Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Braniewo, Batory

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • adam16
    Senior
    • 02-2001
    • 9865

    #16
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Złota barwa, lekko opalizuje. [4.5]
    Piana: Spora tylko na samym początku. Zanikła szybciutko prawie zupełnie. Pozostał tylko porwany łańcuszek przy ściankach kufla. [2.5]
    Zapach: Ładny chmielowy. [4]
    Smak: Lekko kwaskowaty, ale w trakcie spożywania ten posmak zanika. Wyraźny chmiel i słód. [3.5]
    Wysycenie: Prawidłowe. [4.5]
    Opakowanie: Etykieta mi się podoba, rzuca się w oczy. [5]
    Uwagi: Otrzymane na giełdzie w Tychach od Skandala. Dzięki

    Moja ocena: [3.75]
    Last edited by adam16; 22-05-2007, 14:00.
    Browar Hajduki.
    adam16@browar.biz
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

    Comment

    • colkurtz
      Member
      • 05-2007
      • 65

      #17
      hmmm, pilem batorego i zdecydowanie bardziej podchodzi mi Barkas - pod jednym warunkiem: musi być świeży. Wogóle, większość polskich piw da się spożywać tylko przez 2-3 tygodnie, pozniej drastycznie spada jakość (to moja, w społeczeństwie, niestety odosobniona opinia)

      Comment

      • Bekiesz
        Senior
        • 09-2005
        • 140

        #18
        Jest dostępne w delikatesach "Piotr i Paweł' w CH Marki.Cena 2.49zł-niestety,tylko w konserwie.Nawiasem mówiąc,jednej z ładniejszych,jakie widziałem.Samo piwo dużo,Moim zdaniem,lepsze od "Barkasa".
        Jutro to dzisiaj,tylko jutro.

        Comment

        • Shlangbaum
          Senior
          • 03-2005
          • 5828

          #19
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Jasnozłoty z bursztynowymi refleksami. [5]
          Piana: Niezbyt trwała ale jak najbardziej do zaakceptowania. Pozostaje jako plamy i obrączki na szkle. [3.5]
          Zapach: Zdecydowanie chmielowy ze słodowym podszyciem. [5]
          Smak: Piwo wytrawne o goryczkowym charakterze ale z lekko słodowym tłem. Bardzo dobrze się to komponuje. Piwo to jest lekkie ale jednocześnie dość bogate. [4.5]
          Wysycenie: Do końca równe, drobnoperliste. Lekko mrowi w ustach. [5]
          Opakowanie: Butelka NRW z kapslem dedykowanym do piwa. Kompozycja etykiety elegancka. Budzi zaufanie. [5]
          Uwagi: Piwo to przypomina mi piwa z Czech i Słowacji. Życzę sobie, by było dostępne w Krakowie - mój egzemplarz przywiozłem z Augustowa, gdzie występuje i w butelce i w puszce.

          Jak na razie to jest to mój typ na piwo roku - jeżeli tylko się nie popsuje kiedy jego sprzedaż wzrośnie.

          Moja ocena: [4.65]

          Krakowski Konkurs Piw Domowych !

          Comment

          • mocibo
            Junior
            • 05-2006
            • 28

            #20
            Rozpoczęta kampania reklamowa piwa BATORY i BARKAS

            Pojawiły się pierwsze billboardy Browaru Braniewskiego prezentujące marki BATORY I BARKAS


            Last edited by mocibo; 16-06-2007, 18:54. Powód: dodaję linki

            Comment

            • bury_wilk
              Senior
              • 01-2004
              • 2655

              #21
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Jasno złoty, ja wolę trochę bardziej nasycone barwą, ale nie jest źle. Krystaliczne. [3.5]
              Piana: Na początku puchata, drobnoziarnista, bielutka, potem opadła, ale pozostawiła trwałą kołderkę. [4]
              Zapach: Chmielowy, przyjemny, lekko słodkawy. [4]
              Smak: Lekkie, ale nie wodniste. Wytrawne, ale goryczka w miarę subtelna, słodkawe tło, zupełnie przyjemne. [4]
              Wysycenie: Rózne, dtrobne pęcherzyki, ale wydaje mi się, że dla tego typu piwa jest ich troszkę za mało. [3.5]
              Opakowanie: Bez jakichś finezyjnych popisów, ale bardzo udane. Czytelna, ładna etykietka, oryginalna i dobrze wykonana, zgrabny kapselek, kontra z krótkim tekścikiem, j amiałem na butelce dodatkowo zawieszkę z jakimiś duperelami, ale nie zdążyłem się wczytać, a ktoś mi ją zawinął... [5]
              Uwagi: Koleżanka mi przywiozła z Braniewa, za co jej wdzięczny jestem
              Zupełnie przyzwoite piwo na lato.

              Moja ocena: [4]
              Lubię kiedy się zieleni
              Lubię jak się piwo pieni...

              ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

              Comment

              • banaszek
                SłabyUżytkownik
                • 02-2005
                • 617

                #22
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bury_wilk Wyświetlenie odpowiedzi
                ja miałem na butelce dodatkowo zawieszkę z jakimiś duperelami, ale nie zdążyłem się wczytać, a ktoś mi ją zawinął...
                Zawieszka do uzyskania u mnie. Wala się w samochodzie. Na zawieszce nic specjalnego (brak kuponu na 10 krzynek Batorego lub innego Barkasa).


                Comment

                • pawel_richert
                  Junior
                  • 07-2003
                  • 7

                  #23
                  całkiem dobre

                  ..esencjonalne i wyraźne, smakuje mi w przeciwieństwie do innych piw z tego browaru.

                  @bury_wilk: na zawieszce było parę faktów z historii browarnictwa w Braniewie, z drugiej strony psychotest
                  Każda wydana złotówka jest oddanym głosem

                  ================================================== ============
                  http://www.futrega.org/wk/ - "Wolna Kultura" Lawrence'a Lessiga
                  ================================================== ============

                  Comment

                  • bury_wilk
                    Senior
                    • 01-2004
                    • 2655

                    #24
                    zawieszkę dostałem i nie wiem po co :P Nic szczególnego, ale miło, że jest, od razu piwo prezentuje się poważniej
                    Lubię kiedy się zieleni
                    Lubię jak się piwo pieni...

                    ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

                    Comment

                    • zythum
                      Kot Makawity
                      • 08-2001
                      • 8305

                      #25
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: No co tu oceniać. Filtrowane więc nie było mętne czyli w tym przypadku OK [5]
                      Piana: Gęsta czapa, śnieżnobiała trzyma się przez cały czas picia. [5]
                      Zapach: Delikatny zapach chmielu, przyjemny. [4]
                      Smak: Mnie to piwo naprawdę smakowało. Delikatne, aksamitne, pełne harmonii, zostawiające przyjemność na podniebieniu. Chciało się go więcej i więcej. [4.5]
                      Wysycenie: Naturalny CO2 orzeźwiający a nie trzeba bekać czy puszczać bąbli nosem. [5]
                      Opakowanie: Beczkowe zawsze lepsze [5]
                      Uwagi: Świetny jasny lager.

                      Moja ocena: [4.45]
                      To inaczej miało być, przyjaciele,
                      To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
                      Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
                      Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
                      Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

                      Rządzący światem samowładnie
                      Królowie banków, fabryk, hut
                      Tym mocni są, że każdy kradnie
                      Bogactwa, które stwarza lud.

                      Comment

                      • JAckson
                        Senior
                        • 05-2004
                        • 6122

                        #26
                        Piłem to piwo na wyjeździe licząc, że zakupię butelkę do domu w celu ocenienia. Niestety akurat się skończyło. Pozostaję więc na razie tylko przy komentzarzu.
                        Muszę przyznać ,ze opakowanie jest bardzo dobre. Wyróżnia się kolorami, spójnością elementów. Jest dopracowane.
                        Piana i kolor wyglądało w porządku. Kolor także. Smak mnie nie powalił, ale jestem skłonny przyznać ,że jest to najlepsze piwo ze stajni Braniewa.
                        Chętnie kupię jak tylko znajdę.
                        MM961
                        4:-)

                        Comment

                        • gulik
                          Member
                          • 01-2006
                          • 93

                          #27
                          Wem, co braniewski browar byl zamknety w 2003 r. Uz zanowo otwarty albo nowy jaki browar? Ma panstwo jake info?

                          Comment

                          • kopyr
                            Senior
                            • 06-2004
                            • 9475

                            #28
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika gulik Wyświetlenie odpowiedzi
                            Wem, co braniewski browar byl zamknety w 2003 r. Uz zanowo otwarty albo nowy jaki browar? Ma panstwo jake info?
                            Tak browar został reaktywowany w 2006r. Warzą trzy piwa Barkas, barkas Mocne i Batory.

                            Przejdę do oceny tego ostatniego. Zakupiony w Łebie za 2,65zł w bezzwrotnej butelce NRW.

                            Piana: śnieżnobiała, coś niezwykłego, jeszcze chyba nigdy tak białej piany nie widziałem na piwie. Jakby była wybielona wybielaczem. Wyglądała jak w świetle stroboskopu. Drobnopęcherzykowa, redukuje się do warstewki.
                            Kolor: złocisty, nie jest zbyt ciemne, ale jak na 11,5% ekstraktu to jest ok.
                            Wysycenie: średnio wysokie.
                            Smak: dość lekkie, jest słodowość, jest goryczka, ale jak na pilsa to jest jej zdecydowanie zbyt mało. Niezbyt wyczuwalny jest też aromat chmielu. Piwo wydaje się ciut wodniste. Może gdyby je dochmielić i płyciej odfermentować byłby super, tak jest tylko poprawnie.
                            Opakowanie: tutaj jest bardzo dobrze, by nie rzec celująco. Ładna nowiutka butelka NRW sugeruje piwo z segmentu premium, podobnie bogato zdobiony kapsel, etykieta zaprojektowana ze smakiem, nazwa też fajna. Trochę rażą historyjki o Batorym (Stefanie) z kontretykiety, które tak się mają do browaru braniewskiego jak piernik do wiatraka. Duży plus za podanie ekstraktu.
                            Mam nadzieję, że piwowarzy BRANa popracują nad tym piwem, bo forma jest doskonała, czas wypełnić ją treścią.
                            blog.kopyra.com

                            Comment

                            • gulik
                              Member
                              • 01-2006
                              • 93

                              #29
                              Dzieki Kopyr. A kto jest nowy wlastitel?

                              Comment

                              • kopyr
                                Senior
                                • 06-2004
                                • 9475

                                #30
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika gulik Wyświetlenie odpowiedzi
                                Dzieki Kopyr. A kto jest nowy wlastitel?
                                Na stronie browaru napisali, że biznesmen z Elbląga. Niby zainwestował 7 mln euro.
                                blog.kopyra.com

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎