Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jurand, Heban

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • grzech
    Senior
    • 04-2001
    • 4592

    #61
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ładny - brunatno-wiśniowy. [5]
    Piana: Wysoka, nawet trwała, pozostawia koronkę na szklance. [4.5]
    Zapach: Taki, jak ma być! Jest karmel, słodycz, lekkie palenie. [4.5]
    Smak: Niestety, całość efektu, czyli karmelowe nutki, słodkawe akcenty psuje zbyt wielka gorycz. [3.5]
    Wysycenie: Nawet spore, ale nie przeszkadza. [4]
    Opakowanie: Udane (prawie) zarówno merytorycznie, jak i plastycznie. Trafiona nazwa, estetyczna etykieta, firmowy kapsel. Psuje wszystko debilny napis na etykiecie o pierwszym polskim browarze specjalności, czy jakoś tak. [4]
    Uwagi: Nabyte na Koszykowej w Warszawie. Prawie dobre ciemne piwo.

    Moja ocena: [4.075]

    Comment

    • Komar_Pafnucy
      Senior
      • 08-2005
      • 1114

      #62
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika robox
      Dzisiaj zakupiłem w Championie w Polkowicach za 2,79 złotego. Dosyć duża rozbieżność cen w sklepach tej samej sieci
      To o tyle dziwne, że niższa cena jest w Warszawie gdzie zwykle wszystko jest droższe. Inna sprawa, że Sadyba jest dość daleko od centrum. Ceny pewnie ustalają dyrektorzy poszczególnych sklepów a nie jakaś centrala.
      W każdym razie 2,79 to też przyzwoita cena za to piwo. Szczególnie, że już widywałem po 3,80 a ktoś pisał, że widział za 3,90.

      Pozdrawiam,

      Multitap Crawl
      Multitap Crawl na Facebook

      "Kilgore Trout napisał kiedyś opowiadanie w formie rozmowy między dwoma drożdżami.
      Spożywając cukier i dusząc się we własnych ekskrementach dyskutowały nad celem życia."

      Comment

      • damnar
        Junior
        • 05-2005
        • 18

        #63
        Mam okazje pić to piwo regularnie i bardzo mi smakuje, dobre ciemne piwo

        Comment

        • rotmistrz
          Senior
          • 06-2005
          • 469

          #64
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: bardzo ciemny, pod światło rubinowy [4]
          Piana: trwała, drobno pęcherzykowa, pozostawia ślad na szkle, koloru kawy z mlekiem [3.5]
          Zapach: przyjemny, z nutką kawy i słodu [4]
          Smak: goryczka intensywna, przemieszana ze slodyczą [4]
          Wysycenie: bardzo szybko przestało pracować, praktycznie jeden mankament [2.5]
          Opakowanie: etykiety ciekawe, informacje o piwie dobre, stylowy kapsel [3.5]
          Uwagi:

          Moja ocena: [3.85]

          Comment

          • anteks
            maruda
            • 08-2003
            • 10738

            #65
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: choć nie jestem fanem czarnych piw to to jest to ,pod światło cudowny wiśniowy kolor [4.5]
            Piana: po nalaniu dużą czapa piany przechodząca w spory dywanik [4.5]
            Zapach: lekka spalenizna [4]
            Smak: w smaku chmielowa goryczka pomieszana z nutami karmelowymi [4]
            Wysycenie: jak dla mnie to zbyt mało gazu lecz może tak ma być w tym stylu piwa [3.5]
            Opakowanie: etykieta wyróżniająca to piwo na półce duży plus za
            wyczerpujące informacje [5]
            Uwagi: zakupione w NETTO w promocji 5+szklanka, piwo warte aby do niego nieraz powracać

            Moja ocena: [4.075]
            Last edited by anteks; 23-03-2006, 20:33.
            Mniej książków więcej piwa

            Comment

            • enduro_bytom
              Junior
              • 05-2006
              • 5

              #66
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Imponujący. Bardzo ciemna wiśnia, choćby coca-cola, co prawda nie czarne, ale piękny. Naprawdę podoba mi się! [4.5]
              Piana: Po nalaniu do kufla dość gęsta, wolno opada, zostawia duże ślady na brzegach kufla, kolor przyzwoity, kremowy. Jest naprawdę ładna i robi wrażenie. Nic nie mogę zarzucić. [5]
              Zapach: Zapach mi się bardzo podoba, czuć lekką goryczkę, słód w tle się przewija. Miłe zaskoczenie, bardzo oryginalny zapach, jestem pod wrażeniem. [5]
              Smak: Czuć dobrą goryczkę, słód przeplata się z nią w niedalekiej oddali, prawie na równi Doskonale skomponowane tych dwóch składników. Nic więcej nie wyczułem, jedynie taki głębkoki posmak tego piwa [4]
              Wysycenie: Tu jest największy minus. Po około 5-ciu-10ciu minutach po nalaniu, jest bardzo mało gazu A ja lubię dość mocne nagazowanie, tu mogli się trochę bardziej postarać. [3]
              Opakowanie: Ładne, schludne, pije w oczy "Pierwsze polskie czarne piwo", dlatego ocena o 0,5pkt niżej. Informacje o ekstrakcie i alkoholu podane. Nawet skład dokładny jest Fajne, fajne opakowanie. [4.5]
              Uwagi: Bardzo dobre ciemne piwo. Będę częściej po nie sięgał.

              Moja ocena: [4.45]

              Comment

              • szejker
                Junior
                • 08-2003
                • 4

                #67
                Jest to moje 1sze ciemne piwo, przyznam, ze do degustacji zachecil mnie Ten serwis browarowy. Zawsze myślałem, że ciemne piwa są słodkie... daltego omijałem je szerokiem łukiem. Włąśnie sie przekonałem, że nic bardziej błednego - ciemne piwo nie jest słodkie i do tego bardzo mi smakuje!
                Tak więc, na waszych oczach(monitorach), ów rodzaj piwa pozyskał kolejnego zwolennika. Na ocenę jeszcze sie nie skuszę gdyż najzwyczajniej w świecie jestem 'zielony' w sektorze piw ciemnych. Dodam jednak, że na pewno będę szukał piwa o wyraźniejszym posmaku od Hebana.

                Comment

                • e-prezes
                  Senior
                  • 05-2002
                  • 19167

                  #68
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: przybrudzony wiśniowy, żadną miarą czarny. [3.5]
                  Piana: niezła po nalaniu, jak na ilustracji na etykiecie, drobna, opada do 0.5 cm dywanika i tak zalega na dłużej. [4.5]
                  Zapach: mało intensywny, przypalany. [3.5]
                  Smak: goryczka, karmel, słód i coś ziemistego. to coś na tyle dominujące, że przyćmiło resztę. [3]
                  Wysycenie: przyzwoite, jak trzeba. [4.5]
                  Opakowanie: ładnie zaprojektowana etykieta, z pewną prostotą i smakiem, z firmowym kapselkiem. [5]
                  Uwagi: przerost formy nad treścią!

                  Moja ocena: [3.525]

                  Comment

                  • bolek1970
                    Senior
                    • 12-2005
                    • 179

                    #69
                    Właśnie, piłem z "tego samego" pięciopaka ze szklanką, piwo niby bez zastrzeżeń ale też nie rewelacja o, której mówili znajomi.
                    Jak na kogoś kto ma 2 ciemne piwa, które lubi (obydwa zagraniczne) to mi to nawet podeszło, ale w smaku nie za bogate. Trochę wodniste i Piana szybko znikająca. Coś mi tu nie pasi, a data przydatności w terminie.
                    Jedyne zastosowanie to na upalny dzień.
                    Być może spróbuję pojedyńczą butelkę i będzie lepiej.

                    Comment

                    • yendras
                      Senior
                      • 12-2001
                      • 2052

                      #70
                      Nie rzuciło mnie na kolana: wodniste, za bardzo karmelkowe, bez charakteru.

                      Comment

                      • robox
                        = kapslarz =
                        • 11-2002
                        • 8188

                        #71
                        Szkoda, że zabrakło już Jurandowi firmowych kapsli, bo ostatnio kupiłem Hebana z czarnym kapslem.

                        Comment

                        • solozzo
                          Member
                          • 08-2006
                          • 87

                          #72
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: bardzo ciemny ale nie czerń ale bardzo ciemny brąz- brunatny [4.5]
                          Piana: Kożuszek pozostaje do końca. Osadza się na szkle. Ale ogolnie mogłoby byc z nią ciutke lepiej [4]
                          Zapach: Przyjemny ale mało intensywny. Kawowo-czekoladowy słód w tle się przewija. [4.5]
                          Smak: wytrawny i lekki. Goryczka pochodzi raczej od palonego słodu niz z chmielu. czym cieplejsze tym lepiej smakuje. Z lodówki smak b.wodnity zasadniczo przypalona woda [4.5]
                          Wysycenie: bardzo dobrejak trzeba. Dobrze gasi pragnienie. [5]
                          Opakowanie: B.ładna etykietka i kontra. Ladnie wygłada na butlece. Rzuca się w oczy. Optymlanie dobrane kolory do stylu piwa [5]
                          Uwagi: B.dobre lepsze niz ichniejszy Dublin. Na pewno gdyby było powszechnie dostepne jak Palone zrobiło by większą kariere na rynku.

                          Moja ocena: [4.5]
                          vere sede vacante est

                          Comment

                          • wedge7
                            Senior
                            • 01-2007
                            • 217

                            #73
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: ciemnobrązowy; przejrzysty [4.5]
                            Piana: niezbyt trwała; szybko redukuje się do postaci pierścienia przylegającego do ścianek szklanki [3]
                            Zapach: średnio intensywny; słodkawy; bardzo przyjemny [4]
                            Smak: słodki; średnio wyczuwalna goryczka; na początku wydawało się trochę wytrawne [3.5]
                            Wysycenie: gazu jest zdecydowanie za mało; piwo po krótkim czasie przestaje pracować [3]
                            Opakowanie: etykieta wygląda lepiej niż ta z piwa dublin; ładna, "ciemna" kolorystyka; dedykowany kapsel; sporo informacji na kontrze [4]
                            Uwagi:

                            Moja ocena: [3.675]

                            Comment

                            • ziomal-111
                              Senior
                              • 09-2006
                              • 288

                              #74
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Ciemny brąz. napis na etykiecie kłamie. Nie jest czarne [4]
                              Piana: Całkiem przyzwoita.bezowy kolorek. Utrzymuje sie cały czas [4]
                              Zapach: Bardzo przyjemny zapach. Czuc słodawą nutke [4.5]
                              Smak: Cos pieknego. Troszke czuc palone, co dodaje mu uroku.Wyczuwalna kawa w tle [5]
                              Wysycenie: W normie. Cały czas babelki pracują [4.5]
                              Opakowanie: Etykieta jest jedna z lepszych z polskich piw. Wszystko czytelne. Firmowy kapselek [4.5]
                              Uwagi: Kupione w Championie za 3,05 jednak piwo warte tej ceny

                              Moja ocena: [4.625]
                              Browar gawron to witaminy!!

                              Comment

                              • O_mus
                                Junior
                                • 10-2006
                                • 9

                                #75
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Ciemny, podchodzący pod czerń, 2 torebkowej (na kubek 0,33) cherbaty [5]
                                Piana: Dosyć ładna, jednak stanowczo za szybko znika, nie pozostawiając po sobie nic, poza drobniutkim pierścieniem [3.5]
                                Zapach: Dosyć słaby, jednak bogaty. Duże urozmaicenie nuty. Lekko słodowy, trochę kawowy, wyraźnie czuć karmel. [4.5]
                                Smak: Przy pierwszych łykach, trochę słodkawy, jednak szybko przechodzący w podpalany i goryczkowy. Pozostawia przez pewien czas lekki i przyjemny posmak w ustach, podobny do gorzkiej czekolady. [5]
                                Wysycenie: Trochę za słabe. Dosyć duże bąbelki, jednak przy ostatnich łykach prawie nie było czuć gazu. [3]
                                Opakowanie: Ładne, w ciemnych tonacjach. Etykieta prosta, jednak wyraźnie kolorystyką wybija się spośród półki sklepowej. Znany Jurandowy napis zachęcający do spożywania. [4.5]
                                Uwagi: To było moje pierwsze piwo ciemne, więc nie mam zbyt wiele doświadczenia z tego typu trunkami. Zakupione w Carrefourze, Kraków.

                                Moja ocena: [4.55]

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎