Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Krajan, Ciemne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Bombadil13
    • 05-2005
    • 2479

    #16
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: mahoniowy, ciemny, nawet ładny [4]
    Piana: piana, to raczej jej brak [1]
    Zapach: słodki karmelowy [3]
    Smak: przyjemny, słodki- moze trochę za barzdo, z lekka goryczka w tle [4]
    Wysycenie: średnie [3]
    Opakowanie: ładne, estetyczne, zawiera wszelkie dane, tylko ten czarny kapsel [4]
    Uwagi: mnie smakowało to piwo, może troszkę za słodkie, ale w sumie ok.

    Moja ocena: [3.3]
    Poszukuję

    Comment

    • Viktor
      Senior
      • 04-2002
      • 617

      #17
      Krajan , Ciemne

      Przyjemny zapach palonego słodu, barwa brązowo - rubinowa, piana beżowa, dziurawa, szybko znika, smak delikatny karmelowy z lekką goryczką ( lżejszy niż koźlak), gazowanie małe. Ładna kompozycja etykiet, szkoda , ze kasel pusty( tak jak w Noteckim Jasnym). Cena 2,7 zł / 0,5 l. ogólna ocena :4

      Comment

      • Shlangbaum
        Senior
        • 03-2005
        • 5828

        #18
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Rubinowobrunatny. Bardzo szlachetny. [5]
        Piana: Niestety szybko opada do obrączki, choć gęstej. A szkoda...taka była beżowa... [3]
        Zapach: Ciężki zapach owocowo-słodowy. Brakuje mi troszkę chmielu, przez co wydaje się niekiedy cukrzany. [4]
        Smak: Pełny smak. Czuć zarówno karmel, jak i paloności. Do tego płytka, ale rześka goryczka. Znakomite piwo na zimne dni. [5]
        Wysycenie: W sam raz dla ciemnego, gęstego piwa. Rozbija słodowości a jednocześnie nie wzmaga uczucia pełności. [5]
        Opakowanie: Ładny bączek (jak będę miał kiedyś browar, to też takich bedę używał ). Etykieta ładna, z klasą i przejrzysta - REWELACJA jak dla mnie. Wszystkie informacje o piwie i browarze podane. Czarny kapsel pasuje do reszty. [5]
        Uwagi: Oceniłem dopiero za drugim razem, gdyż nie mogłem wyczuć tego piwa. Ale jestem bardzo zadowolony. Kupie jeszcze wiele butelek (mam nadzieję, że utrzyma się w sprzedaży w Krakowie). Jest to porządny przykład tego, że mały, regionalny browar potrafi zrobić znakomite piwo i dostosować do niego rewelacyjne opakowanie.

        Moja ocena: [4.45]

        Krakowski Konkurs Piw Domowych !

        Comment

        • Pogoniarz
          † 1971-2015 Piwosz w Raju
          • 02-2003
          • 7971

          #19
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Kolor soku zrobionego ze śliwki węgierki,można podciągnąć pod wiśniowy [5]
          Piana: Ładna kremowa ,zbita,pozostawia maluśki wianuszek do końca,drobnopęcherzykowa.Troszkę za szybko znika. [3.5]
          Zapach: Bardzo ładny i tu mam problem i czuję coś z wiśni jak i ze śliwki.Jest miły bez obcych akcentów. [4.5]
          Smak: Słodkawy,moze za bardzo,ale bardzo wyrasty.Dla mnie owocowy,nie czuć alkoholu,od czasu do czasu goryczka gryzie po podniebieniu.Na końcu już troszeczkę za słodkawe.Jak na 11.5% bardzo ekstraktywne [4.5]
          Wysycenie: Troszeczkę za małe,pod światło widać ,że drobniutkie pęcherzyki ulatują ku górze,ale za leniwie. [4]
          Opakowanie: Widoczne z daleka,ciekawa kompozycja kolorystyczna,mozna się przyczepić ,że kapsel jest "tylko czarny",czyli bez logo i niektóre informacje szczególnie na kontrze trzeba czytać przez lupę. [3.5]
          Uwagi: Jestem mile zaskoczony,chętnie bym jeszcze nie raz spróbował.

          Moja ocena: [4.35]


          Prawie jak Piwo
          SZCZECIN

          Comment

          • Kropka_Tutek
            Junior
            • 02-2006
            • 20

            #20
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Pod światło jak kolor mocnej herbaty z odrobiną soku malinowego - wiem, bo czasem piję :-). W sumie ładny, ale nie za bardzo ciemny. [4]
            Piana: O, już zniknęła - coś jak w piosence Rosiewicza "nie ma mowy w nim o pianie, ale za to dużo taniej" [2.5]
            Zapach: Taki bardzo delikatny, ale przyjemny (w każdym razie nie zniechęca). [4]
            Smak: Ma jakiś taki obcy posmak - nieznaczny, ale jednak wyraźny. Trochę słodkie, ale jak dla mnie nie nadmiernie. Lekko wodniste. W sumie da się wypić, ale nic więcej. [3]
            Wysycenie: Średnie, czuję i widzę bąbelki, ale szybko się odgazowuje (niektórzy to lubią, bo szybciej się pije:-)) [3.5]
            Opakowanie: Bardzo ładna etykietka - jedna z najładniejszych, jakie ostatnio widziałem, jedyny minus to kapsel - czarny, ale bez opisu. [4.5]
            Uwagi: Etykieta zachęca do zakupu, ale potem raczej nie wykorzystuje swojej szansy...

            Moja ocena: [3.45]

            Comment

            • YouPeter
              Senior
              • 05-2004
              • 2379

              #21
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Wiśniowy, daleko mu do ciemnego – czarnego. [3]
              Piana: Średniogęsta, beżowa, odpowiedniej wielkości jednak utrzymuje się stosunkowo krótko. [3]
              Zapach: Intensywny, przyjemny, słodowo-palony. [4.5]
              Smak: Czuć palone nutki oraz karmel. Goryczka bardzo delikatna pojawiająca się dopiero po chwili, jednak nie dominująca, odpowiednio pasująca do charakteru piwa. [4]
              Wysycenie: Średnie, nie zaszkodziłoby jakby było troszkę wyższe. [3.5]
              Opakowanie: Rewelacyjne, dobrze dobrane kontrastujące barwy, jednak pomimo to stonowane. Wszystkie ważniejsze informacje podane na kontrze, kapsel goły – czarny. [5]
              Uwagi: Bardzo dobre piwo w odpowiedniej cenie z pewnością godne powtórzenia. Szkoda tylko, że tak słabo dostępne.

              Moja ocena: [4.05]
              Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

              Comment

              • MarcinKa
                Senior
                • 02-2005
                • 2729

                #22
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Bardzo ładna ciemna barwa. Jaśniejsze od portera, bardziej brązowe. Pod światło wiśniowy kolor. [5]
                Piana: Lekko kawowego koloru. Bardzo szybko całkiem zniknęła nie pozostawiając po sobie nawet resztek. [2.5]
                Zapach: Bardzo miły aromat palonych słodów i karmelu. Mógłby być jedynie ciut intensywniejszy. [4.5]
                Smak: Na samym początku wyczuwalna jakaś taka nieprzyjemna dziwna nutka. Na szczęście szybko ginie i pozostaje przyjemny smak palonych słodów z leciutkim karmelem i lekką paloną goryczką. Po przełknięciu w ustach przyjemny posmak palonego słodu. [4]
                Wysycenie: Tylko początkowo fajne, później mocno brak gazu. [3]
                Opakowanie: Bardzo ładna kolorystycznie etykiety, dobrane do charakteru piwa. Parametry podane. Jedyny minus to kapsel bez nadruku, ale przynajmniej czarny jest. [4.5]
                Uwagi: Bardzo fajne lekkie ciemne piwo. Brakuje mu jednak treściwości i wyrazistszego smaku. Przydała by się też mocniejsza goryczka. Momentami ociera się o leciutką wodnistość.

                Moja ocena: [4.05]
                To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                Comment

                • Shlangbaum
                  Senior
                  • 03-2005
                  • 5828

                  #23
                  Zauważam, że po wyleżakowaniu w miejsce karmelowych nutek pojawia się posmak chlebowy.

                  Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                  Comment

                  • Budvar
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 265

                    #24
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: za jasny ! czerwono-rubinowy, przejrzysty, brak w nim głębi znanej z innych "ciemniaków" [4]
                    Piana: szkoda, że taka nietrwała, bo barwę ma piękną... [3.5]
                    Zapach: początkowo kwiatowo-miodowo-palony, niezwykle przyjemny, po chwili pojawia się woń słodu, która dominuje do końca [4.5]
                    Smak: delikatny, leciutko palony, orzeźwiający, z całą pewnością nie za słodki [4]
                    Wysycenie: odpowiednie [4.5]
                    Opakowanie: utrzymana w żółto-czarnej tonacji etykieta bardzo mi się podoba (zwłaszcza w towarzystwie innych Krajanów), nawet czarny kapsel pasuje do całości [4.5]
                    Uwagi: zakupione w gdańskim SMAKu

                    Moja ocena: [4.175]

                    Comment

                    • adam16
                      Senior
                      • 02-2001
                      • 9865

                      #25
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Opalizuje, jakby nie do końca ciemne, rubinowe. [4.5]
                      Piana: Słabiutka, i nie trwała. Po chwili pozostaje tylko cieniutka obrączka przy ściankach kufla. [2.5]
                      Zapach: Słodowy z karmelem o odległym tle i jakieć nutki owocowe. [4]
                      Smak: Przyjemny. Karmel i słód dominują. W tle czuć jakby kawę. Dobre, ale jakby odrobinkę rozwodnione. [4.5]
                      Wysycenie: Prawidłowe. [4]
                      Opakowanie: Podoba mi się etykieta. Gdyby nie czarny kapsel, bez grafiki dałbym 5. [4.5]
                      Uwagi: Powiem krótko - polecam.

                      Moja ocena: [4.1]
                      Browar Hajduki.
                      adam16@browar.biz
                      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                      Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                      Comment

                      • grzech
                        Senior
                        • 04-2001
                        • 4592

                        #26
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Wiśniowo-brunatny. Moze nieco za jasny. [4.5]
                        Piana: Przeciętny rozmiar i trwałość. [3.5]
                        Zapach: Mało intensywny - nieco karmelu. [3]
                        Smak: Podobnie, stosunkowo lekkie, mało wyraziste piwo. Nieco wytrawności, więcej słodyczy, jakieś palone posmaki. Wszystkiego za mało. [3]
                        Wysycenie: Na granicy przyzwoitości. [3.5]
                        Opakowanie: Ciekawa etykieta. Piwo zauważalne w sklepie, dane są, szkoda, że kapsel czarny. [4.5]
                        Uwagi: Nabyte w Białymstoku na Malmeda. Fajnie, że ciemne, szkoda, że cienkie.

                        Moja ocena: [3.225]

                        Comment

                        • docent
                          Senior
                          • 10-2002
                          • 5205

                          #27
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Ciemnowiśniowy, klarowny. [4.5]
                          Piana: Beżowy odcień. Drobna i obfita po nalaniu. Wytrzymuje tak z kilka minut żeby zaniknąć do wianuszka a po chwili nawet tego już nie ma [3.5]
                          Zapach: Karmelowy z bardzo delikatną palonością. Odpowiednia intensywność, szkoda tylko że tak jednowymiarowy. [4]
                          Smak: Zapach mógł wskazywac na wiekszą słodycz tego piwa. A wcale tak nie jest. I dobrze. Chociaż z drugiej strony przydałoby się tu więcej wytrawności czy paloności. Z tyłu języka czuć ten karmelek. Pod koniec dochodzi do głosu leciutka słodycz. Piwo wchodzi łagodnie i brak tu jakichś głębszych wrażeń smakowych. [4]
                          Wysycenie: Przyzwoite, piwo cały czas trzyma smak choć trzeba przyznać że wypiłem je dość szybko. [4.5]
                          Opakowanie: Etykiety w ładnej złoto-bursztynowo-ciemnej tonacji. Brak firmowego kapsla. Ogólnie dobrze. [4]
                          Uwagi: Dobry ciemniak ale bez żadnej rewelacji. Wart swojej ceny w okolicach browaru (czyli przypuszczam że nie więcej niż 2 pln).

                          Moja ocena: [4]
                          Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                          Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                          Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                          Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                          Comment

                          • Pancernik
                            Senior
                            • 09-2005
                            • 9733

                            #28
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Rubinowoczerwony, jak Nakielskie Ciemne . [4.5]
                            Piana: Beżowa, drobna, gęsta. Opada do kożuszka - jak Nakielskie Ciemne . [4]
                            Zapach: Słodowy, chyba minimalnie bardziej słodowy, niż Nakielskie Ciemne . [3.5]
                            Smak: Być może to sugestia, ale wydaje się być minimalnie słodsze, niż Nakielskie Ciemne . [3.5]
                            Wysycenie: Na takie piwo, to jest OK - tak, jak Nakielskie Ciemne . [4.5]
                            Opakowanie: Dziwne - na wielokrotnie cytowanym Nakielskim Ciemnym ten sam herb nie jest ten sam - jest odwrócony i w innych barwach... [3.5]
                            Uwagi: Moje piwo miało podaną zawartość alkoholu 5,6%. Piłem je po "Nakielskim Ciemnym" i ta informacja była podstawową (oprócz etykiet) różnicą tych dwóch piw . Czegoś tu nie rozumiem, ale pewnie nie muszę... Na zdrowie!

                            Moja ocena: [3.65]

                            Comment

                            • wedge7
                              Senior
                              • 01-2007
                              • 217

                              #29
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: ciemnowiśniowy; klarowny [4.5]
                              Piana: gęsta ale mizerna; czas pobytu w kuflu też niezbyt długi; niemniej wizualnie prezentowała się bardzo ładnie [4]
                              Zapach: słodowy; delikatna paloność; w tle delikatne owocowe nuty [4]
                              Smak: wodniste; słodkawe z bardzo delikatną goryczką [3.5]
                              Wysycenie: odpowiednie [4]
                              Opakowanie: etykieta nie zachwyca; czarny kapsel; jednym słowem przeciętność [3.5]
                              Uwagi:

                              Moja ocena: [3.8]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎