Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Braniewo, Batory

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • gulik
    Member
    • 01-2006
    • 93

    #31
    Szcze raz dzieki. Znowu Elbląg ma we wlasnosci braniewski browar.

    Comment

    • jerzy
      piwoholik
      • 10-2001
      • 4705

      #32
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Trochę blady. [3]
      Piana: Początkowo dość wysoka, drobnoziarnista, opada szybko, ale pozostawia kręgi na kuflu [4]
      Zapach: Słaby, bardziej słodowy niż chmielowy. [3.5]
      Smak: Lekkie, ale nie wodniste. Słodowe, przez moment odrobinę kwaskowate, potem pojawia się długa, acz nienachalna goryczka. [4]
      Wysycenie: Nie za wysokie, ale trwałe. [5]
      Opakowanie: Puszka ładna, ale to tylko puszka. Plusy za pełną informację o piwie. [3]
      Uwagi: Przywiózł mi je zAjkA - dzięki serdeczne!

      Moja ocena: [3.775]
      browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

      Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

      Comment

      • docent
        Senior
        • 10-2002
        • 5205

        #33
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Jasnosłomkowy. Pamiętam, że złote z Dojlid miało podobny kolor. Tyle że to była dziewiątka... [2.5]
        Piana: Zaraz po nalaniu średniobfita, nawet dość drobna. Szybko zostaje z niej cienka warstwa [3.5]
        Zapach: Przyjemny chmielowy. Bez obcych naleciałości ale pozbawiony dodatkowych 'smaczków' [4]
        Smak: Koncernowo-wysterylizowany. Czyli żaden z akcentów nie zdobywa przewagi. Piwo jest idealnie poprawne i nudne aż do bólu. Browar braniewski mógłby nadal warzyć takie piwo pod szyldem koncernu i pewnie bym się nie poczuł rożnicy [3.5]
        Wysycenie: Po nalaniu piwo wygląda martwo, zero bąbalków. Ale w smaku jest w porządku. [4.5]
        Opakowanie: Najmocniejsza strona tego piwa. Prezentuje się jak dla klasy premium przystało (wersja puszkowa), co z tego skoro zawartość rozczarowuje... [4.5]
        Uwagi: Nie wiem jaki jest sens proponować jako mały browar smakową kopię koncerniaka. Jak uwarzą coś ciekawego to ponownie zainteresuję się wyrobami Braniewa. W przeciwnym wypadku wybieram innych

        Moja ocena: [3.725]
        Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
        Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
        Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
        Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

        Comment

        • rkpior
          Junior
          • 09-2007
          • 2

          #34
          Cześć wszystkim,

          dla mnie - podobnie jak dla Docenta - Batory jest zbyt sterylny w porównaniu z Barkasem i - najbliższym konkurentem tego ostaniego - Specjalem. Kolor trochę zbyt jasny.

          Butelka bezzwrotna, szata graficzna i cała oprawa jest świetna. Oby tylko inwestycje w nowe marki i reklame (nie zawsze idącą w parze z dostępnością towarów na półce) nie spowodowały klapy propozycji BRANa. Tak juz bylo z EB, które najpierw "potrójnie chmielili", a potem promował francuski aktor.

          Wolę Barkasa. Póki co jednak żadne piwo z Braniewa nie jest do dostania w Kaliszu. Czekam niecierpliwie.....

          Radosław

          Comment

          • becik
            Senior
            • 07-2002
            • 14999

            #35
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: jasnozłocisty lub ciemniejszy, słomkowy, jak kto woli [4]
            Piana: istnieje tylko przy nalewaniu i chwilę po, średnie pęcherze, biała, z poczatku osadza się na szkle ale po chwili wszystko się rozmywa [2.5]
            Zapach: ledwo wyczuwalny, slodowy [3]
            Smak: dośc płytkie w smaku, wodniste, leciutka goryczka oraz leciutki chmielowy posmak, dość mocno szczypie w język [3]
            Wysycenie: zdecydowanie za duze [3.5]
            Opakowanie: bez zarzutu, ciekawsze niż zawartość, firmowy kapsel [5]
            Uwagi: Dość przeciętne piwo, raczej po nie nie sięgnę, obawaim się że wersja puszkowa którą mam lodówce może być jeszcze gorsza

            Moja ocena: [3.125]
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            • boskiolo
              Junior
              • 05-2007
              • 14

              #36
              Cieszę się że znów tam robią piwo, bo od 2003 r. browar stał zamkniety (robota dupków z Żywca). Piłem Batorego i Barkasa w tym roku w maju. Batory faktycznie jest leciutkie, goryczka i chmielowy posmak delikatne. Za to opakowanie (butelka) bardzo gustowne. Opakowanie Barkasa z daleka przypomina Specjala.

              Comment

              • boskiolo
                Junior
                • 05-2007
                • 14

                #37
                Podobno dupki z Żywca bardzo "bucza" za to podobieństwo szaty graficznej Barkasa do Specjala. Ale miejscowi (ja piłem to piwo w Braniewie i Frombork) patrzec nie mogą na Żywca i są wszyscy za Barkasem. Uznaja Barkasa i Batorego za piwo miejsciwe i może trochę gorsze od Żywca, ale kupują własnie je. I bardzo dobrze.

                Comment

                • pioterb4
                  Senior
                  • 05-2006
                  • 4322

                  #38
                  Uznaja Barkasa i Batorego za piwo miejsciwe i może trochę gorsze od Żywca, ale kupują własnie je. I bardzo dobrze.
                  Gorsze??? W czym niby Batory jest gorszy od Żywca?? Chyba tylko w reklamie i dostępności.

                  Comment

                  • boskiolo
                    Junior
                    • 05-2007
                    • 14

                    #39
                    Podobno kolesie z Żywca (ci którzy zamknei ten browar w Braniewie) "bucza" na ewidentne podobieńsstwo szaty graficznej widniejącej na butelkach Barkasa. Ale miejscowi (ja piłem to piwo własnie w Braniewie i Fromborku) jeszcze długo pamiętać im będą zamknięcie miejscowego browaru, wciskanie kitu o zmianie produkcji z piwa na soki itp. I póki co kupują bardzochetnie to piwo. Czekajmy na rozwój firmy i oby więcej takich Feniksów...

                    Comment

                    • mocibo
                      Junior
                      • 05-2006
                      • 28

                      #40
                      Stare dzieje kolego.Trochę przespałeś tę aferę bo juz dawno jest po sprawie. Barkas zmienił szatę graficzną i Żywiec dał sobie spokój, gdyż za duży rozgłos się robił wokół Braniewa a co za tym idzie darmowa reklama

                      Comment

                      • kopyr
                        Senior
                        • 06-2004
                        • 9475

                        #41
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
                        Gorsze??? W czym niby Batory jest gorszy od Żywca?? Chyba tylko w reklamie i dostępności.
                        Kolega tu dotknął ważnego problemu, a więc wizerunku piwa, który ze smakiem ma niewiele wspólnego. Śmiem postawić tezę, że większość konsumentów namiętnie pijałaby któreś piwo spośród Carlsberg, Heineken, Pilsner Urqell gdyby tylko było ich na to stać. Choćby nie wiem co robić ma w tym swój udział reklama. I wszyscy mogą sie tu zarzekać, że na nich nie działa... Jakby nie działała, to by koncerny nie ładowały w nią takich milionów. Owszem, ktoś kto jest pasjonatem lub profesjonalistą w danej branży (bo patrzę tu szerzej niż tylko na piwo) swoje wie. Jednak zdecydowana większość kreuje sobie w głowie proste wizerunki danych marek, bo inaczej najprostsze zakupy byłyby obarczone zbyt dużym wysiłkiem intelektualnym i fizycznym.
                        blog.kopyra.com

                        Comment

                        • pioterb4
                          Senior
                          • 05-2006
                          • 4322

                          #42
                          Dokładnie tak jest jak Kopyr napisał. Wystarczy się zapytać przeciętnego konsumenta o ulubione piwo...na pewno padnie nazwa jednego z produktów koncesyjnych. Tylko jak zadamy pytanie nr 2, czy piłeś/aś piwo niekoncernowe to usłyszymy albo "nie" albo jeśli dobrze pójdzie to "Brok Export"

                          Comment

                          • ART
                            mAD'MINd
                            • 02-2001
                            • 23811

                            #43
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
                            na pewno padnie nazwa jednego z produktów koncesyjnych.
                            mam wrażenie że wiem co chciałeś napisać, ale mam nadzieję że nikt tego opacznie nie zrozumiał
                            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                            Comment

                            • pioterb4
                              Senior
                              • 05-2006
                              • 4322

                              #44
                              Miałem na mysli Heinekena, Faxe, Carlsberga i inne piwa produkowane na licencji przez polskie koncerny.

                              Comment

                              • boskiolo
                                Junior
                                • 05-2007
                                • 14

                                #45
                                Piłem Batorego i Barkasa będąc w maju w Braniewie a to juz faktycznie trochę czasu mineło i mogło sie pozmieniać. Cieszy mnie że Żywiec dał im spokój.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎