Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jagiełło, Magnus

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Wojtek16
    Gość
    • 03-2010
    • 11

    #76
    Przepraszam, nie wiedziałem że to te same piwko. Proszę moderatora o przeniesienie

    Comment

    • Pendragon
      Senior
      • 03-2006
      • 13951

      #77
      Wojtek16 - zanim znowu coś tu wkleisz, albo założysz, poznaj nieco forum, jego zasady, poczytaj... Albo chociaż pisz w tematach, które już istnieją, OK?
      Nie dodawaj ciągle roboty moderatorom
      Last edited by Pendragon; 01-07-2013, 20:42.

      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

      Comment

      • Javox
        PremiumUżytkownik
        • 11-2009
        • 6141

        #78
        Piana - większa podczas nalewania, potem obwódka i niepełna warstewka.
        Gaz - średni.
        Barwa - pod światło ciemny rubin.
        Aromat - słodkie, ciemne owoce suszone.
        Smak - atak cukru, figi, rodzynki, kawa, karmel.

        Jest pod cukrem dobry smak ale niestety słabo z jego wyłuskaniem.
        Może pomieszam z Magnusem Królewskim i będzie mniej słodkie!
        Attached Files

        Comment

        • Rumcais
          Member
          • 01-2014
          • 91

          #79
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Ciemny rubin, mogłoby być odrobinę ciemniejsze, ale jest OK. [4.5]
          Piana: Podczas nalewania bardzo szybko powstaje, stosunkowo trwała, gęsta. Bardzo ładnie oblepia szkło, po dłuższym czasie zostawia pierścień. [4.5]
          Zapach: Słodowo-karmelowy. [4]
          Smak: Słodkie, wyczuwalna przyjemna palona goryczka, karmelowy posmak, osobiście lubię takie piwa, więc bardzo mi pasuje z początku. Po chwili słodycz jednak zbyt dominuje, czuć, że dosładzane. [4]
          Wysycenie: Za niskie. [3]
          Opakowanie: Estetyczna buteleczka 330ml. Minus za czarny kapsel. [4]
          Uwagi:

          Moja ocena: [4.025]

          Comment

          • Berto
            Junior
            • 03-2014
            • 29

            #80
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Ciemny brunatny z rubinem pod światło. Raczej klarowne. [4.5]
            Piana: Beżowa, drobnopęcherzykowa, dość trwała, pozostaje na ściance. [4]
            Zapach: Średnio intensywny, słodowy, śliwka w czekoladzie. Przyjemny. [4]
            Smak: Słodki, karmelowy. Słaba goryczka [4]
            Wysycenie: Średnie, okej. [4.5]
            Opakowanie: Takie sobie. Na etykiecie wyeksponowane "Piwo ciemne warzone z czterech gatunków słodu" a na kontrze "Skład: Piwo 99,6%, cukier." (Pomyślałem "are u kidding me?"). Firmowy kapsel. [2]
            Uwagi: 24/11/14

            Moja ocena: [3.95]

            Comment

            • Brodzislaw
              Senior
              • 09-2013
              • 1020

              #81
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Przypomina ciemną herbatę [3.5]
              Piana: Beżowa, ze średnich i grubych pęcherzyków, opadła pozostawiając drobny krążek na powierzchni [2.5]
              Zapach: Dominuje karmel plus odrobina ciemnych słodów [3]
              Smak: Karmelowo-słodowy z minimalna goryczką. Wbrew przypuszczeniom nie jest zbyt słodki. [3.5]
              Wysycenie: Niezbyt wysoki co daje dobrą pijalnosć [4]
              Opakowanie: Mała butelka z prostą etykietą [3.5]
              Uwagi: Po cholerę dali cukier? Może dlatego, że oferta browaru Jagieło to piwa smakowe?

              Moja ocena: [3.25]

              Comment

              • Brodzislaw
                Senior
                • 09-2013
                • 1020

                #82
                Chełmski browar specjalizuje się w piwach z dodatkami smakowymi, czego ja nie poważam. Dlatego sięgnąłem po bączka reklamowanego jako piwo ciemne z czterech gatunków słodu. Na kontr-etykiecie nie ma informacji co to za słody, za to jest wiadomość o dodatku w postaci cukru. Nie zapowiadało się zatem na rewelację od samego początku.
                Zapach z butelki słodowy i to wszystko. Barwa piwa ciemnej herbaty ewentualnie coca-coli. Beżowa piana ze średnich i grubych pęcherzyków nie była zbyt przyjemna dla oka. Woń ze szklanki była bardziej karmelowa bez śladu goryczki chmielowej. Było też czuć słody palone.
                Smak piwa nieco rozwodniony, ale dało się odczuć goryczkę, karmel i ciemne słody. No nie jest źle. Dzień wcześniej piłem Irlandzkie Ciemne, sztandarowy produkt Krajana, i muszę przyznać, że Magnus bardziej mi przypadł do gustu.

                Comment

                • Pivotal
                  Senior
                  • 05-2013
                  • 671

                  #83
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Mocnej herbaty,pod światło coś pomiędzy rubinowym a dojrzałą wiśnią. [4]
                  Piana: Bardzo ładna,beżowa,drobnoziarnista,oblepia ścianki naczynia i pozostaje do końca w postaci okazałego kożuszka. [4]
                  Zapach: O średnim natężeniu. Wyczuwa się suszone śliwki,wiśnie,jeżyny...ponad to słód i paloność. [2.5]
                  Smak: Suszonych śliwek/wiśni,paloność karmelowa,słód. Dość słodkawe piwo. [4]
                  Wysycenie: Najsłabsza strona piwa. Bąbelków malutko...poza tym drobniutkie i niemrawe. [1]
                  Opakowanie: Butelka 330ml,brązowa i bezzwrotna. Etykiety są niebrzydkie(mogłyby mieć bardziej szczegółowe informacje),do tego dochodzi JAGIEŁŁOWY kapsel. [3.5]
                  Uwagi: Najlepiej spożyć przed:7.01.2015-wypite:1.05'14. Całkiem niezłe,byłoby lepiej gdyby zrezygnowano z dodatku cukru. Na początku myślałem,że to będzie ulepek,ale okazało się,że jest tylko słodkie.

                  Moja ocena: [3.3]

                  Comment

                  • Puszek_72
                    Senior
                    • 02-2012
                    • 269

                    #84
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Ciemny [4]
                    Piana: Na starcie dość obfita szybko się redukuję do kożuszka na koniec obrączka, dość ładnie brudzi szkło [3.5]
                    Zapach: Słód, skórka od chleba, słodkie owoce i wędzona śliwak [3.5]
                    Smak: Słodycz, słodycz, karmel reszta się nie przebija [2]
                    Wysycenie: Niskie OK [4]
                    Opakowanie: Poręczna butelka, stonowane barwy, fajny kształt, firmowy kapsel. Minusy na etykiecie "..z czterech gatunków słodu" na kontrze "..zawiera słód jęczmienny" informacja żadna [3.5]
                    Uwagi: Słodkie piwo, dosładzane absolutnie nie moja bajka

                    Moja ocena: [2.95]

                    Comment

                    • marqqq
                      Senior
                      • 12-2014
                      • 660

                      #85
                      Albo zrezygnowali z cukru, albo ukryli informację.
                      Bo nic na ten temat nie ma.
                      Całkiem fajne piwo, goryczka jakaś, cośtam śliwkowego posmaku.
                      Trochę takie porterowe.

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎