Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar na Jurze, Tiger Pils

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • MarcinKa
    Senior
    • 02-2005
    • 2729

    #16
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Dość jasny, w miarę odpowiedni. Trochę jakby przybrudzony. [4]
    Piana: Niewielka i tylko przez moment. Szybko zredukowała się do marnego kożuszka i po chwili do resztek. [2.5]
    Zapach: Dość typowy, dość przyjemny. Taki chmielowy, średnio mocny. [3.5]
    Smak: Początkowo trochę metalicznych posmaków, później zanikają i zostaje smak chmielowy, nienajgorszy. Poza pierwszymi łykami smak czysty, bez jakichś specyficznych nutek. Na koniec mocna chmielowa goryczka. Posmak goryczkowy, krótki. Niestety piwo lekko wodniste, brak mu treściwości. [3.5]
    Wysycenie: Trochę zbyt słabe jak na takiego Pilsa. Zwłaszcza przy końcu odczuwa się jego braki. [3]
    Opakowanie: Klasyczne wzornictwo, nic oryginalnego, ale dzięki czerwonemu kolorowi ciut ładniejsze niż wersja mocna. Kapsel Polskie Piwo, parametry podane, nie jest źle. Patrząc na głowę tygrysa trochę przypomina się Łódzki Tygrys. [4]
    Uwagi: Piwo dobre tylko za wodniste, psuje to całość wrażeń. Gdyby nie to na pewno dałbym 4. Mimo wszystko jako lekkie piwo jest całkiem fajne, nie czuć w nim jeszcze całej tej „technologii”.
    Piwo wymienione z Aldachem albo kiszotem na zlocie w Zwierzyńcu (miałem 2 butelki i nie wiem od kogo oceniałem), dzięki

    Moja ocena: [3.425]
    To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

    Comment

    • e-prezes
      Senior
      • 05-2002
      • 19167

      #17
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shlangbaum Wyświetlenie odpowiedzi
      Uwagi: O Ja Cię pierdzielę Ale się popsuł Browar na Jurze
      moje było całkiem znośne, bez obcych posmaków, gdzieś na początku tylko jakiś dziwny zapszek, ale szybko się ulotnił i z przyzwoitą pianą. minusem na pewno jest opakowanie i wyczuwalna jednak wodnistość. niemniej wypijalne zAjkA, dzięki!
      Last edited by e-prezes; 30-08-2007, 19:28.

      Comment

      • zAjkA
        Senior
        • 12-2004
        • 1089

        #18
        Moje smakowało jak konserwa turystyczna w płynie. Zarówno i w smaku jak i w zapachu
        Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

        Comment

        • e-prezes
          Senior
          • 05-2002
          • 19167

          #19
          Też raczej niemiło wspominam. Przypomina mi to syndrom Bossa - pijalne i pyszne ciemne, kompletnie niesmaczne/nierówne jasne.

          Comment

          • woosaa
            Senior
            • 07-2005
            • 1548

            #20
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: jasna słoma,klarowne [4]
            Piana: śnieżnobiała,trochę zbyt szybko opada,z początku obfita a na końcu stworzyła w miarę ładny dywanik [4]
            Zapach: bardzo delikatny,słaby chmiel i jakby owocowy(jabłko) [3]
            Smak: trochę wodniste,słaba goryczka i jakieś akcenty kwiatowe,z trzech wypitych TIGERów dwa były lekko kwaskowe [3]
            Wysycenie: w kuflu ładne drobne pęcherzyki,w ustach ok [4]
            Opakowanie: niezbyt wyszukana etykieta z kontrą i krawatką,goły kapsel [3.5]
            Uwagi: średnie piwo,najlepsza jest cena.PZDR

            Moja ocena: [3.225]
            mb WOS

            Comment

            • adam16
              Senior
              • 02-2001
              • 9865

              #21
              Ty razem rewelacyjny ten Pils im wyszedł (data ważności 16.07.2008). Szczegółowiej opiszę kiedy indziej bo jutro idę po kilka kolejnych butelek . Ale smakuje jakby nalewany z tanka w browarze.
              Browar Hajduki.
              adam16@browar.biz
              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

              Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

              Comment

              • kiszot
                Senior
                • 08-2001
                • 8081

                #22
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika adam16 Wyświetlenie odpowiedzi
                Ty razem rewelacyjny ten Pils im wyszedł (data ważności 16.07.2008). Szczegółowiej opiszę kiedy indziej bo jutro idę po kilka kolejnych butelek . Ale smakuje jakby nalewany z tanka w browarze.
                Już mnie w sklapie rozpoznają bo ciągle po nową dostawe przychodzę.
                Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                So von Natur, Natur in alter Weise,
                Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                Comment

                • delvish
                  Senior
                  • 11-2004
                  • 3508

                  #23
                  Piwo z przydatnością do 07.08.2008r. lubi wychodzić z butelki Pijalne, ale kiepskie. Zastosowania chmielu można się jedynie domyślać. O dziwo wyraźnie słodkie. Jeden z dwóch konsumowanych przeze mnie egzemplarzy dodatkowo był lekko kwaskowy i przypominał delikatnie wyroby z Bierzwiennej i Zduńskiej Woli. Taka słodko-kwaśna 9o z dziwnym absmakiem. Wolałbym, żeby kosztowało więcej niż 1,1zł i było smaczniejsze.
                  "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                  (Frank Zappa)

                  "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                  Comment

                  • toto
                    Senior
                    • 12-2006
                    • 949

                    #24
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: jasny żółty [4]
                    Piana: obfita, dość grubopęcherzykowa, zwolna opada, oblepia szkło [3.5]
                    Zapach: słodowo-metaliczny, jakby sfermentowany [2]
                    Smak: kwaskowo-goryczkowy z akcentami słodowymi. Smakuje "koncernowo". [2.5]
                    Wysycenie: jak dla mnie za duże, powoduje "zapowietrzenie" [3]
                    Opakowanie: Butelka Euro, etykieta: owal biało-czerwono-złoty z tytułowym bohaterem, trochę niestarannie przyklejona. Są wszystkie konieczne dane. Goły kapsel. [3]
                    Uwagi: Piwo za złotówkę. Trwałość do 30.08.2008. Nistety ta warka jest kiepska. Piłem chwaloną powyżej warkę z lipcowym terminem ważności i faktycznie była dużo lepsza.

                    Moja ocena: [2.55]

                    Comment

                    • toto
                      Senior
                      • 12-2006
                      • 949

                      #25
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: jasnożółty, ciemna słomka, klasyczny [4]
                      Piana: obfita, średniopęcherzykowa, dość trwała, słabo oblepia szkło [4]
                      Zapach: słodowy, wyraźny, leciutka kwaskowość, nieco stęchłe tło [3]
                      Smak: słodowo-goryczkowy, lekki [4]
                      Wysycenie: duże, odpowiednie dla piwa [5]
                      Opakowanie: oldskulowa butelka Euro, owalna biało-czerwona etykieta bardzo podobna do wcześniejszego Tigera, medal "Otwarty Konkurs Piw 200.." (reszta nieczytelna). Brak składu ("zawiera E300", "zawiera słód jęczmienny"). Złoty kapsel. [3.5]
                      Uwagi: Ponowna ocena tego piwa. Obecnie pod nazwą "Tager Pils", bez zmiany parametrów w stosunku do Tigera. Całkiem udana warka. Trwałość do 4.02.2009. Kupione w Wieliczce (monopolowy na ul. Słowackiego naprzeciw Biedronki)

                      Moja ocena: [3.675]

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎