Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bierhalle Warszawa, Alt Bier

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • VanPurRz
    Senior
    • 09-2008
    • 4229

    #16
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Mętne jak na niefiltrowane przystało, ciemne jak na alta przystało. [4.5]
    Piana: Gdyby to piwo było nalewane nie po "polsku" byłby jeszcze plusik. Gęsta uciekająca z kufla i trzyma się do końca (lane samemu w domu, bo w lokalu zbyt cienki okrąg spowodowany złym nalewaniem) [4]
    Zapach: Hmm trochę czuć kwaskowatosć, nie jest bardzo nieprzyjemna ale jednak chyba nie powinno jej być. [3.5]
    Smak: Porządne jak każde piwo z Bierhalle ale zbyt mało charakterne i wyraziste. Takie trochę aby nie przeszkadzało (ma tego smaku wynikającego z górnej fermentacji zbyt mało), zbyt mało tez czuć słody specjalne. [3.5]
    Wysycenie: Zdecydowanie zbyt dużo gdy nalewane z beczki, beka się po nim. Po co dodaje się C02 na barze? [3]
    Opakowanie: Ciężki klasyczny szklany kufel, nie żadne arkopalowe pitu pitu. [5]
    Uwagi: Dobre ale bez błysku (trochę kwaskowe).

    Moja ocena: [3.65]
    "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

    Comment

    • Gringo
      Senior
      • 07-2007
      • 2151

      #17
      Zakupione wczoraj w Bierhalle na Nowym Świecie (bączki), data do spożycia... dzisiejsza 16.10.2010.

      Kolor - brunatny, zabrudzony, zmętniony, pod światło opalizujące [4]
      Piana - genialna, pod koniec picia jest jeszcze około 1 cm czapka piany [5]
      Zapach - mieszanka owocowa, ciężko doszukać się dominującego, może suszona śliwka ? [5]
      Smak - słodowo - owocowy, owoce podwędzane, bardzo treściwe, pyszne [5]
      Opakowanie - Lokal i obsługa na [5], opakowania na wynos [2]

      Najlepsze ze wszystkich dostępnych w Bierhalle w Warszawie. Będę polował kiedy pojawi się w Katowicach.

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9733

        #18
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Jasnobrązowy, poważnie mętny. Dla osób mało wtajemniczonych może być zbyt mętne... [3.5]
        Piana: Kremowa, drobna, bardzo wytrzymała, po pierwotnym zredukowaniu o połowę reszta pozostaje na dłuuugo. [4.5]
        Zapach: Hm..., słodowy, ale też i owocowy, tak suszem, trochę, jak wigilijny kompot... bardzo intrygujący. [4]
        Smak: Łagodne, w zasadzie aksamitne piwo, lekka słodowość, minimalny akcent ziołowy (?) i pojawiające się nuty owocowe.
        Nie jestem pewien, czy to klasyka altowa, ale bardzo to jest ciekawe i smaczne. [4]
        Wysycenie: Niewysokie, stosowne dla niefiltra restauracyjnego. [4]
        Opakowanie: Zgrabny kufelek 0,4 w stylu BH, tym razem dostałem "lymyted edyszn" pt. 5 lat Bierhalle. [4]
        Uwagi: Ciekawe, intrygujące nieco piwo, chciałem je "laboratoryjnie" porównać z zachomikowanym w lodówce Diebelsem, ale, jak to najczęściej bywa, nie było go na wynos. Trudno...

        Moja ocena: [4.025]

        Comment

        • Krzysztof
          Senior
          • 04-2001
          • 1689

          #19
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
          Kolor: Jasnobrązowy, poważnie mętny. Dla osób mało wtajemniczonych może być zbyt mętne... [3.5]
          Piana: Kremowa, drobna, bardzo wytrzymała, po pierwotnym zredukowaniu o połowę reszta pozostaje na dłuuugo. [4.5]
          Zapach: Hm..., słodowy, ale też i owocowy, tak suszem, trochę, jak wigilijny kompot... bardzo intrygujący. [4]
          Smak: Łagodne, w zasadzie aksamitne piwo, lekka słodowość, minimalny akcent ziołowy (?) i pojawiające się nuty owocowe.
          Nie jestem pewien, czy to klasyka altowa, ale bardzo to jest ciekawe i smaczne. [4]
          Wysycenie: Niewysokie, stosowne dla niefiltra restauracyjnego. [4]
          Opakowanie: Zgrabny kufelek 0,4 w stylu BH, tym razem dostałem "lymyted edyszn" pt. 5 lat Bierhalle. [4]
          Uwagi: Ciekawe, intrygujące nieco piwo, chciałem je "laboratoryjnie" porównać z zachomikowanym w lodówce Diebelsem, ale, jak to najczęściej bywa, nie było go na wynos. Trudno...

          Moja ocena: [4.025]

          Mętny bo jak wszystkie piwa w Bierhalle nie jest filtrowany.
          Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
          www.twojmalybrowar.pl

          Comment

          • Cooper
            Senior
            • 11-2002
            • 6055

            #20
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
            "lymyted edyszn" pt. 5 lat Bierhalle
            Sorry za offtop ale zapytam czy z okazji tej rocznicy (tu składam gratulacje ) będą jakieś np jubileuszowe podstawki ? O etkach nawet nie marzę
            Nawiasem mówiąc wydaje mi się iż pierwszy browar Bierhalle powstał jakoś na przełomie 2004 i 2005 roku a więc 6 lat temu, no chyba że ten kufel to żadna nowość i tylko dopiero teraz się o nim dowiedziałem.
            Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
            1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

            Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

            Comment

            • Pancernik
              Senior
              • 09-2005
              • 9733

              #21
              Cooper - kufel "chodzi" już od dawna, po prostu teraz ten wzór trafił na mnie.
              Krzysztof - wiem o niefiltrowaniu i bardzo to sobie cenię .
              Chodziło mi o to, że u mniej "zakręconych" konsumentów duża mętność plus barwa piwa mogą dawać efekt lekko zniechęcający do konsumpcji.
              Piłem alta w słoneczny dzień, pewnie po zmroku jest to mniej widoczne .

              Comment

              • fidoangel
                Senior
                • 07-2005
                • 3489

                #22
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysztof Wyświetlenie odpowiedzi
                Mętny bo jak wszystkie piwa w Bierhalle nie jest filtrowany.
                A dlaczego piwo nie filtrowane ma być mocno mętne?
                Wszystkie piwa domowe, które piłem, były nie filtrowane a w żadnym wypadku nie były mętne. Ani te z butelki ani te z kega. Oczywiście poza tymi, których mętność wynika ze stylu.
                "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

                Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

                Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
                Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
                Sprawdź >>>Przewodnik<<<

                Comment

                • Krzysztof
                  Senior
                  • 04-2001
                  • 1689

                  #23
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika fidoangel Wyświetlenie odpowiedzi
                  A dlaczego piwo nie filtrowane ma być mocno mętne?
                  Wszystkie piwa domowe, które piłem, były nie filtrowane a w żadnym wypadku nie były mętne. Ani te z butelki ani te z kega. Oczywiście poza tymi, których mętność wynika ze stylu.
                  W przypadku alta jego brak klarownosci wynika ze stylu.

                  Piwa dolnej fermentacji: Pils, Dunkel, Marcowe, Koźlaki (Bożonarodzeniowy i Majowy) klarują.
                  Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
                  www.twojmalybrowar.pl

                  Comment

                  • Krzysztof
                    Senior
                    • 04-2001
                    • 1689

                    #24
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
                    Cooper - kufel "chodzi" już od dawna, po prostu teraz ten wzór trafił na mnie.
                    Krzysztof - wiem o niefiltrowaniu i bardzo to sobie cenię .
                    Chodziło mi o to, że u mniej "zakręconych" konsumentów duża mętność plus barwa piwa mogą dawać efekt lekko zniechęcający do konsumpcji.
                    Piłem alta w słoneczny dzień, pewnie po zmroku jest to mniej widoczne .
                    Alt to górna fermentacja i niekalruje. Oczywiscie głęboka ciemna barwa powoduje że piwo staje się małoprzeźroczyste lub nieprzezroczyste. Dodatkowo zawartość drożdży nie sprzyja przeźroczystości.


                    Kufel rzeczywiście jest już jakiś czas w restauracji.
                    Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
                    www.twojmalybrowar.pl

                    Comment

                    • Krzysztof
                      Senior
                      • 04-2001
                      • 1689

                      #25
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
                      Sorry za offtop ale zapytam czy z okazji tej rocznicy (tu składam gratulacje ) będą jakieś np jubileuszowe podstawki ? O etkach nawet nie marzę
                      Nawiasem mówiąc wydaje mi się iż pierwszy browar Bierhalle powstał jakoś na przełomie 2004 i 2005 roku a więc 6 lat temu, no chyba że ten kufel to żadna nowość i tylko dopiero teraz się o nim dowiedziałem.
                      Pierwsze piwo w Bierhalle Arkadia zostało uwarzone 19.09.2005 r.
                      Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
                      www.twojmalybrowar.pl

                      Comment

                      • Cannabee776i99
                        Senior
                        • 08-2009
                        • 658

                        #26
                        Pity wczoraj gzemplarz świetny. Średnio-mocna chmielowa goryczk i górnofermentacyjna owocowość. Niektóre warki wydają mi się zbyt mocno drożdżowe, tej na szczęście ten problem nie dotyczy.

                        Comment

                        • leona
                          PremiumUżytkownik
                          • 07-2009
                          • 5853

                          #27
                          Wtopa browaru. Aktualna warka nie jest altem. Mocny bananowo-landrynkowy aromat, w ustach błąkają się dodatkowo jakieś fenole, średnio (jak na alta) goryczkowe.

                          Pytaniem z teorii etyki biznesu jest, czy sprzedaż tego czegoś jest uczciwe?

                          Comment

                          • mrkowal
                            Senior
                            • 03-2009
                            • 155

                            #28
                            Krzyska brak

                            Niestety po tym jak Krzysztof pozegnal sie z praca w Bierhalle jakosc serwowanych tam trunkow pikuje dramatycznie. Wielka szkoda
                            Ultima forsan

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎