Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Lech, 10,5

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Javox
    PremiumUżytkownik
    • 11-2009
    • 6141

    No to teraz czas na odważny krok... Lech Pils

    Comment

    • amigo007
      Senior
      • 02-2008
      • 252

      Javox coś słabo mnie oceniasz. Jako kompletnego piwnego nowicjusza, a z naszych koncernów próbowałem większość/wszystko. Oczywiście piłem nie raz lecha pils. Nie jest zły. Jednak ja bardziej wolę ciut lżejsze 10,5
      Last edited by amigo007; 31-05-2018, 03:30.

      Comment

      • amigo007
        Senior
        • 02-2008
        • 252

        Ps. Poza tym na piwach z małych browarów nie raz, i nie dwa się "przejechałem". One często nie trzymają jakości, jedna warka jest dobra a następna już może być kiepska. Zwyczajnie częściej wolę piwa z dużych koncernów, a jest wybór. Choćby seria żywca np. amerykańskie pszeniczne. Nie mam ochoty na ciągłe eksperymenty z poszczególnymi warkami z małych browarów. Raz super, innym razem słabo. A zwykle drogie są te piwa mało popularne. I słabo dostępne. Nie wszystko od koncernów jest złe. Przynajmniej zawsze wiemy jak piwo będzie smakować :-) A nie chce mi się wydawać cały czas po 6- 12zł na piwa, które nie są jakieś wybitne. Tylko dlatego że to modne obecnie.. Z ciekawości sięgam po nowości, ale raczej na spróbowanie. I zgadzam się np. z cytatem z Tomasza Kopyra, "życie jest za krótkie aby pić kiepskie piwo". To prawda, i wielu pseudo piw "mózgotrzepów" nie tykam jak harnasio/żubro/warko/tatry. Ale nie wszystko od koncernów jest podłe. Każdy ma swój gust, i akurat 10,5 jest dla mnie najlepszym piwem od KP. Stawiam go wyżej od "kozła", który jest zwyczajnie niesmaczny. I wyżej od Żywieckiego EB. Chwilowo bardziej mi podchodzi, od chyba najlepszego z grupy carlsberg Zateckie-go. Tak więc smacznego wszystkim życzę, co kto lubi :-)
        Last edited by amigo007; 31-05-2018, 04:31.

        Comment

        • Javox
          PremiumUżytkownik
          • 11-2009
          • 6141

          Aktualnie Kopyr zrobił ślepy test twoich piw i wynik powinien cie zainteresować.

          Oczywiście każdy pije co chce...
          Jeden pija powiedzmy z 1000 Taterek na rok a drugi w tym czasie testuje 600 oryginalnych piw z okolicy i ze świata.
          Wszyscy zadowoleni... wolna wola...

          A przy okazji ten mój wpis był bardziej żartobliwy...

          Comment

          • amigo007
            Senior
            • 02-2008
            • 252

            Ok spoko Javox :-) A o którym teście Tomasza dokładnie mówisz, to nie wiem. Widziałem wiele jego testów, w tym ten min. piw z biedronki. Łącznie z żateckim. I z amerykańskim pszenicznym z żywca i z innych browarów (również w tym stylu). Oczywiście jest cała masa piw z małych browarów. Jednak w moim mniejszym mieście ciężko z dostępnością. Czasem coś się pojawi. Większy wybór to mam w intermarche. Ale tam też większość to małe koncerny (np. kormoran, bojanowo, ciechan, grodzisk). Zwykle w cenach koło 5zł (no może nie bojanowo). A nie będę po Polsce jeździł za piwami. Wiem że jest multum smacznych piw. Ale niestety w mniejszych miejscowościach ich nie ma. Więc sięgam po to, co najbardziej mi smakuje z tego co jest. A najlepiej to samu warzyć piwo, ale ja nie mam warunków. Pzdr.

            Comment

            • Javox
              PremiumUżytkownik
              • 11-2009
              • 6141

              Kopyr dodał ten film 20 godzin temu więc to chyba jego ostatni film....

              Comment

              • amigo007
                Senior
                • 02-2008
                • 252

                Dzięki obejrzę. Ps. to nie czat, jak coś to mamy priv. Bo zaśmiecamy temat. A co do samego 10,5 mi z piw Kompanii Piwowarskiej najbardziej smakuje i tyle. Dla mnie smaczne piwko.

                Comment

                • amigo007
                  Senior
                  • 02-2008
                  • 252

                  Właśnie obejrzałem tamten test Tomasza. Zatecky Lezak wygrał, co mnie nie dziwi. Tylko mi się zwyczajnie przepił, nie można cały czas pić jednego piwa Piłem wszystkie piwa spośród tam testowanych, rzeczywiście większość jest słaba. Szkoda że nie znalazło się tam 10,5. Jestem ciekaw jakby wypadło. Napewno nie jest tak chmielowe jak Zatecky. Jest dużo bardziej słodkie/słodowe. Ale to też ma swój urok. Mi 10,5 bardzo smakuje.
                  Last edited by amigo007; 31-05-2018, 13:28.

                  Comment

                  • Javox
                    PremiumUżytkownik
                    • 11-2009
                    • 6141

                    10,5 miał tzw niepewny skład... test był piw tylko na słodzie.

                    Comment

                    • Latarnik
                      Premium Lamplighter
                      • 06-2004
                      • 4999

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika amigo007 Wyświetlenie odpowiedzi
                      Zatecky Lezak wygrał.
                      Dzięki za info! Nie muszę już oglądać tego testu.
                      5410 kapsli z wypitych piw
                      874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
                      "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
                      https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
                      Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
                      https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

                      Comment

                      • amigo007
                        Senior
                        • 02-2008
                        • 252

                        Javox na puszce bodaj było napisane "zawiera słód jęczmienny", nic więcej. Sprawdzę przy kolejnej degustacji. Ale jak widać nawet czysty skład nie gwarantuję smacznego piwa... Latarnik kolega widzę nie ma ochoty tracić 35 minut czasu Jeśli niewiesz, to filmiki na youtube można przyspieszyć do 2x (przynajmniej w aplikacji youtube na smartfonie/tablecie). Daję link bo w przyszłości czytający temat nie będą wiedzieli o jaki filmik chodzi https://www.youtube.com/watch?v=etMMOEfDMpA
                        Last edited by amigo007; 31-05-2018, 23:10.

                        Comment

                        • tfur
                          Senior
                          • 05-2006
                          • 1303

                          zaintrygowany ostatnimi wpisami kolegi sięgnąłem po tego odgrzanego kotleta
                          we wczorajszy skwarny dzień schłodzone 10,5 wchłonąłem bez skrzywienia
                          jeśli mam porównać do klejnotu w koronie KP, czyli do 'naszego najlepszego'
                          wypust w złoto-czarnej puszce jest całkiem łykliwy i nie ma co narzekać
                          moim faworytem i codziennym napojem pozostaje jednak zielony 'mirosław'

                          a co do wyliczenia taterki kontra dobre piwa
                          to występuje w nim znaczna nierównoważność
                          bo tysiąc szczochów z żółtą etą to, powiedzmy, 2000 zł, pewnie mniej
                          a sześćset 'oryginalnych piw' to już raczej 5000 zł, libo więcej

                          oczywiście, każdy kupuje, co chce
                          ale mnie zwyczajnie nie stać na codzienne piwo za dychę
                          (mówię o nabytkach sklepowych)
                          veni, emi, bibi

                          Comment

                          • Lhunbleidd
                            Senior
                            • 06-2014
                            • 196

                            Widzę, że dyskusja o 10,5 nabrała rumieńców, że ho-ho. Ja też kupiłem i spróbowałem, większych wad nie stwierdziłem, zalet także, piłem zimne, szybko i nie powtórzę. Z tanich piw mam Perlenbachera z Lidla a ten przeskakuje 10,5 o kilka długości. Nie widzę sensu w hurtowym zapijaniu się tym piwem.

                            Comment

                            • amigo007
                              Senior
                              • 02-2008
                              • 252

                              Spokojnie panowie, nigdzie nie napisałem że 10,5 jest niewiadomo jak dobrym piwem. Napisałem tylko że spośród piw KP ono mi najbardziej smakuje. Jest ono na pewno gorsze od zateckiego lezak-a. Może być dobre od czasu do czasu jako "odskocznia". Co do perlenbachera piłem kiedyś, i też jakimś wybitnym piwem nie był. Mi średnio smakował. Zatecky Lezak raczej lepsze. A 10,5 to tylko jedno z najlepszych/najlepsze spośród piw KP A i tak niech każdy pije co mu najbardziej smakuje. Każdy ma inne podniebienie i inny gust

                              Comment

                              • marqqq
                                Senior
                                • 12-2014
                                • 660

                                Aż się zdziwiłem, ono nadal jest w żabie. Strasznie nijakie, zupełnie niewarte uwagi.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎