Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kujawiak, Kujawiak

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • JAckson
    Senior
    • 05-2004
    • 6122

    #16
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pogoniarz
    Raczej to już nie jest Kujawiak z Bydzi...z taką datą,ale kto tam za tymi manipulantami heńkowatymi i nie tylko za nimi nadąży...
    To by oznaczało, że pod koniec 2006r warzenie Kujawiaka zostało przeniesione do innego browaru W sumie ta zmiana parametrów trochę mnie niepokoiła. Ale piwo całkiem przyzwoite
    MM961
    4:-)

    Comment

    • abernacka
      Senior
      • 12-2003
      • 10837

      #17
      Ostatnia butelka Kujawiaka z Bydgoszczy zjechała z linii rozlewniczej 12 grudnia.
      Piwna turystyka według abernackiego

      Comment

      • JAckson
        Senior
        • 05-2004
        • 6122

        #18
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka
        Ostatnia butelka Kujawiaka z Bydgoszczy zjechała z linii rozlewniczej 12 grudnia.
        No tak, więc przy założeniu 6 miesięcy przydatności do spożycia piwo z datą 12.06.2007 jeszcze by się łapało
        MM961
        4:-)

        Comment

        • pirackamuza
          Senior
          • 12-2004
          • 1903

          #19
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika JAckson
          Mam nadzieję, ze to jeszcze nie Warka.
          A jeśli to nie Warka, ino Leżajsk???
          Bo właśnie dziś wypiłem Kujawiaka z terminem ważności do lipca i literką "L" na początku drugiego wiersza w oznakowaniu na kontrze.
          Czy jest jakiś specjalista i rozwieje moje wątpliwości??
          Toruń przeprasza za Radio Maryja
          www.bobofruty.pl

          Comment

          • Bombadil13
            • 05-2005
            • 2479

            #20
            Właśnie wypiłem Kujawiaka z datą ważności do 20.05.
            Z dużą dozą prawdopodobieństwa mogę stwierdzić, że jest to bydgoski produkt.

            Mało słodowe to piwo i przyzwoicie chmielone, w stosunku do mojej oceny z ARTomatu ma zdecydowanie słabszą pianę.
            Mimo niedoskonałości szkoda Kujawiaka, tym bardziej, że na nim dorastałem.
            Poszukuję

            Comment

            • Bombadil13
              • 05-2005
              • 2479

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pirackamuza
              A jeśli to nie Warka, ino Leżajsk???
              Bo właśnie dziś wypiłem Kujawiaka z terminem ważności do lipca i literką "L" na początku drugiego wiersza w oznakowaniu na kontrze.
              Czy jest jakiś specjalista i rozwieje moje wątpliwości??
              Pewności nie mam, ale w zeszłym roku kupiłem Kujawiaka w Bydgoszczy w sklepie niedaleko browaru. Data ważności 27.10.2006 i też posiadało literkę "L"-> chyba to jednak nie oznacza Leżajska, choć z nimi to nic nie wiadomo napewno.
              Poszukuję

              Comment

              • wedge7
                Senior
                • 01-2007
                • 217

                #22
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: bardzo jasna słomka [3]
                Piana: przyzwoita; wysoka i puszysta; pozostaje po niej spory dywanik [4]
                Zapach: mało wyraźny; słodowo chmielowy [4]
                Smak: trochę zbyt wodnisty; chmielowy z ładnie zaakcentowaną goryczką [3.5]
                Wysycenie: jak dla mnie trochę za mało tego gazy; szybko się wygazowało [3.5]
                Opakowanie: puszka nic szczególnego; wyraźny napis na pewno pozwoli znaleźć łatwo to piwo na sklepowej półce [4]
                Uwagi:

                Moja ocena: [3.725]

                Comment

                • Scriptus
                  Senior
                  • 04-2006
                  • 189

                  #23
                  Właśnie wróciłem z Bydgoszczy, gdzie kupiłem sobie w Tesco czteropaczek Kujawiaka. Degustacja jutro, dziś nie mam czasu, ponadto piwko musi się uspokoić po podróży samochodem, wychłodzić...
                  Kujawiaczek jest w Wawce raczej niedostępny, dlatego daawno juz go nie piłem, chyba, że ktos wie, gdzie go można w Wawie zakupić?
                  Nic lepszego od Brackiego :)

                  Comment

                  • abernacka
                    Senior
                    • 12-2003
                    • 10837

                    #24
                    Jesteś pewien, że ten Kujawiak pochodzi z Bydgoszczy a nie Elblaga? Bo ja osobiście nie jestem taki do końca tego pewien. Podaj datę ważności na opakowaniu.
                    Piwna turystyka według abernackiego

                    Comment

                    • Scriptus
                      Senior
                      • 04-2006
                      • 189

                      #25
                      18.07.2007 - data ważnosci....
                      Zakupiłem w Tesco w Bydgoszczy, na opakowaniu podano, że producentem jest Grupa żywiec SA, Browarniana 88 Żywiec
                      Piwo jasne, alk 5,8%, Pasteryzowane, bardzo gustowna puszeczka, niestety, to wszystko. Cos tak czuję, że w kontekście informacji, że browar Kujawiak nieczynny, nie napije sie dziś piwka, na które tak sie cieszyłem, a którego nie piłem z 5 lat, jako, że nie tak często bywam na Kujawach, a jak bywam, to czasu mam niewiele. Swojego czasu, piwko to mi bardzo smakowało .

                      Zaraz pociągnę za magiczny kluczyk od puszki i spróbuję
                      Nic lepszego od Brackiego :)

                      Comment

                      • Scriptus
                        Senior
                        • 04-2006
                        • 189

                        #26
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Jasny słomkowy kolor, na mój gust za jasny [4]
                        Piana: Po nalaniu zrobiła się wysoka, średniopęcherzykowa piana, niestety, pęcherze dość szybko połączyły się w duże, a potem piana zaczęła błyskawicznie znikać, az zniknęła ... bez śladu!!! [3]
                        Zapach: ładny piwny zapach, słodowo chmielowy, bez zastrzeżeń [5]
                        Smak: Z początku lekko kwaskowate z wyraźną goryczką, która pozostaje w ustach. Piwo, jak piwo, ważne, że nie jest wodniste i nie "wystaje" z niego smak alkoholu. [4]
                        Wysycenie: Wysycenie przeciętne, nie za duże, nie za małe, w piwie lecą do góry rzadkie, duże bąble, dużo ich mniej niz w innych piwach i są większe. Nie potrafią wypracować piany, która po 2 minutach znika bez śladu [4]
                        Opakowanie: Opakowanie graficznie mi się podoba, jednak minus za brak informacji o ekstrakcie i o tym, skąd pochodzi to piwo. [4.5]
                        Uwagi: Kupiłem to piwko przy krótkotrwałej wizycie w Bydgoszczy, bo już dawno go nie piłem. Kiedyś bardzo mi smakowało, teraz, wrażenia poniżej oczekiwań... Na pewno, za tę cenę mógłbym kupić piwko sprawiające mi ciut więcej satysfakcji... ale cóż, sentymenty

                        Moja ocena: [4.275]
                        Nic lepszego od Brackiego :)

                        Comment

                        • pirackamuza
                          Senior
                          • 12-2004
                          • 1903

                          #27
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Scriptus
                          18.07.2007 - data ważnosci....
                          Zakupiłem w Tesco w Bydgoszczy, na opakowaniu podano, że producentem jest Grupa żywiec SA, Browarniana 88 Żywiec
                          No to już nie Bromberg, a Elbing...
                          Last edited by pirackamuza; 11-03-2007, 01:58.
                          Toruń przeprasza za Radio Maryja
                          www.bobofruty.pl

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎