Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

EB, Specjal

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Obywatel1978
    Senior
    • 09-2007
    • 281

    Podpisuję się pod powyższą opinią. Jak na piwo z GŻ, Specjal jest zaskakująco wyrazisty w smaku - z wyraźnie zaznaczoną goryczką. Piana średnio wysoka, ale za to bardzo obficie oblepiająca szklankę - bardzo miły widok po opróżnieniu szklanki. To wśród koncerniaków rzadko spotykana cecha.

    Comment

    • KajusAnt
      Senior
      • 02-2013
      • 347

      Bo to jest nadal piwo regionalne.

      Comment

      • umbra
        Member
        • 07-2012
        • 90

        To raczej nazwa umowna. Zdefiniowałbym to tak: produkowane wyłącznie w jednym browarze, znane w regionie i dostępne tylko na pewnym obszarze kraju. Specjal właściwie odpowiada takiej definicji. Jako mieszkaniec północnej Polski potwierdzam, że to zacne piwo. Oby tylko GŻ coś z nim nie przekombinowała...
        NORD EXPRESS

        Comment

        • Adasko74
          Senior
          • 06-2007
          • 156

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika KajusAnt Wyświetlenie odpowiedzi
          Taką znalazłem informację:


          źródło
          elbląg.net
          EB już po 4,50(ul.Słoneczna) lub 4 ,90(Nad Jarem-Myliusa) w sklepach w Elblągu

          Comment

          • dlugas
            Senior
            • 04-2006
            • 4014

            To raczej nazwa umowna. Zdefiniowałbym to tak: produkowane wyłącznie w jednym browarze, znane w regionie i dostępne tylko na pewnym obszarze kraju. Specjal właściwie odpowiada takiej definicji. Jako mieszkaniec północnej Polski potwierdzam, że to zacne piwo. Oby tylko GŻ coś z nim nie przekombinowała...
            Specjala kupi bez problemu w TESCo i PiP w Rzeszowie, który jest ładnych kilka km dalej od browaru, więc czy nadal jest to piwo regionalne?

            W obecnych czasach nazwa "piwo regionalne" jest bardzo trudna do sprecyzowania, ale ogólnie zgadzam się z z Twoimi założeniami.
            Piwo jest bardzo wypijalne i pijalne jak na koncernówkę, ale jak na "piwo reginalne" jest tylko akceptowalne. Cena też jest OK to ok.2.20zł
            Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
            Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
            FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

            Comment

            • Seta
              Piję piwo
              • 10-2002
              • 6964

              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Bardzo klarowne, ciemniejsze złoto. [4.5]
              Piana: Intensywność prawie żadna, ale nawet nieźle brudzi szkło. [3]
              Zapach: Intensywna metaliczność i lekki warzywny słód. [2]
              Smak: Słodowość znikoma (wodniste), ale spory dość przyjemny kwasek i nie najgorsza goryczka (metaliczna i orzechowa). Daje się zmęczyć. [2.5]
              Wysycenie: Oczywiście za duże. [3]
              Opakowanie: Pitu pitu o tradycji i smaku, ale nawet ekstraktu nie ma. Estetycznie niezłe. [2.5]
              Uwagi: Kod: L3(...)Z01, więc Z to chyba też Elbląg, bo kupione w Gdańsku.

              Moja ocena: [2.5]
              Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

              Comment

              • DariuszSawicki
                Senior
                • 08-2012
                • 2868

                Ostatnio piłem to piwo tylko dlatego, aby poznać Bursztynowego.
                Za jedno Bursztynowe musiałem kupić 5 zwykłych Specjali.
                Męczyłem się później z tymi butelkami niemiłosiernie, ale wszystko wypiłem do końca, bo wylewać piwo do kanału to bluźnierstwo (nawet te najgorsze).
                Dziś po pracy, w jednej lokalnej knajpie zamówiłem Specjal z kranu.
                Powiem wam, że Kopyr jednak ma rację. Piwo z beczki jest dużo lepsze niż te z butelki, a szczególnie dotyczy to tych piw koncernowych.
                Specjal z butelki jest nijaki, smrodliwy. Natomiast na moich oczach została podłączona świeża warka koncernowego Specjala i jest to piwo zdecydowanie lepsze.
                Chmielu oczywiście tu ze świecą szukać, ale słodowe aromaty, a głównie posmaki są wyraźne i przyjemne, oczywiście na korzyść tego z beczki.
                Wypiłem osiem, dlatego przepraszam tu za jakieś błędy stylistyczne.
                Natomiast nie przepraszam za fakty: świeży Specjal dowieziony do jednej z ełckich, niszowych knajp i z beczki jest sto razy lepszy niż ten z butelki.

                Comment

                • KajusAnt
                  Senior
                  • 02-2013
                  • 347

                  Sprawdzę twoją teorię w pubie specjal w Elblągu, w sierpniu się tam wybieram.

                  Comment

                  • michael50
                    Senior
                    • 06-2013
                    • 325

                    Trafiłem na Specjala w Zegrzu pod Warszawą. Niestety, nie bardzo nadawał się do picia. Po wymęczeniu połowy puszki i stwierdzeniu, że mam do czynienia z czymś niesamowicie wodnistym, a do tego niesmacznym, zrezygnowałem z dalszej konsumpcji. Smakowało jak woda, i to niedobra woda.

                    Comment

                    • umbra
                      Member
                      • 07-2012
                      • 90

                      Niestety Specjal na sezon letni smakuje inaczej. Niewiem, czy inny rezim warzenia, czy sklad modyfikowany. Wszak latem nad Baltykiem wypija wszystko ☺
                      NORD EXPRESS

                      Comment

                      • Pivotal
                        Senior
                        • 05-2013
                        • 671

                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Złoty,przejrzysty,widać było pływające drobinki. [3.5]
                        Piana: Biała,składała się z drobnych,średnich i kilku dużych oczek,niezbyt trwała,ale za to ładnie oblepiała szkło i była do końca,choć w skromnej postaci. [3.5]
                        Zapach: Słodowy,chmielowy i zbożowy. [3]
                        Smak: Wytrawny i trochę cierpki. Wyczuwalny chmiel,słód,zboże. Chmielowa goryczka jest wyraźna i pozostaje w ustach dość długo,potem przebija się posmak słodu. Hmmm...ten chmiel niezbyt szlachetny. Za smak przyznam mocne... [3.5]
                        Wysycenie: Całkiem dobre. Wystarczyło do ostatniego łyku. [4]
                        Opakowanie: Zwrotne ŻGB,kapsel i etykiety promocyjne,wiadomości o surowcach użytych do wyrobu...brak. [3.5]
                        Uwagi: Warka do 15.11.2015,wypite 29.07'15. Dawno nie piłem,ale nie było źle. Piwo niesłodkie,bez alkoholowego i owocowego udziału- czego trochę się obawiałem. Kupione w PiP-ie za 2.19+0.35.

                        Moja ocena: [3.35]

                        Comment

                        • Javox
                          PremiumUżytkownik
                          • 11-2009
                          • 6136

                          Data 19.12.15 z puszki.

                          Pojawiło się w naszym InterMarche właśnie w puszce no to biorę bo dawno nie piłem.

                          Piana szybko opada, na szkle mało. Gaz mocny. Alko lekkie. Zapach owocowo zbożowy.
                          Jest słodkawe, mała goryczka, słód w nurcie zbożowym. Lekko estrowe.

                          Piwo lżejsze /coś jak EB/ do obiadu pasowało.

                          PS: Kod R /pierwsza litera od prawej nie licząc godziny produkcji/ i miejsce produkcji na puszce "Browar w Elblągu" a w składzie słód jęczmienny i jęczmień.
                          Attached Files
                          Last edited by Javox; 06-09-2015, 13:40.

                          Comment

                          • AaLeX
                            Senior
                            • 07-2011
                            • 575

                            Kupione w Auchan z szacunku dla browaru w Elblągu. Pamiętam także wakacje na mazurach i litry wypijanych specjałów. Cóż... z tamtych czasów mało zostało, kolor ładny, złoty, piana szybko opadła, został delikatny kożuch. Zapach delikatny, trudny do sprecyzowania. Podobnie ze smakiem, jest minimalna goryczka, trochę słodu, ale to wszystko takie nijakie. Nic specjalnego, kiedyś było lepsze. Ocena 3/6.

                            Comment


                            • Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Bursztynowy przejrzysty, widać było pęcherzyki powietrza unoszące się miarowo do góry. [4]
                              Piana: Na początku obfita, średniej wielkości oczka, niezbyt trwała, szybko opadła pozostawiając na kuflu kręgi. [3]
                              Zapach: Przede wszystkim czuć nuty słodowe i lekko chmiel. [4]
                              Smak: Jak dla mnie charakterystyczne nuty słodowe, które uwielbiam. Ponadto czuć chmiel, a goryczka jest wyraźna i mimo słodu wyczuwalna do końca. Dodatkowy plusik za brak posmaku alkoholu w ustach. [4.5]
                              Wysycenie: Jak dla mnie również w porządku, do samego końca bąbelki wirują ku górze i swoim nadmiarem nie podrażniały nosa. [4]
                              Opakowanie: Duże białe litery Specjal, na czarnej etykiecie przyciągają wzrok na półce i wyróżniają się pośród innych marek. Dodatkowo herb Elbląga ładnie wkomponowany w resztę etykiety. [4]
                              Uwagi: Kupione w markecie, ale udało się dobrać po oznaczeniu E - czyli Browar w Elblągu. Piwo zdecydowanie słodowe, ale ja akurat takie lubię.
                              Jak już wspomniałem, nie czuć alkoholu i wyczuwalna goryczka. Po części sentyment do EB, z którym kiedyś wiązały się wakacje.

                              Moja ocena: [4.1]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎