Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Lech, Premium

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • jacer
    Senior
    • 03-2006
    • 9875

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika RobertJ Wyświetlenie odpowiedzi
    (bo to mój pierwszy od jakiegoś roku),
    hmmm, dziwne, bo zarejestrowałeś się w sierpniu tego roku, czyli miesiąc temu.

    Jeżeli nie ma fajerwerków smakowych to aby być uczciwym trzeba to napisać a nie mówić, że to koncern więc tak ma być.
    Milicki Browar Rynkowy
    Grupa STYRIAN

    (1+sqrt5)/2
    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
    No Hops, no Glory :)

    Comment


    • Ocena z ARTomatu

      Kolor: Kolor słomkowy, troszeczkę za jasny. Na pierwszy rzut oka wygląda jakby delikatnie ktoś próbował rozcieńczać wodą. [3]
      Piana: Piana średnio-ziarnista, na początku obfita powoli opadła zostawiając smugi na kuflelku. [4]
      Zapach: Czuć przedewszystkim słód jęczmienny, małą ilość chmielu. [3]
      Smak: Smak temu piwu nadaje wspomniany wcześniej słód jęczmienny, który jest tu mocno wyczuwalny. Delikatna goryczka pojawia się przy przełykaniu. Jakoż lubię stosunkowo słodkie piwa stąd dość wysoka ocena. [4]
      Wysycenie: Bąbelki w początkowej fazie ulatują miarowo ku górze i tak trwa przez niemalże całą degustację. [4]
      Opakowanie: Zawsze opakowania Lecha wyróżniały ten produkt, teraz butelka posiada wypustki, które powodują, że piwo nie ślizga się w ręce. Dodatkowo metalizowane zielone etykiety dość ładnie komponują się z zielenią butelki. [4]
      Uwagi: Po wystawieniu oceny, wyszło mi, że Lech to jeden z nielicznych koncerniaków (poza Warką), który mi smakuje.

      Moja ocena: [3.6]

      Comment

      • Javox
        PremiumUżytkownik
        • 11-2009
        • 6136

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Smakosz_82 Wyświetlenie odpowiedzi
        Kolor: Kolor słomkowy, troszeczkę za jasny. Na pierwszy rzut oka wygląda jakby delikatnie ktoś próbował rozcieńczać wodą. [3]
        Piana: Piana średnio-ziarnista, na początku obfita powoli opadła zostawiając smugi na kuflelku. [4]
        Zapach: Czuć przedewszystkim słód jęczmienny, małą ilość chmielu. [3]
        Smak: Smak temu piwu nadaje wspomniany wcześniej słód jęczmienny, który jest tu mocno wyczuwalny. Delikatna goryczka pojawia się przy przełykaniu. Jakoż lubię stosunkowo słodkie piwa stąd dość wysoka ocena. [4]
        Wysycenie: Bąbelki w początkowej fazie ulatują miarowo ku górze i tak trwa przez niemalże całą degustację. [4]
        Opakowanie: Zawsze opakowania Lecha wyróżniały ten produkt, teraz butelka posiada wypustki, które powodują, że piwo nie ślizga się w ręce. Dodatkowo metalizowane zielone etykiety dość ładnie komponują się z zielenią butelki. [4]
        Uwagi: Po wystawieniu oceny, wyszło mi, że Lech to jeden z nielicznych koncerniaków (poza Warką), który mi smakuje.

        Moja ocena: [3.6]
        Wiesz jakoś mam mieszane uczucia czytając "to"... dopisz proszę w jakim mieście mieszkasz i gdzie pracujesz...
        - tylko prawdę bo klątwa skunksa dopada w najmniej sprzyjających okolicznościach...

        Comment


        • Witaj Javox, czemu mieszane uczucia ?

          Odpowiadając na Twoje pytanie - mieszkam w małej miejscowości nieopodal Rybnika, a pracuję w firmie zajmującej się hostingiem. Nie podaję nazwy, aby nie było kryptoreklamy.

          Nie wiem czemu, ale już nie raz mnie o to osoby pytały. Mam wrażenie, że jestem podejrzany o pracę w jednym z koncernów pragnę zatem uspokoić i ogłosić, że nie mam nic do czynienia z browarami w sensie zatrudnienia.

          Piwa staram się oceniać sumiennie i rzetelnie. Póki co na mojej liście są niemalże wyłącznie koncerniaki, ale myślę, że niebawem zaczną pojawiać się również inne piwa.

          Comment

          • fuliano
            Senior
            • 07-2010
            • 1825

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Smakosz_82 Wyświetlenie odpowiedzi
            Póki co na mojej liście są niemalże wyłącznie koncerniaki
            To w takim razie w zasadzie wyjaśnie Twoją ocenę tego piwa

            Comment


            • Na liście ocenionych - wyłącznie koncerniaki, ale piję również inne piwa, także mam porównanie. Lech wg mnie nie jest taki zły, a krytykować dla "zasady krytyki koncerniaków" nie zamierzam.
              Moim ulubionym piwem jest Ciechan Miodowy i długo, długo nic
              Najbardziej nie lubię wytworów z Tychów - to tak gwoli ścisłości.

              Comment

              • Javox
                PremiumUżytkownik
                • 11-2009
                • 6136

                No tak... tylko dawne oceny raczej potem nie są usuwane... pozostają...
                Po wypiciu już kilku nie koncernowych piw można żałować wcześniejszego zdania...

                Gdybyś umieścił np. Rybnik jako twoje miasto to tego typu zapytań by było dużo mniej...
                I te kilka postów od 2009 też mogą ostrzegać przed "agentami śpiochami" z ... powiedzmy fabryk eurolagerów...

                Trzeba pewnego wysiłku żeby znaleźć coś niekoncernowego do porównania ale przy odrobinie "szczęścia"

                Wyobraź sobie piwo dobre na 4 i koncernowe też na 4... czy nie będzie mieszanych uczuć?

                PS - piwa miodowe nie za bardzo wyznaczają właściwy kurs na 3 główne składniki piwa...

                Comment

                • dyczkin
                  Serce w kolorze blaugrana
                  • 05-2011
                  • 3657

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Smakosz_82 Wyświetlenie odpowiedzi
                  Na liście ocenionych - wyłącznie koncerniaki, ale piję również inne piwa, także mam porównanie. Lech wg mnie nie jest taki zły, a krytykować dla "zasady krytyki koncerniaków" nie zamierzam.
                  Moim ulubionym piwem jest Ciechan Miodowy i długo, długo nic
                  Najbardziej nie lubię wytworów z Tychów - to tak gwoli ścisłości.
                  Czy kolega myśli, że w Tychach nie robią zielonego Lecha
                  Poza tym Javox dobrze mówi.
                  Smakosz_82 do roboty. Czytaj więcej forum, będą jeszcze z ciebie ludzie
                  Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                  Moje warzenie // Piwny Wojownik

                  Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                  Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                  Comment

                  • pioterb4
                    Senior
                    • 05-2006
                    • 4322

                    Najbardziej nie lubię wytworów z Tychów - to tak gwoli ścisłości.
                    I właśnie zaprzeczyłeś sam sobie.

                    Comment


                    • Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
                      I właśnie zaprzeczyłeś sam sobie.
                      Raczej sobie nie zaprzeczam, wyjaśniam do końca sięgając po Lecha sprawdzam, numery seryjne; 2 - czyli Poznań jest zdecydowanie lepsze niż 1 - czyli Tychy. Niestety nie udało mi się tu nigdzie dostać 3 - Białystok.

                      Co do ocen, to wystawiam je sprawiedliwie wg mojej subiektywnej opinii. Rozumiem, że ktoś może czuć rozgoryczenie dla 4 z koncerniaka i 4 z innego browaru to nie to samo. Ale ja staram się oceniać walory sprawiedliwie i pewnie inny browar otrzymałby u mnie 5.
                      Co za tym idzie 3,6 jako ocena końcowa jest jak najbardziej sprawiedliwa.

                      Dzięki, za ciepłe słowa, że będą ze mnie ludzie, cóż każdy pije to co lubi...
                      Do oceniania podchodzę bardzo rzetelnie tak by nie zmieniać zdania w przyszłości.

                      Ponadto dodałem Rybnik jako moje miasto, aby uniknąć podejrzeń o "agenta śpiocha" hehehe.
                      Pozdrawiam.

                      Comment

                      • Javox
                        PremiumUżytkownik
                        • 11-2009
                        • 6136

                        No to wszystko się dobrze skończyło jak w starym, dobrym amerykańskim filmie...
                        Żyli długo i szczęśliwie... i wypili dużo piwa, tylko czasem koncernowego z braku innego w upale...

                        Comment

                        • Javox
                          PremiumUżytkownik
                          • 11-2009
                          • 6136

                          A se myśle... Lech... Lech... hm... bioorę! Wziąłem najstarsze jakie było i do kasy...

                          Takiego kapsla nie mam a nowe wchodzą więc co mi tam... No i teraz trza go wypić... .... no to piję...

                          Piana średnia a za niedługo obwódka...
                          Gaz mocny, bardzo mocny...
                          Zapach... "wiadomo" i słód...
                          Kolor... bardzo jasne złoto...
                          Smak... start słodkawe... jakaś "tępawa" goryczka... od razu przypomniał mi się Lech Pils. którego kiedyś piłem... chyba to prawie to samo...

                          Ogólnie myślałem że będzie dużo gorsze a tu niespodzianka dało się wypić... i kapsel jest... sielana...
                          Attached Files

                          Comment

                          • dlugas
                            Senior
                            • 04-2006
                            • 4014

                            Da się wypić?
                            no to jak znajdę w dziurę w lodówce i promocję w sklepie to kupię i "skosztuję"
                            jak ostatnio rok temu to piłem, nie mogłem dopić a byłem już po 4 innych, też byle jakich
                            Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                            Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                            FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                            Comment

                            • Javox
                              PremiumUżytkownik
                              • 11-2009
                              • 6136

                              Sam się zdziwiłem że to wypiłem... ! - i jakoś zmogłem ten zapach....

                              Piłem jako pierwsze bez dodatków i w szkle... (może pomieszali z pilsem i jakoś poszło...)

                              Nie zamierzam go sprawdzać w najbliższej przyszłości...
                              heheheheh na pewno nie będę kontrolował czy ten poziom to stała... czy tylko chwilowo...

                              Comment

                              • Prusak
                                Senior
                                • 07-2005
                                • 4312

                                Ja was naprawdę podziwiam. Bez ironii. Warto?

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎