Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kasztelan, Niepasteryzowane

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kredens81
    Member
    • 10-2010
    • 33

    Moim zdaniem gość na etykiecie wygląda raczej jak Bronisław Komorowski. Ostatnio nasz prezydent przyzmał sie że jako sdudent chadzał na 4 pivka. Mamy więc sojusznika na najwyższym szczeblu
    Rodem z Podkarpacia

    Comment

    • dri
      Junior
      • 06-2007
      • 17

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika koio Wyświetlenie odpowiedzi
      kasztelan w puszce
      nie jest tajemicą ze sierpc browar nie ma rozlewni puszkowej czyli rozlew puszki musi się odbywać w grupie CP, natomiast L1 to browar BOSMAN, browar okocim nie produkuje jeszcze piwa niepasteryzowanego,
      To dziwna dla mnie informacja, bo w już w latacj dziewięćdziesiątych, gdy ten mały browar był jeszcze niezależny kupowałem puszkowe kasztelańskie
      Dzieki, PzD

      Comment

      • Feti
        Senior
        • 10-2010
        • 801

        Jestem z północy olsztyńskiego. Moje pierwsze piwo to Specjal, a jak nie było kasy to piwo z Ketrzyna. Potem były studia w Białymstoku i picie Herbowego. W 1997 przeprowadziłem sie do Płocka i Kasztelańskie. Robili wspaniałe piwo bezalkoholowe. Potem wykupiono Sierpc i piwo zeszło na psy. Kasztelan niepasteryzowany jest bez wyrazu. Piany nie ma. Goryczki mało, a zapach? Moja żona o nim mówi, że " inne piwa, co pijesz, to maja taki znośny, to śmierdzi". Nijakość. To najlepsze określenie tego piwa.

        Comment

        • Pogoniarz
          † 1971-2015 Piwosz w Raju
          • 02-2003
          • 7971

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
          Z innej beczki...
          Czy Kasztelan z tego wątku jest robiony (sic!) we wszystkich browarach CP?
          Pytam, bo puszkowe wersje jakie spotkałem, miały wyłącznie oznaczenie L1 co wskazywałoby wyłącznie na Szczecin.
          Kilka dni temu kupiłem Kasztelana w butelce i miał oznaczenie L11-czyli produkowany i rozlewany w Bosmanie?
          Delikatnie mówiąc, można co najwyżej napisać, że da się wypić, ale w sumie po co to pić, jak są ciekawsze piwa


          Prawie jak Piwo
          SZCZECIN

          Comment

          • Gary
            Member
            • 10-2004
            • 57

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
            Kasztelan? Spotkalem się z opiniami, że Bosman z poprzedniej wersji miał przypominać Clooneya, ale co do Kasztelana to mam wątpliwości czy istnieje jakieś podobieństwo...

            Na Bosmanie wcześniej twarzy użyczył Sean Connery. Kasztelan promuje się wizerunkiem Clooneya.

            Comment

            • e-prezes
              Senior
              • 05-2002
              • 19167

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pogoniarz Wyświetlenie odpowiedzi
              Kilka dni temu kupiłem Kasztelana w butelce i miał oznaczenie L11-czyli produkowany i rozlewany w Bosmanie?
              Delikatnie mówiąc, można co najwyżej napisać, że da się wypić, ale w sumie po co to pić, jak są ciekawsze piwa
              Jak ma się wybór...

              Comment

              • Kwadri
                Senior
                • 10-2009
                • 1216

                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Jasnozłoty, przejrzysty. [4]
                Piana: Biała, zwarta, lekko zostaje na ściankach. Po 2-3 minutach opada do półcentymetrowej warstwy, by zostawić koronkę. Po połowie piwa znika. [3.5]
                Zapach: Dość intensywny, słodowo-chmielowy. Później w tle czuć dziwny, piwniczno-chlebowy zapach, z czasem tylko chlebowy. [3.5]
                Smak: Z początku bez charakteru. Lekka słodycz zakończona zwyczajną (czyt. koncernową) goryczą. Z czasem ujawnia się chlebowy posmak, dający urok piwu. Także gorycz staję się nieco lepsza. [3.5]
                Wysycenie: Średniowysokie, choć mocno szczypie w język. Później minimalnie brakuje. [4]
                Opakowanie: Nieco zmodyfikowana etykieta z wersji pasteryzowanego Kasztelana. Kapsel z zieloną otoczką. [3.5]
                Uwagi: Pasteryzowany Kasztelan wydawał mi się lepszy.

                Moja ocena: [3.55]
                www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                Comment

                • Feti
                  Senior
                  • 10-2010
                  • 801

                  Pod wpływem dyskusji w pewnym wątku testowałem dziś Srebnego Smoka i to piwo. Do KAsztelana miałem ostatnio pecha, bo jechał szmatą, ten nie, w Srebnym Smoku faktycznie jest DMS, jest jednak kiepskim piwem, ale jestem dewiant i wolę piwo o smaku jarzynówki niż Kasztelana. Okropne piwo. Na szczęście miałem w domu spirytus to sobie język przepłukałem. Chyba te dodatki niesłodowe nadają taki wyraźnie negatywny smak. A jak to mocno nagazowane, aż kwaśne i odbija się . TAk ogólnie to po te dwa piwa już więcej nie sięgnę.

                  Comment

                  • Javox
                    PremiumUżytkownik
                    • 11-2009
                    • 6134

                    oooo co się z tym piwem porobiło... jeszcze nie dawno było całkiem całkiem... teraz to... brak mi słów...
                    - staram się nie pić HGB ale do dobrego źródła mam daleko i czasem daje szansę koncernom...

                    Pogorszenie jest znaczące... i mocno osłabiło moje niezłe wrażenie o tym piwie.
                    Jest całkowicie bezpłciowe... to po prostu... żółta woda nijaka... łe

                    Mnie trafiło się powiedzmy... lurowate z mizerną pianą... za to alkohol zaraz poczułem...
                    ...to zasugerowało mi tzw bieżący target: nie ważne jak smakuje byle biło w dekiel.
                    ...efekt taki jest dostępny w dodatku za małą kasę... chyba trafili...

                    Przerwa z testami "TEGO" na dłuższy chyba czas...

                    Comment

                    • andszcz
                      Senior
                      • 07-2008
                      • 310

                      Bez przesady, gdy nie ma się żadnego wyboru i dostępne są WYŁĄCZNIE (i to tylko niektóre) produkty KP, GŻ i Carlsberga, to chyba najlepsze rozwiązanie!
                      "Nigdy nic nie ma nie" (Lech W.)

                      Comment

                      • Javox
                        PremiumUżytkownik
                        • 11-2009
                        • 6134

                        Nie zabraniam nikomu tego pić ani nie mówię, że to trucizna po prostu mi nie podeszło...
                        - chociaż kilka miesięcy temu wiele razy skłaniałem się do ograniczonych pochwał...

                        Teraz niestety niewiele dobrego mogę napisać...

                        Mogę dodać to co zawsze... polski sposób na klienta... wyrobić markę a potem jechać na minimalnych nakładach i oszczędzaniu na dobrych składnikach...

                        Comment

                        • pioterb4
                          Senior
                          • 05-2006
                          • 4322

                          Jak jeszcze było w zielonej szacie graficznej i dostępne nie w każdym markecie to było całkiem niezłe. Po wejściu na rynek ogólnopolski i rozpoczęciu kampanii reklamowej w TV nie widzę już różnicy pomiędzy nim a Kasztelanem pasteryzowanym.

                          Comment

                          • andszcz
                            Senior
                            • 07-2008
                            • 310

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
                            Jak jeszcze było w zielonej szacie graficznej i dostępne nie w każdym markecie to było całkiem niezłe. Po wejściu na rynek ogólnopolski i rozpoczęciu kampanii reklamowej w TV nie widzę już różnicy pomiędzy nim a Kasztelanem pasteryzowanym.
                            Szczerze mówiąc "zwykłego" Kasztelana dawno nie widziałem i tyleż samo nie piłem.
                            "Nigdy nic nie ma nie" (Lech W.)

                            Comment

                            • jacer
                              Senior
                              • 03-2006
                              • 9875

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Javox Wyświetlenie odpowiedzi
                              :ale do dobrego źródła mam daleko
                              W Krakowie nie ma dobrego sklepu?
                              Milicki Browar Rynkowy
                              Grupa STYRIAN

                              (1+sqrt5)/2
                              "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                              "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                              No Hops, no Glory :)

                              Comment

                              • leona
                                PremiumUżytkownik
                                • 07-2009
                                • 5853

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                                W Krakowie nie ma dobrego sklepu?
                                Jakiś się znajdzie ale odkąd wiadomo, że "stary" prezydent został na kolejną kadencję to drastycznie pogorszyła się komunikacja miejska

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎