Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bierhalle Warszawa, Bock (Koźlak)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • docent
    Senior
    • 10-2002
    • 5205

    #31
    No cóż, bierhallowski koźlak jest piwem sezonowym pojawiającym się tradycyjnie raz w roku. I ja też go wczoraj próbowałem - napiszę tylko, że niewiele mu brakowało do rewelacyjnego doppelbocka uwarzonego przez Krzysztofa dwa lata temu. Mam nadzieję, że w przyszły poniedziałek profil smakowy tego piwa nie ulegnie większej zmianie, o ile w ogóle jeszcze będzie dostępne bo litrowe kufle żwawo krążyły wśród gości lokalu...
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

    Comment

    • Maidenowiec
      Senior
      • 07-2004
      • 2287

      #32
      Od nagromadzenia spraw byłem ostatnio mało mobilny, ale w takim razie coś czuję, że w poniedziałek wybiorę się do Bierhalle z Adelą
      Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

      Thou shallt not spilleth thy beer!

      Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

      Comment

      • Krzysztof
        Senior
        • 04-2001
        • 1689

        #33
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dadek Wyświetlenie odpowiedzi
        Dziś miła niespodzianka w Bierhalle - Koźlak! Dawno go nie było ale warto było czekać. Cóż można powiedzieć, po prostu świetny! Piękna, prawie nieprzejrzysta, hebanowa barwa, wyrazisty, mocny smak, bez nuty alkoholowej choć moc jest wyczuwalna. Bogaty bukiet
        ciemnych słodów, bardzo treściwe. Krzysztofie, chylę czoło, szkoda że tak rzadko!

        Cieszę się, ze smakował. Włozyłem w jego warzenie dużo wysiłku i różnych słodów.

        W leżakowaniu mam jeszcze jednego Koźlaka - z trochę innych surowców. Dam znać kiedy będzie podawany na stoły.
        Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
        www.twojmalybrowar.pl

        Comment

        • mrkowal
          Senior
          • 03-2009
          • 155

          #34
          No i znowu minął rok i w Arkadii leją koźlaczka. Ta warka to poezja kto nie spróbuje niech żałuje.
          Ultima forsan

          Comment

          • Pancernik
            Senior
            • 09-2005
            • 9735

            #35
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mrkowal Wyświetlenie odpowiedzi
            No i znowu minął rok i w Arkadii leją koźlaczka. Ta warka to poezja kto nie spróbuje niech żałuje.
            Oł, szyt! Liczyłem na niego w ubiegłym tygodniu, teraz ciężko będzie tam zawinąć...

            Comment

            • Twilight_Alehouse
              Chmielowisko.pl
              • 06-2004
              • 6310

              #36
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Bardzo ciemna, głęboka czerwień, lekko opalizujący. [5]
              Piana: Troszkę niższa niż to zwykle w piwach z Bierhalle bywa, pod koniec znika całkowicie. I dobrze, przynajmniej jest z czego zmniejszyć ocenę, żeby nie było za dobrze [4]
              Zapach: Bardzo silny, słodowy, z lekkim aromatem wina, śliwek suszonych i rodzynek. [5]
              Smak: Bardzo treściwy i gęsty. Podobne nuty jak w zapachu, do tego dochodzi lekka goryczka. Alkohol jest oczywiście wyczuwalny, ale w niczym nie przeszkadza. Wprawdzie czuć, że to lager, ale bogactwem smaku może dorównywać niektórym belgom. [5]
              Wysycenie: Idealne. [5]
              Opakowanie: Jak zwykle 5 za całokształt Bierhalle. [5]
              Uwagi:

              Moja ocena: [4.9]

              Comment

              • mrkowal
                Senior
                • 03-2009
                • 155

                #37
                moi drodzy, dziś w końcu przyszedł ten dzień i w BH pojawił się MajBock. Nie muszę chyba dodawać że jak zwykle Krzycho dokonał czegoś absolutnie wyjątkowego. Wszystkich prawdziwych amatorów złocistego trunku zapraszam na prawdziwą ucztę dla kubków smakowych o mocy 7,5 volta
                Ultima forsan

                Comment

                • becik
                  Senior
                  • 07-2002
                  • 14999

                  #38
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mrkowal Wyświetlenie odpowiedzi
                  moi drodzy, dziś w końcu przyszedł ten dzień i w BH pojawił się MajBock.
                  To dlaczego o tym piwie nie piszesz w wątku dedykowanym:
                  Twoje zdanie na temat konkretnych wytworów piwowarskichPoddziały: Polska | Europa | Piwa domowe (...)

                  tylko w wątku o zwykłym koźlaku?
                  Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                  Comment

                  • mrkowal
                    Senior
                    • 03-2009
                    • 155

                    #39
                    czy czepianie sie to pana natura czy dotyczy to tylko mojej skromnej osoby
                    Ultima forsan

                    Comment

                    • ART
                      mAD'MINd
                      • 02-2001
                      • 23807

                      #40
                      Masz szczęście że admin przegapił
                      Last edited by ART; 25-05-2010, 19:11.
                      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                      Comment

                      • becik
                        Senior
                        • 07-2002
                        • 14999

                        #41
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mrkowal Wyświetlenie odpowiedzi
                        czy czepianie sie to pana natura czy dotyczy to tylko mojej skromnej osoby
                        Czy zwrócenie uwagi, że piszesz o niewłaściwym piwie w temacie dotyczącym innego piwa jest czepianiem?
                        Czepiam się z natury, ale w tym przypadku nie czepiałem się
                        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                        Comment

                        • Krzysztof
                          Senior
                          • 04-2001
                          • 1689

                          #42
                          Informuje zainteresowanych o rozpoczęciu sprzedaży piwa Bock w Bierhalle Arkadia z produkcji 2010.
                          Last edited by Krzysztof; 10-12-2010, 23:20.
                          Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
                          www.twojmalybrowar.pl

                          Comment

                          • Cannabee776i99
                            Senior
                            • 08-2009
                            • 658

                            #43
                            Czy piwo jest również dostępne na Nowym Świecie?

                            Comment

                            • Reventador
                              Member
                              • 03-2009
                              • 47

                              #44
                              Póki co tylko tylko w Arkadii, na Nowym Świecie może będzie w przyszłym tygodniu. Obawiałem się już nawet że i w Arkadii jest niedostępne, bo jak spytałem o koźlaka to pani odpowiedziała że niema, ale po chwili wymieniła aktualnie dostępne piwa, w tym... piwo typu bock

                              Comment

                              • mrkowal
                                Senior
                                • 03-2009
                                • 155

                                #45
                                No i znowu "chrysmus" i Bock 2010. Wydaje się mocniejszyniż7 ale alkoholu nie czuć za to słodycz daje o nim znać. Piana gęsta że łyżka stoi. Jednym słowem klasyk.
                                Ultima forsan

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎