Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Lwówek Śląski, Książęce

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • adam16
    Senior
    • 02-2001
    • 9865

    #91
    Właśnie pojawiło się w Chorzowie - Batorym.
    Browar Hajduki.
    adam16@browar.biz
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

    Comment

    • Krzysiu
      Krzysiu
      • 02-2001
      • 14936

      #92
      W ciągu ostatniego tygodnia dość mocno doświadczałem "Książęcego" w wersji "niepasteryzowanej" butelkowej. Byłem bardzo zbudowany - delikatne, sharmonizowane piwo, idealne na upał i na ulewę. Przerobiłem przy okazji paru znajomych szwagra na Lwówek

      Comment

      • Kudłaty
        Senior
        • 09-2001
        • 1972

        #93
        Byłem w ten wekeend na zlocie za Jelenią Górą i kupując piwa z lodówki, właśnie lwówki , pani była zdziwiona że my takie piwa pijemy. Myślała pewnie, że zamówie Żywca lub coś innego.

        Comment

        • pjenknik
          • 08-2001
          • 3388

          #94
          Ja kupując raz Lwówek w sklepie typu GS usłyszałem: " A co pan takie g... kupuje? Niech pan weźmie Lecha!"
          Żal mi tego faceta. Niech sobie sam kupuje Lecha.
          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

          Comment

          • slavoy
            Senior
            • 10-2001
            • 5052

            #95
            Książęce PASTERYZOWANE

            Zapach jak w pasteryzowanym, piana wyśmienita. W smaku jednak płaski, lekko wodniste z lekkim miodowym posmakiem.

            Ktoś kiedyś wspominał że to "nieapsteryzowane" też jest pasteryzowane, bo ma za długą trwałość. Nawet jaęśli tak jest, to muszą to robić jakos inaczej od pasteryzowanego "jawnie", bo jest zdecydowanie lepsze.
            Co nie zmienia jedmnak faktu że ta "jawnie pasteryzowana" wersja jest też dobra i jak najbardziej godna polecenia.

            PS
            Kupione w promocji po 1,10zł (!). Termin się kończył za 3 tygodnie
            Attached Files
            Dick Laurent is dead.

            Comment

            • żąleną
              Sojowe Oddziały Bojowe
              • 01-2002
              • 13239

              #96
              niepasteryzowane (jesli wierzyć etykiecie)

              Początek będzie, jak połowa wpisów w tym temacie:

              No i w końcu spróbowałem tego osławionego piwa! Przywiozłem sobie dwie butle z Wrocka i:

              - pierwsza butla: dziwne, ciężko opisać tę dziwność [również typowy wpis w tym temacie ] ale ogólnie dobre, zdecydowanie wyróżnia się, pytanie tylko, czy na plus.
              -druga butla (po paru tygodniach): dobre, dziwność można określić jako łagodność, co łyk, to lepiej.

              Pytanie: ile można wypić na raz piw o tak charakterystycznym smaku?
              Odpowiedź: wkrótce (mam nadzieję)

              Ogólnie: piwo dobre jakościowo i do tego bardzo charakterystyczne. Niezależnie od tego, czy komuś pasuje ten posmak - skarb na rynku. Myślę, że to jedyny pils obok Grolscha i Urquella, którego byłbym w stanie rozpoznać w ślepym teście, w którym generalnie jak dotąd zaliczałem głównie porażki.

              Comment

              • Piecia
                Senior
                • 02-2002
                • 3307

                #97
                Marusia-DZIĘKI!!!
                Spróbowałem u Ironów na spotkaniu forum
                Piwo tak dobre jak atmosfera spotkania!!
                Tylko dwa minusy: dostępność i gaz-wolałbym więcej ale to byłą chyba potrzeba chwili-ogólnie 4+++

                jak pojawi się w Białymstoku będzie 5
                Koniec i bomba,
                Kto nie pije ten trąba !!!
                __________________________
                piję bo lubię!

                Comment

                • Regent
                  Senior
                  • 10-2002
                  • 512

                  #98
                  Piana gęsta, długo się trzyma. Klarowność średnia mogłaby być lepsza. Zapach miły, owocowy. Smak zaskakuje, rok temu piłem to piwo i było beznadziejne, a tu proszę taka poprawa. Wyczuwa się lekko słodkawy, urozmaicony, chmielowo - słodowy smak. Przydałoby się więcej gazu, przy końcówce brakuje bąbelków. Po wypiciu zostawia przyjemny smaczek w ustach. No, no.

                  Moja ocena: [4.325]
                  Mniej alkoholu w piwach !!!
                  Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                  Comment

                  • Center
                    Senior
                    • 03-2003
                    • 133

                    #99
                    To było moje drugie podejście do tego piwa- pierwszego niestety juz nie pamiętam, ale to było bardzo nieudane!
                    Piwo miało nieprzyjemny smak, zajeżdzało jakoś tak "szpitalnie". Jak dla mnie to również za mocne i za słodkie - jakoś nie mogę się przekonać do "mocarzy". Piana oraz nasycenie CO2 też wypadły słabo (piana zniknęła dość szybko). Jedyny plus za fakt, że jest to piwo niepasteryzowane.
                    Generalnie do trzech razy sztuka - tylko teraz spróbuję jak będę w Lwówku (będzie to chyba najbardziej obiektywna ocena).
                    P.S. Pewnie się naraziłem masie ludzi, takie dobre recenzje tu czytałem ;-)
                    Trudno - kwestia smaku!

                    Moja ocena: [2.45]

                    Comment

                    • Krzysiu
                      Krzysiu
                      • 02-2001
                      • 14936

                      Naraziłeś się, bo piszesz o "Mocnym Dobrym", nie o "Książęcym". Na drugi raz przeczytaj dobrze etykietę.

                      Comment

                      • Center
                        Senior
                        • 03-2003
                        • 133

                        Krzysiu napisał(a)
                        Naraziłeś się, bo piszesz o "Mocnym Dobrym", nie o "Książęcym". Na drugi raz przeczytaj dobrze etykietę.
                        To ciekawe! Zostawiłem sobie tą etykietę i jak byk napisane jest "Książęce"! Może etykiety poprzeklejali

                        Comment

                        • pawww
                          Junior
                          • 12-2001
                          • 1

                          Książęce jest nadal dobre ale było znacznie lepsze. Właściciel troche polecial po kosztach, i jak sie dowiedziałem od znajomych pracowników ładują coraz więcej chemii. Dlatego tez data przydatności do sporzycia mimo iz jest niepasteryzowane jest dosyć długa. Nie polecam wybierania się specjalnie do Lwówka Śl na świerze piwo stare butelkowe pchaja na lokalny rynek (nawet a moze zwlaszcza w przybrowarnym sklepie), a beczkowe w resteuracji Piast jest niezle rozcienczane. pawww

                          [Administrator: usunięto nazwisko]

                          Comment

                          • Pogoniarz
                            † 1971-2015 Piwosz w Raju
                            • 02-2003
                            • 7971

                            Wypiłem ponownie(na giełdzie).Podobno niepasteryzowane(?)Bardzo dobre,jedynie może troszkę za mało gazu.Nie czuć było słodkiego posmaku.Nie mogę dokładnie ocenić,gdyż za dużo marek wypiłem wcześniej.(ppns-dzięki)


                            Prawie jak Piwo
                            SZCZECIN

                            Comment

                            • Piecia
                              Senior
                              • 02-2002
                              • 3307

                              Oceniam na automacie(jeszcze raz dzięki dla Marusi za możliwość kolejnej próby)
                              piana bardzo skąpa (lałem do nowej nieużywanej szklanki,dobrze schłodzone) gazu bardzo malutko-to tyle minusów teraz plusy:Zapach ładny lekko owocowy,smak zharmonizowany ale pod koniec już nie taki wspaniały jak na początku,kolor taki jak lubię najbardziej-miodowociemnozłoty
                              no i dostępność....minus jak stąd do Lwówka

                              Moja ocena: [4.35]
                              Koniec i bomba,
                              Kto nie pije ten trąba !!!
                              __________________________
                              piję bo lubię!

                              Comment

                              • kkrystian
                                Gość
                                • 10-2002
                                • 6

                                Nie zycye sobie tak obrazliwzch postow. A tak po za tym to zapraszam na piwo. .

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎