Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jagiełło, Magnus

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19174

    #31
    Dokładnie! To piwo bez cukru byłoby naprawdę niezłym piwem. No, ale Jagiełło ma inną wizję. Szkoda.

    Comment

    • leona
      PremiumUżytkownik
      • 07-2009
      • 5853

      #32
      Kolor: bardzo ciemny brąz, pod światło połyskujacy mahoniem [5]
      Piana: spora, brudno-brązowa, opada dość szybko do postaci szczątkowej [3,5]
      Zapach: na pierwszym planie słodziutki karmelek, w tle nieco czekolady i palonego słodu [4,5]
      Smak: słodycz, słodycz i nieśmiało przenikająca na koniec goryczka, o dziwo nie wyczuwalny alkohol[3.5]

      Na pierwszy łyk Magnus kojarzy mi się z Karmi; ten sam aromat, taka sama colowata słodycz. Świetne piwo dla kobiecych podniebień lubiacych karmel i słodycz.
      I przyłącze się do westchnień: "Ech, gdyby nie ta słodycz..."

      Comment

      • VanPurRz
        Senior
        • 09-2008
        • 4229

        #33
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Głęboka czerń [4.5]
        Piana: Piana tworzy się czapą , trochę zbyt duże dziury w niej. [4]
        Zapach: Niezbyt przyjemny, chlorowany.Kwas [2.5]
        Smak: Wykrzywiający, ostry, nieprzyjemny odrzucający kwas. [2]
        Wysycenie: Nie zalega w żołądku [4]
        Opakowanie: Nic dobreg, nic złego. Mały plus za fajny wzór Jagiełło [3.5]
        Uwagi: Po Krajanie i to poleciało do zlewu. Na chwilę mam dość eksperymentów z prywatnymi polskim browarami bo warzą coś co nie nadaje się do picia.

        Moja ocena: [2.675]
        "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

        Comment

        • leona
          PremiumUżytkownik
          • 07-2009
          • 5853

          #34
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz Wyświetlenie odpowiedzi
          KolorNa chwilę mam dość eksperymentów z prywatnymi polskim browarami bo warzą coś co nie nadaje się do picia.

          Moja ocena: [2.675]
          No to kupuj parę kontenerów Czarnkowa bo uschniesz jak się Gradowi uda prywatyzacja

          Comment

          • Lacriferno
            Senior
            • 07-2005
            • 783

            #35
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz Wyświetlenie odpowiedzi
            Na chwilę mam dość eksperymentów z prywatnymi polskim browarami bo warzą coś co nie nadaje się do picia.
            Wynika stąd, że na tą chwilę pozostaje Ci warzenie domowe lub podróż w czasie do PRL-u.

            Comment

            • Seta
              Piję piwo
              • 10-2002
              • 6964

              #36
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Lacriferno Wyświetlenie odpowiedzi
              lub podróż w czasie do PRL-u.
              Albo do Chin - tam nawet pyszne koncerniaki są państwowe...

              Przy okazji - wylałeś do zlewu Magnusa? Źle z Tobą Zythum...
              Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

              Comment

              • YouPeter
                Senior
                • 05-2004
                • 2379

                #37
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Stosunkowo ciemny z brązowymi prześwitami, pod światło mocna herbata. [4]
                Piana: Jasno beżowa, średnio gęsta i niestety utrzymująca się bardzo krótko. Praktycznie po 2 minutach już jej nie było, nie pozostawiła nawet po sobie żadnego dywanika. [2.5]
                Zapach: Dość intensywny, zharmonizowany i do tego bardzo przyjemny. Na pierwszym planie palony słód. Zapachowo lekko "zalatuje" porterem. [4.5]
                Smak: Bardzo "jedwabiste" w smaku. Dominuje palony słód złagodzony karmelowością. Po krótkiej chwili pojawia się dość mocna goryczka, która idealnie harmonizuje cały smak. Alkohol jeśli wyczuwalny to bardzo delikatnie i absolutnie nie wpływający negatywnie na całokształt odczuć smakowych. [4.5]
                Wysycenie: Dość nisko nagazowane i mogło by być nieco wyższe. [4]
                Opakowanie: Dość ładne, stonowane no i oczywiście bączek dodaje mu dużo uroku. Dużo ładniejsza jest nowa etykieta z pokazanymi medalami. Podana zawartość ekstraktu oraz szczegółowy skład surowcowy. Na minus można wymienić tylko to, że kapsel nie jest dedykowany temu piwo. [4]
                Uwagi:

                Moja ocena: [4.225]
                Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                Comment

                • e-prezes
                  Senior
                  • 05-2002
                  • 19174

                  #38
                  YouPeter, mam do czynienia często z tym piwem i jak dla mnie jest za słodkie. Piwo ma potencjał, ale niepotrzebnie się je dosładza. Z twoją opinią nie mogę się zgodzić do końca. To piwo nie jest aż tyle warte

                  Comment

                  • YouPeter
                    Senior
                    • 05-2004
                    • 2379

                    #39
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                    YouPeter, mam do czynienia często z tym piwem i jak dla mnie jest za słodkie. Piwo ma potencjał, ale niepotrzebnie się je dosładza. Z twoją opinią nie mogę się zgodzić do końca. To piwo nie jest aż tyle warte
                    Dlatego nie 5,0 Temu piwo na prawdę dużo "in plus" w smaku dodaje goryczka, która jest stosunkowo intensywna jak na piwo ciemne i trochę przykrywa słodkość.
                    Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                    Comment

                    • Tapir
                      Senior
                      • 10-2009
                      • 730

                      #40
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Brązowy, klarowny, pod światło czerwone przebłyski. [4.5]
                      Piana: Średnio wysoka, dość gęsta, przeciętnie trwała, koloru beżowego. [3.5]
                      Zapach: Intensywny, sporo karmelu, lekko palony i czekoladowy. [4]
                      Smak: Na pierwszym planie słodycz, jakaś taka jak z taniej Coli, dalej nieco lepiej: lekkie nuty czekoladowe, całkiem wyraźna goryczka na finiszu. Nie czuć tych 7% alkoholu. [2.5]
                      Wysycenie: Mogłoby być trochę wyższe. [4]
                      Opakowanie: Prosta ale czytelna etykieta (chociaż niechlujnie naklejona), to samo kontra, jest info o ekstrakcie. Minus za czarny kapsel. [3.5]
                      Uwagi: Kupione za 2.70 w Rodzince Bis.
                      Nie przepadam za słodkimi piwami, to jest dla mnie o wiele za słodkie.

                      Moja ocena: [3.35]
                      Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

                      Comment

                      • GaryFisher
                        Senior
                        • 10-2009
                        • 739

                        #41
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Bardzo ciemny bursztyn, ładnie połyskuje pod światło. [5]
                        Piana: Gęsta, beżowa, drobno-pęcherzykowa. Opada powoli, na koniec zostaje dziurawa firanka. Obficie oblepia szkło. [4.5]
                        Zapach: Słodowo-karmelowy, bardzo słodki. Mało intensywny. [3]
                        Smak: Słodkie. Bardzo słodkie. W końcówce obecna palona goryczka ale raczej delikatna. Jest karmel. Są też suszone owoce i akcenty słodowe tylko wszystko to jest zamaskowane dużą ilością cukru. Pod koniec robi się za słodko. Chciałbym spróbować wersję mniej dosładzaną ale na to chyba nie ma szans. Tak poza tym nie widzę za bardzo różnicy pomiędzy Magnusem a Nałęczowskim Mocnym Ciemnym. Chyba to jest jedno i to samo. [3.5]
                        Wysycenie: Trochę za małe jak na Coca-Colę. [4]
                        Opakowanie: Nie ma informacji na temat dosładzania nigdzie (na Nałęczowskim napisali), goły czarny kapsel.... i to w sumie na tyle minusów. Etykieta przypomina jakąś Irlandzką produkcję. Wsio haraszo. [4.5]
                        Uwagi: Jak dla mnie dosładzanie piwa cukrem to jakiś poroniony pomysł ale ok, są gusta i guściki. Wypiłem nawet ze smakiem.

                        Kupione w: M&L Delikutasy w Sulejówku
                        Data ważn.: 27.12.2010
                        Degustowane przy dźwiękach "Aurum", Closterkeller

                        Moja ocena: [3.575]
                        Last edited by GaryFisher; 20-05-2010, 23:43.
                        Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem

                        Comment

                        • Czapayew
                          Senior
                          • 10-2002
                          • 1966

                          #42
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Ciemnobrązowy, przypominający "Karmi" [4.5]
                          Piana: Dość gęsta, brązowawa, długo się utrzymująca [4.5]
                          Zapach: Zdecydowanie karmelowy [4]
                          Smak: Dominuje karmel, jak dla mnie nieco za słodki, przydałoby się nieco więcej goryczki. Co ważne - nie czuć mocy [4]
                          Wysycenie: Dobre [4]
                          Opakowanie: Oszczędne, ale zachęcajace. Minus za "jedynie" czarny kapsel [4]
                          Uwagi: Pojawiło się w dąbrowskich REALACH. Nieco przypomina mi KARMI, nieco śp. DIAMENTA z Zabrza. W sumie - wrażenia jak najbardziej pozytywne.

                          Moja ocena: [4.075]
                          "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                          www.zamkoszlaki.com
                          www.piwnekapsle.net

                          Comment

                          • dipeone
                            Senior
                            • 05-2010
                            • 741

                            #43
                            Dobre ciemne piwo. Kupione w Alkoholach Świata na Piłsudskiego w Rumi. Pite ciepłe ,co w niczym nie przeszkadzało, szkoda jedyne że kapsel już nie firmowy a jednolitej barwy (czarnej bodajże).

                            Comment

                            • heatbeat
                              Junior
                              • 08-2009
                              • 26

                              #44
                              Jakiś czas temu zakupiłem niejako "na próbę" i od tamtej pory pijam częściej niż jakiekolwiek inne ciemne - a jestem także amatorem Irisha i Warmiaka z Kormorana oraz Noteckiego Ciemnego z Czarnkowa.

                              Jak dla mnie Magnus jest wprost doskonały - faktycznie może wydawać się słodkie, ale posiada także trochę goryczki oraz tę "paloną nutę" którą wprost uwielbiam . Piana mogłaby być solidniejsza, bo dosyć szybko znika.

                              Piwko nalane w "bączka" z porządnymi i nienachalnymi etykietami na których został umieszczony komplet informacji, a przydatność do spożycia jest nacinana. Jedyny mały zgrzyt to "bury" kapsel.

                              Cena to 1.75 zł w sklepie "Maria" w Krakowie na Kobierzyńskiej.

                              Comment

                              • fuliano
                                Senior
                                • 07-2010
                                • 1825

                                #45
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: klarowny brąz, z prześwitami [4.5]
                                Piana: beżowa, wysoka jednak szybko opada, pozostaje w szcżatkowych ilościach na kuflu [4]
                                Zapach: mocny karmel, palony słod i chleb [4]
                                Smak: dominuje słodycz i karmel, z nutami palonej kawy. na koncu wyczuwalna odrobina goryczki [4]
                                Wysycenie: poprawne, ale nie co przymałe, zwłaszcza w koncówce [3.5]
                                Opakowanie: Przyzwoita, wyraźna etykieta z infem o piwie roku. Kontra z wszystkimi waznymi danymi w tym E, A a nawet strona browaru. Minus za czarny kapsel [3.5]
                                Uwagi: Jednak moim zdaniem odstaje od ciemnych Kormorana

                                Moja ocena: [3.975]

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎