśnie nie

                    Moja ocena: [2.7]
                    Attached Files
                    Last edited by Javox; 01-08-2015, 15:22.

                    Comment

                    • Pivotal
                      Senior
                      • 05-2013
                      • 671

                      #55
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Złoty,przejrzysty z drobinkami. [3.5]
                      Piana: Przyjemna dla oka. Biała z przewagą drobnych pęcherzyków,ładnie zdobiła szkło i utrzymała się do samego końca. [4]
                      Zapach: Głownie słodowy,ale można było wyczuć zboże i owoce. [3]
                      Smak: Troszkę wodnisty...słodowy z niewielką goryczką. [3]
                      Wysycenie: Niezłe,utrzymało się do końca. [4]
                      Opakowanie: Brązowe,bezzwrotne szkło,etykiety...klasyczny wzór- takie sobie. Składu i ekstraktu- brak. Jakiś tekścik o 100% słodu jęczmiennego,przyjemnym chmielowym zapachu i szlachetnej goryczce. Kapsel ma skromny nadruk,ale jest nieciekawy. [3]
                      Uwagi: Warka do 13.07.2016,wypite 26.08'15. Może być od biedy.

                      Moja ocena: [3.175]

                      Comment

                      • marqqq
                        Senior
                        • 12-2014
                        • 660

                        #56
                        Wygląda że to Argus premium jest :-)

                        Comment

                        • ender140
                          Senior
                          • 11-2010
                          • 107

                          #57
                          Co oznacza na puszce Van Pura symbol C w recyklingowych strzałkach?

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎