Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Łomża, Wyborowe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • zgoda
    Senior
    • 05-2005
    • 3516

    Piwo jest już rozlewane do butelek "vanpurowskich" (smukłych, z długą szyjką).
    Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

    Comment

    • ristnt
      Junior
      • 05-2011
      • 1

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgoda Wyświetlenie odpowiedzi
      Piwo jest już rozlewane do butelek "vanpurowskich" (smukłych, z długą szyjką).
      Ja mam pytanie właśnie co do tej samej butelki. Czy zarówno piwo wyborowe jak i wyborowe niepasteryzowane mają taka sama butelkę z długą szyjką?
      Tutaj zdjęcia obu piw:http://www.piwaregionalne.net/images...0niepaster.jpg oraz http://www.piwaregionalne.net/images...20wyborowe.jpg.

      Na pierwszy rzut oka wygląda, że to ta sama butelka, jednak w ręku miałem tylko wyborowe niepasteryzowane i nie mogę tego stwierdzić, stąd prośba do kogoś kto ma możliwość fizycznego porównania tych 2 piw, aby sprawdził i dał znać

      Pozdrawiam

      Comment

      • zgoda
        Senior
        • 05-2005
        • 3516

        Tak, jest to ta sama butelka. Nowy wzór, wprowadzony po przejęciu przez Van Pura.
        Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

        Comment

        • dzemek
          Senior
          • 12-2010
          • 450

          Łomżę od zawsze lubiłem i darzyłem jako-tako ogólnie przyjętym standardem dobrego piwa ale ostatnio coś popsuło się. Smakuje jakby zwiększyli jej woltaż (a od kiedy pamiętam miał 6% alkoholu), czuć typowym spirytusem.

          Comment

          • bob1969
            Senior
            • 02-2008
            • 170

            A nowy kapsel widzieliście? Ostatni raz taki widziałem 22 lata temu w Czechosłowacji ... czysta, blado żółta blacha ...

            Comment

            • bob1969
              Senior
              • 02-2008
              • 170

              Aha, ekstraktu nie podają ...

              Comment

              • Wypierniczator
                Member
                • 08-2010
                • 71

                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Złoty, nie można się przyczepić,może odrobinę za jasny. [4]
                Piana: Drobna, ale szybko niemal całkowicie znika. [2.5]
                Zapach: Słaby nie czuć alkoholu, ale też żadnych innych aromatów. [2]
                Smak: Wodnisty, mało goryczkowy, nijaki. Spodziewałem się czegoś innego po "Wyborowym" piwie. [2.5]
                Wysycenie: Jak najbardziej w porządku, wszystkie bąbelki na miejscu. [4]
                Opakowanie: Zwykła, zwrotna butelka. Ludowa etykieta, skromne informacje o piwie. Dedykowany kapsel. [2.5]
                Uwagi: Cena bardzo przystępna, ale piwo przeciętne. Można się napić od czasu do czasu.

                Moja ocena: [2.475]
                So do all who live to see such times, but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given to us

                Comment

                • wpadzio
                  Senior
                  • 06-2011
                  • 2645

                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Złoty. Klarowny. [4]
                  Piana: Nie jest specjalnie zachwycająca. Dość szybko redukuje się do samotnych wysepek. Nie pozostawia śladów na szkle. [2.5]
                  Zapach: Zapach jest nie najgorszy. Słód, całkiem wyraźny chmiel i lekka nuta alkoholowa. [3.5]
                  Smak: W smaku Wyborowe specjalnie nie poraża. Jest i słodowość i goryczka niby, tyle że wszystko jakby przepłukane wodą. Finisz nieco alkoholowy, do tego nieznaczny diacetyl. [3.5]
                  Wysycenie: Nasycenie prawidłowe. [4]
                  Opakowanie: Klasyczna łomżyńska etykieta, nawiązująca do tradycji. Kapsel dedykowany, choć niewyszukany. Kontra podaje mało konkretów (skład: zawiera słód jęczmienny, brrrrrr....), brak ekstraktu i polityczna koncernowa poprawność. Gdybym był kolekcjonerem z dajmy na to Kuby, byłbym zachwycony. Za wierność tradycji: [4]
                  Uwagi: Przeciętne piwo. Jednak całkiem pijalne i sporo lepsze od średniej krajowej, dostępnej w firmowych lodówkach na każdym rogu na terenie całego kraju.

                  Moja ocena: [3.475]
                  Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                  Serviatus status brevis est
                  3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                  Comment

                  • Javox
                    PremiumUżytkownik
                    • 11-2009
                    • 6141

                    Z tą dostępnością "wszędzie" w mojej okolicy nie jest takie pewne...

                    A wersję konserwową to całkiem nie często widzę...

                    Spodziewałem się czegoś gorszego po wspomnieniach łomżyńskich wyrobów z zielonych butelek... ale nie było źle... może puszka w tym wypadku jest ozdrowieńcza...?

                    Smak klasyczny, spora piana na starcie, zapach i gaz niezły - spokojnie pijalne...
                    Attached Files
                    Last edited by Javox; 30-05-2012, 07:50.

                    Comment

                    • dlugas
                      Senior
                      • 04-2006
                      • 4014

                      Kupiłem (jak zwykle w promocji ) ową "łomżę" w puszce za 2,19zł

                      Słabe, mocno przeciętne, za mocno % piwo, bez piany, z zerowym aromatem chmielu oraz nikłym goryczkowo-słodowym smakiem, za to kwaskowato landrynkowe posmaki były dość wyraźne. Zwykły średnio udany koncerniak.
                      Nawet po upalnym dniu na basenie nie wchodziła za gładko (nie za wiele różni się od Łomży export)

                      Odpustowo-tradycyjna grafika na puszce, fajnie by się kojarzyła, jeśli samo piwo też byłoby "tradycyjne", a tu w środku mamy zwykłą prawie dyskontową HGB masówkę

                      Nie powtórzę już zakupu
                      Last edited by dlugas; 24-06-2013, 10:14.
                      Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                      Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                      FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                      Comment

                      • Javox
                        PremiumUżytkownik
                        • 11-2009
                        • 6141

                        Czyli po roku spadek formy do dna...

                        PS: u mnie tej Łomży daaaawno nie widziałem...

                        Comment

                        • dlugas
                          Senior
                          • 04-2006
                          • 4014

                          Tragedii nie ma, bo nie poszło w kanał :] ale bardziej przypomina obecne bylejakie tyskie niż "zwykłe w miarę poprawne piwo". Dla pijaczy tyskolecha to i tak się bardziej opłaca kupić tą łomżę, bo jest o wiele tańsza, tyle że mniej punktów do respektu na dysce/dzielni itp.
                          Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                          Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                          FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                          Comment

                          • sasser
                            Senior
                            • 07-2012
                            • 107

                            Piwo nie jest złe, ale oczywiście niczym się nie wybija. Piana szybko opada. W smaku brakuje goryczki, mamy za to słodkawość i w zasadzie nic poza tym. Wysycenie na dobrym poziomie. Raz spróbowałem i na pewno na jakiś czas dam sobie spokój.

                            Comment

                            • Javox
                              PremiumUżytkownik
                              • 11-2009
                              • 6141

                              Ech co za łatwizna piwowara albo raczej producenta piwopodobnych płynów...

                              Słodkawe, słodowe... bez sensu...
                              Zapach ciężki do określenia - "bardzo" średnio przyjemny...
                              Gaz i piana w parze - słabizna...

                              Nowa szata konserwy i spadek formy prawie do dna...

                              A co do szaty to w porównaniu z poprzednią puszką to obecna poszła w wyraźną tandetę...
                              Attached Files
                              Last edited by Javox; 07-12-2013, 15:42.

                              Comment

                              • zgoda
                                Senior
                                • 05-2005
                                • 3516

                                Niedobre, cierpkie, zapach stęchły. Jedyne co w porządku to piana, trzyma się długo i ładnie znaczy szkło. Goryczki nie ma, smaku nie ma, cena 5 zł w barze, trudno lubić.
                                Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎