Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Łódzkie, Junak Ciemne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • coldfire
    Senior
    • 01-2008
    • 374

    #16
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Brązowo - wiśniowy, dosyć jasny jak na piwo "ciemne". [3.5]
    Piana: Świetna, wysoka, drobnoziarnista i niebywale wytrzymała. Tak oblepionego szkła dawno nie widziałem... [5]
    Zapach: Mocno karmelowy z nutami palonymi. Bardzo przyjemny, tylko zbyt mało intensywny. [4]
    Smak: Klasycznego ciemniaka to w tym piwie niewiele. Troszeczkę karmelu, minimalna paloność, ale dominuje słodowo-wytrawny charakter. Piwo bardziej przypomina koźlaka, tylko jest nieco za wodniste. I to jest jego największy mankament. [4]
    Wysycenie: Na początku za mocne, pali w język, szybko jednak opada praktycznie do zera. [2.5]
    Opakowanie: Zupełnie bez polotu, nieciekawe. Kapsel gładki. Informacja o ekstrakcie jest - to na plus. [3]
    Uwagi: Fajne, tanie piwko. Na pewno do niego wrócę.

    Moja ocena: [3.95]
    Piwa i pacierza nie odmawiam

    Comment

    • tfur
      Senior
      • 05-2006
      • 1303

      #17
      jak tu ktoś wyżej pisał, takie ciemne pół na pół, ale, biorąc pod uwagę niską cenę (2,20 zł w carrefourze na wileniaku), piwo jest jak najbardziej do przyjęcia. trudno się doszukać jakichś oryginalnych smaczków, ale strudzony człowiek może się nim posilić przed kolejnym dniem pracy bez obawy o ogólne osłabienie sił witalnych. przyzwoity napój.
      veni, emi, bibi

      Comment

      • Samoglow
        Senior
        • 07-2007
        • 606

        #18
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Ładny, bardzo ciemny bursztyn/mahoń. Klarowne. [4]
        Piana: Słaby element tego piwa. Rośnie niechętnie i dość szybko opada, pozostawiając sporo śladów. Ale okazuje się, że przy drugim nalaniu jest lepiej! [3.5]
        Zapach: Słodowy, choć nie do końca pasuje do ciemnego. [3.5]
        Smak: Moim zdaniem powinno być bardziej słodowe. Plus za wyczuwalny chmiel, ale kosztem słodu. Mogłoby być wręcz odrobinę słodsze. Jest dość orzeźwiające jak na ciemne, ale od ciemniaka jednak wymagałbym więcej paloności i ekstraktu. Tym nie mniej piwo spokojnie do wypicia, ale jednak Łódzki Cork jest lepszy. [3.5]
        Wysycenie: Jednak trochę za niskie. Szybko ucieka [3.5]
        Opakowanie: Proste, mało estetyczne, ale jest krawatka, skład, parametry. Łódź o to dba i dobrze! [5]
        Uwagi: Piwo raczej słabe jak na ciemne (pod względem smaku oczywiście), ale jest dość lekkie jak na ciemne. Przy cenie 2,1 zł spokojnie można czasami go sobie kupić.

        Moja ocena: [3.6]

        Comment

        • Seta
          Piję piwo
          • 10-2002
          • 6964

          #19
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Samoglow Wyświetlenie odpowiedzi
          Kolor:
          Nie wiem, czy zwróciłeś uwagę, ale niektóre piwa oceniasz podwójnie...
          Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

          Comment

          • Piekny
            Member
            • 03-2009
            • 72

            #20
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: brąz , ale taki bury , jakby herbaciany , czasami pod światło przebija delikatnie rubinem [3]
            Piana: gęsta , delikatnie kremowa , drobna , opada po kilku minutach [3.5]
            Zapach: słabo wyczuwalny , coś jak chlebek sprzed dwóch dni [2.5]
            Smak: malo wyrazisty, taki karmelowy ale zbyt rozcieńczony , czyżby za bardzo chrzczony [2.5]
            Wysycenie: niby są bąbelki ale takie to to niewyrażne [2.5]
            Opakowanie: butelka bezzwrotna , etykiety proste , w kolrze brązowo - stalowym , jakiś tam orzeł , krzywo przyklejone , kapsel gładki stalowy ,+ za podanie parametrów [3.5]
            Uwagi: wyprodukowane dla Carrefour , tanie 2,20 zł ale pozostawia uczucie niedosytu

            Moja ocena: [2.675]

            Comment

            • granat862
              Senior
              • 12-2004
              • 945

              #21
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Ciemny mahoń z czerwonymi prześwitami [4]
              Piana: Sedniopecheżykowa, wysoka szybko opada [3.5]
              Zapach: Przyjemny delikatna paloność, słaba won suszonych śliwek. [3.5]
              Smak: Poczatkowo delikatna, później pozostawia cierpki posmak na języku, wyczuwalne owocowe nuty za mało jak dla mnie paloności której spodziewalem sie po zapachu [3.5]
              Wysycenie: Slabo wyczuwalne [3.5]
              Opakowanie: Wieje marketowa tandetą, goly kapsel wszystkie dane podane. [3]
              Uwagi: Dość ciekawy produkt z Łodzi będe czaem powracal

              Moja ocena: [3.5]
              Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."

              Comment

              • kjaros
                Senior
                • 03-2007
                • 377

                #22
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Klarowny herbaciany. [4.5]
                Piana: Na początku solidna drobna piana jednak szybko zredukowała się do dywanika. Piana zostawiła swój ślad na szkle. [3]
                Zapach: Słaby. Na dodatek potrafię wyselekcjonować. Najbardziej wyczuwalne chmiel i owoce. Pod koniec szklanki palony słód. [3]
                Smak: Wytrawny. Nienachalny słód palony i kwaskowatość. [3.5]
                Wysycenie: Po nalaniu bardzo intensywne z czasem słabnie ale generalnie OK. [4]
                Opakowanie: Poprawne od strony technicznej. Wizualnie tragedia. Etykieta w żadnym przypadku nie zwraca uwagi na to piwo a już na pewno nie pociąga do zakupu. [2.5]
                Uwagi: Spodziewałam się słabego chemicznego płynu. Okazało się że to zdatne do wypicia piwo. Mimo że mnie nie zachwyciło jeszcze je powtórzę. Bardzo atrakcyjna cena.

                Moja ocena: [3.3]
                Nawet najgłupsi politycy, nie są tak głupi jak społeczeństwo, które ich wybrało.

                Comment

                • Twilight_Alehouse
                  Chmielowisko.pl
                  • 06-2004
                  • 6310

                  #23
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Takie brown ale. [4.5]
                  Piana: Niska, znika szybko. [2.5]
                  Zapach: Lekko kwaskowaty, lekko palony. Trochę przypomina porter Staropolski. Za słaby. [3]
                  Smak: Lekka kwaskowatość i cierpkość. Wytrawne, trochę płaskie, trochę alkoholowe. Za mało smaku, mało goryczki. Jest lekka gorzkość, ale niezbyt przyjemna. [3.5]
                  Wysycenie: Za wysokie. [3.5]
                  Opakowanie: Kiczowaty orzeł, ale fajna kolorystyka. Plus za ekstrakt. [3.5]
                  Uwagi: Wypite jakieś sto lat temu.

                  Moja ocena: [3.275]

                  Comment

                  • Mario_Lopez
                    Senior
                    • 08-2009
                    • 991

                    #24
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Bardzo mocno naciągnięta herbata, odrobinę za jasne jak na piwo ciemne. [4]
                    Piana: Kremowa, jednak opada po chwili całkowicie, nie oblepiając nawet szkła... [2]
                    Zapach: Dosyć intensywny palony słód. [4]
                    Smak: Tak jak w zapachu, czuć palony słód, ale też delikatnie przebija się chmielowa gorycz. [4]
                    Wysycenie: W normie, jednak nie widzę czy piwo bąbelkuje, czy nie. Jednak w język szczypie [3.5]
                    Opakowanie: Całkiem dobre, do nie dawna nie wiedziałem, że to piwo jest jest produkowane dla Carrefora spory plus za podanie ekstraktu. [4]
                    Uwagi: Jak na marketówke, jest bardzo dobre, aż sam się zdziwiłem.

                    Moja ocena: [3.775]
                    Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                    Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                    EBE EBE

                    Comment

                    • TomX
                      Senior
                      • 09-2004
                      • 1035

                      #25
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Ciemne, ale nie czarne, z czerwonym prześwitem. [4.5]
                      Piana: Mała i znika w oczach (do zera). [2]
                      Zapach: Palony słód, karmel, dość intensywny i bardzo zachęcający. [4.5]
                      Smak: Odrobina palonego słodu, troszkę więcej karmelu, na siłę można się i kawy doszukać w jego profilu smakowym. Piwo słodkie (ale nie przesłodzone), słaba goryczka. Mimo tych 13,6% troszkę wodniste, bez wyrazu. [3.5]
                      Wysycenie: Obecne, ale słabe, nie jest to wielki problem ale trochę więcej gazu poprawiłoby moje odczucia. [3.5]
                      Opakowanie: Niestety puszka, ale przynajmniej z wszystkimi istotnymi danymi, kolorystyka ładna, grafika prosta na granicy tandety. [4]
                      Uwagi: Dobre, leciutkie piwko, osobiście często po nie sięgam.

                      Moja ocena: [3.775]
                      Piwo, góry, jaskinie... tego mi trzeba!

                      I Ty bądź bohaterem w swoim domu - zostań piwowarem domowym! :)

                      Comment

                      • YouPeter
                        Senior
                        • 05-2004
                        • 2379

                        #26
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Ciemno brunatny, trochę za jasny. [3.5]
                        Piana: Praktycznie nie istnieje. Pojawia się początkowo na ok. minutę, następnie całkowicie zanika nie pozostawiając po sobie żadnych śladów. [2]
                        Zapach: Mało intensywny karmelowy z lekkimi nutkami paloności. Przyjemny. [3.5]
                        Smak: Wodnisty, brak niestety temu piwu pełności. Smakowo trochę ciężki do określenia, gdyż każdy z jego elementów jest trochę mało wyrazisty. Można wyczuć trochę karmelu, w oddali bardzo delikatny posmak kawy. Niestety pojawia się również kwaskowość. Goryczka bardzo delikatna. [3]
                        Wysycenie: Bardzo niskie. Praktycznie tylko sporadycznie jakieś bąbelki gryzą w język. Jednak w przypadku ciemnych piw fakt ten nie bardzo przeszkadza. [3]
                        Opakowanie: Nic specjalnego. Ciemno-złoto-brązowe tło sprawia, że czerwone napisy zlewają się i są nie widoczne. Pół punktu za podanie zawartości ekstraktu. [2.5]
                        Uwagi: Piwo zakupione w cenie 2,60 zł (puszka) co jak na ciemne piwo to całkiem nie wygórowana kwota.

                        Moja ocena: [3.075]
                        Last edited by YouPeter; 09-11-2009, 21:10.
                        Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                        Comment

                        • docent
                          Senior
                          • 10-2002
                          • 5205

                          #27
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Klarowny ciemny rubin. [4.5]
                          Piana: Zaraz po nalaniu drobna, o średniej obfitości i beżowej barwie. Niestety dość szybko zanika do zera. [3]
                          Zapach: Mam wrażenie jakby w składzie był słód karmelowy a nie jakieś sztuczne dodatki. Zapach jest stonowany i całkiem przyjemny, przywołujący na myśl jakieś echo zapachu bałtyckiego portera. [4]
                          Smak: Trochę brakuje mi tu treściwości jak na ten ekstrakt. Ale poza tym jest nieźle. Piwo jest dobrze zbalansowane a pod koniec picia wyczuwalne są fajne przypalane akcenty. Przyzwoite stołowe piwo z przebłyskami na coś więcej. [4]
                          Wysycenie: Niezbyt wysokie ale dobrze pasujące do tego piwa. [4.5]
                          Opakowanie: Puszka w typowo marketowej stylistyce. Nazwa nijak nie pasuje do grafiki. [3]
                          Uwagi: W Polsce każdy ciemniak pozbawiony słodyczy zasługuje na uwagę. Po tym piwie widać, że w Łodzi dobrze opanowali sztukę warzenia piw ciemnych.

                          Moja ocena: [3.9]
                          Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                          Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                          Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                          Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                          Comment

                          • Mario_Lopez
                            Senior
                            • 08-2009
                            • 991

                            #28
                            Sięgnąłem po to piwko po jakimś czasie i nadal mi bardzo smakuje, może i jest dosyć płaskie w smaku i wydaje się troszkę rozwodnione w porównaniu do innych piw ciemnych, ale i tak patrząc po ocenach widać że Browary Łódzkie nawet dla sieci hipermarketów potrafią zrobić bardzo przyzwoite piwo.
                            Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                            Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                            EBE EBE

                            Comment

                            • leona
                              PremiumUżytkownik
                              • 07-2009
                              • 5853

                              #29
                              Od dłuższego czasu nie widziałem Junaka w żadnym "kerfurze". Przypadek czy zmiana/rezygnacja dostawcy?

                              Comment

                              • baania
                                Senior
                                • 10-2009
                                • 317

                                #30
                                Kupione wczoraj w Carrefour w Szczecinie na Mieszka I za 2,59zł
                                Attached Files
                                Last edited by baania; 27-11-2010, 10:15.
                                Podcast o piwie
                                Podcast o piwie | Facebook

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎