Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Lech, Pils

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Javox
    PremiumUżytkownik
    • 11-2009
    • 6136

    Widziałem te zielone butelki na półce i za nic nie mogłem się zmusić by jedną choć wziąć na test... nawet nie chce wiedzieć co tam jest...

    Comment

    • Obywatel1978
      Senior
      • 09-2007
      • 281

      Zawsze pozostaje puszka Porządna, aluminiowa - nie ma to tamto Właśnie mnie korci, żeby zakupić taką jedną i przetestować

      Comment

      • dlugas
        Senior
        • 04-2006
        • 4014

        Na moje niewyrobione amatorskie kubki smakowe to LECH PILS w starej zwrotnej brązowej butelce to całkiem inne piwo jak to nowe LECH PILS nagroda chmielaki blabla w zielonej bezwrotnej butelce

        W zielonej wyczuwalny skunks, goryczka znikoma, lekki kwas, taki koncernowe troszkę lepsze lechotyskie

        ZIELONEGO nie kupować (u mnie jest praktycznie wszędzie w carrefourze, Naszym sklepie, fracu, lecrercku, cena od 2,19 do 2,79zł)

        Brązowego kupować jak najbardziej ( w Piotrze i Pawle jest za 2,69zł plus kaucja)

        Mam tylko nadzieję, że nie zrezygnują z tej wersji brązowej, choć dziwne to będzie że jest na rynku dwie wersje "tego samego piwa"
        Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
        Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
        FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

        Comment

        • żąleną
          Sojowe Oddziały Bojowe
          • 01-2002
          • 13239

          We wspomnianym przeze mnie GalMokowym Kalafiurze jest wersja brązowa. Czyli dla dziewczyn, bo dziewczyny lubią brąz (taki suchy żarcik na dobry początek soboty).

          Comment

          • Kareem
            Junior
            • 06-2010
            • 15

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
            Na moje niewyrobione amatorskie kubki smakowe to LECH PILS w starej zwrotnej brązowej butelce to całkiem inne piwo jak to nowe LECH PILS nagroda chmielaki blabla w zielonej bezwrotnej butelce

            W zielonej wyczuwalny skunks, goryczka znikoma, lekki kwas, taki koncernowe troszkę lepsze lechotyskie

            ZIELONEGO nie kupować (u mnie jest praktycznie wszędzie w carrefourze, Naszym sklepie, fracu, lecrercku, cena od 2,19 do 2,79zł)

            Brązowego kupować jak najbardziej ( w Piotrze i Pawle jest za 2,69zł plus kaucja)

            Mam tylko nadzieję, że nie zrezygnują z tej wersji brązowej, choć dziwne to będzie że jest na rynku dwie wersje "tego samego piwa"
            Twoje niewyrobione amatorskie kubki smakowe totalnie Cię zmyliły. Moje wiewiórki mi doniosły, że jest to dokładnie i absolutnie to samo piwo. Zielone butelki to stare butelki Lecha Premium, z którymi nie mieli co zrobić, więc rozlali w nie Pilsa i rozdystrybuowali po kraju, podczas gdy w brązowych są dostępne głównie w Wielkopolsce.

            Comment

            • dlugas
              Senior
              • 04-2006
              • 4014

              No to piwo może być to samo (choć w to wątpię), ale skunks ma możliwość pojawienia się tylko w jednym typie butelek.

              Na 4 piwa w zielonym szkle 3 miały dość sporego skunksa.

              W starym brązowym LECHu w składzie chyba nie było SYROPU GLUKOZOWEGO, którym teraz o dziwo chwali się "nowy zielony Lech Pils"
              Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
              Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
              FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

              Comment

              • Kareem
                Junior
                • 06-2010
                • 15

                Nie do końca tak jest. Na opakowaniu piwa nie musisz podawać składu, ale jeżeli to robisz to nie możesz podać części surowców, musisz podać wszystkie. Wyjątkiem jest słód jęczmienny, o zawartości którego musisz ostrzegać zawsze.

                Prawdopodobnie na starym opakowaniu nie podawali całego składu, a na nowym już tak. Ostatnio generalnie zaczęli podawać składy, ale też i 'oczyszczają' piwa - przykład Tyskie Klasyczne i ... Wojak. Tam jest dokładnie to z czego je robią.

                Co do różnicy w smaku to może to być kwestia tego, że zielona butelka generalnie przepuszcza więcej światła i gorzej się w niej piwo przechowuje. + to, ze w WLKP mają zaufanych dystrybutorów, a ci w innych rejonach mogą sobie nie radzić z przechowywaniem i transportem piwa.

                W każdym razie na taśmie jest rozlewane dokładnie to samo piwo.

                Comment

                • dlugas
                  Senior
                  • 04-2006
                  • 4014

                  Prawdopodobnie na starym opakowaniu nie podawali całego składu, a na nowym już tak.
                  poprzeglądałem stare butelki pod zlewem i masz rację, w brązowej mowa tylko o słodzie a w tej nowej już wszystko.

                  Kupię za kilka dni starego PILSA w brązowej i odświeżę smak, bo ten z zielonej bardzo "smakiem" zbliża się przez tego niedorozwiniętego skunksa do zwykłego lecha czy tyskiego.

                  W każdym razie na taśmie jest rozlewane dokładnie to samo piwo.
                  dzięki za wyprowadzenie mnie z błędnego przeświadczenia.

                  pozdrawiam
                  Last edited by dlugas; 09-02-2013, 20:29.
                  Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                  Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                  FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                  Comment

                  • Javox
                    PremiumUżytkownik
                    • 11-2009
                    • 6136

                    Jednak ciekawość popchnęła mnie do tego czynu...
                    Myślałem że będzie gorsze...
                    Spodziewany skunks nie był zagłuszającym wszystko...
                    Piwo jest dość ostre w smaku ale można go normalnie wypić...
                    W rankingu koncernowym pewnie zajmie dość wysokie miejsce...
                    Attached Files

                    Comment

                    • dadek
                      Senior
                      • 09-2005
                      • 4568

                      A to się towarzycho z piwnego forum starym chemicznym napojem w nowej szacie podjarało. Aż niektórzy nie mogli wytrzymać i katują kubki smakowe. I o to panom chemikom z fabryki na Franowie chodziło - walniemy w inne szkło z którym i tak nie mamy co zrobić, do tego historyjka o zwycięstwie w super prestiżowym "konkursie" na Chmielakach i póóóójdzie. Pogratulować kolegom gustu, determinacji, samozaparcia*.

                      *niepotrzebne skreślić

                      Comment

                      • dyczkin
                        Serce w kolorze blaugrana
                        • 05-2011
                        • 3657

                        A szanowny kolega zbiera taaaakie etykiety
                        Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                        Moje warzenie // Piwny Wojownik

                        Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                        Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                        Comment

                        • dlugas
                          Senior
                          • 04-2006
                          • 4014

                          A w którym miejscu szanowny Pan widzi to "podjaranie" tym piwem?
                          A, że to "stare" piwo w innej butelce to już było nie raz powiedziane.
                          Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                          Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                          FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                          Comment

                          • dadek
                            Senior
                            • 09-2005
                            • 4568

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin Wyświetlenie odpowiedzi
                            A szanowny kolega zbiera taaaakie etykiety
                            Zbieram i nawet już mam w albumie. Ale w tym przypadku nie stosuję zasady, że muszę spróbować piwa z którego etykietę odklejam. Mało to się wala pustych butelek po mieście.

                            Comment

                            • dyczkin
                              Serce w kolorze blaugrana
                              • 05-2011
                              • 3657

                              Dadek, ja to tak łatwo nie mam. Najpierw muszę tego pilsa kupić, wypić przynajmniej część i dopiero do albumu.
                              Moje etykiety mówią o mnie Tak, to piłem, tak, z tym walczyłem
                              Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                              Moje warzenie // Piwny Wojownik

                              Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                              Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                              Comment

                              • dlugas
                                Senior
                                • 04-2006
                                • 4014

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin Wyświetlenie odpowiedzi
                                Moje etykiety mówią o mnie Tak, to piłem, tak, z tym walczyłem
                                Ja też tak mam tylko że ze zdjęciami. Robię wypitym piwom kadry (butelka plus jakieś tam szkło z zwartością) i do galerii.
                                Jestem wzrokowcem więc bardzo mi pomaga w kojarzeniu faktów czego unikać a co warto powtórzyć dla odświeżenia smaku.
                                Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                                Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                                FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎