Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Braniewo, Barkas

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Scriptus
    Senior
    • 04-2006
    • 189

    #31
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ładny, klarowny, jasnozłoty kolor, wprawdzie lubię ciemniejszy, ale nie można narzekać [4.5]
    Piana: Wysoka, gęsta piana, opadająca po kilku minutach do cienkiego kożucha [4.5]
    Zapach: Zapach niezbyt intensywny, słodowo-chmielowy, taki, jak powinien być w piwie, delikatna nutka owocowa. [4.5]
    Smak: Przyjemny klasyczny smak piwny, z lekką goryczką, orzeźwiający, przyjemny, w normie. Zapewne nie rozpoznałbym tego piwa pośród innych o klasycznym smaku, ale czy to jest najważniejsze? [5]
    Wysycenie: W porządku, drobne bąbelki generują przez kilkanaście minut ładny kożuszek pianki, akurat tyle, ile trzeba do wypicia piwka [5]
    Opakowanie: Klasyka gatunku, porządna etykietka z lekkimi złoceniami i powściągliwą kolorystyką, zawiera wszystkie niezbędne informacje [5]
    Uwagi: Przy przypadkowej, jesiennej wizycie w kurorcie nadmorskim wpadłem do małej smażalni i przy okazji wypróbowałem "nowe" piwko do rybki, czyli Barkas w wersji beczkowej. Bardzo mi smakowało, zatem dzielę się wrażeniami. Kupiłem tam sobie również to samo piwko w wersji butelkowej, do późniejszej degustacji. Polecam, dobre piwko, przypuszczam, że dostępne tylko lokalnie, bo nigdzie indziej go jeszcze nie widziałem.

    Moja ocena: [4.75]
    Nic lepszego od Brackiego :)

    Comment

    • kloss
      Senior
      • 03-2003
      • 2526

      #32
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jerzy
      Niestety nic specjalnego. Koncernowy Specjal wypity zaraz po Barkasie miał więcej smaku.
      Nie miałem okazji pić jedno po drugim, ale i tak wrażenia mam odmienne.
      Rzeczywiście "Specjal" wyrożnia się "in plus" z koncernówek, ale moim zdaniem "Barkas" jest bardziej żywy i naturalny i ma tą prawdziwą goryczkę.Byłem miło zaskoczony smakiem "Barkasa"

      Comment

      • Seta
        Piję piwo
        • 10-2002
        • 6964

        #33
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Słomiano złoty. Troszkę za jasny. [3.5]
        Piana: Szybko opada, ale ładnie brudzi szkło. [3.5]
        Zapach: Chmielowo kwiatowy. Jak dla mnie wyrażny i bardzo ładny. [4.5]
        Smak: Jak to poetycko ujął Pogoniarz: " ksero innych piw, nie ma swojej duszy". Słodkawy z jakby kukurydzianym posmakiem. Mało wyrazisty, taki sobie... [3]
        Wysycenie: Dobre, choć słabo widoczne. [4]
        Opakowanie: Fajna nazwa, poprawna szata graficzna z dedykowanym kapslem. Daję maxa bo za 5 piw za w sumie 9zł dostałem w małym sklepiku na trasie Gdańsk-Wawa drewniany firmowy otwieracz. [5]
        Uwagi:

        Moja ocena: [3.75]
        Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          #34
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: jak dla mnie ciut ciemniejszy od słomkowego [3.5]
          Piana: biała, drobniutka, nie osadza sie na szkle, utrzymuję się dłuższy czas ok 2 cm warstwa [3]
          Zapach: fermantacji, połączony z metaliczno-chemicznym zapachem [1.5]
          Smak: pełne w smaku, przyjemna i bardzo wyrazista goryczka połączona z miłym chmielowym posmakiem, pozostawia przyjemny smak w ustach [4.5]
          Wysycenie: dla mnie bez zarzutu [5]
          Opakowanie: puszka jak puszka, mogliby wymysleć lepszy motyw, ten jest po prostu standardowy [3.5]
          Uwagi: Gdyby nie ten odpychający zapach uznałbym to piwo za bardzo dobre, a zatykac nosa przy piciu nie będę. Zaczekam na mozliwośc spróbowania w szkle lub z beczki

          Moja ocena: [3.225]
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • skandal
            Senior
            • 05-2002
            • 1439

            #35
            Niedawno próbowałem wypić Barkasa z butelki. Ostatnie tak niedobre piwo piłem z Bojanowa. Wypiłem może ze 100ml, reszta wylana. Gorzkie jakieś, nie do wypicia. Może trafiłem pechowo na kolejną kiepska butelkę ale może to nie przypadek, bo przy innych piwach (wspominany tu np. Leszek z Żnina) to sie nie zdarzyło. Mam nadzieje że się postarają w tym Braniewie bardziej bo do tej pory to marketing tylko dobry mają (firmowe auta, reklamy w wielu sklepach i nawet w TVP3).

            Comment

            • Bekiesz
              Senior
              • 09-2005
              • 140

              #36
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Żołto-słomkowy,za jasny.Piwo naprawde ma 12,5% ekstraktu? [3]
              Piana: Nietrwała,o drobnych bąblach i dośc nieapetycznym lekko brudnym wyglądzie. [3]
              Zapach: Dosyc słaby,bardziej chmielowy niz słodowy. [3]
              Smak: Chmielowy,mocno goryczkowy,lecz z nieprzyjemnym metaliczno-chemicznym akcentem. [2.5]
              Wysycenie: Dobre,cały czas obecne. [4]
              Opakowanie: Jak już przedmówcy zauważyli-wtórne do bólu.Ładny kapsel. [3]
              Uwagi: To piwo bardzo chce utrafic w gusta jak najwiekszej liczby konsumentów-czyli ma być jak najbardziej podobne do wyrobów koncernowych.Ja chyba więcej się nie skusze. Zakupione w Warszawie,w "Joli" na Koszykowej.

              Moja ocena: [2.85]
              Jutro to dzisiaj,tylko jutro.

              Comment

              • MarcinKa
                Senior
                • 02-2005
                • 2729

                #37
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Złoty. Za jasny trochę ale nie jest najgorzej. [3.5]
                Piana: Całkiem pokaźna, dość trwała. W miarę jednorodna z drobniutkich bąbelków. Kożuszek do końca ładnie osadzał ślady na kuflu. [4]
                Zapach: Przeważa chmielowy aromat. Słodowe nuty na drugim planie. Zapach taki trochę inny niż zazwyczaj, dość charakterystyczny. Dość słaby, jeśli chodzi o siłę. [3.5]
                Smak: Dość specyficzny słodowo chmielowy smak. Pod spodem czuć jakby alkohol. Na koniec trochę goryczki, trochę gorzkiego posmaku. Smak jest specyficzny i niestety nienajlepszy. [3]
                Wysycenie: Mocno się trzyma do samego końca i nigdy go nie brakuje. Właściwie bez zarzutu. [4.5]
                Opakowanie: Starannie zaprojektowane, ładna kolorystyka, kapsel firmowy, parametry podane, ale… zero oryginalności, wręcz odwrotnie, to jakiś Specjal bis. [4]
                Uwagi: Browar jest „młody” i jeszcze musi się wiele nauczyć, jak widać po jego pierwszym piwie. Gaz i pianę już umieją osiągnąć.
                Można wypić, ale raczej na spróbowanie.
                Piwo wymienione z abernacką na zlocie w Zwierzyńcu, dzięki.

                Moja ocena: [3.425]
                To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                Comment

                • dino19_87
                  Member
                  • 12-2006
                  • 61

                  #38
                  jak na swoją cene to niezły wyrób braniewskiego browaru!
                  Sędzia PSPD/BJCP. Prezes W-M OT PSPD. Browar Jaroty (domowy). Organizator Warmińskiego KPD. Główny piwowar Browar Warmia.

                  Comment

                  • JAckson
                    Senior
                    • 05-2004
                    • 6122

                    #39
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Kolor mizerny w moim odczuciu. Jasna słomka. Zbyt jasny [2.5]
                    Piana: Piana biała. Szybko opada do pełnego, ale cienkiego nalotu. Po pewnym czasie pozostaje tylko obrączka. Delikatnie osadza się na szkle. [3]
                    Zapach: Zapach chmielowy, świeży. Pasuje do dzisiejszego upału [4]
                    Smak: Orzeźwiające. Czuć chmielową goryczkę i trochę kwiatowego posmaku. Pozostawia dość przyjemny, słodowy posmak. Ogólnie jednak dość wodniste. [3.5]
                    Wysycenie: Nasycenie w porządku. [4.5]
                    Opakowanie: Butelka typu Amber.
                    Etykieta kojarzy się ze znanymi piwami mocnymi.
                    Kapsel firmowy. [4]
                    Uwagi: Dzięki dla Cześka za dostarczenie tegi piwa.
                    Za mocne jak dla mnie.
                    Smakiem i opakowaniem nawiązuje do koncerniaków (i nie jest to pozytyw )

                    Moja ocena: [3.65]
                    MM961
                    4:-)

                    Comment

                    • kopyr
                      Senior
                      • 06-2004
                      • 9475

                      #40
                      Piana: była ładna, ale zniknęła.
                      Kolor: ładny, złocisty, odpowiedni.
                      Wysycenie: średnio wysokie.
                      Zapach: delikatny chmielowo-słodowy, przyjemny.
                      Smak: pełne w smaku, treściwe, czuć nuty słodowe, goryczka chmielowa tak jakby dopełniała się goryczką pochodzenia etylowego. Pod koniec w miarę ogrzewania się piwa, ta goryczka alkoholowa zaczyna przeszkadzać. Zdecydowanie lepiej smakuje mocno schłodzone, co niezbyt dobrze o nim świadczy. Widać niska temperatura musi tuszować pewne niedostatki smaku, IMO ich powodem jest zbyt wysoka zawartosć alkoholu.
                      Opakowanie: ładne, przykuwa uwagę, nazwa abstrahując od historycznych korzeni, kojarzy mi się z nazwą statku, co jak najbardziej pasuje na Pomorzu. Firmowy kapsel oraz podana zawartość ekstraktu dopełniają dobrego wrażenia. Ja rozumiem, że etykieta podobna do Specjala, ale to trzeba być chyba analfabetą, żeby się pomylić.

                      Warto spróbować, smakowało mi lepiej niż oczekiwałem, po niezbyt pochlebnych recenzjach. Smakowało nawet lepiej, niż trochę bezpłciowy Batory. Życzę browarowi sukcesu, aby dzięki Barkasowi mógł sobie pozwolić na bardziej ambitne wyroby.
                      blog.kopyra.com

                      Comment

                      • lzkamil
                        kierowca bombowca
                        • 01-2003
                        • 3611

                        #41
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: złocisty [5]
                        Piana: po nalaniu z góry wysoka, drobnobąbelkowa, całkiem trwała [4]
                        Zapach: owocowy, słodowy, trochę za mało chmielu, ale przynajmniej intensywny [4]
                        Smak: prosto z lodówki wydawał mi się wodnisty i metaliczny, po 15 minutach i lekkim ogrzaniu się znacznie poprawił - słodowo-owocowy z wyczuwalną goryczką, wyraźnie kwaskowaty (aż za bardzo), całkiem treściwy - ogólnie mieszane uczucia [3]
                        Wysycenie: umiarkowane, jak trzeba [5]
                        Opakowanie: proste, w ciemnej tonacji, podane wszystko co trzeba [4]
                        Uwagi: pełna nazwa Barkas Jasne Pełne, kupione w łódzkim Zofmarze.

                        Moja ocena: [3.7]
                        Lepszy jabol pod okapem
                        niż GŻ, CP i KP !


                        Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

                        Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

                        Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

                        Comment

                        • Pancernik
                          Senior
                          • 09-2005
                          • 9733

                          #42
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Jasnozłoty, dla oka przyjazny. [4]
                          Piana: Była bardzo obiecująca, ale szybko tzw. szlag ją trafił... [3.5]
                          Zapach: Chmielowo-słodowy, trochę jakby piwniczny...? Generalnie przyjemny. [4]
                          Smak: Nie wiem skąd, ale wyczuwałem lekki metaliczny posmak (?). Poza tym chmiel - łagodny, nienachalny. [3.5]
                          Wysycenie: Całkiem niezłe, nawet, jak dla mnie . [4]
                          Opakowanie: Klasyczna piwna grafika, czytelne, prawie "all in black". [4.5]
                          Uwagi: Piwo ciekawe, sympatyczne, nieco trudno jest mi je zdefiniować...

                          Moja ocena: [3.775]

                          Comment

                          • raffe
                            Junior
                            • 12-2007
                            • 18

                            #43
                            barkas

                            uwazam za dobre piweczko -jak i siebie za piwosza...
                            fajnie sie pije gdzy sie ma z malych kufelkow 0.33l -generalnie POLECAM!!!!!

                            WARTE CENY!!!

                            Comment

                            • kishar
                              Senior
                              • 10-2003
                              • 1691

                              #44
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Barwa jasna, nawet bardzo. [3.5]
                              Piana: Na początku niezła, ale szybko się zmniejsza i pojawiają się dziury. [4]
                              Zapach: Chmielowy z jakimś dziwnym tłem. [4]
                              Smak: Przy pierwszym łyku chmielowe aromaty o średnim natężeniu potem słodowe posmaki, ogólnie rzecz biorąc może być ale bez rewelacji. [3.5]
                              Wysycenie: Mogło by być większe. [4]
                              Opakowanie: Pite z puszki, która jest estetycznie zaprojektowana choć niestety podobna do konkurencji. [4]
                              Uwagi:

                              Moja ocena: [3.775]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎