Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Lech, Lite

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • adamb
    Junior
    • 12-2003
    • 5

    #16
    Jestem z Poznania i trochę mi wstyd za to co robi Kompania Piwowarska. Generalnie tragedia. Promują jakieś nijakie Dog in the fog, któremu chcą nadac jakąś markę na siłę. Teraz wprowadzają Lech Lite... No i jeszce to bezalkoholowe wprowadzili, co akurat jest jednym z bardziej zrozumiałych kroków. Oczywiscie nei ma co liczyć, że KP zabłyśnie jakimś faktycznie dobrym piwem... lepiej jest dosypać Exxx oraz inne wydumki i uzyskać jakiś bliżej nieokreślony smak i wmawiać ludziom, że to jest piwo. Coca Cola Light nie ma cukru wiec ma jakis sens. A jaki sens ma cos co ma 25% mniej cukru???

    Comment

    • Markmanaman
      Junior
      • 10-2005
      • 4

      #17
      Aż tak dramatycznie to nie jest -ale piszę to dlatego, że spodziewałem się wody o posmaku piwa, a zostałem zaskoczony in plus. Tzn -nie jest to żaden fantastyczny trunek, fakt, ale jako lekki napój na upały powinien się sprawdzić

      Comment

      • danio_145
        Senior
        • 02-2005
        • 723

        #18
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr
        "Lech Lite charakteryzuje się mniejszą zawartością alkoholu (3,8% objętości) i ekstraktu (8,6% objętości {sic!}), dzięki czemu zawiera aż o 25% mniej kalorii". Nie wiem, czy to błąd niezamierzony, czy też trzeba by przeliczać ten ekstrakt na wagowy.
        To nic innego jak chłyt marketingowy skierowany do pań

        Comment

        • kopyr
          Senior
          • 06-2004
          • 9475

          #19
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika danio_145
          To nic innego jak chłyt marketingowy skierowany do pań
          Napisałem
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr
          "Lech Lite charakteryzuje się mniejszą zawartością alkoholu (3,8% objętości) i ekstraktu (8,6% objętości {sic!}), dzięki czemu zawiera aż o 25% mniej kalorii". Nie wiem, czy to błąd niezamierzony, czy też trzeba by przeliczać ten ekstrakt na wagowy.
          Chodziło mi o to, że z reguły % zawartość ekstraktu w brzeczce podaje się wagowo, w odróżnieniu do alkoholu, którego % podaje się objętościowo. Zwiazane jest to, z tym, że w uproszczeniu ekstrakt słodowy jest cięższy od wody, alkohol jest lżejszy od wody. Wobec czego w przypadku ekstraktu zawartość % w brzecce liczona wagowo jest większa niż liczona objętościowo. W przypadku alkoholu jest na odwrót.
          W związku z powyższym zaznaczyłem, że w ulotce było napisane ekstrakt - 8,6 % obj. co mnie zdziwiło. Dalej więc nie wiem czy chodzi o przeoczenie, czy świadomie ktoś zmienił zwyczajowy zapis, aby zawartosć ekstraktu była jeszcze mniejsza.
          Last edited by kopyr; 21-06-2006, 16:18.
          blog.kopyra.com

          Comment

          • ajos
            Member
            • 09-2004
            • 91

            #20
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Bardzo jasna słoma, na tyle jasna ze kolor staje się niezbyt miły dla oka. [2]
            Piana: Podczas nalewania piwo się mocno pieni. Piana bardzo szybko opada i nie pozostaje po niej praktycznie żaden ślad. [2]
            Zapach: Praktycznie nie istnieje. Można się na siłę doszukać jakiejś goryczki czy chmielu, ale czuć głównie wodę. [1.5]
            Smak: Na początku zaskoczyła mnie silna goryczka, na szczęście w trakcie picia jej siła się zmniejsza. Niestety poza tym czuć głównie wodę. W rezultacie pod koniec piwo smakuje nijako. [2]
            Wysycenie: Jedyny solidny punkt zawartości butelki. Jak na lekko-orzeźwiające piwo nasycenie było wystarczające. [4.5]
            Opakowanie: Klasyczne dla lecha, srebrno-zielona etykieta na tle zielonej butelki nieszczególnie rzuca się w oczy. [3.5]
            Uwagi: Piwo generalnie słabe, praktycznie bez smaku, coś jak Miller... może po dodaniu cytryny coś by w sobie miało. Ocena jest dość surowa z tego względu że piłem niedawno Pilsenera z Kipera (10, 4%) i widać było że można zrobić dobre lekkie piwo.

            Moja ocena: [2.025]

            Comment

            • adamb
              Junior
              • 12-2003
              • 5

              #21
              Dla mnie ograniczanie słodu w piwie kojarzy się z sytuacją, w której ograniczalibyśmy mąkę w chlebie, lub też ilość soku pomarańczowego w soku pomarańczowym. Skoro KP zużywa jak podają 25% słodu mniej, to mogliby też obniżyć cenę tego trunku o 25%.

              Comment

              • kopyr
                Senior
                • 06-2004
                • 9475

                #22
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika adamb
                Skoro KP zużywa jak podają 25% słodu mniej, to mogliby też obniżyć cenę tego trunku o 25%.
                Zdziwiłbyś sie jak mały jest udział słodu w kosztach wytworzenia piwa. A co do sprzedawania taniej, to nawet jeśli koszty wytworzenia Lech Lite'a są niższe od Premiuma, to jest jeszcze coś takiego jak pozycjonowanie cenowe, w skrócie klienci myślę, ze jeśli coś jest droższe to jest lepsze.
                blog.kopyra.com

                Comment

                • cielak
                  Senior
                  • 03-2004
                  • 2890

                  #23
                  Żona mi dziś kupiła. (chyba za karę ). Nie ma co oceniać. Smakuje to, jak Słowackie "10", lub tamtejsze piwa marketowe. (np: Pandur robiony dla Tesco).
                  Blee...
                  zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

                  Comment

                  • kloss
                    Senior
                    • 03-2003
                    • 2526

                    #24
                    Kaloryczność obniżona o 25% a smak o co najmniej 50%.

                    Comment

                    • kopyr
                      Senior
                      • 06-2004
                      • 9475

                      #25
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kloss
                      Kaloryczność obniżona o 25% a smak o co najmniej 50%.
                      W stosunku do Lecha Premium, czy w stosunku do wzorca piwa jasnego?
                      Szczerze mówiąc dawno Premiuma nie piłem, ale obawiam się, ze nie jest dwa razy lepszy od Lite'a.
                      blog.kopyra.com

                      Comment

                      • adam16
                        Senior
                        • 02-2001
                        • 9865

                        #26
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Bardzo jasne, nawet jak na słomkowe. Na pierwszy rzut oka wodniste. [2]
                        Piana: Niby obfita ale tylko początkowo. Biała że aż bije po oczach - tak białej piany jeszcze nie widziałem. Czyżby przygotowano to piwo pod dystrybucję w lokalach dyskotekowych gdzie namiętnie zamęcza się gości światłem stroboskopowym? [3]
                        Zapach: Ten wydaje się być chmielowy. Wydaje się - bo słabo go czuć. [3.5]
                        Smak: Goryczkowe, wyraźnie zaznaczony chmiel... i nic poza tym. [2]
                        Wysycenie: Prawidłowe [4.5]
                        Opakowanie: Szata graficzna ciekawa, nie powiem - daje się zauważyć. [4.5]
                        Uwagi: W moim chorzowskim spożywczaku, gdzie zwykle się zaopatruję w piwo, Lite było nieśmiało przyczajone na najniższej półeczce, tak że trzeba się wręcz było wychylić za ladę. Mam nadzieję ze następnym razem, przyuważę w tym miejscu jakieś ciekawsze piwo.

                        Moja ocena: [2.875]
                        Browar Hajduki.
                        adam16@browar.biz
                        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                        Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                        Comment

                        • e-prezes
                          Senior
                          • 05-2002
                          • 19167

                          #27
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika adam16
                          ...
                          Moja ocena: [2.875]
                          będzie nie merytorycznie: nie zachęciłeś mnie! rany boskie czy w Polsce nie robi się już dobrych piw?
                          Last edited by e-prezes; 30-06-2006, 22:11.

                          Comment

                          • Budvar
                            Senior
                            • 09-2005
                            • 265

                            #28
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: "siuśkowato" - słomkowy, kiepściuchny... [1.5]
                            Piana: baaaardzo nietrwała ! [1.5]
                            Zapach: lekki, ale przyjemny [3.5]
                            Smak: czuć pewną chmielowośc, ale generalnie piwo jest wybitnie wodniste, lekko kwaskowe [2]
                            Wysycenie: stanowczo za duże [2.5]
                            Opakowanie: bardzo ładne, bardzo estetyczne, przykuwające uwagę [5]
                            Uwagi:

                            Moja ocena: [2.625]

                            Comment

                            • becik
                              Senior
                              • 07-2002
                              • 14999

                              #29
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: jaśniejszy niz słomkowy :/ [4]
                              Piana: mierniutka, z początku obfita, drobna jednak szybciutko opada, osadza się na szkle w niedużej ilości [2.5]
                              Zapach: prawie niewyczuwalny, musialem się naprawdę wwąchać aby poczuć delikatny słodowy zapach [2]
                              Smak: jak dla mnie rozwodnione normalne piwo, lekka goryczka (bardzo lekka) no i oczywiście mokre żadnego innego smaku trudno jak dla mnie się w nim doszukać [2]
                              Wysycenie: za duże ale jak dla mnie akceptowalne [3.5]
                              Opakowanie: mało rewelacyjna puszka w tonacji zielono-srebrnej [3]
                              Uwagi: Może i jest dobre na ugaszenie pragnienia ale szybkie i jako napój z lekką goryczką, a nie jako piwo

                              Moja ocena: [2.275]
                              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                              Comment

                              • adamb
                                Junior
                                • 12-2003
                                • 5

                                #30
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr
                                Zdziwiłbyś sie jak mały jest udział słodu w kosztach wytworzenia piwa. A co do sprzedawania taniej, to nawet jeśli koszty wytworzenia Lech Lite'a są niższe od Premiuma, to jest jeszcze coś takiego jak pozycjonowanie cenowe, w skrócie klienci myślę, ze jeśli coś jest droższe to jest lepsze.
                                Nie wiem czy słód ma taki znikomy udział w cenie piwa skoro stanowi jego główny składnik. W każdym razie apropos pozycjonowania cenowego. Po tym co robi KP trudno nie dostrzec takiej polityki i to jest właśnei to co mnie najbardziej irytuje. KP nie potrafi zrobic dobrego piwa ale stara sie umiec robic ludziom wodę z mózgu. W tym przypadku, który dla mnie jest totalnie marketigowo nie wytłumaczalny, mam nadzieję że ludzie dostrzegą intencje KP i zbojkotują ten produkt.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎