Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Brok, Export

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • zAjkA
    Senior
    • 12-2004
    • 1089

    #46
    Piłem wczoraj tyle że z woltażem 5,2%. Coś w stylu heńka i carlsberga.
    Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

    Comment

    • topaz28
      Junior
      • 02-2008
      • 9

      #47
      kto podaje parametry piwa do opisu j/w? Alk = 5,2% !

      Comment

      • ART
        mAD'MINd
        • 02-2001
        • 23807

        #48
        Zmiany w parametrach są płynne. Kiedyś było tyle teraz jest tyle, jak masz zamiar zgłaszać takie uwagi to proszę w jednym miejscu: http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=50063
        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

        Comment

        • jat1001
          Junior
          • 11-2008
          • 10

          #49
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Złocisty, być może nawet trochę zbyt jasny. [3.5]
          Piana: Nawet przy szybkim nalaniu piwa do kufla piana pozostała na poziomie max 2cm. Biała, drobnoziarnista, słabo utrzymująca się. Gdyby miałem już za sobą (a raczej w sobie :P) 4/5 kufla pozostała tylko 2mm warstwa +/-. [1.5]
          Zapach: Tutaj duży plus. Zapach miły dla nosa, delikatny. Wg mnie dominuje słód. [4]
          Smak: Bardzo smaczne, przyjemna goryczka przez cały czas aż do dna. [4]
          Wysycenie: Jak dla mnie zbyt duże. Buzuje jak coca-cola, dopiero przy końcu odrobinę mniej. [3]
          Opakowanie: Niczym szczególnym nie wyróżniająca się zielona butelka i utrzymana w zielonej tonacji kolorystycznej etykieta. [2.5]
          Uwagi: Kupiłem dla próby, może kiedyś wrócę do tego piwa, lecz tylko, żeby przypomnieć smak.

          Moja ocena: [3.6]

          Comment

          • e-prezes
            Senior
            • 05-2002
            • 19170

            #50
            tak kiepskiego piwo to dawno nie piłem. ono nawet nie wygląda jak piwo. kompletny brak piany i ulotne grubobąbelkowe nasycenie rodem z coli. błe...

            Comment

            • Pogoniarz
              † 1971-2015 Piwosz w Raju
              • 02-2003
              • 7971

              #51
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
              tak kiepskiego piwo to dawno nie piłem. ono nawet nie wygląda jak piwo. kompletny brak piany i ulotne grubobąbelkowe nasycenie rodem z coli. błe...
              Zgadzam się, do tego wodniste w smaku.Od kiedy weszli do RUP z każdą warką jest coraz to gorzej.Łomża eksport to dla mnie ksero Broka Piłem w ten sam dzień jedno i drugie i nie zauważyłem praktycznie żadnej różnicy
              Last edited by Pogoniarz; 21-01-2009, 12:25.


              Prawie jak Piwo
              SZCZECIN

              Comment

              • granat862
                Senior
                • 12-2004
                • 945

                #52
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: klarowny, jasna słomka, zbyt jasny jak na 12 [2.5]
                Piana: Drobnopęchezykowa, z pojedyńczymi większymi bąblami, średnio wysoka z czasem opada do 0,5 centymetrowej warstewki. [3.5]
                Zapach: Przyjemny,chmielowy, taki jak lubie. [4]
                Smak: Slodowo, chmielowy, orzeźwiający, wydaje się troche taki rozcieńczony. [3.5]
                Wysycenie: Średniowysokie, pod koniec prawie całkowicie zanikło [3]
                Opakowanie: Zielona, butelka, zielony kapsel z logo "Brok". Na etykiecie medal z Chmielaków z 2005 roku. [3.5]
                Uwagi: Kiedyś lubilem bardzo to piwko, teraz wydaje mi sie zbyt rozcieńczone.

                Moja ocena: [3.6]
                Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."

                Comment

                • karred
                  Junior
                  • 01-2009
                  • 22

                  #53
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: jasno złoty, bardzo przejrzysty, ale nie blady [4.5]
                  Piana: szybko znika nie pozostawiając po sobie nawet śladu na kuflu [2.5]
                  Zapach: delikatny, slodkawy [4]
                  Smak: bardzo dobry, ciut słodkawy, ale oczywiscie pozostaje goryczkowy, chmielowy posmak [4.5]
                  Wysycenie: słabo... nawet przelewając płyn w ustach nie bąbelków [3.5]
                  Opakowanie: przyzwoite, ale bez rewelacji... ale... mam słabosc do "zielonych" piw [4]
                  Uwagi: lubię Miasteczko BROK- dobre wspomnienia

                  Moja ocena: [4.05]

                  Comment

                  • Samoglow
                    Senior
                    • 07-2007
                    • 606

                    #54
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Słomkowy, raczej odpowiedni dla Pilsa, klarowny [4.5]
                    Piana: Rośnie bardzo wysoko, ale dość szybko opada, biała, dość drobna [4]
                    Zapach: Średnio intensywny, bardziej słodowy. Nic nadzwyczajnego. [3.5]
                    Smak: Lekki pils, ale brakuje goryczki. Jest orzeźwiające, ale zbyt wodniste. Nie czuć za bardzo chmielu, brak mu świeżości. Raczej piwo z takich, co można wypić, nie zmuszać się, ale raczej zapomnieć. [3.5]
                    Wysycenie: Początkowo świetne, później troszkę zanika. [4]
                    Opakowanie: Pucha, brak ekstraktu. [3.5]
                    Uwagi:

                    Moja ocena: [3.625]

                    Comment

                    • Pancernik
                      Senior
                      • 09-2005
                      • 9735

                      #55
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Jasnozłoty, przejrzysty. Ładny. [4]
                      Piana: Białokremowa, dość drobna, wysoka pierwotnie na 3 cm. [3.5]
                      Zapach: Po otwarciu flaszki buchnęło jakby szambem, jakby zgniłymi wodorostami... Może to przez zieleń szkła? Po ulotnieniu się tej "nuty" pozostaje mokra ściera... [1.5]
                      Smak: Płaska, chemiczna goryczka, do tego jakiś absmak. Koncernom mówimy FUJ! [1.5]
                      Wysycenie: Spore, piwo pracuje. To, obok koloru, najmocniejsza strona napoju. [4]
                      Opakowanie: Zielona flacha, natomiast nalepki dość zgrane, czytelne i estetyczne. [3]
                      Uwagi: Kupiłem "z braku laku" na szybko, przed planowanym sobotnim grylem. Na szczęście padało...
                      Zamknęli browar - szkoda ludzi i starych wspomnień z wakacji na Wybrzeżu, obecnego piwa z pewnością NIE szkoda.

                      Moja ocena: [2.025]

                      Comment

                      • mazur87
                        Senior
                        • 04-2009
                        • 171

                        #56
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: kolor przejrzysty [3.5]
                        Piana: wysokość około 3cm, biały kolorek [3]
                        Zapach: Hmmm..... Wg mnie to piwo nie ma zapachu, nie pachniało "czarą chmielu" jak inne.... [3]
                        Smak: W mojej ocenie piwo za mocno gazowane, nie czuć w smaku, że to piwo w ogóle... [2]
                        Wysycenie: Gazowane aż za mocno [4]
                        Opakowanie: Powiedzmy, że dobre.... [3]
                        Uwagi: Piwo kupiłem na stacji benzynowej na spróbę - kupiłem 3 butelki i to był mój błąd... Jeśli jeszcze kiedyś je kupię to tylko po to, żeby zobaczyć czy coś się zmieniło w smaku

                        Moja ocena: [2.675]
                        Lech... Zawsze się dzieje.... ;-))
                        Niech zwycięża Lech.... Wielki Kolejorz KKS!!!

                        Comment

                        • bier-man
                          Junior
                          • 03-2009
                          • 24

                          #57
                          Najlepsze z "zielonych piw". Mi smakowało, zdecydowanie lepsze od Lecha itp. produktów sieciowych.

                          Comment

                          • sergioP
                            • 09-2005
                            • 1261

                            #58
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mazur87 Wyświetlenie odpowiedzi
                            Kolor: kolor przejrzysty [3.5]
                            Piana: wysokość około 3cm, biały kolorek [3]
                            Zapach: Hmmm..... Wg mnie to piwo nie ma zapachu, nie pachniało "czarą chmielu" jak inne.... [3]
                            Smak: W mojej ocenie piwo za mocno gazowane, nie czuć w smaku, że to piwo w ogóle... [2]
                            Wysycenie: Gazowane aż za mocno [4]
                            Opakowanie: Powiedzmy, że dobre.... [3]
                            Uwagi: Piwo kupiłem na stacji benzynowej na spróbę - kupiłem 3 butelki i to był mój błąd... Jeśli jeszcze kiedyś je kupię to tylko po to, żeby zobaczyć czy coś się zmieniło w smaku

                            Moja ocena: [2.675]
                            Tako rzecze Fan Lecha Premium
                            - Wiesz Luciu, co ci powiem?
                            - ???
                            - ...napiłbym się piwa.

                            ------------------------------------------
                            Dzień dobry panu.
                            Poproszę dwa piwa...albo nawet trzy.

                            Comment

                            • rad998
                              Member
                              • 12-2008
                              • 52

                              #59
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sergioP Wyświetlenie odpowiedzi
                              Tako rzecze Fan Lecha Premium
                              i z tym sie w 100% zgodze

                              piwo moze nie najwyzszych lotow... ale.... mamy do wyboru broka za 2.29, lecha za 2,89 ( na dodatek brok jest w butelce bezzwrotnej wiec od razu jestesmy 35 gr do przodu) zywca za 3 zl i wiele wiele wiele wiele innych piw drozszych.... a w tej cenie np harnasia.... czy tatre pils......

                              panowie - to piwo nie jest naprawde zle... jak na to co mozna spotkac w przecietnym sklepie - piwo bynajmniej w krakowie jak i w jaroslawiu - miasta w ktorych bywam/mieszkam i z tych ktore wlasnie moge wybrac, wybiore wlasnie broka ( ewentualnie pilsnera ale to juz inna polka cenowa )

                              do rzeczy :
                              kolor - 5,2 % alkoholu wiec zapewne ma okolo 11% ekstraktu ( na etykiecie jego brak stad moje "ma okolo" ) - jak na ten ekstrakt - nie jest ani za ciemne ani za jasne - slomka - ot co [4]
                              wysycenie - odpowiednie.... takie wlasnie byc powinno w lagerach 2,5-2,7 vol [4,5]
                              zapach - troche za malo chmielu - zapachy slodowe wyrazne, a ze lubie aromaty chmielowe dam [3,75] ( co by nie dac 4 bo nie zasluguje ale na 3,5 tez nie
                              smak - slodowe w 1 przelknieciu, nieco goryczki na dalszym planie jednak slodowe akcenty dominuja - tak jak napisalem wczesniej - za malo chmielu. Piwo nie mniej jednak idealne na letnie upalne dni i za to dam [4]
                              butelka - [4] - po prostu jest, lepsza bylaby brazowa

                              piwo ocenialem patrzac na to ile kosztuje - w tym przedziale cenowym nie ma zbyt wiele piw ktore moglby poszczycic sie lepszym smakiem.
                              Napewno bede je kupowal wchodzac do sklepu i widzac cala lodowke piw zywieckich, lechonskich, tyskowskich itepe

                              Comment

                              • Pendragon
                                Senior
                                • 03-2006
                                • 13950

                                #60
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika rad998 Wyświetlenie odpowiedzi

                                panowie - to piwo nie jest naprawde zle... jak na to co mozna spotkac w przecietnym sklepie - piwo bynajmniej w krakowie jak i w jaroslawiu - miasta w ktorych bywam/mieszkam i z tych ktore wlasnie moge wybrac, wybiore wlasnie broka
                                Skoro bywasz w Krakowie, to masz pole do popisu w poznawaniu innych smaków = dobrych piw. Wystarczy tylko chcieć. Fakt - nie mówię o "przeciętnych sklepach". Jedź na Kobierzyńską, albo na Kącik (Jagiełło i Boner) a o Broku, przynajmniej w obecnej formie, szybko zapomnisz i jeszcze się zdziwisz, jak mogłeś chwalić takie szczochy

                                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎