Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Grudziądz, Gotyckie Krzepkie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • nikita_banita
    Senior
    • 06-2003
    • 1363

    #16
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Dominuje czerwień popadająca w lekki brąz. Przejrzyste. [4.5]
    Piana: Drobna, beżowa, niemal gęsta, ale niestety nietrwała - szybko znikła i pozostał mi po niej ledwie wianuszek na powierzchni... [3]
    Zapach: Dosyc ostry, intensywny. Zapowiada jakąś niedookreśloną słodycz, ale taką zdecydowaną, nie "miękką". [4]
    Smak: To, co mnie uderzyło po pierwszym łyku to łatwośc spożycia i delikatnośc jakiej się po tym piwie nie spodziewałem (9% alk.). Słodkie to Gotyckie jest na pewno, ale w późnej fazie smakowania pojawia się pewna ostrośc smaku, taki królik z kapelusza, którego nikt się nie spodziewał. [4]
    Wysycenie: Mogłoby byc odrobinę większe, a tak to jest poprawne - nie przeszkadza w spożyciu, ale i go nie ułatwia. [3.5]
    Opakowanie: Prosta, ale czytelna etykieta, z akcentami regionalnymi (jeśli można tak powiedziec ), kapsel imienny, info na kontrze ok - brak mi tylko zaw. ekstraktu. [4.5]
    Uwagi: Nie jest to dokładnie to czego poszukuję w piwach ciemnych, ale jak na browar grudziądzki to jestem naprawdę mile zaskoczony - jest to pierwsze piwo z tego browaru, które mało, że jest dla mnie wypijalne, to jeszcze miałbym ochotę powtórzyc. Dopiero po pewnej chwili od rozpoczęcia popijania sobie tego piwa czuje się jego 9% mocy...

    Moja ocena: [3.925]

    Comment

    • solozzo
      Member
      • 08-2006
      • 87

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: mahoniowo-rubinowy bez zastrzeżeń [4.5]
      Piana: średnio obfita ale bardzo gęsta i kremowa, lekko brązowa [5]
      Zapach: slodowo-palony mimo sporej zawartosci procentów nie czuć i nie razi po nozdrzach alkohol [4.5]
      Smak: Bardzo ładny słodowo-palono z nutka orzchów w tle przypomina cos czarnkowskie wyroby [5]
      Wysycenie: bez zarzutu nie za duże [4]
      Opakowanie: Bardzo ładna etykieta, firmowy kapsel [5]
      Uwagi:

      Moja ocena: [4.75]
      vere sede vacante est

      Comment

      • Pogoniarz
        † 1971-2015 Piwosz w Raju
        • 02-2003
        • 7971

        #18
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Bardzo ładny rubinowo-machoniowy. [5]
        Piana: Pojawiła się na kilka sekund i zniknęła.Brak słów. [1.5]
        Zapach: Zdecydowany,wytrawny,owocowy,jakby waniliowy.Wspaniały bukiet. [5]
        Smak: Rewelacja,nie jest za ciężkie,w smaku słodkawo-owocowe i z pewnością wytrawne. [5]
        Wysycenie: Bardzo dobre,bąbelki pracują przez cały czas. [4.5]
        Opakowanie: Całkiem ładne,moze bez fajerwerków,ale na wysokim poziomie. [4]
        Uwagi: To już kolejne piwo wypite z Grudziądza dzięki uprzejmości Abernackiego.
        Mankamentem tego piwa jest piana ,której w sumie nie było i warto nad tym popracować.Generalnie bardzo dobre piwko.

        Moja ocena: [4.575]


        Prawie jak Piwo
        SZCZECIN

        Comment

        • sloniatko
          Senior
          • 02-2004
          • 1014

          #19
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Rewelacyjny, mahoniowy [5]
          Piana: Zaraz po nalaniu zapowiada się obiecująco ale niestety bardzo szybko znika [1]
          Zapach: Wspaniały, wytrawny z owocowymi nutkami [4.5]
          Smak: Lekko słodkawy, ale z wyczuwalną wytrawnością. Dużym plusem, jest niemal niewyczuwalny smak alkoholu, pomimo jego dużej zawartości. [5]
          Wysycenie: W sam raz [4.5]
          Opakowanie: Dla mnie bez rewelacji, chociaż nie odstrasza. Nie bardzo rozumiem co robi tam ten Krzyżak (związek z Grudziądzem jasny), nie zabardzo mi to koresponduje z tradycjami polskich piwowarów na Pomorzu opisanymi na kontrze. [3.5]
          Uwagi: Jak dla mnie jest to zdecydowany numer jeden wśród polskich ciemniaków z browarów przemysłowych.

          Moja ocena: [4.325]
          Last edited by sloniatko; 05-03-2007, 09:55.
          Piwo czyni każdą czynność przyjemniejszą

          Comment

          • MarcinKa
            Senior
            • 02-2005
            • 2729

            #20
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Ładny brązowy, jak często w ciemnych piwach. Pod światło wiśniowy. Piwo przeźroczyste i klarowne. [4.5]
            Piana: Piana beżowa, średnio duża, niejednorodna. Dość szybko opadła do 0. [3]
            Zapach: Dość mocny. Ciemne słody i lekko karmelowy zapach. Palone nutki też da się wyczuć. Łagodny i przyjemny. [4.5]
            Smak: Ciemne słody i karmelowa nutka. Alkoholu właściwie nie czuć. Posmak ciemnych słodów. Czasem wyczuwa się leciutką paloność. Łagodny i treściwy smak, ciut chlebowy. Piwo lekko oleiste w konsystencji. [4.5]
            Wysycenie: Słabe, typowe dla mocnego piwa. Raczej odpowiednie. [4]
            Opakowanie: Kolorystyka ładna, ale grafika trochę nieczytelna. Tylko nazwa sugeruje moc piwa. Nic nie wskazuje, że to ciemne piwo. Całość uzupełnia firmowy kapsel, ładny. Niestety ekstraktu brak. [4]
            Uwagi: Bardzo dobre piwo. Mimo 9% pije się łatwo i przyjemnie. Całkiem inne od Porterów. Moim zdaniem najbardziej adekwatna jest właśnie nazwa z etykiety – Ciemne. Koźlakiem też bym go nie nazwał. Polecam!

            Moja ocena: [4.3]
            To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

            Comment

            • lzkamil
              kierowca bombowca
              • 01-2003
              • 3611

              #21
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: brązowy [5]
              Piana: po nalaniu z góry jakaś piana istnieje ale ekspresowo znika [2]
              Zapach: karmelowo-ciemnosłodowy, pod koniec lekko alkoholowy i drożdżowy, prosto z lodówki nie za mocny, później dosyć intensywny [3.5]
              Smak: słodowy, palony, karmelowy, trochę goryczki w posmaku, nie czuć 9 koni, dosyć treściwe ale i tak lekkie jak na deklarowany woltaż, chyba za mało rozbudowany smak żeby nazwać to piwo koźlakiem, ale pije się przyjemnie [4]
              Wysycenie: umiarkowane, odpowiednie [4.5]
              Opakowanie: fajne graficznie, szkoda że nie podany ekstrakt [4]
              Uwagi: z łódzkiego sklepu Zofmar

              Moja ocena: [3.7]
              Lepszy jabol pod okapem
              niż GŻ, CP i KP !


              Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

              Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

              Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

              Comment

              • e-prezes
                Senior
                • 05-2002
                • 19167

                #22
                zacne piwo! nie rzuca na kolana alkoholem ... i rozbudowanym smakiem, ale dobrze się pije. jest na pewno smaczne. do koźlaka to istotnie mu daleko, ale jak na typowego mocniaka to jest za ciemny. na pewno jest wyjątke. ocenię przy drugim kartonie
                Last edited by e-prezes; 18-04-2007, 21:33.

                Comment

                • wedge7
                  Senior
                  • 01-2007
                  • 217

                  #23
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: piękny wiśniowy [5]
                  Piana: zapowiada sie imponująca ale w błyskawicznym tempie redukuje się jedynie do mizernego dywanika [3.5]
                  Zapach: bardzo przyjemny słodko owocowy; [4.5]
                  Smak: bardzo smaczne słodkawe piwko z wyraźną nutą owocowe; dobrze orzeźwia; nie jest zbyt ciężki [4.5]
                  Wysycenie: dobrze; gaz pracował przez całą degustację [4.5]
                  Opakowanie: ładnie wykonane etykiety; sporo informacji; firmowy kapsel [4]
                  Uwagi:

                  Moja ocena: [4.4]

                  Comment

                  • doras
                    Junior
                    • 02-2003
                    • 10

                    #24
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: piękny, machoniowo-rubinowy [5]
                    Piana: Jasnobeżowa o kremowej konsystencji dość szybko opada podczas picia ale ładnie osadza się na ściankach szklanki. Prawie do końca zostaje na powierzchni [4]
                    Zapach: swietny, wyraźnie palony, złagodzony jakby mlecznymi nutami ciemnego karmelu z delikatną alkoholową nutką [4.5]
                    Smak: słodowo-palono-owocowy. Pełne w smaku, wytrawnośc połaczona z delikatna palnościa i lekko słodowymi nutkami ale bardziej owocowymi, nie czuć wogóle alkoholu [5]
                    Wysycenie: idealne [5]
                    Opakowanie: estetyczna etykieta, dobrze oddaje walory tego piwa, ładny firmowy kapsel. Brak podanego ekstraktu. [4.5]
                    Uwagi: Doskonale, ciemne, mocne piwo, miła niespodzianka , zaupine w hali banacha w W-wie w cenie ok 2,30zł

                    Moja ocena: [4.7]

                    Comment

                    • Cube666
                      Member
                      • 12-2005
                      • 70

                      #25
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Klarowny rubinowy. [4]
                      Piana: Piękna drobnopęcherzykowa , jednak zanika po kilku minutach. [3.5]
                      Zapach: Lekko karmelowo owocowy. [4]
                      Smak: Pełne, nie wyczuwa się alkoholu. Uderza jednak nachalna słodkość, potem smak owocowo-palony i fajna goryczka - super. Niestety ta słodkość psuje wszystko. [3.5]
                      Wysycenie: Bąbelki pracują cały czas. [4]
                      Opakowanie: Solidne, przejrzyste. Minus za brak informacji o ekstrakcie. [4]
                      Uwagi: Podarowane przez ART'a.

                      Moja ocena: [3.75]
                      Prace archeologiczne wykonywane w połowie lat 80. XX wieku "wykazały niezbicie, że pierwszym zrywem ludowym w naszych dziejach było obalenie reakcyjnego reżimu marionetkowego władcy Popiela, idącego na smyczy zachodnioniemieckiej, przez postępowy nurt plebejski, reprezentowany przez rękodzielnika Piasta", a ów Piast posłużył się do likwidacji Popiela myszami domowymi, dlatego też Komitet Obchodu Założenia Kruszwicy postanowił ufundować pomnik przedstawiający Zwycięską Mysz Postępu i Tradycji.

                      Comment

                      • kishar
                        Senior
                        • 10-2003
                        • 1691

                        #26
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Rubinowa barwa, spodziewałem się bardziej ciemnej. [4]
                        Piana: Taka sobie piana, na początku troche jej jest ale szybko opada i do końca pozostają tylko resztki. [3.5]
                        Zapach: Słodkawo owocowy. [4]
                        Smak: Smak bardzo ciekawy i złożony, dominują smaki owocowo, słodkie, można także wyczuć posmaki pochodzące od palonego słodu a także goryczkę, w tle lekko wyczuwalny alkohol, pijąc to piwo można wyczuć jego moc i wagę, ale alkohol nie jest nachalny w smaku. [4]
                        Wysycenie: Odpowiednie. [4.5]
                        Opakowanie: Całkiem ciekawe, ale minus za brak ekstraktu. [4]
                        Uwagi: Ogólnie fajne piwo, pewnie jak poleżakuję będzie lepsze, cieszy fakt ze browar w Grudziądzu eksperymentuję i warzy dobre i ciekawe piwa.

                        Moja ocena: [3.975]

                        Comment

                        • JAckson
                          Senior
                          • 05-2004
                          • 6122

                          #27
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Kolor ciemnowiśniowy, czy może mahoniowy. W każdym razie bardzo łądny [5]
                          Piana: Piana początkowo spora, szybko redukuje się do sporej warstewki. Beżowa, drobnoziarnista. Minimalnie pozostaje na ściankach szkła. [4]
                          Zapach: Zapach słodowy z karmelowym dodatkiem. Oczywiście alkohol także wyczuwalny, ale przyjemnie estrowo, rozpuszczalnikowo. Ogólnie jednak niezbyt intensywny. [4]
                          Smak: W smaku w pierwszej fazie atakuje słodycz i to niestety taka cukrowa. Potem silny atak tych 9%, ale przyjemnie rozgrzewająco. Na zimę bardzo przydatne. Teraz zbyt mocne. [4]
                          Wysycenie: Nasycenie dobre [4]
                          Opakowanie: Opakowanie mnie się podobuje.
                          Nazwa ciekawa, etykieta niezła, kapsel firmowy. Jedynie brak info o ekstrakcie.
                          Butelka 0,5dm3 ŻGB [4.5]
                          Uwagi: Ciekawe piwo, ale ta słodycz mogłaby być trochę mniejsza i bardziej słodowa.
                          Zakupione przez żonkę w Łodzi na Pomorskiej

                          Moja ocena: [4.075]
                          MM961
                          4:-)

                          Comment

                          • Bombadil13
                            • 05-2005
                            • 2479

                            #28
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: piękny, mahoniowy z rubinowymi refleksami [5]
                            Piana: bardzo obfita na początku, jasnokremowa średniopęcherzykowa, szybko opada, lecz pozostaje dywanik do końca picia piwa, niezbyt gęsta, ale delikatny rzaczek się utworzył [4]
                            Zapach: karmelowo- alkoholowy, delikatny, jak dla mnie zbyt słodki [4]
                            Smak: słodycz jest dominująca, jest to słodycz początkowo karmelowa, potem cukrowa, a na końcu alkoholowa, po przełknięciu pozostaje w ustach chmielowa goryczka z nutą paloności i karmelu [4]
                            Wysycenie: duże, może i zbyt duże jak na ciemne piwo, ale przy słodyczy tego trunku nie przeszkadzająca, a stadka bąbelków odrywających się w sporych ilościach od dna szklanki i szybko przemieszczających się w górę wyglądają rewelacyjnie w połączeniu z kolorem [4.5]
                            Opakowanie: eleganckie in dość klimatyczne, choć nie oddające istoty piwa, wygląda na cięższe niż jest, brak danych o ekstrakcie [4.5]
                            Uwagi: Piję to piwo po raz już n... tym razem po dłuższej przerwie i w ostatnim dniu przydatności do spożycia. Mam wrażenie, że piwo zyskuje wraz z czasem. Jako świeże jest wyraźnie alkoholowe, teraz elementy słodowe dominują.
                            Bardzo przyzwoite piwo, choć może zbyt słodkie. Muszę spróbować przechować je dłużej niż rok

                            Moja ocena: [4.1]
                            Poszukuję

                            Comment

                            • kopyr
                              Senior
                              • 06-2004
                              • 9475

                              #29
                              Piana - kremowa konsystencja, beżowa, niestety pęcherzyki szybko pękają i zaczyna znikać.
                              Kolor - brązowy, mahoniowy, przejrzysty pod światło, piękny.
                              Nasycenie CO2 - wysokie, jak na ten styl to chyba nawet za wysokie, ale nie przeszkadza.
                              Zapach - w zasadzie nie wyczuwam go wyraźnie, ale po przelaniu piwa do kufla rozszedł się piękny palono-kawowy aromat . Czuć trochę aromat żelazisty.
                              Smak - karmelowy, czuć paloność oraz alkohol. Na szczęście smak alkoholu jest szlachetny, delikatnie rozgrzewający. Nie jest to ordynarny smak spirytusowy, wyczuwalny w mocnych piwach.
                              Opakowanie - niby ok, ma pozory ekskluzywności. Dużo złotego koloru, brązowy od barwy piwa też ładny. Niestety całość trochę nieczytelna. Wielkiej urody kapsel. Na kontrze trochę zbyt dużo tekstu i na wszystkie możliwe sposoby odmieniony przymiotnik "polski". Bardzo dobra nazwa. Opakowanie mimo pewnych mankamentów (miejscami nieczytelne) na 5.
                              blog.kopyra.com

                              Comment

                              • rotmistrz
                                Senior
                                • 06-2005
                                • 469

                                #30
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: wiśniowy, klarowny [4]
                                Piana: drobnoziarnista, beżowa, szybko siada pozostawiajc drobny kożuszek, pozostawia ślad na szkle [3]
                                Zapach: słodowy z lekką nuta karmelową, wyczuwalny aromat spirytusu przykryty nutą owocową [4]
                                Smak: lekko owocowy, z nutąpalonego slodu i karmelu, goryczka stonowana [4.5]
                                Wysycenie: praca piwa poprawna, babelki gazu odrywały sie od dna przez cały czas [4]
                                Opakowanie: kolorystyka zbyt ciemna brak ekstraktu, [3.5]
                                Uwagi:

                                Moja ocena: [4.075]

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎