Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, BK Pils

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Bombadil13
    • 05-2005
    • 2479

    #31
    Kormoran Pils

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shlangbaum
    Piwo nie pobiło mojego nieskoekstraktowego faworyta - Pilsa z Zamku z Racioborza, ale i tak jest do powtórki. Teraz bym lanego skosztował
    To jest do załatwienia. W Gdyni jest knajpa w której leją: PILSA, IRISHA i OWOCOWE.
    Last edited by Bombadil13; 27-06-2006, 06:32.
    Poszukuję

    Comment

    • Budvar
      Senior
      • 09-2005
      • 265

      #32
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: absolutnie przeciętny kolor, klarowne [3]
      Piana: bida z nędzą, szybko znika i nie pozostaje po niej nawet ślad :-( [2]
      Zapach: trudno w nim wyczuć coś nadzwyczajnego, raczej mało atrakcji dla zmysłu powonienia [3.5]
      Smak: lekki, ale są w nim niestety jakieś niepotrzebne "smaczki" psujące całość (z beczki lepsze !) [3]
      Wysycenie: ciut więcej i byłoby ok [4]
      Opakowanie: ładna etykieta, srebrno-niebieska, kontra, kapsel, wszystko jak trzeba [4.5]
      Uwagi:

      Moja ocena: [3.2]

      Comment

      • eryk397
        Junior
        • 01-2006
        • 1

        #33
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: kolor złocisty lecz do ideału troszkę brakuje [4.5]
        Piana: moze to wina sprzedawcy ale była bardzo duza [5]
        Zapach: prawdziwy polski zapach [4.5]
        Smak: przypomina dawne piwo z gsch-u [4]
        Wysycenie: moze to wina sprzedawcy [3.5]
        Opakowanie: jak to pod parasolami [4]
        Uwagi: dobre piwo na upalne dni

        Moja ocena: [4.275]
        ---------------
        Ocena usunieta z rankingu.
        Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
        Art, Admin

        ---------------

        Comment

        • woosaa
          Senior
          • 07-2005
          • 1548

          #34
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: ładny słomkowy,klarowne [4]
          Piana: biała,poczatkowa bardzo obfita,szybko się dziurawi,opada powoli zostawiając delikatny dywanik [4]
          Zapach: świeży,delikatny chmielowy połączony z nutą owocową [4]
          Smak: Bardzo ładnie dobrana goryczka z początkowym łykiem delikatnie,a póżniej już w miarę solidnie czuć jej smak,po za tym w smaku takie jakby surowe,ale mi to bardzo odpowiada. [4.5]
          Wysycenie: z początku bardzo duże,póżniej mniej ale i tak ładnie pieści gardełko [4]
          Opakowanie: Bardzo ładne jak na regionalne piwko,jest kontra i krawatka,firmowy kapsel,brak zaw.ekstraktu [4.5]
          Uwagi: Pils kupiony w Łodzi"U Dziada".Jak na pilsa bardzo pozytywne zaskoczenie.Polecam>PZDR

          Moja ocena: [4.225]
          mb WOS

          Comment

          • dino19_87
            Member
            • 12-2006
            • 61

            #35
            niezły trunek! i to z Olsztyna kolor super, troche za dużo gazu, smak - trudno ocenić przez ten gaz ale dobre - bo z Olsztyna
            Sędzia PSPD/BJCP. Prezes W-M OT PSPD. Browar Jaroty (domowy). Organizator Warmińskiego KPD. Główny piwowar Browar Warmia.

            Comment

            • Samoglow
              Senior
              • 07-2007
              • 606

              #36
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Jaśniutki słomkowy, jak na piwo stołowe, to może być (Trochę nie zgadza mi sie to wszystko z opisem, bo moje piwo wygląda identycznie jak na rysunku, a ma 4,5% alkoholu, ekstraktu brak) [4.5]
              Piana: Ładna, dość okazała, dropnopęcherzykowa, opada w przeciętnym tempie [4]
              Zapach: Nie specjalnie mi odpowiada, dość gryzący, a właściwie nie niesie ze sobą ani specjalnie nuty słodowej, ani chmielowej. Trochę metaliczny. [3]
              Smak: Bardzo lekkie, typowo stołowe piwo. Ma jakiś kwaskowaty posmak. Nie bardzo mi to odpowiada. W smaku również nie wyczuwam specjalnie posmaku chmielu. Nie jest to zbyt udany smak. Myślę, że można się bardziej postarać nawet przy tak lekkim napoju. Myślę, że jednak jest trochę lepsze niż ostatnio pite przeze mnie Olsztyńskie. [2.5]
              Wysycenie: Nie najgorsze, nie najlepsze, ale wystarczy [3.5]
              Opakowanie: Aby nie naruszać specjalnie średniej, bo strasznie nie lubię, gdy opakowanie ma na nią znaczący wpływ... Poza tym to mój ulubiony rodzaj opakowania - butelka Steine 0,33l [4]
              Uwagi:

              Moja ocena: [3.05]

              Comment

              • kopyr
                Senior
                • 06-2004
                • 9475

                #37
                Data przydatności 14.11.08. Zakupione w Smaku.

                Piana: obfita, biała.
                Kolor: jasny, słomkowy.
                Wysycenie: średnie, w kierunku wysokiego.
                Zapach: przyjemny, lekko kwiatowy.
                Smak: średnia, choć jak na polskie warunki całkiem wyraźna goryczka. Niestety wyraźny jest również DMS pod postacią zapachu kukurydzy konserwowej. Leciutka kwaskowość.
                Opakowanie: biedne. Jest nawet firmowy kapsel. Jednak wszystko to jakieś ascetyczne, oszczędne i smutne.

                Nie jest tragicznie. Gdyby to piwo troszkę płyciej odfermentować, wyeliminować DMS, zmienić etykietę, to byłoby całkiem nieźle.
                blog.kopyra.com

                Comment

                • żąleną
                  Sojowe Oddziały Bojowe
                  • 01-2002
                  • 13239

                  #38
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                  Gdyby to piwo troszkę płyciej odfermentować
                  Chyba tak się stało, bo wg etykiety ma ono teraz 4,5% - choć ekstraktu nie podali. I smaczne jest, ma przyjemne kwiatowo-słodowe posmaki. Może akurat trafiło mi się świeże (tak właśnie smakuje), na pewno powtórzę przy najbliższej okazji.

                  PSFCJP Płycej.

                  Comment

                  • docent
                    Senior
                    • 10-2002
                    • 5205

                    #39
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Słomka, nic ciekawego. [3.5]
                    Piana: Rzecz zaskakująca! Bardzo drobna, obfita a co najważniejsze dość trwała. Nawet pod koniec picia obecna jest kołderka na powierzchni piwa. [4.5]
                    Zapach: Słodowy, podobny trochę do piwa podawanego z beczki choć ten BK jest pasteryzowany. [4]
                    Smak: Lekko słodowy, strasznie jednowymiarowy. Brak złożoności tego piwa naprawdę zadziwia zważając na świetną pianę i dość ciekawy zapach. [3]
                    Wysycenie: Bez zastrzeżeń choć trzeba zastrzec, że sprawdzone w opakowaniu o pojemności 330 ml [5]
                    Opakowanie: Bączek bez kontry. Etykieta ładna, niestety jak to u BK brak informacji o ekstrakcie. Minus za droższą kaucję niż w przypadku butelki półlitrowej. [3.5]
                    Uwagi: To proste, "sesyjne" piwo. Obecnie zawartość alkoholu to 4%. Jeśli chodzi o jasne z BK to zamiast tego wolę Gold Pilsa.

                    Moja ocena: [3.65]
                    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                    Comment

                    • tfur
                      Senior
                      • 05-2006
                      • 1303

                      #40
                      ja zwykle piję właśnie BK lub olsztyńskie. muszę się przełamać co do tego golda, bo dotąd odstraszała mnie etykieta. może jeszcze dziś spróbuję...
                      veni, emi, bibi

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎