Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zabrze, Śląskie Super Mocne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kiszot
    Senior
    • 08-2001
    • 8081

    #16
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika baklazanek
    Zwierzowca czy Śląskie Super Mocne??
    Niestety nie był to Zwierzowiec
    Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
    1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

    Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
    Mein Schlesierland, mein Heimatland,
    So von Natur, Natur in alter Weise,
    Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
    Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

    Comment

    • nikita_banita
      Senior
      • 06-2003
      • 1363

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Pełne, głębokie złoto. [4]
      Piana: Drobna, ale bardzo nietrwała. [2]
      Zapach: Nieco słodu, ale z ostrym przełamaniem alkoholowym. [3]
      Smak: Gorycz słabo wyczówalna na początku, przełamana posmakiem alkoholowym, który w tym piwie jest silnie zaakcentowany. Piwo z późnym wykończeniem - dobrą chwilę po przełknięciu ujawnia swoje ostateczne oblicze smakowe i dopiero wówczas ostatecznie nabiera pełnej, wyraźnej goryczy. Śladowo odczówalna słodycz. [3.5]
      Wysycenie: Prawidłowe, nieprzesadne. Wizualnie nieźle, smakowo właściwie się komponuje. [3]
      Opakowanie: Bączek, etykieta raczej nie za ciekawa, kapsel bezimienny. Mało zachęcające do zakupu opakowanie. [3.5]
      Uwagi: Jak na piwo Super Mocne i mimo, że nie jestem zwolennikiem takich piw muszę przyznać, że jest całkiem przyzwoite.

      Moja ocena: [3.175]

      Comment

      • Pogoniarz
        † 1971-2015 Piwosz w Raju
        • 02-2003
        • 7971

        #18
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Jasny bursztyn,według mnie troszkę za jasne. [4]
        Piana: Średnie i grube pęcherze.Z początku obfita,nawet długo się utrzymała,pozostawiając wianuszek do końca. [3.5]
        Zapach: Prawie nic nie czuć,no może jakiś słodkawy klimacik. [3]
        Smak: Dziwny.Na pewno słodkawy,ale jakiś płaski,wydaje mi się ,że czuję jakby kwaskowatość i cierpkość na podniebieniu.Niezbyt dobre. [3]
        Wysycenie: W sumie akuratne,choć delkatnie za mało zdecydowane. [3.5]
        Opakowanie: Mnie się etykieta i kontra nawet podoba.Minus za brak podanego ekstraktu. [3.5]
        Uwagi: Czy to jest piwo warzone w Zabrzu?Ja mam kurcze wątpliwości...
        Muszę dorwać Karpackie Super Mocne i porównać.

        Moja ocena: [3.15]


        Prawie jak Piwo
        SZCZECIN

        Comment

        • MarcinKa
          Senior
          • 02-2005
          • 2729

          #19
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Ciemny, głęboki bursztyn. Od razu można rozpoznać, że to nie lekkie piwo. [4]
          Piana: Prawie jej nie było. Mała pojawiła się przy nalewaniu i szybko prawie całkiem znikła, do znikomych resztek. [2]
          Zapach: Przeciętny słodowy. Mocny. Od razu czuć, że to bardzo mocne piwo. Na szczęście właściwie nie zalatuje alkoholem. [3.5]
          Smak: Tak jak zapach. Mocny słodowy z wyraźną mocą. Wyraźna goryczka. Posmak raczej słodowy. Na szczęście nie w stylu kieliszek wódki w piwie. W sumie jednak nic nadzwyczajnego. [3.5]
          Wysycenie: Początkowo fajne, lekkie. Później jednak troszkę za słabo. [3.5]
          Opakowanie: Samo w sobie nie najbrzydsze. Niestety tradycyjnie brak ekstraktu i nadruku na kapslu. [4]
          Uwagi: Piwo faktycznie super mocne. Wyraźnie mocniejsze od mocnych. Jak ma się ochotę na coś o takim kalibrze to jak najbardziej. Jest przeciętne, ale pewne, nie jak Jabłonowo które czasem na etykiecie pisze 10%, a piwo nie smakuje nawet jak mocne.

          Moja ocena: [3.4]
          To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

          Comment

          • rotmistrz
            Senior
            • 06-2005
            • 469

            #20
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: bursztynowy, klarowny [3]
            Piana: biała, średnio pęcherzykowa, siadła szybko pozostawiając dziurawy kożuszek cieńki, [2.5]
            Zapach: słodowo-chmielowy, lekko słodkawy, mocny [3]
            Smak: początkowo słodkawe, jednak później lekka goryczka szczypie w język, czuć także spirytus [3]
            Wysycenie: poprawne, pracowało przez cały czas [3]
            Opakowanie: unformacje o piwie nie pełne, kolrystyka etykiet ciemna, czarny kapsel [2.5]
            Uwagi:

            Moja ocena: [2.925]

            Comment

            • Scriptus
              Senior
              • 04-2006
              • 189

              #21
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Ciemnobursztynowy, klarowny, właściwy dla tak ciężkiego piwa [5]
              Piana: Średniopęcherzykowa pianka, praktycznie do końca się utrzymała w postaci kożuszka [4]
              Zapach: Mocny słodowy zapach z nutką chmielu [4]
              Smak: Intensywny słodowy smak, lekka goryczka, brak przykrych posmaków. W tle przebija się lekki smak alkoholu, ale nie jest agresywny, nie przeszkadza [4]
              Wysycenie: Słabe nasycenie, za słabe w smakuu, niewiele unoszących się drobnych pęcherzyków, mimo to, pianka nie znika [3.5]
              Opakowanie: Bączek 0,33, etykiety utrzymane w stylu nieco staromodnym, jednak pasują do piwa. Firmowy kapsel, w sumie OK. [4]
              Uwagi: Przyjemne piwko, na chłodniejsze dni w sam raz. Na pewno jeszcze kupię.

              Moja ocena: [4.025]
              Nic lepszego od Brackiego :)

              Comment

              • Pancernik
                Senior
                • 09-2005
                • 9735

                #22
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Złotobursztynowy. Nasycony. Nie zdradza (całości) mocy. [4]
                Piana: Drobna, sztywna. Opada powoli, z początkowych ok. 2 cm zostaje kilka milimetrów kożuszka. [3.5]
                Zapach: Słodowy, zdominowany jednak przez kwaskowatą woń alkoholową. W zasadzie trudno się dziwić... [3.5]
                Smak: Ciężki słód plus moc. To nie przelewki . [3]
                Wysycenie: Dość wysokie, optymalne chyba. [4]
                Opakowanie: Bączek, etykieta w stylu "śląskim", choć w zdecydowanie ciemniejszych barwach. Kapsel BG. Brak info o ekstrakcie, jako producent widnieje (jednak...) VP. Poza tym OK. [4]
                Uwagi: 9% to jednak zaczyna być hardkor. Przez to traci się część walorów smakowych, niestety. Poza tym - VP... .

                Moja ocena: [3.375]

                Comment

                • Samoglow
                  Senior
                  • 07-2007
                  • 606

                  #23
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Złoty, bursztynowy. Całkowita klarowność. [4]
                  Piana: Rośnie ładnie, ale szybko redukuje się do małej otoczki [3.5]
                  Zapach: Mocny, słodowy. Już w zapachu czuć, że to raczej cięższe piwo. [4]
                  Smak: Nawet niezłe super mocne piwo. Czuć dużo słodu. Chmiel raczej pozostaje z tyłu. Alkohol wyczuwalny, ale bywa gorzej w tym typie piw. Piwo mocno rozgrzewające i o dziwo podobne i to moim zdaniem bardzo do nie produkowanego już Mocarza? Czyżby Van Pur jako mocarza lał to piwo? Moim zdaniem bardzo podobne w smaku, ale to tylko domysły. Podsumowując: niezłe, ale w tym typie np. Hubal był sporo lepszy. Ocena lekko naciągana, ale dziś zmarzłem i miałem ochotę na taką "siekierę" [4]
                  Wysycenie: Z początku idealne dla tak ciężkiego piwa, później troszkę zaczyna brakować. [4]
                  Opakowanie: Ładny bączek, ale brak ekstraktu i podanego adresu prawdziwego producenta. VP już całkiem zachowuje się jak te paskudne koncerny. Wstyd! [4]
                  Uwagi:

                  Moja ocena: [3.95]

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎