Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Brok, Export

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ro-ot
    Member
    • 09-2006
    • 52

    #31
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: przyjemnie złotawy, jednak troszeczkę zbyt jasny. [4]
    Piana: zdecydowanie zbyt słaba, znika bardzo szybko bez śladu. [1.5]
    Zapach: przyjemny, lekko chmielowy, ale bez rewelacji. [4]
    Smak: bardzo wyraźnie czuć nutę chmielową, nieznacznie słodowy - krótko mówiąc dobry [4]
    Wysycenie: piwo bardzo mocno nasycone, niemal cały czas "pracuje" [4]
    Opakowanie: klasyczne, pozytywem na pewno jest umieszczenie wszystkich niezbędnych danych na etykiecie. [3]
    Uwagi:

    Moja ocena: [3.7]

    Comment

    • wedge7
      Senior
      • 01-2007
      • 217

      #32
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: bardzo ładny odcień złotego [5]
      Piana: biała i wysoka; dość długo się utrzymuje [4]
      Zapach: chmielowy i słodowy; dość wyraźny; świeży [4]
      Smak: chmielowy; potem wybija się słodowość tego piwa; na końcu daje znać o sobie dość solidna goryczka; całkiem dobre choć może odrobinę wodniste [3.5]
      Wysycenie: dość dobrze ale gaz mógłby pracować dłużej [4]
      Opakowanie: zielona bardzo ładna butelka; solidnie wykonana i charakterystyczna etykieta [4.5]
      Uwagi:

      Moja ocena: [3.875]

      Comment

      • Pendragon
        Senior
        • 03-2006
        • 13950

        #33
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika R_F
        Ale mi to znawca piwa, mleko lepiej pij, tylko się nazwa zmieniła i to wszystko, piwo jest to samo co było, to tak dla wiadomości wszystkich ....
        Jak może to być to samo piwo, skoro różnią się woltażem? Export ma 6.0, a Sambor 6.2.
        No chyba, że Export to rozwodniona wersja Sambora, co by w sumie pasowało po porównaniu smakowym

        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

        Comment

        • docent
          Senior
          • 10-2002
          • 5205

          #34
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Złoty. Powinien być ciemniejszy ale jak na polskiego pilsa i tak jest dobrze. [4.5]
          Piana: Po nalaniu drobna i gęsta. Zadziwiająca długo utrzymywała się w tej postaci przez kilka minut. Później obecna na powierzchni piwa w postaci cienkiej warstwy. Pod koniec butelki zanika niestety. [4]
          Zapach: Typowy dla piw w zielonych butelkach, kojarzący się z intensywnym zapachem aromatycznego chmielu. Mi odpowiada. [4]
          Smak: Początkowo zwraca uwagę dobrze zaznaczona goryczka. Potem smak ulega wyrównaniu ale ten przyjemny goryczkowy posmak zostaje na końcu języka. Z pasteryzowanego piwa nie da się więcej wyciągnąć... [4]
          Wysycenie: Dość duże, wg mnie bardzo dobre. [5]
          Opakowanie: Zielona bezzwrotna butelka czyli tak jak w starym, lubianym przeze mnie, Sambor Export. Etykieta sztywniacka i zachowawcza. Kolorystyka podobnie. Wolałem te z Sambor Export, były bardziej żywe. [4.5]
          Uwagi: Piłem to piwo kilka miesięcy temu i wydawało mi się dużo gorsze od świetnego Sambor Export. Teraz widzę że Export dogonił swego poprzednika z czego jestem wielce kontent. Relacja jakość/cena (1,80 pln) wzorowa!

          Moja ocena: [4.1]
          Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
          Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
          Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
          Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

          Comment

          • granat862
            Senior
            • 12-2004
            • 945

            #35
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Jasno złoty [4]
            Piana: Biała drobnopęcheżykowa, utrzymuje się przez cały czas. [4.5]
            Zapach: Silnie chmielowy.W tle trochę slodowy. [4]
            Smak: Chmielowo słodowy z przewaga tego pierwszego dość silna goryczka pozostaje dość dlugo na języku. [4]
            Wysycenie: Ciut za duże, wyczuwalne na języku. [4]
            Opakowanie: Zielona butelka z etykietą przypominającą mi niemieckiego BECK'S, kapselek ładny zielony. [4]
            Uwagi: Jak dla mnie najlepsze piwo jakie do tej pory kupiłem w supermarkecie

            Moja ocena: [4.05]
            Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."

            Comment

            • el_general
              Junior
              • 05-2007
              • 21

              #36
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Jasny pełny, ze złotymi refleksami, elegancki [4]
              Piana: Co prawda, delikatnie przelałem do szklanicy, więc piany nie było dużo, ale w ciągu konsumpcji utrzymywała się na całej powierzchni równomiernie. Nie tylko przy brzegach, jak niestety czasem bywa. [4]
              Zapach: Śliczny. Delikatny, przy czym jednocześnie mocno zaakcentowany aromat chmielu. [4.5]
              Smak: Orzeźwiający, chmielowa goryczka intensywna, ale bez przesady. Tak powinien smakować porządny lager. [4]
              Wysycenie: Wystarczające, ale mogło by być intensywniejsze. [3.5]
              Opakowanie: Ładna, zielona butelka zachęcająca do konsumpcji. [4]
              Uwagi:

              Moja ocena: [4.15]
              "Czem iesteś? - Nie zaiste, nie jesteś prawdziwym Bachusem, bo syn Jowisza ma oddech słodki iak wonia Nektaru, ty zaś kozłem trącisz"

              Comment

              • kopyr
                Senior
                • 06-2004
                • 9475

                #37
                Piana: na początku ładna, drobnopęcherzykowa, obfita. Szybko się jednak dziurawi.
                Kolor: złocisty, ale dość jasny.
                Wysycenie: średnie.
                Zapach: trochę aromatu skunksowego.
                Smak: jesli to jest następca Sambora Exporta to jakiś wykastrowany. Wykastrowany z charakterystycznej chmielowej goryczki, z aromatu chmielowego, nawet z zapachu skunksowego.
                Opakowanie: ładne, choć dla targetu, chyba warto byłoby zmienić etykietę na naklejaną przezroczystą. Target to kupi.

                Duże rozczarowanie, piwo bez wyrazu, zaledwie wypijalne.
                blog.kopyra.com

                Comment

                • Kamień
                  Senior
                  • 07-2007
                  • 361

                  #38
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Słomkowo-złotawy, bursztynowy. Bardzo ładny ale brakuje mu głębi. [4.5]
                  Piana: Po nalaniu pojawiła się biała kołderka ale odrazu zaczęła znikać, w mgnieniu oka na powierzchni nie było ani jednego pęcherzyka piany [1.5]
                  Zapach: Przyjemny, chmielowy, lekko ostry (trochę jak natka czosnku), ziołowo-trawiasty, wyrazisty. Pod koniec zaczyna się pokazywać nutka słodowa, na samym końcu czuć ją tak samo jak chmiel. [4]
                  Smak: Przyjemny, intensywnie chmielowy. Goryczka jest wyjątkowo silna ale jednocześnie naprawdę przyjemna i aromatyczna. Czasami pojawia się apetyczna nutka słodowa, fajnie urozmaicająca smak. Bardzo dobrze gasi pragnienie. [4.5]
                  Wysycenie: Całkiem duże, podszczypuje język, ale piany wcale nie trzyma a bąbelki w szklance unoszą się leniwie. Bardzo dobrze uzupełnia doznania smakowe. [4]
                  Opakowanie: Zielona butelka bezzwrotna, owalna etykieta, czytelny napis Brok Export, wyróżniony na czerwono. Nie zachwyca ale jest staranna i poprawna. Może kapsel jest według mnie troche kiczowaty, ale po co się czepiać. [3.5]
                  Uwagi: Dla mnie Brok Export jest bardzo smacznym pilsem. Jest całkiem tani i dość łatwo dostępny. Najlepiej smakuje w upalne dni. Tylko coś z ta pianą dziś było cienko...

                  Moja ocena: [3.95]

                  Comment

                  • Komar_Pafnucy
                    Senior
                    • 08-2005
                    • 1114

                    #39
                    Kiedyś lubiłem Broka Sambora alias Export. Ostatnio było coraz gorzej z jego dostępnością więc gdy zobaczyłem go wczoraj to od razu zakupiłem. Srodze się jednak zawiodłem. To jest zupełnie inne piwo niż kiedyś. Zostało wyprane z charakterystycznego chmielowego zapachu, a jego nową cechą charakterystyczną stała się silna słodkość. Porażka. Więcej nie kupię.

                    Multitap Crawl
                    Multitap Crawl na Facebook

                    "Kilgore Trout napisał kiedyś opowiadanie w formie rozmowy między dwoma drożdżami.
                    Spożywając cukier i dusząc się we własnych ekskrementach dyskutowały nad celem życia."

                    Comment

                    • Jarek191
                      Member
                      • 02-2006
                      • 85

                      #40
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Ładny jasno zółty. [4]
                      Piana: Na początku troche było, później zniknęła całkowicie. [2.5]
                      Zapach: ładny lekko słodowy, mocno chmielowy. [4]
                      Smak: Smak podobnie jak zapach. Słodowo-chmielowy, z mocną i wyraźną dominacją chmielu. [4.5]
                      Wysycenie: Dobre, obecne przez cały czas bąbelki. [4]
                      Opakowanie: Opakowanie przyzwoite. Niebrzydka etykieta, firmowy kapsel. Butelka bezzwrotna. [4]
                      Uwagi: Piwko w bezzwrotnej butelce, w dobrej cenie. Dobrze gasi pragnienie. W 100% wart swojej ceny.

                      Moja ocena: [4.05]

                      Comment

                      • grzech
                        Senior
                        • 04-2001
                        • 4592

                        #41
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Złoty, taki jak być powinien. [4.5]
                        Piana: Początkowo średnio wysoka, z dużymi bańkami. Z czasem opada do rąbka. [3.5]
                        Zapach: Początowo silna chmielowa nuta, typowa dla piw w zielonych butelkach. Z czasem pojawia się delikatny słód. [4]
                        Smak: Spora wytrawność, słód gdzies głębko schowany, dodatkowo słaby metaliczny posmak. Mogłoby być lepsze. [3.5]
                        Wysycenie: Wystarczające, zarówno wizualnie, jak i przyjemnie szczypie w trakcie picia. [4]
                        Opakowanie: Nieźle skomponowana całość. [4.5]
                        Uwagi: Kupione w kauflandzie w Bielsku Podlaskim. Niezłe, acz bez rewelacji.

                        Moja ocena: [3.8]

                        Comment

                        • dawekk
                          Junior
                          • 12-2007
                          • 22

                          #42
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: typowy , jasny , jak dla mnie przecietny [3]
                          Piana: piłem z puszki wiec cięzko ocenić , ale na poczatku troche czułem , pozniej juz nie... [3]
                          Zapach: po raz kolejny przecientnie... [3]
                          Smak: było pite zimne w uaplny dzien , poza tym słodziutki posmak.... mnie odpowiada [4]
                          Wysycenie: troche ponad przecienta [3.5]
                          Opakowanie: ładna zielona puszka , wszystko podane , ok [4]
                          Uwagi: miom zdaniem niezgorszy koncerniak , tylko nazwa mnie nieraz denerwuje

                          Moja ocena: [3.475]
                          ---------------
                          Ocena usunieta z rankingu.
                          Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu. Tu: piwo pite prosto z puchy
                          Art, Admin

                          ---------------

                          Comment

                          • MarcinMM
                            Member
                            • 06-2007
                            • 43

                            #43
                            hehe to jak oceniłes kolor przez puszke ...

                            Comment

                            • krasnal45
                              Senior
                              • 02-2008
                              • 421

                              #44
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Komar_Pafnucy Wyświetlenie odpowiedzi
                              Kiedyś lubiłem Broka Sambora alias Export. Ostatnio było coraz gorzej z jego dostępnością więc gdy zobaczyłem go wczoraj to od razu zakupiłem. Srodze się jednak zawiodłem. To jest zupełnie inne piwo niż kiedyś. Zostało wyprane z charakterystycznego chmielowego zapachu, a jego nową cechą charakterystyczną stała się silna słodkość. Porażka. Więcej nie kupię.
                              Gdzie Ty w tym piwie słodycz czujesz??? Właśnie że bardzo mocno jest zaakcentowana nuta chmielu przez co piwko bardzo mi smakuje.....słodycz gdzieś w oddali nie narzucająca się co w piwie bardzo lubię

                              Comment

                              • dawekk
                                Junior
                                • 12-2007
                                • 22

                                #45
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika MarcinMM Wyświetlenie odpowiedzi
                                hehe to jak oceniłes kolor przez puszke ...
                                ulałem trochę pod słońce

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎