Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Tyskie, Książęce

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • bury_wilk
    Senior
    • 01-2004
    • 2655

    #46
    Kolorek klarowny i ładny, złocisty, ale mógłby być ciemniejszy. Typ słomkowy, tyle, że nie tak jasny. Piana obfita, puchowa i wysoka. Obrączka zostaje prawie do końca picia. Nasycenie niewielkie, ale stałe. Drobne bąbelki nie dają sobie wolnego i pracują do końca. Zapach intensywny i zdecydowany. Nie trzeba mieć nosa jak świnia do szukania trufli, żeby wyczuć słodko- gożki aromat i chmiel. Smak równie mocny i wyrazisty. Goryczka wyraźna, lekki posmak słodu zostaje na podniebieniu, szlachetna nuta chmielu. Opakowanie wprawdzie nie jest złe, ale do wybitności mu daleko. Bardziej charakterystyczne niż Gronie, ale nadal nie dorasta do tego, co się za nim kryje.

    Moja ocena: [4.15]
    Lubię kiedy się zieleni
    Lubię jak się piwo pieni...

    ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

    Comment

    • Sven
      Senior
      • 09-2003
      • 1211

      #47
      Wieksza zawartość ekstraktu od Gronia, ale goryczka mniejsza! Wodniste jakieś, może dobre do picia w upały, ale zimą w ogóle nie polecam! Wodniste po trzykroć!
      Celia, cerevisia et conventus.

      Comment

      • grzech
        Senior
        • 04-2001
        • 4592

        #48
        Piana biała, obfita, ładna, trwała reprezentacja. Nasycenie gazem spore, ale nie obfite. Kolor zbyt żółty jak na mój gust. Zapach delikatny - chmielowy. W smaku dominuje sporawa goryczka, w tle ledwo wyczuwalny chmielowy aromat. W sumie lekki pils w zachodnim stylu, choć dla mnie nieco za ostry.

        Moja ocena: [3.275]

        Comment

        • Andrewbrw
          Senior
          • 03-2004
          • 932

          #49
          Wypiłem pare jak byłem w Katowicach(z okazji koncertu Iron Maiden) i muszę przyznać że Gronie mi lepiej smakuje, może przekonałbym się do tego piwka gdybym miał możliwośc bez problemów nabyć Książęce we Wrocławiu, wtedy na spokojnie oceniłbym walory tegoż piwa

          Comment

          • Kijek
            Member
            • 05-2004
            • 78

            #50
            Nie wiem co wam nie pasuje w tym piwie.. Przecież jest całkiem sympatyczne i według mnie nic mu nie brakuje! W smaku dobre, a kolor i piana nie odbiegają od normy




            http://republika.pl/bartowels_basia

            Comment

            • grzech
              Senior
              • 04-2001
              • 4592

              #51
              ... i w sam raz na imprezkę.

              Comment

              • MAW
                Member
                • 10-2002
                • 78

                #52
                Kijek napisał(a)
                Nie wiem co wam nie pasuje w tym piwie.. Przecież jest całkiem sympatyczne i według mnie nic mu nie brakuje! W smaku dobre, a kolor i piana nie odbiegają od normy
                Kijek, fakt ze piwo nie odbiega od normy, nie oznacza jeszcze ze jest dobre. Poza tym, co dla Ciebie oznacza norme – piwa produkowane masowo? Bez wyraznego smaku i zapachu? “W sam raz na imprezke”? Na szczescie dla wielu osob nie sa to kryteria swiadczace o wysokiej jakosci piwa.
                A, i przepraszam za odbieganie od tematu dyskusji.
                Yesterday is History, Tomorrow is a Mystery and Today is a gift. That's why we call it - The Present ...

                Comment

                • wroclawianin
                  Junior
                  • 04-2004
                  • 26

                  #53
                  Czy wiecie może gdzie we Wrocławiu lub w jego okolicy można dostać to piwo (oraz TYSKIE MOCNE)? Kiedyś było w Piwoszu, ale dawno już nigdzie go nie widziałem - ani tam, ani w Swiecie Piwa czy w hipermarketach.

                  Comment

                  • breslauer
                    Senior
                    • 05-2002
                    • 2690

                    #54
                    wroclawianin napisał(a)
                    Czy wiecie może gdzie we Wrocławiu lub w jego okolicy można dostać to piwo (oraz TYSKIE MOCNE)? Kiedyś było w Piwoszu, ale dawno już nigdzie go nie widziałem - ani tam, ani w Swiecie Piwa czy w hipermarketach.
                    Puszkowe Tyskie Książęce widziałem kiedyś na ul. Gwarnej, natomiast Tyskiego Mocnego już nie ma - teraz w jego miejsce jest Dębowe Mocne.

                    Comment

                    • wroclawianin
                      Junior
                      • 04-2004
                      • 26

                      #55
                      Dzięki, może w tam to piwo (Tyskie książęce)w końcu dostanę. Tam, gdzie pytałem, w sklepach specjalistycznych mówili, że znają je, że dobre, ale nie kwapili się żeby je sprowadzić

                      Comment

                      • breslauer
                        Senior
                        • 05-2002
                        • 2690

                        #56
                        wroclawianin napisał(a)
                        Dzięki, może w tam to piwo (Tyskie książęce)w końcu dostanę. Tam, gdzie pytałem, w sklepach specjalistycznych mówili, że znają je, że dobre, ale nie kwapili się żeby je sprowadzić
                        Będzie ciężko, bo Książęce jest raczej regionalnym piwem.

                        Comment

                        • Chris
                          Senior
                          • 05-2004
                          • 812

                          #57
                          Kolor jasny słomkowy,az szczypie w oczy.Nasycenie OK-duzo malutkich bąbelków.Piana bardzo ładne,bielusienka,wysoka,dlugo utrzymuje sie,a gdy opadnie pozostawia dosc gruby kozuszek.Zapach chmielowo-slodowy.Smak,nieco wodnisty z nieźle wywarzoną goryczką.Opakowanie-nic specjalnego,jak na 375 lat....

                          Moja ocena: [3.875]
                          chickkiller :)

                          Comment

                          • piotrsh
                            Senior
                            • 07-2003
                            • 435

                            #58
                            Kolor jasny słomkowy,az szczypie w oczy.Nasycenie OK-duzo malutkich bąbelków.Piana bardzo ładne,bielusienka,wysoka,dlugo utrzymuje sie,a gdy opadnie pozostawia dosc gruby kozuszek.Zapach chmielowo-slodowy.Smak,nieco wodnisty z nieźle wywarzoną goryczką.Opakowanie-nic specjalnego,jak na 375 lat....
                            Mniej więcej zgadzam się z tym co powyżej z tym że smak nie jest wodnisty, a opakowanie moim zdaniem jest OK
                            Pawełek 11.12.2006 godz. 14.51

                            Comment

                            • Squarepl
                              Junior
                              • 05-2004
                              • 1

                              #59
                              Moim zdaniem bardzo dobre piwo. Ma ciemniejszy kolor od Gronie oraz bardziej goryczkowaty smak jak i intensywniejszy zapach. Piana jest duża i długo sie utrzymuje. Bombelki toważyszyły mi przez całą degustacje. Opakowanie Jest bardzo ładne, Staranie przyklejone złotko przy szyjce oraz złotawe barwy skutecznie przyciągają potencjalnego nabywce.

                              Moja ocena: [4.975]

                              Comment

                              • Wujcio_Shaggy
                                Senior
                                • 01-2004
                                • 4628

                                #60
                                breslauer napisał(a)
                                Będzie ciężko, bo Książęce jest raczej regionalnym piwem.
                                Raczej tak, ale zauważyłem, że dość powszechnie występuje na Lubelszczyźnie - a to podobny dystans, jak np. do Warszawy...
                                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                                Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

                                @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎