Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Janów Lubelski, Bieszczadzkie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • jerzy
    piwoholik
    • 10-2001
    • 4705

    #16
    Piana gęsta i trwała - tak powinno być w każdym piwie!
    Nasycenie CO2 dość słabe, ale jest.
    Zapach słodowo-maślany, niezbyt ciekawy.
    W smaku zdecydowanie słodowe, czuć też trochę alkohol. Goryczka zbyt słabo zaznaczona; pewnie przy wyższym nasyceniu była by akurat, bo piwo - jak na 14°Blg - wcale nie jest słodkie.

    Zakupione gdzieś w garażowym sklepiku na Zaciszu za 2,40 zł...
    Last edited by jerzy; 21-08-2006, 17:31.
    browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

    Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

    Comment

    • Lacriferno
      Senior
      • 07-2005
      • 783

      #17
      Pojawiło się wreszcie w kilku miejscach w Janowie, narazie jako piwna ciekawostka. Informacje, jakie uzyskałem w Browarze są pocieszające, gdyż być może wkrótce zasięg Bieszczadzkiego obejmie inne części kraju.

      Comment

      • pawelek59
        Senior
        • 04-2003
        • 195

        #18
        W Gliwicach (Łabędy) piwo można kupić w sklepie aro (jadąc od SSE mijamy kościół i zjeżdżając w dół, sklep po prawej stronie przed mostem na Kłodnicy).

        Comment

        • mluk
          Senior
          • 01-2005
          • 778

          #19
          Czytam temat, ale nie kumam, czy Bieszczadzkie, a Bieszczadzkie Export (robione dla tej dziwnej warszawskiej firmy) to to samo piwo?

          Bieszczadzkie Export bardzo smaczne. Bieszczadzkiego nie piłem (a może właśnie piję? ).

          Piwo zakupione w sklepie osiedlowym (taka biała buda) przy ul. Wyki na Jelonkach. Cena 2,30 pln (bez butli).
          Last edited by mluk; 29-09-2006, 18:28.
          "Piwo stanowi dowód, że Bóg nas kocha i chce, abyśmy byli szczęśliwi" - Benjamin Franklin

          Comment

          • Wujcio_Shaggy
            Senior
            • 01-2004
            • 4628

            #20
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mluk
            Czytam temat, ale nie kumam, czy Bieszczadzkie, a Bieszczadzkie Export (robione dla tej dziwnej warszawskiej firmy) to to samo piwo? (...)
            Nie ma "Bieszczadzkiego", jest "Bieszczadzkie Export" - a tak naprawdę to Janów rozlewany do butelek...
            Last edited by Wujcio_Shaggy; 30-09-2006, 22:41.
            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

            Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

            @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

            Comment

            • Colin
              Junior
              • 10-2006
              • 9

              #21
              bieszczadzkie jest ok, mozna je dostac w spolem na skrzyzowaniu Solidarności i Jana Pawła w Wawie po cenie sugerowanej czyli 2,09zl

              Comment

              • Scriptus
                Senior
                • 04-2006
                • 189

                #22
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Śliczny, bursztynowy kolorek, jestem zachwycony [5]
                Piana: Piana niezbyt drobnoziarnista, kremowa, jednak dość trwała [4.5]
                Zapach: Zapach jest ciekawy, podstawa słodowo - chmielowa jest, a do tego nutka zapachu miodu. Podoba mi się, choć odbiega od standartu [5]
                Smak: Smak orzeźwiający, lekko kwaskowy, jednak nie ma charakteru zepsutego piwa. Goryczka w normie, lekko słodkawy, w połączeniu z miodowym zapachem daje trochę wrażenie piwa "smakowego" - miodowego. [5]
                Wysycenie: Nasycenie nie jest agresywne, w sam raz, by utrzymać pianę na odpowiednim poziomie do końca. [5]
                Opakowanie: Butelka jednorazowa, bezzwrotna, etykietki niepotrzebnie zbyt błyszczące, robią nieco tandetne wrażenmie. Niemniej, wszystkie niezbędne informacje są, projekt graficzny nie jest porażająco piękny, ale też nie zwala z nóg brakiem smaku. [4.5]
                Uwagi: Kupiłem piwo z ciekawości w małym sklepiku, jestem zaskoczony na plus, butelka i cena wyglądała na jakieś cienkie piwko "z GSu", a tu, w tej buteleczce, całkiem fajne piwo z własnym charakterem. Na pewno jeszcze je kupię.

                Moja ocena: [4.925]
                Nic lepszego od Brackiego :)

                Comment

                • MarcinKa
                  Senior
                  • 02-2005
                  • 2729

                  #23
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Ładny bursztyn. Lekkie miedziane akcenty. W sam raz. Piwo nie jest idealnie klarowne. [4.5]
                  Piana: Dość duża, drobniutka z pojedynczymi dużymi bąblami. Trwała. Dywanik trzyma się do ostatniego łyka. [4]
                  Zapach: Ładny, dość mocny. Słodowy. [4]
                  Smak: Słodowy, oryginalny. Nie nadmiernie słodki. Na początku wyczuwa się trochę metaliczność i lekko alkohol, ale te smaki dość szybko nikną. Na koniec goryczka, co w mocnych piwach nie jest częste. Najchętniej to bym 3,75 dał. [4]
                  Wysycenie: Mocne i trzyma się do końca. [4]
                  Opakowanie: Prosta etykieta w 4 kolorach. Starannie wykonana. Parametry podane. Szkoda tylko, że kapsel czarny. [4]
                  Uwagi: Całkiem dobre mocne piwo o ciekawym smaku. Do tego bardzo dobrze nasycone, z bardzo ładną pianą i barwą. Mimo, że mocne dobrze nadaje się do długich posiedzeń, co zostało udowodnione na zlocie w Zwierzyńcu.
                  I ja tam byłem
                  Bieszczadzkie do rana piłem
                  I z nóg się nie zwaliłem :-)
                  (wprawdzie niby tam był Janów, ale wieść niesie, że to właściwie to samo)

                  Moja ocena: [4.025]
                  To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                  Comment

                  • e-prezes
                    Senior
                    • 05-2002
                    • 19167

                    #24
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: intensywny złoty, klarowny, bez zmętnień; [5]
                    Piana: przy nalewaniu nie powalała ogromem, ale centymetrowy dywanik trzymał się przez pewien czas. ładnie osadza się na szkle w miarę spożywania piwa; [4]
                    Zapach: słodowy z taką nutką, którą kojarzę z niepasteryzowanych piw; [4]
                    Smak: odpowiednia goryczka, w tle lekka słodowość, lepka na ustach po przełknięciu. brak posmaku alkoholu, "dobrze wchodzi", niemniej czuć, że to nie lekkie piwo; [4]
                    Wysycenie: początkowo intensywne, z czasem słabnące, ale obecne; [4]
                    Opakowanie: może nie jakieś arcydzieło, ale zupełnie przejrzyste, z dobranymi motywami graficznymi (kolorystyka przypomina mi trochę Mazurskie Mocne z Juranda); [4.5]
                    Uwagi: zakupione na Targach EnoExpo 2006 w Krakowie. jak będzie w Krakowie w tej cenie co widziałem w folderze to piszę się... częściej

                    Moja ocena: [4.075]

                    Comment

                    • Czapayew
                      Senior
                      • 10-2002
                      • 1966

                      #25
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: bursztyn - jest na co popatrzęć [4.5]
                      Piana: na początku obfita i gęsta, potem - jak zwykle - znika [4]
                      Zapach: intensywnie słodkawy, przyjemny [4.5]
                      Smak: dominuje nuta słodowa, ale pojawiły się też w ątki drożdżowe. Mimo, że piwko jest dość mocne - nie czuć tego [5]
                      Wysycenie: mogłoby byc lepsze [4]
                      Opakowanie: mało orginalna etykieta, kapsel czarny - trzeba wiedziec, czego szukać [3.5]
                      Uwagi: Pojawiło się w sosnowieckim AUCHAN i bardzo przypadło mi do gustu. Sięgnę ponownie.

                      Moja ocena: [4.575]
                      "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                      www.zamkoszlaki.com
                      www.piwnekapsle.net

                      Comment

                      • giudice
                        Gość
                        • 07-2005
                        • 231

                        #26
                        Nie wiem, czy ktoś już o tym pisał, ale ostatnio zakupiłem Bieszczadzkie w zupełnie nowej szacie graficznej.
                        To jest to samo Bieszczadzkie warzone dla GIPP Sp. z o.o.
                        Szata graficzna zupełnie inna, całkiem sympatyczna.
                        Etykieta w kolorach bordowo - czarno - białym.
                        Zaw. alk. jak dotychczas, brak info o ekstrakcie.
                        Teraz na etykiecie:
                        Bieszczadzkie
                        piwo jasne
                        MOCNE
                        Jest także informacja o zajęciu I miejsca w konsumenckim konkursie piw w kategorii "jasne pełne mocne 13.1 - 14 Blg".
                        Przydatność do 11.05.07.

                        Comment

                        • Pinio74
                          Senior
                          • 10-2003
                          • 3881

                          #27
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Kolor bursztynowy, mógłby być trochę ciemniejszy [4]
                          Piana: Duży plus, piana wysoka i kremowa, utrzymywała się do końca picia [4.5]
                          Zapach: Aromat przyjemny, przede wszystkim słodowy, obecne też nutki jakby miodowo-kwiatowe [4]
                          Smak: Bardzo ciekawy smak. Przeważa słodowość, także w smaku można wyczuć elementy miodopodobne, na koniec każdego łyka nieśmiało pojawia się ciekawa, jakby orzechowa gorycz. Alkohol obecny ale nie jest nachalny [4.5]
                          Wysycenie: Odpowiednie [4.5]
                          Opakowanie: Opakowanie nie podoba mi się, czarny kapsel, etykieta bez polotu i nazwa wg mnie zupełnie nie pasująca, słabość. [2.5]
                          Uwagi: Moje pierwsze spotkanie z piwem z Janowa, spotkanie, co najważniejsze, udane. Dobre, mocne piwo, godne polecenia. Do nabycia w płockim Auchan, cena 1,90 zł. Termin przydatności do spożycia mija w styczniu 2007, więc trzeba korzystać póki jest.

                          Moja ocena: [4.2]
                          BIRRARE HUMANUM EST

                          Comment

                          • becik
                            Senior
                            • 07-2002
                            • 14999

                            #28
                            Zakupione juz w nowym opakowaniu

                            w jednym ze sklepów w Radomiu ("Kasia" na Żeromskiego, zaraz przy Wałowej)

                            Wypite szybko (pragnienie ale z tego co pamietam po ostatniej przygodzie z Bieszczadzkim to było bardziej pełne w smaku, miało lepsze nagazowanie ale było bardziej słodkie, mam nadzieję, że Janów nie będzie szedł w kierunku - im mocniejsze tym bardziej słodkie. Ogólnie oprócz tej słodkawości dobrze zarysowana chmielowa goryczka.
                            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                            Comment

                            • szefunio
                              Senior
                              • 01-2007
                              • 481

                              #29
                              Czy ktoś ostatnio widział Bieszczadzkie w sklepie? Pytam, bo od dłuższego czasu nigdzie go nie widziałem.
                              Robię to co lubię - produkuję piwo.

                              Comment

                              • marqqq
                                Senior
                                • 12-2014
                                • 660

                                #30
                                Oba Bieszczadzkie zauważyłem w gazetce jednego takiego sklepu.
                                Wie ktoś kto to teraz warzy? Ceny poniżej 2 zł więc może Van pur?

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎