Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Okocim, Zagłoba

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • lzkamil
    kierowca bombowca
    • 01-2003
    • 3611

    #31
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: jasnozłoty [4]
    Piana: dobra, gęsta, dosyć trwała, do końca gruby dywanik [4]
    Zapach: chmielowy, średnio intemsywny, przyzwoity [3.5]
    Smak: chmielowy i niewiele poza tym, lekka goryczka, prawie bez nut słodowych, całkiem konkretny, całkiem treściwy, całkiem płaski [3.5]
    Wysycenie: wysokie, może i za wysokie [4]
    Opakowanie: byłoby i niezłe obniżam ocenę bo mnie wkurza ta cała ściema, niech nie kłamią że to piwo ma coś wspólnego ze starym Zagłobą [3]
    Uwagi:

    Moja ocena: [3.575]
    Lepszy jabol pod okapem
    niż GŻ, CP i KP !


    Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

    Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

    Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

    Comment

    • docent
      Senior
      • 10-2002
      • 5205

      #32
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Jak na trzynastkę ten słomkowy kolor jest nieporozumieniem. [2.5]
      Piana: Początkowo obfita, średnioziarnista. Dość szybko dziurawieje i zanika. [3]
      Zapach: Właściwie doszukałem się tu tylko charakterystycznego, delikatnego zapachu alkoholu. [3]
      Smak: Początkowo wyczuwa się wyraźy chmielowy posmak. Piwo dość łagodne w smaku choć czuć jego siłę (aż się nie chce wierzyć że to tylko 5,5% alk.). Generalnie przyzwoicie ale bez żadnej rewelacji. [3.5]
      Wysycenie: Troszkę zbyt niskie. [4]
      Opakowanie: Biało-czerwona kolorystyka puszki z charakterystyczną postacią zagłoby. Miłe dla oka. [4.5]
      Uwagi:

      Moja ocena: [3.3]
      Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
      Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
      Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
      Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

      Comment

      • Pinio74
        Senior
        • 10-2003
        • 3881

        #33
        Miałem okazję spróbować. Kolor, zbyt jasny jak na taki ekstrakt, od razu negatywnie mnie nastawił. W smaku też niczego szczególnego nie można znaleźć, jest dość płaski, ale z wyczuwalną goryczką. W sumie piwo jest bardzo nijakie, ani złe, ani dobre. Cieszy tylko nowy kapsel do kolekcji.
        BIRRARE HUMANUM EST

        Comment

        • Jimmy_jb
          • 11-2005
          • 911

          #34
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Złocisty i ładny ale rzeczywiście trochę jasny jak na ten ekstrakt [3.5]
          Piana: Po nalaniu gęsta, opada nie za szybko i trzyma na powierzchni do końca lekki korzuszek. [4.5]
          Zapach: Zachęcający, z początku mocno uderza w nozdrza, słodkawy ale przede wszystkim chmielowy. [4]
          Smak: Jest goryczka i jest lekka słodycz, w tle jakis lekko kwaskowaty posmak. Smak ciekawy i wyraźny, orzeźwiające i aksamitne. Bardzo dobrze się pije. [5]
          Wysycenie: Wysokie, piwo chojnie udziela bąbelków i utrzymuje pierzynkę z piany. [5]
          Opakowanie: Kiedyś ta gęba na etykiecie wyglądała bardziej rubasznie a teraz to taki Zagłoba po kuracji odchudzającej. Kolorystyka ciekawa - połączenie białego z przyprzoszaną czerwienią i czarne akcenty. Wszystkie informacje jak należy, butelka zwrotna i brązowa. Ogólnie duży plus tylko kontretykieta trochę mało czytelna w słabszym świetle. [4]
          Uwagi: Bardzo dobre piwo i przyzwoita cena. Kiedyś Zagłoba był jednym z moich ulubionych piw a teraz czekam aż pojawi się w okolicach Trójmiasta wersja beczkowa.

          Moja ocena: [4.475]
          Mona Browar Prywatny, Pruszcz Gdański Słoneczna

          Comment

          • enduro
            Member
            • 03-2006
            • 59

            #35
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Kolor mógłby być ciemniejszy, zwłaszcza że ekstrakt wynosi 13,1%. [4]
            Piana: Szybko się tworzy bujnie, jeszcze szybciej opada pozostawiając tylko obwódkę na szklance. [3.5]
            Zapach: Zapach - niczym szczególnym się nie wyróżnia. Czuć tylko zwykłe piwo. Nie ma tego charakterystycznego zapachu, po którym mógłbym chociaż się nakierować, że to Zagłoba bo dużo zwykłych piw na taki sam zapach. [3]
            Smak: Jak na ten ekstrakt, calkiem przyzwoicie. Rzeczywiście jasne pełne, czuć pelnie goryczki, przeplata się lekki słod. Nie zostaje zbytnio na języku smak, jak się wolno pije. Później dziwny smak w ustach. Ale 4 jest. [4]
            Wysycenie: Może być, choć preferuję mocniej gazowane. Na szczęscie ten gaz się trzyma. [4]
            Opakowanie: Bardzo fajne i ciekawe. Grubasek wskazuje, iż to piwo raczej stołowe, ale w rzeczywistości to pryzwoitej jakości piwo. [4.5]
            Uwagi:

            Moja ocena: [3.625]

            Comment

            • becik
              Senior
              • 07-2002
              • 14999

              #36
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: jasnozłocisty, jak na taki ekstrakt to jasny [3.5]
              Piana: marniutka, średnie pęcherzyki, bardzo szybko opada,nie osadza sie na szkle, pozostaja marne resztki na powierzchni [1.5]
              Zapach: sfermentowanego słodu, słaby [3]
              Smak: jedyne co czuje to mocna goryczka, ostre w smaku, szczypiące, pozostaje w ustach dziwny gorzkawy posmak [2.5]
              Wysycenie: zdecydowanie za duze [2.5]
              Opakowanie: puszka z tandetnym Zaglobą [3]
              Uwagi: Myslałem, że to będzie coś lepszego, niestety są to tylko marne popłuczyny prawdziwego dawnego Zagloby, to piwo nadaje sie do dyskontu, a nie do ogólnej produkcji,raczej po nie już nie sięgne, do dostania w Joli na Koszykowej

              Moja ocena: [2.65]
              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

              Comment

              • sardaukar
                Gość
                • 03-2006
                • 27

                #37
                Zwyczajne nieporozumienie! Piwo tak przeciętne, że niewarte kupna nawet dla kapsla.

                Comment

                • bury_wilk
                  Senior
                  • 01-2004
                  • 2655

                  #38
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Złoty, według mnie trochę jakby za jasny, trochę jakby za wodnisty. [3]
                  Piana: Ciała, gęsta, na początku dość wybuchowa, wysoka. Potem opadła, ale obrączka i jedna większa "wyspa" pozostały na długo. [3.5]
                  Zapach: Słodowo owocowy, średnio intensywny. [3.5]
                  Smak: Wydaje mi się owocowawe, lekko słodowe, goryczka pozostająca na języku niezbyt mocna, ale dość natrętna. [3.5]
                  Wysycenie: Przyjemnie podszczypuje w język, ale wizualnie już gorzej. Pęcherzyków nie dużo, drobne, średnio szybkie. [4]
                  Opakowanie: Konserwa właściwie poprawna i nawet wyróżniająca się na półce, ale bez blasku. Postać Zagłoby kiedyś była lepsza... [4]
                  Uwagi: Do dawnego Zagłoby nie ma co porównywać. Piwo nie jest złe, ale niczym nadzwyczajnym się nie wyrróżnia. Spokojnie można wypić bez wykrzywiania się, ale jak są na półce lepsze piwa, to nei ma się nad czym zastanawiać. Kupiłem będąc przelotem w Krakowie.

                  Moja ocena: [3.525]
                  Lubię kiedy się zieleni
                  Lubię jak się piwo pieni...

                  ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

                  Comment

                  • maniek_pl
                    Junior
                    • 01-2006
                    • 22

                    #39
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: prawie (zloty) idealny, ale moglby byc ciemniejszy [4.5]
                    Piana: piana super, trzyma grubą warstwe przez kilka minut, a nastepnie zamienia sie w cieniutki kozuszek [5]
                    Zapach: przyjemny, ale jakby za slodkawy [4]
                    Smak: doscyc przyjemny na języku, goryczka i słod w normie [4]
                    Wysycenie: wysycenie bardzo niskie, bąbelki slabo pracują [2]
                    Opakowanie: dosc ładne, kolor czewony i bialy wyraznie zaznacza polskie akceny narodowe ( i ten Zagłoba na etykiecie ) [4]
                    Uwagi:

                    Moja ocena: [4.025]
                    Piwo z rana jak śmietana

                    Comment

                    • antoś
                      Senior
                      • 12-2005
                      • 213

                      #40
                      Matko! moja co się stało z pianą,lałem do kufla z 20 cm. i nic,nawet nic nie zaszumiało Nie wiem co mam zrobić-wypić czy wylać.Mam nadzieję,że to tylko mnie trafił się taki egzemplarz.Ohyda

                      Comment

                      • julo
                        Junior
                        • 02-2005
                        • 2

                        #41
                        Ja nabyłem kilka skrzynek po okazyjnej cenie 1,50 zł
                        Piwko lekko przeterminowane ale tylko 2 tygodnie.


                        Pierwszy łyk tego trunku mi za bardzo nie podszedł ale pozniej juz sie do tego piwa przekonałem.
                        Teraz jest w pierwszej piątce moich najlepszych piw !
                        Pozdro wszystkim smakoszom trunku z pianką.
                        Last edited by julo; 01-07-2006, 21:38.

                        Comment

                        • julo
                          Junior
                          • 02-2005
                          • 2

                          #42
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: jasny [4]
                          Piana: Za duzo jeje nie ma niestety [4]
                          Zapach: Nie zwróciłem uwagi [4]
                          Smak: Wyśmienity [5]
                          Wysycenie: średnie [4]
                          Opakowanie: w miare ładne [4.5]
                          Uwagi: lekko przeterminowane -dlatego tanio

                          Moja ocena: [4.425]
                          ---------------
                          Ocena usunieta z rankingu.
                          Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu. Taka jak wyżej powinna trafić zresztą prosto do przechmielin
                          Art, Admin

                          ---------------

                          Comment

                          • Bartomelov
                            Junior
                            • 05-2004
                            • 9

                            #43
                            Jest to moje ulubione piwo, które ostatnimi czasy, tzn. od chwili kiedy się pojawiło, pijam najczęściej. Chyba głównie z sentymentu. W końcu Zagłoba to moje pierwsze piwo. Później się skończyło, teraz znowu wróciło. Porównywał nie będę na ile się zmieniło po czasie, bo za dużo go już upłynęło. W każdym razie, obiektywnie, to nie jest jakieś piwo wyróżniające się. Gdyby nie nazwa Zagłoba, to wypiłbym raz i na tym moja przygoda z tym trunkiem by się skończyła. Pijam je z butelki, więc nie będę bawił się w oceny, może innym razem. Napiszę tylko trochę o smaku. Łagodne, taki neutralny smak, dobrze wchodzący. W sam raz żeby zgasić pragnienie. Z goryczką bywa różnie - raz była taka, że aż gębę chciało wykrzywiać, innym razem prawie wcale. Nie wiem czy to kwestia mojego przyzwyczajenia, czy chłopcy w browarze coś eksperymentują. Ale mniejsza z tym, ja nie mam jakiegoś pańskiego gardła, żeby grymasić. Dawniej piłem Zagłobę, teraz piję i obym pił jak najdłużej. Dobrze, że to piwo wróciło.

                            Comment

                            • adam16
                              Senior
                              • 02-2001
                              • 9865

                              #44
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika adam16
                              Podchodziłem do tego piwa z pewną taką nieśmiałością i nieufnością... i jestem pozytywnie zaskoczony – z koncerniaków ten zaliczam do lepszych.
                              Co się stało z tym piwem? Wcześniej było całkiem dobre, a teraz zrobił się z niego strasznie słodki ulepek. Jak dla mnie stoczyło się z wielkim hukiem.
                              Last edited by adam16; 02-07-2006, 21:31.
                              Browar Hajduki.
                              adam16@browar.biz
                              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                              Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                              Comment

                              • e-prezes
                                Senior
                                • 05-2002
                                • 19167

                                #45
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika julo
                                Kolor: jasny [4]
                                Piana: Za duzo jeje nie ma niestety [4]
                                Zapach: Nie zwróciłem uwagi [4]
                                Smak: Wyśmienity [5]
                                Wysycenie: średnie [4]
                                Opakowanie: w miare ładne [4.5]
                                Uwagi: lekko przeterminowane -dlatego tanio
                                ---------------
                                nie... co to jest? szkolić młodych
                                adamie, to nie to samo piwo co na początku. widać koncerniaki mają klientów w du.. Ja tego nie kupuje

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎