Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czarnków, Eire Ciemne Naturalne 14

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • woosaa
    Senior
    • 07-2005
    • 1548

    #16
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: bardzo ciemne,klarowne [4.5]
    Piana: stosunkowo gęsta i długo sie utrzymująca,kolor taki kawa z mlekiem [4.5]
    Zapach: lekko chmielowo-owocowy z dużą ilościa karmelu, bardzo ciekawy [4]
    Smak: dobre, nawet bardzo, w smaku wyczuwa sie sporą goryczkę i delikatny karmelik, nie czuje sie mocy piwa [4.5]
    Wysycenie: w ciemnym piwie trudno zobaczyć,lecz podczas degustacji naprawdę dobre [4.5]
    Opakowanie: zbytnio ubogie,dobrze że chociaż podano parametry piwa,czarny kapsel [3]
    Uwagi: Piwo zakupione w sklepie internetowym browaru Czarnków

    Moja ocena: [4.25]
    mb WOS

    Comment

    • delvish
      Senior
      • 11-2004
      • 3508

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: ciemno-brązowy pod światło wiśnia, bardzo klarowne [4.5]
      Piana: puszysta, kremowa, dość długo opada - ok. 3 min., potem jednak wianuszek bardziej niż skromny [3.5]
      Zapach: ładny, kawowo-karmelowy, zachęcający [5]
      Smak: słodko-kwaśny, przez chwilę pojawia się nawet łagodna goryczka, ale szybko znika, podobnie z palonym słodem, pozostaje wszechobecny smak kwaśny i słodki, oba w zdecydowanym nadmiarze, piwo o dziwo lekko wodniste, choć sycące, widać cukier robi swoje [3]
      Wysycenie: zbyt małe, pod koniec niedużej szklanki (0,33l) już ledwo wyczuwalne, w strukturze dość przyjemne [3.5]
      Opakowanie: butelka 0,33l, metalizowana etykieta odrzuca tym bardziej im dłużej na nią spoglądam, estetyczny koszmar, brak kontry wymusza kod paskowy na etykiecie, ale dlaczego jest on na środku, trudno pojąć, minus za brak informacji o tym, że zaw. alkoholu jest maksymalna [2.5]
      Uwagi: drugie wypite Eire mocno schłodziłem mając w pamięci kwasowość tego pierwszego, niewiele pomogło - ocena powyżej, niestety te smutne doświadczenia jak na razie zniechęcają mnie do dalszego zamawiania czegokolwiek w Czarnkowie

      Moja ocena: [3.825]
      "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
      (Frank Zappa)

      "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

      Comment

      • JAckson
        Senior
        • 05-2004
        • 6122

        #18
        Mam wrażenie, że to piwo jest sztucznie dosładzane w celu zamaskowania kwasu :/
        MM961
        4:-)

        Comment

        • Marusia
          Senior
          • 02-2001
          • 20211

          #19
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika JAckson Wyświetlenie odpowiedzi
          Mam wrażenie, że to piwo jest sztucznie dosładzane w celu zamaskowania kwasu :/
          Jak to "masz wrażenie", przecież w browarze się dowiedzieliśmy, że dodają karmelu oraz cukru. A że trafiają się warki zepsute - no cóż, po tym, co widziałam w kadziach fermentacyjnych i czułam nosem, to się bynajmniej nie dziwię...
          www.warsztatpiwowarski.pl
          www.festiwaldobregopiwa.pl

          www.wrowar.com.pl



          Comment

          • JAckson
            Senior
            • 05-2004
            • 6122

            #20
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
            Jak to "masz wrażenie", przecież w browarze się dowiedzieliśmy, że dodają karmelu oraz cukru.
            O procesie dosładzania wiem, ale powodów nie znam. Jednak pijąc właśnie to piwo w wersji butelkowej i przypominając sobie smak ze zlotu takie odniosłem wrażenie. Kwasiżur zasypany cukrem dla stłumienia kwasu. Na szczęście czasem trafia się smaczniejsze.
            MM961
            4:-)

            Comment

            • Maidenowiec
              Senior
              • 07-2004
              • 2287

              #21
              Wypiłem wczoraj dwie butelczyny i kwaśne jest cholerstwo. Co ciekawe, w pijalni przy browarze lali na prawdę dobre Eire, nie mogą się zdecydować chyba Zresztą septyka browaru mnie powaliła, więc co tu dużo mówić.
              Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

              Thou shallt not spilleth thy beer!

              Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

              Comment

              • Maidenowiec
                Senior
                • 07-2004
                • 2287

                #22
                Otworzyłem jedną z dwóch co mi pozostały (przydatne do listopada) i nie dość, że wali pięknym bukietem acetonu to jeszcze kwaśne jak jasna cholera. No ja dziękuję za takie piwo. Może jak ich ktoś w cholerę przejmie to chociaż zrobią znośne piwo.
                Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

                Thou shallt not spilleth thy beer!

                Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

                Comment

                • Totus
                  Senior
                  • 11-2007
                  • 326

                  #23
                  Nie wiem czy tu czy w innym dziale ale zawartość alkoholu na mojej butelce kupionej dzisiaj spadła do 6,2%.

                  Poza tym piwo jakieś takie rozwodnione/słodkawe... mnie nie podeszło a lubię słodkawe piwa.
                  Zapraszam do Browaru Sielanka.

                  Comment

                  • Kamień
                    Senior
                    • 07-2007
                    • 361

                    #24
                    Totus, a nie piłeś może przypadkiem innego piwa - Eire Noteckiego ? Bo ono ma akurat 6,2% alkoholu. Ech, w Czarnkowie powinni coś zrobić z tymi nazwami...

                    Comment

                    • Totus
                      Senior
                      • 11-2007
                      • 326

                      #25
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Kamień Wyświetlenie odpowiedzi
                      Totus, a nie piłeś może przypadkiem innego piwa - Eire Noteckiego ? Bo ono ma akurat 6,2% alkoholu. Ech, w Czarnkowie powinni coś zrobić z tymi nazwami...
                      Ja piłem dokładnie to i uważnie czytając naklejkę jednak jestem skłonny twierdzić, że piłem raczej to piwo które widnieje w temacie. Najściślej opisuje to co piłem ten link.

                      Jak wół jest na nim napisane: PIWO CIEMNE NATURALNE EIRE NOTECKIE... Ogólnie to producent je jeszcze ciekawiej nazywa

                      Edit:
                      Ale jak tak patrze na zapodany przez Ciebie temat to sam już nie wiem... może za bardzo przywiązuje wagę do słów CIEMNE i NATURALNE...
                      Last edited by Totus; 19-03-2008, 22:10.
                      Zapraszam do Browaru Sielanka.

                      Comment

                      • Kamień
                        Senior
                        • 07-2007
                        • 361

                        #26
                        Hm... mówimy o tym samym piwie. Tyle, że ja je oceniłem w temcie do którego dałem linka. Sam miałem niezłą zagadkę co to za piwo i gdzie je ocenić. Ale zasugerowałem się parametrami alkoholu właśnie. Eire Ciemne Naturalne 14 ma podobno 7% alkoholu a Eire Noteckie 6,2% czyli tyle ile mówisz, że miało piwo, które piłeś. Skaranie boskie z tymi nazwami.... Czy jest tu ktoś kto lepiej orientuje się w produktach Czarnkowa?

                        Comment

                        • delvish
                          Senior
                          • 11-2004
                          • 3508

                          #27
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Kamień Wyświetlenie odpowiedzi
                          Eire Ciemne Naturalne 14 ma podobno 7% alkoholu a Eire Noteckie 6,2%
                          Ale o co tyle krzyku? Przecież to jest na bank to samo piwo.
                          Last edited by delvish; 19-03-2008, 23:14.
                          "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                          (Frank Zappa)

                          "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                          Comment

                          • pc1505
                            Junior
                            • 08-2008
                            • 1

                            #28
                            Pytanie

                            Witam mam pytanie do Pogoniarza, jestem ze Szczecina i napisz gdzie kupujesz ciemne piwo z Czarnkowa? Pozdrawiam

                            Comment

                            • karczoch
                              Junior
                              • 07-2008
                              • 17

                              #29
                              Eire Noteckie, Piwo Ciemne Naturalne, 6,2 %, ekstrakt 14,1%, but. 0,33

                              Kolor: ciemno - bursztynowy, ładne refleksy
                              Piana: beżowa, z początku intensywna, szybko znika
                              Zapach: bardzo przyjemny, słodowo - kawowy
                              Smak: jak dla mnie zdecydowanie za mało wytrawny, nie czuć niemal goryczki, raczej płaski, ale jednocześnie jest dość mocno orzeźwiające jak na ciemne, i delikatne, wyczuwam posmak miodowy
                              Wysycenie: zdecydowanie zbyt małe!

                              Ocena: 3,0 (za orzeźwienie)

                              Comment

                              • rotmistrz
                                Senior
                                • 06-2005
                                • 469

                                #30
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: wiśniowy, ciemny, klarowny [4]
                                Piana: drobnoziarnista, koloru kawy z mlekien, wysoka, po opadnięciu pozostał pełny kożuszek zostawia ślad na szkle [4]
                                Zapach: mocne nuty chmielowe z palonym słodem [4]
                                Smak: znakomite nuty palonego slodu z mieszaniną nut owocowych [4.5]
                                Wysycenie: poprawne, piwo pracowało cały czas [3.5]
                                Opakowanie: informacje o piwie pełne, kolorystyka nie powala, [3.5]
                                Uwagi: powoli zaczyna dominować w spożyciu

                                Moja ocena: [4.15]

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎