Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Łódzkie, Glob Specjal

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9733

    #16
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tfur Wyświetlenie odpowiedzi
    pancerniku, nie tak pokornie! przecież to można odczytać tak, że "przy pomorskiej są ciekawsze napoje warzone", znaczy się - piwa. to kwestia szyku, no ale przecież poeta sam wie najlepiej, co chciał powiedzieć...
    Spoko, po prostu było mi "dubeltowo" (tak mawiała moja przyszywana babcia, prawdziwa Lodzermenszka, do dziś nie mam pewności, co do jej narodowości ) łyso: a) nędzne owłosienie, b) skucha z ulicą, jak można było pomylić Pomorską z Północną !
    A co do szyku zdania, tzw. słuszną rację posiadasz! Twoje

    Comment

    • Myszon007
      Senior
      • 02-2007
      • 1208

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Jasnozłoty, słomkowy, klarowny. [3]
      Piana: Śnieżnobiała, gęsta i puszysta, niestety dość szybko redukuje się do drobnej obrączki. [3.5]
      Zapach: Zbożowo-słodowy, przyjemny, jednak dość słaby. [3.5]
      Smak: Poprawne, klasyczne w swoim smaku piwo. Słodowe z zaznaczoną niezłą goryczką. Dość pełne w smaku, nie jest wodniste. [4]
      Wysycenie: Odpowiednie. [5]
      Opakowanie: Fioletowo-złota pucha, nie jest to najładniejsze opakowanie dla dobrego piwa... Plusik jak zwykle za podanie ekstraktu. [2.5]
      Uwagi: Powrót po latach, nie widziałem tego piwa od dobrych dwóch lat. Solidne, pełne w smaku piwo, jak to zwykle bywa w BŁ fatalnie opakowane. Niemniej polecam.

      Moja ocena: [3.7]
      ♪♫

      Comment

      • Myszon007
        Senior
        • 02-2007
        • 1208

        #18
        Jeszcze zdjęcie do kompletu...
        Attached Files
        ♪♫

        Comment

        • docent
          Senior
          • 10-2002
          • 5205

          #19
          Kukurydza lub inny niesłodowany surowiec dominujący w zapachu przesądzają o specyfice tego piwopodobnego wyrobu. Beznadzieja.
          W Bomi pojawiło się za jakieś 2,19. Nie polecam
          Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
          Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
          Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
          Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

          Comment

          • Twilight_Alehouse
            Chmielowisko.pl
            • 06-2004
            • 6310

            #20
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Złoty, ale ciut za jasny. [4]
            Piana: Marniutka. Pomimo agresywnego nalewania utworzyła się jedynie warstewka gruba na ok. 4 mm, która zresztą zaczęła zanikać w oczach i po chwili zostają już tylko minimalne resztki. Nie osadza się na ściankach. [2]
            Zapach: Dość silny, słodkawo-kwiatowo-słodowy. Nic specjalnego, ale na pewno nie odrzuca. Kojarzy się trochę z Łódzkim Mocnym. [3]
            Smak: Mocno słodowy, treściwy, lekko słodkawy. Goryczki niemal zupełnie brak, pojawiają się natomiast akcenty kwiatowo-owocowe oraz leciutka ścierowatość. [3.5]
            Wysycenie: Zaniepokoiłem się już w momencie otwierania puszki, bo syknięcie było minimalne. Słaba piana była kolejnym znakiem i w momencie brania pierwszego łyka już wiedziałem, że piwo będzie drastycznie niedogazowane. [2]
            Opakowanie: Puszka w kolorystyce śliwkowo-złoto-czerwonej. Jak na BŁ, to nie jest nawet tak źle, ale tak ogólnie rzecz biorąc, to wzornictwo jest do bólu nudne, poza tym kolory niezbyt pasują do piwa jasnego. [3]
            Uwagi: Piwo ma wady, ale ciężko stwierdzić, by było niedobre. Nie jest też jednak jakoś szczególnie dobre. A poza tym cieszę się, że mogę ocenić brakujący produkt z browaru z ojczystego miasta, jaki by ten browar nie był...

            Moja ocena: [3.1]

            Comment

            • Myszon007
              Senior
              • 02-2007
              • 1208

              #21
              Skan z gazetki Kauflanda. Czyli kolejna sieć po Tesco w której obecne są łódzkie piwa - mam nadzieję że Porter również
              Attached Files
              ♪♫

              Comment

              • disko
                Member
                • 04-2010
                • 76

                #22
                Czy to skan aktualnej gazetki? Tj. 02.02-.08.02? Jeśli tak to niestety w gazetce z "mojego" Kauflandu z piw jest tylko Dębowe i Carlsberg

                Poza tym na skanie jest napisane "Jakość z naszego regionu!", co może sugerować, że wyroby BŁ będą dostępne jedynie w Łodzi i okolicach.

                Comment

                • zgoda
                  Senior
                  • 05-2005
                  • 3516

                  #23
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika disko Wyświetlenie odpowiedzi
                  Poza tym na skanie jest napisane "Jakość z naszego regionu!", co może sugerować, że wyroby BŁ będą dostępne jedynie w Łodzi i okolicach.
                  Czyli pewnie piwa z Konstancina (Mazowieckie, Starodawne) w absolutnie premiumowej cenie 2.99 za bezzwrotny bączek 0.33l też u Ciebie nie ma?
                  Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                  Comment

                  • disko
                    Member
                    • 04-2010
                    • 76

                    #24
                    Byłem ostatnio tydzień temu i nie było niczego z Konstancina. Ogólnie w moim Kauflandzie poza koncerniakami i markami Kauflandu jest Czarnków (tylko 3 stare Gniewosze), Namysłów i Staropolski (tylko "Złote").

                    Comment

                    • Myszon007
                      Senior
                      • 02-2007
                      • 1208

                      #25
                      Piwo wraca na rynek w nowej puszce, oczywiście będzie dostępne w sieci Aldi -
                      facebook

                      http://www.aldi.pl/aldi_piwo_jasne_48_5_1780_9900.html
                      Attached Files
                      ♪♫

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎