Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kasztelan, Niepasteryzowane

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • shafran
    Junior
    • 12-2004
    • 14

    niedawno spróbowałem po raz pierwszy. Powiem wam że najbardziej mi smakuje ze wszystkich niepasteryzowanych, pewnie dlatego że jest właśnie takie ugładzone i "ukoncernione"
    Inne niepasteryzowane za bardzo zbliżają się smakowo do paskudnego trunku który kiedyś samodzielnie wyprodukowałem z zestawu firmy biowin

    Comment

    • Totus
      Senior
      • 11-2007
      • 326

      Piłem już wiele piw pasteryzowanych i nie i ten kasztelan mimo nalepki 'niepasteryzowane' absolutnie jest piwem przeciętnym! Nie jest złe ale jest przeciętne. Takie właśnie ukoncerniowione .

      Przypomina mi to zagranie: 'ACHA ludzie piją niepasteryzowane... no to my tez takie zrobimy tylko troche inaczej'.

      Ta cała filtracja mikrobiologiczna to przypomina mi podejście w UE do kiszonych ogórków ze strony koncernu.
      Zapraszam do Browaru Sielanka.

      Comment

      • kenubi
        Member
        • 07-2008
        • 87

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika cap-n-go Wyświetlenie odpowiedzi
        Mam wrazenie,że niektórym przeszkadza po prostu że to piwo jest z Carlsberga i to wszystko. Bo jest całkiem udane,..
        To ja napisze inaczej. Kupiliśmy niedawno i niezbyt nam smakowało a wspomniałem o innych ponieważ inne nam ~smakowały a Kasztelan nie. Ale jak zaznaczyłem dopiero poznaję smaki i może się przekonam ale wątpię i dlatego stawiam na "zepsutą" partię bo inaczej nigdy bym więcej nie kupił.
        p.s. "Carlsberg" był moim b.często wybieranym piwem z "masy" ale gdzieś do wiosny tego roku, kiedy to napiłem się 2-3 razy pod rząd (~okres miesiąca) czegoś mocno odbiegającego od oczekiwania i ..zacząłem szukać przepisu na domowe piwo.
        p.s.2 Na moim osiedlu w markecie Stokrotka postawili browar Sierpc [jakie nie pamiętam] obok Harnasia - w tej samej cenie 2.09. Przyznam, dostałem złych skojarzeń,no ale, może to tylko zbieg okoliczności
        pozdrawiam

        Comment

        • kopyr
          Senior
          • 06-2004
          • 9475

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kenubi Wyświetlenie odpowiedzi
          p.s.2 Na moim osiedlu w markecie Stokrotka postawili browar Sierpc [jakie nie pamiętam] obok Harnasia - w tej samej cenie 2.09. Przyznam, dostałem złych skojarzeń,no ale, może to tylko zbieg okoliczności
          Jaki zbieg okoliczności, to jedna banda jest.
          A może nawet jedno piwo.
          blog.kopyra.com

          Comment

          • delvish
            Senior
            • 11-2004
            • 3508

            Niepasteryzowany Kasztelan jest całkiem niezły. Aktualnie jest nieco przegazowany, ale poza tym zrobił na mnie dość dobre wrażenie. Nuty piwa niepasteryzowanego wyraźnie wyczuwalne.
            Last edited by delvish; 10-08-2008, 09:03.
            "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
            (Frank Zappa)

            "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

            Comment

            • petrus33
              Gość
              • 01-2008
              • 888

              A może ktoś z Warszawiaków wie, gdzie można to piwo kupić na Bielanach lub Żoliborzu ???
              Ktoś mi tydzień temu mówił, że kupował je na ul.Reymonta koło kebabu.....ale gdzie dokładnie to nie wiem.
              pozd
              Last edited by petrus33; 19-08-2008, 18:20.

              Comment

              • kibi
                Senior
                • 07-2004
                • 1875

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika petrus33 Wyświetlenie odpowiedzi
                A może ktoś z Warszawiaków wie, gdzie można to piwo kupić na Bielanach lub Żoliborzu ???
                Regularnie bywa na Rudnickiego. Jak jest obecnie nie wiem, bo dawno tam nie zaglądałem.

                Comment

                • petrus33
                  Gość
                  • 01-2008
                  • 888

                  Potwierdzam, że jest.......właśnie je piję. Poza tym piwem na Rudnickiego było około 50 innych !!! Bardzo fajny sklepik tam jest. Jestem ciągle pod wrażeniem mnogości piw jakie tam można kupić

                  Comment

                  • żąleną
                    Sojowe Oddziały Bojowe
                    • 01-2002
                    • 13239

                    Delikatne w smaku, trochę goryczki, w tle nutki chlebowe, przyjemnie się sączy. Jednak na pewno dałoby się z takiego ekstraktu wycisnąć więcej - dość wspomnieć, że 10 z Konstancina jest od Kasztelana zdecydowanie ciemniejsza.

                    W starciu z pozostałymi polskimi niepasteryzowańcami przegrywa, bo ma po prostu za mało smaku, ale niezależnie od tego przyjemnie się go sączy i oby miał szeroką dystrybucję.

                    Comment

                    • pierotez
                      Member
                      • 08-2008
                      • 46

                      Najlepsze Jasne Pełne (chyba ) jakie piłem. Właśnie 'pełne' w smaku.
                      Oczywiście sklep 'Piwosz' na płowieckiej
                      Last edited by pierotez; 31-08-2008, 22:05.

                      Comment

                      • Scriptus
                        Senior
                        • 04-2006
                        • 189

                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Piękny złocisty kolor, klarowny, z unoszącymi się szybciutko bąbelkami [5]
                        Piana: Początkowo ładna duża piana szybciutko znika pozostawiając jakiś czas kożuszek,by następnie zniknąć bez śladu [4]
                        Zapach: Śliczny piwny, wyraźny chmielowy zapach [5]
                        Smak: Przyzwoicie zbilansowany, słodkawy z wyraźną goryczką, choć po niepasteryzowanym piwie oczekiwałbym czegoś jeszcze, po smaku nie poznałbym, ze to jest piwo niepasteryzowane. [4.5]
                        Wysycenie: Silnie nasycone, tak jak lubię.... tylko czemu ta piana tak krótko sie utrzymała?? [4.5]
                        Opakowanie: Bardzo wyrazista etykieta, od razu rozpoznawalna, brak informacji o zawartości słodu, a nieumieszczenie informacji o browarze, w którym zrobiono to piwo nasuwa podejrzenie, że piwko nie pochodzi z sympatycznego, znanego z dobrych piwek, browaru w miasteczku koło drogi numer 10... choć to tylko podejrzenie [4.5]
                        Uwagi:

                        Moja ocena: [4.65]
                        Nic lepszego od Brackiego :)

                        Comment

                        • pirackamuza
                          Senior
                          • 12-2004
                          • 1903

                          Nie jest to wiadomość potwierdzona, ale z w miarę pewnego źródła:
                          Powoli żegnamy się z zielonym Kasztelanym. Może tylko na okres jesienno-zinowy? A wróbelki ćwierkają, że cuś "sezonowego" się szykuje na zimę...
                          Toruń przeprasza za Radio Maryja
                          www.bobofruty.pl

                          Comment

                          • kosher
                            Senior
                            • 04-2005
                            • 2295

                            Podobno więcej dostaw do sklepów nie będzie.
                            Carlsberg decyduje się warzyć to piwo tylko w letnim okresie, Ciechan czy Konstancin pokazuje że niepasteryzowane można sprzedawać cały rok.
                            Trochę dziwi polityka potentata tym bardziej, że to chyba ich najciekawszy produkt.

                            Comment

                            • petrus33
                              Gość
                              • 01-2008
                              • 888

                              20 pażdziernika udało mi się kupić w Wawie ostatnie 6 butelek tego piwa. Więcej w tym roku już nie będzie !!! Dlaczego to nikt nie wie

                              Comment

                              • abernacka
                                Senior
                                • 12-2003
                                • 10837

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika petrus33 Wyświetlenie odpowiedzi
                                (...) Dlaczego to nikt nie wie

                                Mądre głowy z CP zarządziły, że piwo te będzie sezonowe.
                                Piwna turystyka według abernackiego

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎