Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Stary Kraków, Smocza Głowa amber ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • huanghua
    Senior
    • 10-2005
    • 1910

    W końcu się udało.
    Jestem w trakcie popijania Amber Ale i przyznam się, że sława jest większa niźli sam produkt. Krótko mówiąc - piwo nie zachwyca.
    Niskie nagazowanie wydaje się już być cechą legendarną tego piwa, jednak bardziej uciążliwa wydaje mi się wytrawność tego piwa. Nijak nie pasuje mi do karmelowych aromatów i posmaczków
    Zapach, kolor i kryształowa przejrzystość bronią jakoś tego piwa.
    Ogólna ocena: 3,5.
    W trakcie aktualizacji: Moje receptury (na razie brak casu)

    Comment

    • Pendragon
      Senior
      • 03-2006
      • 13950

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika huanghua

      W końcu się udało.
      Widzę, że nie tylko ja byłem dziś w Smaku
      Last edited by Pendragon; 09-05-2007, 20:37.

      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19168

        A ja sobie właśnie piję niepasteryzowaną Smoczą Głowę :P
        huanghua, były negatywne opinie, że piwo jest puste w smaku, zrobiliśmy korektę i... no cóż każdemu nie dogodzi. nagazowanie butelkowej wersji jest takie a nie inne, z wielu przyczyn o których może kiedy indziej i gdzie indziej
        Last edited by e-prezes; 10-05-2007, 17:19.

        Comment

        • granat862
          Senior
          • 12-2004
          • 945

          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Bursztnowy [4]
          Piana: Srednio pęchezykowa, jasno kremowa [3.5]
          Zapach: Intensywny, pierwsze wrazenie skojarzylo mi sie z dęboowa beczką, później korzenno-winny. [4]
          Smak: Silna chmielowa gorycz, lekkie owocowe nuty, smak długo pozostaje w ustach. Ale takie jakies troche wodniste dlatego taka slaba ocena. [3.5]
          Wysycenie: Prawie idealne, nie za silne nie za słabe. [4.5]
          Opakowanie: Ładna etykieta w starym stylu wyróżnia sie na półce, plus za informacje na temat gatunku, i nazwy. Minus za krzywo przyklejne etykiety i goł kapsel [4]
          Uwagi: Nigdy wczesniej nie piłem Ale, przyznaje ze mi nawet zasmakowalo.

          Kupione w Łodzi na Pomorskiej 116.

          Moja ocena: [3.775]
          Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."

          Comment

          • mark33
            Idę po piwo do piwnicy.
            • 04-2005
            • 3283

            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Balrdzo ładny zdecydowany bursztyn. [5]
            Piana: Nie bardzo jest co oceniać, porównawczo tyle co w coli. [1]
            Zapach: Ładny słodowy, dałbym 5 ale za słabo pachnie chmielem którego w tym piwie troszkę jest ;-) [4]
            Smak: Bardzo mocno goryczkowy z nutą słodową i lekkimi posmakami ciemniejszych słodów. [4.5]
            Wysycenie: Z samego początku trochę gazu jest ale szybko uchodzi prawie do zera, zero bąbelków i minimalne wyczuwanie na języku. Niestety jest to duży mankament tego piwa. [2.5]
            Opakowanie: Ładne, stylowe, duży plus za kontre i informacje na niej zawarte. [4.5]
            Uwagi: Fajne bardzo mocno chmielone piwko.

            Moja ocena: [3.9]

            Comment

            • Pinio74
              Senior
              • 10-2003
              • 3881

              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Bardzo ładny ciemno bursztynowy kolor [4.5]
              Piana: Bardzo słaba i krótkotrwała, najsłabszy element piwa [2.5]
              Zapach: Bardzo pełny i świeży chmielowy zapach okraszony owocowymi nutkami [4.5]
              Smak: Zdecydowana goryczka (lecz już nie taka sztuczna i pusta, jak podczas mojego pierwszego kontaktu z tym piwem) złagodzona posmakami owoców i słodu, ma swój charakter [4.5]
              Wysycenie: Nie za wysokie, ale mi nie przeszkadza [4]
              Opakowanie: Ładna etykieta i goły kapsel. [3.5]
              Uwagi: Moje drugie podejście do Smoczej głowy i zdecydowanie lepsze wrażenia. Nad pianą trzeba jeszcze popracować, ale ogólnie polecam.

              Moja ocena: [4.225]
              Last edited by Pinio74; 11-06-2007, 10:28.
              BIRRARE HUMANUM EST

              Comment

              • tomolek
                Hophead
                • 05-2006
                • 1752

                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Rewelacja - ciemno bursztynowy [5]
                Piana: Jaka piana? Nie było po niej prawie śladu, chociaż starałem się przy nalewaniu... Dziwne bo w Dark Ale z tego browaru była bardzo porządna. [2]
                Zapach: Bardzo przyjemny owocowo - chlebowy, dotarł do mnie bardzo intensywnie mimo zatkanego nosa. [5]
                Smak: Bardzo fajne piwo, silna goryczka (może nawet zbyt silna - chociaż lubie takie piwa). Przyjemne nuty owocowe i słodowe gdzieś w tle. [4.5]
                Wysycenie: Bardzo słabe, mi to odpowiada i pasuje do gatunku tego piwa. [4.5]
                Opakowanie: Etykietka całkiem mi się podoba, minus za kapsel i lekką grafomanię na kontrze [4]
                Uwagi: Kupione w sklepie "specjalistycznym", cena chyba atrakcyjna.
                Wnioskuje z poprzednich wypowiedzi, że piwo mogło pochodzić z jakiejś słabszej partii. Gdyby było trochę piany i bardziej cywilizowana goryczka, nie śmiałbym narzekać... Cieszę się, że można kupić piwo w stylu Ale w sensownej cenie

                Moja ocena: [4.425]
                www.ohbeautifulbeer.com

                www.mateuszdrozdowski.pl

                „Kwaśny Edi herbu Koreb

                Comment

                • e-prezes
                  Senior
                  • 05-2002
                  • 19168

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tomolek Wyświetlenie odpowiedzi
                  ...i bardziej cywilizowana goryczka, nie śmiałbym narzekać... Cieszę się, że można kupić piwo w stylu Ale w sensownej cenie
                  ...
                  na niższą już bym nie liczył i tak zeszła IBU mocno. niżej na pewno nie będzie.
                  Last edited by e-prezes; 13-06-2007, 22:04.

                  Comment

                  • jacer
                    Senior
                    • 03-2006
                    • 9875

                    Powiem tak.

                    Piany całkowity brak, totalna porażka, gazu brak, jedynie smak fajny ale co z tego gdy nie ma piany i gazu.
                    Milicki Browar Rynkowy
                    Grupa STYRIAN

                    (1+sqrt5)/2
                    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                    No Hops, no Glory :)

                    Comment

                    • kopyr
                      Senior
                      • 06-2004
                      • 9475

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                      Powiem tak.

                      Piany całkowity brak, totalna porażka, gazu brak, jedynie smak fajny ale co z tego gdy nie ma piany i gazu.
                      Ten typ tak ma. A na serio, to Amber Ale, to jest super nagazowany w porównaniu z Krakowiakiem. Mi tam to piwo bardzo smakuje. Za jakiś czas pokuszę się o ocenę.
                      blog.kopyra.com

                      Comment

                      • jacer
                        Senior
                        • 03-2006
                        • 9875

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                        Ten typ tak ma.
                        eee nie, w knajpie w Kraku była piękna piana i fajne nagazowanie.
                        Milicki Browar Rynkowy
                        Grupa STYRIAN

                        (1+sqrt5)/2
                        "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                        "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                        No Hops, no Glory :)

                        Comment

                        • kopyr
                          Senior
                          • 06-2004
                          • 9475

                          Miałem dziwną sytuację z tym piwem - kilka razy piłem, i jak nalewałem, to rzeczywiście piana była mizerna, a raz jak nalewałem ale nie sobie, to piana wyszła taka piękna, że normalnie mi szczęka opadła.
                          blog.kopyra.com

                          Comment

                          • jacer
                            Senior
                            • 03-2006
                            • 9875

                            Z Dark Ale jest to samo
                            Milicki Browar Rynkowy
                            Grupa STYRIAN

                            (1+sqrt5)/2
                            "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                            "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                            No Hops, no Glory :)

                            Comment

                            • e-prezes
                              Senior
                              • 05-2002
                              • 19168

                              eee, nie wiem co wy robicie przed chwilą skończyłem dark'a a teraz piję ambera. owszem piana opada do firanki, ale osadza się na szkle. w dark'u jest intensywniejsza. jak ktoś wsadził do lodówki na godzinę to pewnie, że nic nie wykrzesa, bo za zimne.
                              lane zawsze będzie mialo lepszą pianę i nasycenie, bo jest przecież sztucznie nasycone z butli CO2.
                              Last edited by e-prezes; 14-06-2007, 19:06.

                              Comment

                              • jacer
                                Senior
                                • 03-2006
                                • 9875

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                                jak ktoś wsadził do lodówki na godzinę to pewnie, że nic nie wykrzesa, bo za zimne.
                                za zimne? to piana zalezy od temp? dziwne
                                Milicki Browar Rynkowy
                                Grupa STYRIAN

                                (1+sqrt5)/2
                                "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                                "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                                No Hops, no Glory :)

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎