Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Krajan, Złoty Strong

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Rycho_128
    Senior
    • 03-2007
    • 1039

    #16
    No właśnie. Zachwalano mi baaaardzo Krajana, Złotego Stronga w szczególności, niedawno (tydzień temu) po raz pierwszy spróbowałem i, no nie powiem że porażka, ale spodziewałem się czegoś lepszego. Dla mnie po prostu ZA SŁODKIE. Zobaczymy za jakiś czas, jak następne warki. Na plus na pewno fajna etykieta i kontra. W Gdańsku piwo do dostania w niezastąpionym Smaku.
    Last edited by Rycho_128; 29-02-2008, 11:26.
    Gdański Browar WaRy
    Gdański Browar WaRy w BrowarBizie
    Piwo z kufla smakuje lepiej :)///Mniej karmelu...

    Comment

    • Candlekeep
      Senior
      • 11-2007
      • 367

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Ciemny, ciemniejszy, niż typowy dla jasnego, nawet mocnego piwa. Ale podoba mi się. Bardzo. [5]
      Piana: Wysoka, ale szybko opada. Tak powinno być., jeśli o mnie chodzi [4.5]
      Zapach: Owocowy. I nie czuć alkoholu w zapachu. To dobrze. [4]
      Smak: Bardzo delikatne, odrobinę słodkawe, niemal kobiece piwo. Zwłaszcza, jak na mocne. Przyjemnie się pije, choć dla piwoszy preferujących mocniejsze doznania dotkliwy będzie brak goryczki. [4]
      Wysycenie: Bez zarzutu - po pół godzinie w kuflu wciąż piecze w język [4]
      Opakowanie: Etykieta czytelna, choć pachnie mi trochę "dożynkami". Ale to kwestia gustu, natomiast jeśli chodzi o informacje - nie można się przyczepić. [3.5]
      Uwagi: Absolutnie nie zgadzam się, że Złoty Strong to w jakimkolwiek stopniu porażka. To bardzo przyjemne, łagodne piwo, po które dobrze jest sięgnąć, zwłaszcza latem. I pijąc je nie spodziewasz się, że to mocne...

      Moja ocena: [4.075]

      Comment

      • fuliano
        Senior
        • 07-2010
        • 1825

        #18
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: ciemny złoty, klarowny, ale chyba troche za jasny [4]
        Piana: drobnoziarnista, dość wysoka bo sie starałem, lekko przybrudzona biel, szybko znika i nie pozostawia nawet obrączki [3.5]
        Zapach: słody i nuty owocowe, nic wiecej nie czuć [3]
        Smak: lekko kwaśne owoce, słody i dopiero daleko daleko wyczuwalna lekka goryczka pozostająca po przełknięciu. Proste i jakoś bez wyrazu [3]
        Wysycenie: duże, średnioziarniste, trochę spada na końcu, ale jako taki poziom utrzymuje [4]
        Opakowanie: te mikro literki i brak dedykowanego kapsla zdecydowanie na minus. A tak wogóle to bez rewelacji, ale charakterystyczne i wyróżniające się z tłumu. [3.5]
        Uwagi:

        Moja ocena: [3.175]

        Comment

        • pioterb4
          Senior
          • 05-2006
          • 4322

          #19
          Kolor: ciemny złoty, klarowny, ale chyba troche za jasny [4]
          No bez jaj! Koloru Stronga nie powstydziłby się co niektóry bitter ale! Piwo to zapamiętałem jako najciemnejsze piwo jasne dolnej fermentacji jakie warzą polskie browary.

          lekko kwaśne owoce, słody i dopiero daleko daleko wyczuwalna lekka goryczka pozostająca po przełknięciu. Proste i jakoś bez wyrazu [3]
          Fakt, każdemu smakuje co innego, ale stwierdzenie "bez wyrazu" jest mimo wszystko na wyrost. Zgadzam się, goryczka jest na zbyt niskim poziomie, ale słodowość i nuta owocowa są już dla mnie bardzo charakterystyczne. Jeśli to jest nijakość to ja się pytam które mocne piwo z Polski jest w takim razie wyraziste?

          Comment

          • fuliano
            Senior
            • 07-2010
            • 1825

            #20
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
            No bez jaj! Koloru Stronga nie powstydziłby się co niektóry bitter ale! Piwo to zapamiętałem jako najciemnejsze piwo jasne dolnej fermentacji jakie warzą polskie browary.


            Fakt, każdemu smakuje co innego, ale stwierdzenie "bez wyrazu" jest mimo wszystko na wyrost. Zgadzam się, goryczka jest na zbyt niskim poziomie, ale słodowość i nuta owocowa są już dla mnie bardzo charakterystyczne. Jeśli to jest nijakość to ja się pytam które mocne piwo z Polski jest w takim razie wyraziste?
            ad1 Też się dziwiłem jak czytałem te komentarze. A dawno temu je piłeś? Bo ja 1h temu

            ad 2Na ten przykład dam Cornelius Greener Bio-Up

            Comment

            • pioterb4
              Senior
              • 05-2006
              • 4322

              #21
              A dawno temu je piłeś? Bo ja 1h temu
              No ze 2 tygodnie temu.

              ad 2Na ten przykład dam Cornelius Greener Bio-Up
              NIe powiem, dość trafny przykład, jedno z piw lepszych wśród jasnych mocnych dostępnych na naszym podwórku. Jednak piwo Krajana ma moim zdaniem lepszy kolor, owocowy przyjemny zapach i przede wszystkim jest pozbawione słodkości, która w Corneliusie trochę psuje efekt.

              Comment

              • fuliano
                Senior
                • 07-2010
                • 1825

                #22
                Czyli jak zauważyłeś gust gustowi nie równy.
                Jedno mnie dziwi tylko, ten kolor

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎