Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kasztelan, Niepasteryzowane

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • TomX
    Senior
    • 09-2004
    • 1035

    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ot złoty, tai zwykły, nijaki. Klarowny. [4]
    Piana: Obfita, biała, sztywna, opada średnioszybko lepiąc się do szkła, do końca pozostawia dywanik. [4]
    Zapach: Dość intensywny, słodowo - chmielowy, świeży. Ładny, ale nie wybitny. [4]
    Smak: Pełne, orzeźwiające piwo, na poczatku niemile zaskakuje jakimś metalicznym posmakiem (na szczęście słabym), potem już bardzo ładnie ujawnia się słodowość, lekka goryczka, ziołowo-chmielowe posmaczki i delikatny, chlebowy finisz. [4.5]
    Wysycenie: Na początku bardzo dobre, ale zdecydowanie za szybko się ulatnia, od połowy szklanki zaczyna go brakować. [3.5]
    Opakowanie: Ładna szata graficzna, firmowy kapsel (trochę nie do pary z etykietami), Ładnie wyeksponowano miejsce produkcji. Nie podano ekstraktu, niestety. [4]
    Uwagi: Bardzo dobre piwko, jak na koncern, chętnie do niego wrócę.

    Moja ocena: [4.175]
    Piwo, góry, jaskinie... tego mi trzeba!

    I Ty bądź bohaterem w swoim domu - zostań piwowarem domowym! :)

    Comment

    • Kazimierz_W
      Senior
      • 05-2009
      • 689

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika TomX Wyświetlenie odpowiedzi
      Uwagi: Bardzo dobre piwko, jak na koncern, chętnie do niego wrócę.]
      Niestety muszę Cię zmartwić, browar zakończył właśnie produkcję tego piwa. W hurtowniach i sklepach ostatnie sztuki z terminem ważności do połowy tego miesiąca mogą jeszcze być. Produkcja oczywiście będzie wznowiona na wiosnę.
      Browar Bociana smaczny od rana
      Słuchaj Zakładu Patologii Dźwięku w każdy czwartek od 22.00 na www.uwmfm.pl or die!!

      http://pl-pl.facebook.com/pages/Zak%...10390938984626

      Comment

      • Candlekeep
        Senior
        • 11-2007
        • 367

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Kazimierz_W Wyświetlenie odpowiedzi
        Niestety muszę Cię zmartwić, browar zakończył właśnie produkcję tego piwa. W hurtowniach i sklepach ostatnie sztuki z terminem ważności do połowy tego miesiąca mogą jeszcze być. Produkcja oczywiście będzie wznowiona na wiosnę.
        Ciekawe, jakie wrażenia smakowe będą na wiosnę... I ciekawe, czy w ogóle wznowią?
        Last edited by Candlekeep; 04-11-2009, 20:24.

        Comment

        • Tapir
          Senior
          • 10-2009
          • 730

          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Jasne złoto, klarowny. [4]
          Piana: Gęsta chociaż niezbyt wysoka, szybko opadła nie pozostawiając po sobie nawet kożucha. [3.5]
          Zapach: Dość intensywny, świeży, odrobina słodu ale dominuje chmiel. [4]
          Smak: Goryczka dominuje nad całą resztą, lekkie akcenty słodowe i tyle. Trochę mało... Piwo lekko wodniste. [3]
          Wysycenie: Przyzwoite, pod koniec trochę za niskie. [4]
          Opakowanie: W porządku. Charakterystyczne, łatwo wyłowić na półce. [4]
          Uwagi: Kiedy usłyszałem, że ma zniknąć na jakiś czas to zszedłem do nocnego na dół i postanowiłem wypić i ocenić końcówkę.

          Piwo całkiem ok ale bez szału. Dobrze, że taka pozycja na naszym rynku funkcjonuje (i mam nadzieję, że będzie po przerwie nadal funkcjonowała) jednak za te pieniądze można wybrać coś ciekawszego

          Moja ocena: [3.55]
          Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

          Comment

          • Mario_Lopez
            Senior
            • 08-2009
            • 991

            Szkoda, że dopiero na wiosnę pojawią się z powrotem, dzisiaj zakupiłem 2 sztuki z datą do 13.11.2009, chyba będę musiał jeszcze kilka sztuk zakupić, dopóki jeszcze są...
            Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
            Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


            EBE EBE

            Comment

            • Candlekeep
              Senior
              • 11-2007
              • 367

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mario_Lopez Wyświetlenie odpowiedzi
              Szkoda, że dopiero na wiosnę pojawią się z powrotem, dzisiaj zakupiłem 2 sztuki z datą do 13.11.2009, chyba będę musiał jeszcze kilka sztuk zakupić, dopóki jeszcze są...
              A ja myślę, że nie masz czego żałować. Bogu dzięki na rynku można kupić kilka o wiele lepszych, nieasteryzowanych piw.
              No, tak czy inaczej ja nie będę tęsknił za Kasztelanem, skoro w coraz większej liczbie sklepów można kupić lepsze piwa z niezależnych browarów. Szkoda nawet tych 2,5 zł na piwo, które KIEDYŚ było dobre...

              Comment

              • gobong
                Senior
                • 04-2005
                • 658

                Mam nadzieje że to piwo zniknie całkiem z rynku, bowiem jak przypadkiem ktoś sięgnie po nie jako po pierwsze swoje piwo niepasteryzowane to zapewne zrazi sie do piw niepasteryzowanych na dobre.
                Last edited by gobong; 08-11-2009, 05:59.

                Comment

                • petrus33
                  Gość
                  • 01-2008
                  • 888

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika gobong Wyświetlenie odpowiedzi
                  Mam nadzieje że to piwo zniknie całkiem z rynku, bowiem jak przypadkiem ktoś sięgnie po nie jako po pierwsze swoje piwo niepasteryzowane to zapewne zrazi sie do piw niepasteryzowanych na dobre.
                  Bzdury kompletne wypisujesz

                  Comment

                  • gobong
                    Senior
                    • 04-2005
                    • 658

                    Dla Ciebie zapewne bzdury, jak dla mnie piwo jest poniżej przeciętnej (takiej koncernowej) bez jakichkolwiek atrybutów(zarowno in plus jak in minus) braku pasteryzacji, no i ta powalajaca informacjia o limitowanej edycji. Przepraszam za odejście od tematu wątku i prosze o nie kontynuowanie bowiem to jest moja subiektywna opinia i zmienić ją może tylko nagła iwyrażna poprawa smaku danego piwa, a nie czyjekolwiek tłumaczenia.

                    Comment

                    • petrus33
                      Gość
                      • 01-2008
                      • 888

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika gobong Wyświetlenie odpowiedzi
                      Dla Ciebie zapewne bzdury, jak dla mnie piwo jest poniżej przeciętnej (takiej koncernowej) bez jakichkolwiek atrybutów(zarowno in plus jak in minus) braku pasteryzacji, no i ta powalajaca informacjia o limitowanej edycji. Przepraszam za odejście od tematu wątku i prosze o nie kontynuowanie bowiem to jest moja subiektywna opinia i zmienić ją może tylko nagła iwyrażna poprawa smaku danego piwa, a nie czyjekolwiek tłumaczenia.
                      Szanuję twoją opinię, ale się z nią kompletnie nie zgadzam.

                      Comment

                      • kosher
                        Senior
                        • 04-2005
                        • 2294

                        Nie jest chyba aż tak źle jak pisze gobong. Jeśli kogoś pierwszym piwem niepasteryzowanym będzie ten Kasztelan powinien chcieć spróbować następne.
                        Jedyną wadą tego piwa jest takie koncernowe uładzenie tej niepasteryzacji w związku z czym świeżość nie wybija się tak mocno na pierwszy plan jak np. w Ciechanie Wybornym. Mimo to piwo jest dosyć dobre, właściwie przechowywane prezentuje od dłuższego raczej wyrównany poziom.
                        Uważam, że nie można go negować tylko dlatego że producentem jest w tym przypadku CP.

                        Comment

                        • Mario_Lopez
                          Senior
                          • 08-2009
                          • 991

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kosher Wyświetlenie odpowiedzi
                          Uważam, że nie można go negować tylko dlatego że producentem jest w tym przypadku CP.
                          Tym bardziej, że jest to chyba najlepszy wytwór CP
                          Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                          Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                          EBE EBE

                          Comment

                          • Seta
                            Piję piwo
                            • 10-2002
                            • 6964

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mario_Lopez Wyświetlenie odpowiedzi
                            Tym bardziej, że jest to chyba najlepszy wytwór CP
                            Chyba nie
                            Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                            Comment

                            • Mario_Lopez
                              Senior
                              • 08-2009
                              • 991

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
                              Chyba nie
                              No to jednym z najlepszych
                              Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                              Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                              EBE EBE

                              Comment

                              • Seta
                                Piję piwo
                                • 10-2002
                                • 6964

                                a to już możliwe. Tylko poprzeczka jest wtedy baardzo nisko...
                                Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎