Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Namysłów, Piwo Jasne Pełne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    Namysłów, Piwo Jasne Pełne

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • Shlangbaum
    Senior
    • 03-2005
    • 5828

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Słomkowy, błyszczący. [4.5]
    Piana: Średnipęcherzykowa ale dość trwała. Długo pozostaje jako kozuszek. Uchodzi do obrączki. Niestety nie pozostawia śladów na szklance. [3.5]
    Zapach: Ładny chmielowy bukiet. Mógłby tylko ciut intensywniejszy być. [4.5]
    Smak: Dobre lekkie piwko. Orzeźwia. Jest raczej wytrawne z konkretną i lekko zalegającą goryczką oraz słodowymi posmaczkami w tle. Jak w czeskich piwach o takim ekstrakcie [4]
    Wysycenie: Wyważone. Wyczuwalne w ustach. Orzeźwia. Nie pozostaje na żołądku. [5]
    Opakowanie: Firmowa butelka z wytłoczeniem i do tego zwrotna. Kapsel firmowy. Dane piwa i browaru a także skład podane na kontrze jak należy. Etykieta przejrzysta, czytelna, estetyczna, o ciekawym kształcie a przy tym nie przesadzona. Miło, że nie napisano na etykiecie czegoś w stylu 'najstarszy browar' lub 'tradycyjna receptura z czasów Króla Ćwieczka' lecz po prostu 'Jeden z najstarszych browarów w Europie'. [5]
    Uwagi: Przywiozłem sobie dziś z Opola i patrzcie, oceniłem jako pierwszy

    Moja ocena: [4.25]

    Krakowski Konkurs Piw Domowych !

    Comment

    • messer
      Member
      • 10-2005
      • 80

      #3
      Dla mnie rewelacja. Co trafiającego kolo Chmielowej Perły z Lublina

      Comment

      • MarcinKa
        Senior
        • 02-2005
        • 2729

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Słomka. Nawet jak do tych parametrów za jasny. [3.5]
        Piana: Słabiutka, niewiele co. [3]
        Zapach: Chmielowy, przeciętny. Nikły. [3.5]
        Smak: Chmielowy, prawie bez goryczki z gorzkim posmakiem. Mało treściwe. Może trochę wodniste. Nie ma nic na co można by uwagę zwrócić. Ale nie jest niedobre. [3.5]
        Wysycenie: Całkiem dobre. Trzyma się do końca. To poza opakowaniem chyba najmocniejszy punk. [4]
        Opakowanie: Ładna firmowa butelka, ładne kolorystycznie i o ciekawym kształcie etykiety, starannie naklejone. Dedykowany kapsel zgrany z szatą etykiet. Parametry podane. Wysoki poziom. [4.5]
        Uwagi: Piwo przeciętne, trochę wodniste, takie nijakie, nie zapamiętujące się. No poza opakowaniem, które przyciąga i zapada w pamięć.
        Otrzymane na wymianę na zlocie od klossa, dzięki.

        Moja ocena: [3.525]
        To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

        Comment

        • nek
          Member
          • 03-2006
          • 43

          #5
          Naprawde smaczne piwo,lepsze od starego zamka.Polecam,Koledzy maja racje jest ok

          Comment

          • robert2
            Member
            • 08-2011
            • 87

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: słomkowy [4]
            Piana: niezbyt duża po nalaniu i szybko znika [3.5]
            Zapach: słabo wyczuwalna słodowość [3]
            Smak: w smaku jak dla mnie wyczuwalna lekka goryczka [3.5]
            Wysycenie: średnie [3.5]
            Opakowanie: typowa dla namysłowa [4]
            Uwagi: poprawne piwo ale nie zachwycające na pewno lepsze od typowych koncerniaków

            Moja ocena: [3.375]

            Comment

            • wit
              Senior
              • 12-2012
              • 144

              #7
              Kolor: średnio-jasny, ładny
              Piana: cóż, zanim zdążyłem o niej napisać, prawie znikła
              Zapach: bardzo typowy dla pilsa, leciutko drożdżowy
              Smak: poprawny, przyjemny, nic się nie wybija, lekka gorycz
              Wysycenie: umiarkowane
              Opakowanie: nic nie udaje, butelka o nietypowym kształcie, zielona

              Ogólnie: powiedzmy, że lepsze nić masówka, intensywność doznań zbliżona do Tyskiego Klasycznego. Bez zachwytu, ale czepiać się nie mam czego, wypiłem z przyjemnością. Mogę polecić.

              Comment

              • RobertK
                Senior
                • 02-2013
                • 113

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: słomkowy [4]
                Piana: jak bym nalał coli [1]
                Zapach: nic nie czuć, lub slaby zapach [2]
                Smak: woda z resztkami piwa [2]
                Wysycenie: normalne do wysokiego [3]
                Opakowanie: za opakowanie daje zawsze taka sama ocene 4/5 w zaleznosci od opisu - bo nie powinno byc elementem oceny smaku piwa [4]
                Uwagi: kupione pod koniec kwietnia w Tesco w Kostrzynie n. Odrą.
                nie warto

                Moja ocena: [2.15]

                Comment

                • domeq
                  Member
                  • 04-2006
                  • 46

                  #9
                  Testuję to piwo (głównie z Tesco) od pewnego czasu. W smaku na początku trochę kwaśne, ale przygrywa następnie słodowy posmak. Czuć lekką goryczke. Ogólnie świeże, dość lekkie jak na 12/6%. Pomimo zbyt dużej jak dla mnie kwaskowatości w moje gusta wpisuje się jako przyzwoite. Do tej pory "butelka butelce" jest równa. Ciekawe, jak długo?

                  Comment

                  • wit
                    Senior
                    • 12-2012
                    • 144

                    #10
                    Otworzyli 300 m od mojego osiedla w Otwocku nowy supermarket, Namysłów jest tam jedynym niekoncernowym piwem, więc zdarza mi się je kupić. Podtrzymuję swoją umiarkowanie pozytywną opinię. No i cena - 1.99 zł.

                    Comment

                    • domeq
                      Member
                      • 04-2006
                      • 46

                      #11
                      Piwo trzyma niesamowity poziom. Pijam je już od chyba ponad roku a każda butelka smakuje tak samo. W moje gusta się wpasowuje, bo ma świetnie wyważone posmaki, i całkiem fajną goryczkę. Może z raz tylko jakaś partia mi nie smakowała, ale praktycznie każda warka jest udana. Mógłbym powiedzieć, jak teraz w modzie, że "tyłka" nie urywa, ale w porównaniu do innych piw - jest naprawdę świetnie. Zawsze to zresztą klasa porównania. Czasami trafi się np. dobra warka "Perły Export" ale nie zawsze. Oba piwa są nawet delikatnie zbliżone w smaku (porównując do udanych popiwków, czasem są fatalne), lecz Namysłów zawsze jest szlachetniejszy i lepszy. Równie dobrze to taki znacznie mocniejszy w smaku udany Lech Premium. Piwko sobie naprawdę chwalę.
                      Last edited by domeq; 12-09-2014, 19:45.

                      Comment

                      • domeq
                        Member
                        • 04-2006
                        • 46

                        #12
                        Mija ponad rok od ostatniej wypowiedzi, i muszę ją uaktualnić. Piwo bylo i BYWA smaczne, ale jest nierówne. Bieżąca warka ma wyraźny akcent kwiatów i owoców. Wręcz dominujący. Do tego spirytus przebija się bardzo wyraźnie. Nie wiem co zrobiono z tym piwem. Nieraz było doskonałe. A teraz?

                        Ostatnie warki (patrzę zawsze na datę ważnosci/partii) są w kropkę. Raz świetne, dwa razy pod rząd przeciętne, a raz czy dwa razy... nie do wypicia. Czy producent próbuje zrobić za dużo piwa naraz? Ja powoli robię się zniechęcony.

                        Comment

                        • darekd
                          PremiumUżytkownik
                          • 02-2003
                          • 12118

                          #13
                          Edycja jubileusza. Ładna eta, w środku dużo słabiej: Click image for larger version

Name:	P1080800.JPG
Views:	73
Size:	27,5 KB
ID:	2320022

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎