Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Warka, Królewskie Pełne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pflader
    Junior
    • 10-2005
    • 7

    #16
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: jak na przemysłowe piwo kolor całkiem przyjemny, ciemniejszy niż tradycyjne siuśki ... [3.5]
    Piana: była, ale krótko [3]
    Zapach: all in one, słód, chmiel wszystko po równo [3]
    Smak: bez zachwytu, ale bez obrzydzenia, takie równe jak na przemysłówkę ... [3.5]
    Wysycenie: w normie, ani za dużo ani za mało tak jak powinno być [4]
    Opakowanie: najlepsze z całego piwa. Butelka przerośnięta, barwy Legii, kapsel sygnowany [4.5]
    Uwagi: to już nie to piwo co parę lat temu na studiach się piło, nie ten browar, nie te czasy

    traktuję jako podróż sentymentalną

    Moja ocena: [3.35]

    Comment

    • Sebik2408
      Junior
      • 01-2007
      • 6

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: słomkowa barwa podoba mi sie,bez zastrzezen [4.5]
      Piana: Piana na przysłowiowe dwa palce.Jak wyzej bez zastrzezen :P [4.5]
      Zapach: NIe pachnie zbyt intensywnie,ale zapach jest gleboki i robi ochote na piwko [4]
      Smak: Jak dla mnie niebo w gembie,moge pic codziennie ;P [5]
      Wysycenie: Jak na piwko wystarczajace. [3.5]
      Opakowanie: Obleci.Nawet przyzwoita etykieta.Wiec spko [4]
      Uwagi: Jedno z moich ulubionych piwek.Zwlaszcza lane w mojej ulubionej knajpce

      Moja ocena: [4.45]
      ---------------
      Ocena usunieta z rankingu.
      Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
      Art, Admin

      ---------------

      Comment

      • Scriptus
        Senior
        • 04-2006
        • 189

        #18
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Kolor złocisty, klarowny, odpowiedni dla tego piwa [4]
        Piana: słabiutka ta pianka, gruboziarnista i szybko znika [3.5]
        Zapach: ogólniepiwny, słodowy z domieszką chmielu [4]
        Smak: Jak na przemysłowe piwo, oderwane od korzeni i tradycji, smak nawet niezły, z początku nieco kwaskowaty, goryczka w normie, nie jest wodniste, nie daje nieprzyjemnych posmaków. [4.5]
        Wysycenie: Nasycenie OK, bez zastrzeżeń, szkoda, że nie utrzymuje piany [4.5]
        Opakowanie: Nawet ładne etykiety, nawiązują do starego królewskiego z Grzybowskiej, dedykowany kapsel, ładne [5]
        Uwagi:

        Moja ocena: [4.225]
        Nic lepszego od Brackiego :)

        Comment

        • Pendragon
          Senior
          • 03-2006
          • 13950

          #19
          Mam właśnie przed oczami pierwszą butelkę Królewskiego w moim życiu - piwo do tej pory było nieosiągalne w moich stronach - i od razu zauważyłem, że obecny woltaż to 5.8% oraz, jak już to było podane tutaj, z nazwy zniknęło słowo "pełne".

          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

          Comment

          • granat862
            Senior
            • 12-2004
            • 945

            #20
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Jasno bursztynowy [3.5]
            Piana: Poczatkowo duża warstwa piany tak na 2 palce, po czasie redukuje się o ponad połowe i na takiej wysokości już pozostaje do samego końca [4]
            Zapach: Chmielu prawie nie czuć, za to jest wyraźny aromat jęczmienia. [3.5]
            Smak: Przyjemna goyczka łaskocze podniebienie. [4]
            Wysycenie: Wysycenie nie zaduże nie za małe, najważniejsze że gaz nie uleciał. [4]
            Opakowanie: Dość zgrabna etykieta, kapselek z nadrukiem. [3.5]
            Uwagi:

            Moja ocena: [3.775]
            Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."

            Comment

            • Jarek191
              Member
              • 02-2006
              • 85

              #21
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Kolor jasno-bursztynowy. [4]
              Piana: Na początku solidna czapa, później opada, ale cały czas jest obecna. [4.5]
              Zapach: Zapach przyjemny słodowo chmielowy. [4.5]
              Smak: Smak podobnie jak zapach zrównoważony słodowo chmielowy. Nie przesłodzony jak inne produkty z browaru warka . [4.5]
              Wysycenie: Przez cały czas. Na początku burzliwe, później mniej, ale jest do końca. [4.5]
              Opakowanie: Oryginalne. Wyróżnia sie pośród innych na półce. Wszystkie informacje dostępne, firmowy kapsel. [4.5]
              Uwagi:

              Moja ocena: [4.475]

              Comment

              • Jarek191
                Member
                • 02-2006
                • 85

                #22
                Kiedyś mój dobry kumpel pracował w biurze Grupy Żywiec i mówił że literki na datowniku oznaczają browar w którym było robione np. L - leżajsk, e - elbląg, Z - żywiec.
                Ale to chyba bajka, bo nigdy nie kupiłem np Warki jasne pełne z literką W.

                Comment

                • wrojtek
                  PiwBiz
                  • 11-2005
                  • 377

                  #23
                  Mam pytanie. Czy piwo Królewskie jest ogólnodostępne w sklepach w województwie łódzkim, czy tylko na Mazowszu?

                  Comment

                  • granat862
                    Senior
                    • 12-2004
                    • 945

                    #24
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wrojtek Wyświetlenie odpowiedzi
                    Mam pytanie. Czy piwo Królewskie jest ogólnodostępne w sklepach w województwie łódzkim, czy tylko na Mazowszu?
                    W Bełchatowie widziałem to piwo w Carfurze, ale to było już jakiś czas temu, nie wiem jak teraz, oprócz tego jakieś 2 miesiące temu widziałem w Polo markecie w Zelowie a jakiś miesiąc temu kupiłem w Polo markecie w Bełchatowie.
                    Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."

                    Comment

                    • dadek
                      Senior
                      • 09-2005
                      • 4577

                      #25
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wrojtek Wyświetlenie odpowiedzi
                      Mam pytanie. Czy piwo Królewskie jest ogólnodostępne w sklepach w województwie łódzkim, czy tylko na Mazowszu?
                      Najlepiej jak by było dostępne w Łodzi (a już na Widzewie to koniecznie!). Miejscowi kibole by mieli czym rzucać jak by wpadli do sklepu. Oni tak kochają Legię przecież....
                      A koledze chyba na etykietach zależy bo w smaku to niczym się nie różni o masówy wareckiej (choć przyznaję dawno nie próbowałem i nie zamierzam w najbliższym czasie). Ach gdzie ten stary, dobry Król z browaru przy Grzybowskiej...

                      Comment

                      • granat862
                        Senior
                        • 12-2004
                        • 945

                        #26
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dadek Wyświetlenie odpowiedzi
                        Najlepiej jak by było dostępne w Łodzi (a już na Widzewie to koniecznie!). Miejscowi kibole by mieli czym rzucać jak by wpadli do sklepu. Oni tak kochają Legię przecież....
                        Kiedys kupiłem w Zofmarze jak się z kolega z roku napiwko wybraliśmy, etykieta dedykowana: Legia Mistrz (czy cos w tym stylu),a kolega wielki fanatyk widzewa
                        częstowałem nie chciał nawet nie chciał mi potrzymać butelki jak buta wiązałem

                        Ach ten kibicowski patriotyzm
                        Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."

                        Comment

                        • Catz
                          Junior
                          • 01-2009
                          • 24

                          #27
                          Wypiłem niedawno kilka puszek Królewskiego będąc na działce u kumpla w Warszawie. Niestety, po wypiciu Królewskiego sięgnąłem po Tyskie, także bezpośrednio z puszki. Różnica ogromna, Tyskie smakuje dużo dużo lepiej, przynajmniej to sprzedawane w Warszawie.

                          Comment

                          • bono_boniecki
                            Senior
                            • 10-2007
                            • 177

                            #28
                            W takim razie aż strach pomyśleć, co powiesz porównując Tyskie z takim Zdrojowym Niepasteryzowanym, na przykład;]

                            Comment

                            • żąleną
                              Sojowe Oddziały Bojowe
                              • 01-2002
                              • 13239

                              #29
                              Aby recenzja kolegi Catza była już zupełnie profesjonalna, należy podać temperaturę oraz skład powietrza działkowego, jak również dokładną godzinę wypicia (wpływ planet).
                              Last edited by żąleną; 24-07-2009, 00:00.

                              Comment

                              • gobong
                                Senior
                                • 04-2005
                                • 658

                                #30
                                Jest w tym kraju dużo piw, po których, jak sie wyleje ich resztki i sięgnie po za przeproszeniem puszke tyskiego to okazuje sie ono wręcz ambrozją. Więc może bez złośliwości.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎