Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Krajan, Nakielskie Ciemne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Czapayew
    Senior
    • 10-2002
    • 1966

    #31
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Brąz, lekko wpadający w czerwień. Klarowne. [4]
    Piana: Niby jest - gęsta i beżowa, ale z jej obfitością i trwałością są problemy. [2.5]
    Zapach: Intensywna woń palonego słodu, lekko słodkawa. [3.5]
    Smak: Piwo jest słodkawe, ale z tła przebija się lekka palona kawa. Co najważniejsze - nie ma tępego, aspartanowego posmaku. [4]
    Wysycenie: Niezłe - bąbelkuje dość długo i drobno. [4]
    Opakowanie: Utrzymane w nakielskiej konwencji. Minus za czarny kapsel. [3.5]
    Uwagi: Kupione w katowickim "Whisky & Spirit". Całkiem sensowne piwko, nie przesłodzone. Dla mnie może być...

    Moja ocena: [3.65]
    "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

    www.zamkoszlaki.com
    www.piwnekapsle.net

    Comment

    • leona
      PremiumUżytkownik
      • 07-2009
      • 5853

      #32
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Mahoniowy, pod światło ciemnopurpurowy [4.5]
      Piana: Mizerna, zaraz po nalaniu zredukowała się do obwódki i w efekcie płynącego czasu, do zera [3]
      Zapach: Kwas chlebowy z lekką nutą karmelu. Brak słodowości, brak konkretnych nut karmelowych, palonych, przypiekanych... jakichkolwiek [3.5]
      Smak: Dość słodkie, choć jak na polskie przypadki sporo mu do średniej brakuje. Poza tym puste i wodniste. Na finiszu pozostaje posmak skórki chleba. [3.5]
      Wysycenie: Nieco za niskie [3.5]
      Opakowanie: Plus za ekstrakt i podanie prawdy o sztucznych dodatkach [4]
      Uwagi: Nie jest tragiczne ale na tyle dobre żeby wypić dwa kufle, również nie. Widać, że w browarze trzymają się receptury bo nadal jest to nieudany (bo z wysokim alkoholem) kwas chlebowy. Mam poważne wątpliwości czy do produkcji tego specjału używano chmielu. Amator piw smakowych będzie zadowolony.

      Moja ocena: [3.525]

      Comment

      • sasser
        Senior
        • 07-2012
        • 107

        #33
        Piwo kupiłem dzisiaj, ale dopiero przy otwieraniu zorientowałem się, że piwo miało termin do 19 września. Ale nic to, trzeba było spróbować. Piłem je bezpośrenio z butelki. Zapach trochę podejrzany, jakby zahaczający o smrodek (?). W smaku na szczęście jest ok, przypomina mi to podpiwek, słodkawe. Wysycenie jest na dobrym poziomie. Wydaje mi się, że powinno być tańsze (kupione za 4,99 zł).

        Comment

        • Twilight_Alehouse
          Chmielowisko.pl
          • 06-2004
          • 6310

          #34
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Brązowo-czerwony, podejrzanie nieklarowny. [3]
          Piana: Z początku dość wysoka, beżowa, gęsta. Opada jednak szybko i niewiele po niej zostaje. [2.5]
          Zapach: Bardzo mizerny. Trochę karmelu i owoców, ale to wszystko. [2]
          Smak: Mało smaku, mało treści. Czuć głównie karmel, a więc, jak to w Krajanie, jest to zapewne jasne piwo doprawione karmelem. [2]
          Wysycenie: Dobre. [5]
          Opakowanie: Ciemniejsza odmiana wzornictwa z Nakielskiego Jasnego. Kiepski, tandetny wzór. [2.5]
          Uwagi: Pite 2 grudnia 2012 r.

          Piwo zupełnie nijakie i oszukane.

          Moja ocena: [2.275]

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎