Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Łomża, Wyborowe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pinio74
    Senior
    • 10-2003
    • 3881

    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Kolor jasnego złota, mógłby być ciut ciemniejszy [3.5]
    Piana: Piana biała, średniobębelkowa, nawet dość trwała [4]
    Zapach: Zapach przyjemny słodowo-chmielowy, ale zbyt delikatny [3.5]
    Smak: W smaku piwo jest treściwe, słodowość i delikatna chmielowa goryczka, pije się bardzo przyjemnie [4]
    Wysycenie: Nagazowanie właściwe, bąbelki cały czas wędrują w kuflu [4]
    Opakowanie: Ciekawa butelka, ładna etykieta i kapsel składają się na wysoką ocenę opakowania [4.5]
    Uwagi: Zakupione w Płockim Auchan, cena 1,99 zł. Smakowało mi.

    Moja ocena: [3.825]
    Last edited by Pinio74; 11-04-2006, 06:34.
    BIRRARE HUMANUM EST

    Comment

    • rotmistrz
      Senior
      • 06-2005
      • 469

      Ocena z ARTomatu

      Kolor: jasno żółty, klarowny, [3.5]
      Piana: początkowo gęsta i wysoka siada szybko, na wierzchu pozostał cieńki, dziurawy kożuszek, nie pozostawiała śladu na szkle [2.5]
      Zapach: aromat chmielowo slodowy, delikatny [3]
      Smak: lagodny, słodkawy, słodowo chmielowy, lekka nuta goryczki [3]
      Wysycenie: piwo pracowało cały czas, [3.5]
      Opakowanie: kolorystycznie poprawna, informacje poprawne [3]
      Uwagi:

      Moja ocena: [3]

      Comment

      • zythum
        Kot Makawity
        • 08-2001
        • 8305

        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Przejrzysty ale nie bezpłciowo słomkowy. [5]
        Piana: Tworzy się spora czapą ale szybko zanika [3.5]
        Zapach: Wyczuwalny delikatnie słód. [5]
        Smak: Znacznie, znacznie lepsze od Exportu, jest w nim goryczka, jest treść, smak przypomina trochę starą Łomżę - ten posmak lat 80/90 jest wyczuwalny choć w zbyt małym stopniu. [4]
        Wysycenie: Bardzo ładnie się układa w żołądku. [5]
        Opakowanie: Choć wolałem stare etykiety to jednak tutaj zachowano coś ze starego sznytu. [4.5]
        Uwagi: Jak to jest, że wszystkie browary na swoje ogólnopolskie marki wybierają piwa gorsze a lepsze zostają markami regionalnymi?

        Moja ocena: [4.425]
        To inaczej miało być, przyjaciele,
        To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
        Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
        Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
        Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

        Rządzący światem samowładnie
        Królowie banków, fabryk, hut
        Tym mocni są, że każdy kradnie
        Bogactwa, które stwarza lud.

        Comment

        • MarcinKa
          Senior
          • 02-2005
          • 2729

          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Bardzo jaśniutka słomka, do tego 6/12,1 całkiem nie pasuje. [3]
          Piana: Dość duża, biała, w miarę jednorodna i co najważniejsze bardzo ładnie się trzyma, do końca. Ładny kożuszek towarzyszy ostatnim łykom. [4]
          Zapach: Nawet dość mocny. Chmielowo słodowy, taki charakterystyczny dla Łomży, mnie nie za bardzo leży. [3.5]
          Smak: Pełne, treściwe w smaku. Smak taki chmielowy ze słodem. Tak jak w zapachu ta łomżyńska nutka nigdy mi nie leżała i tu ją też czuć. Do tego fajna wyraźna goryczka, której posmak ładnie trzyma się po przełknięciu. [3.5]
          Wysycenie: Całkiem odpowiedni, lekki ale towarzyszy do końca. [4]
          Opakowanie: Ładne dość charakterystyczne z ludowymi elementami. Łatwo rozpoznawalne w ładnej kolorystyce. Kapsel dedykowany, parametry podane. [4]
          Uwagi: Nienajgorsze piwo z fajną goryczką, treściwe w smaku. Mnie jednak coś, jak w każdej Łomży lekko przeszkadza, jakiś taki charakterystyczny smak mają, ale zdecydowanie polecam, sam też może kupię, bo ta moja przypadłoś to tak łyżka dziegciu.

          Moja ocena: [3.575]
          Last edited by MarcinKa; 21-07-2006, 10:14.
          To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

          Comment

          • psoter
            Junior
            • 11-2005
            • 2

            gdzie można dostać to piwo w Łodzi?? jedyne jakie widziałem z tego browaru to dock, dock strong i Łomża export. Dziękuję za informacje

            Comment

            • wedge7
              Senior
              • 01-2007
              • 217

              Ocena z ARTomatu

              Kolor: złoty; bardzo ładny [4.5]
              Piana: bardzo wysoka; troszkę za szybko opada ale i tak zostaje jej sporo [4.5]
              Zapach: słaby; chmielowy [3.5]
              Smak: wyraźna goryczka z lekką nutką chmielową [4]
              Wysycenie: sporo bąbelków, które pracują przez cały czas degustacji [4.5]
              Opakowanie: ładna i starannie wykonana etykieta; charakterystyczna butelka; dedykowany kapsel [4.5]
              Uwagi:

              Moja ocena: [3.95]

              Comment

              • Garrota
                Member
                • 12-2006
                • 46

                Ocena z ARTomatu

                Kolor: piwna, świetlista, nie słomkowa [4]
                Piana: zbyt szybko znika [3.5]
                Zapach: chmielowy [4.5]
                Smak: długo po wypiciu zostaje na kubeczkach smakowych smak chmielu-jak w czeskich piwach!!1 [4.5]
                Wysycenie: trochę za dużo.W lecie ujdzie [4]
                Opakowanie: szklanki"laleczki".dobrze się z nich pije i obrazek sympatyczny graficznie [4]
                Uwagi: czeskie polskie piwo

                Moja ocena: [4.325]

                Comment

                • ARTHUR
                  Senior
                  • 07-2004
                  • 2338

                  Nie moge okreslic tego piwa,gdyz jeszcze go nie pilem,ale mam kapsle z tego piwa.

                  Comment

                  • bartech72
                    Junior
                    • 06-2007
                    • 1

                    Wyborowym spod znaku "laleczek" rozkoszuję się od ponad dwudziestu lat. I nie kryję, że jest to moje ukochane piwo... Szczerze polecam smakoszom ceniącym sobie charakterystyczną goryczkę.

                    Comment

                    • delvish
                      Senior
                      • 11-2004
                      • 3508

                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: zdecydowanie zbyt jasny, klarowny [3]
                      Piana: tu mam mieszane uczucia z jednej strony po nalaniu piana szybko przekształca się podczas opadania w wielkopęcherzykową, budzącą bardzo złe skojarzenia; z drugiej łagodny kożuszek pozostaje praktycznie do końca kufla [3]
                      Zapach: brak zastrzeżeń, czuć słód, chmiel, bardzo lekki, nie powala, ale też nie uwodzi [4]
                      Smak: czuć smak słodu i poprawną goryczkę, całość przyzwoicie się komponuje, niemniej jednak brak głębi, zapewne dzięki zbyt dużemu odfermentowaniu, raz na jakiś czas pojawia się mało przyjemny posmak alkoholu [4]
                      Wysycenie: minimalnie za duże, wizualnie bardzo ładne, smakowo ciut gorzej [4.5]
                      Opakowanie: butelka brązowa, etykieta opisana poprawnie, jest zaw. ekstraktu, zielona tonacja etykiety troche się gryzie z brązowym kolorem butelki [4.5]
                      Uwagi: Jak na quasi-koncernowe piwo całkiem niezłe. Spośród produktów Łomży najlepsze. Piana razem z bardzo jasnym kolorem sugerują znaczący zasyp kukurydzy. Pijalne, przyzwoite, ale szału nie ma.

                      Moja ocena: [3.9]
                      "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                      (Frank Zappa)

                      "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                      Comment

                      • żąleną
                        Sojowe Oddziały Bojowe
                        • 01-2002
                        • 13239

                        Polecam uwadze warszawiaków ostatni miot bączkowej Łomży w Leclercu przy Al. Jerozolimskich (naprzeciwko Macro). Musi świeżyzna, bo smakuje rewelacyjnie, na podniebieniu chmiele, kwiaty i inne aromaty.

                        Delvish, czy aby na pewno wiesz, co znaczy "quasi""? Bez tzw. napinki

                        Comment

                        • Pancernik
                          Senior
                          • 09-2005
                          • 9733

                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Klasyczny "słoneczny". [4]
                          Piana: Gęsta, drobnoziarnista. Opada "w strzępach". [4]
                          Zapach: Czuć chmiel, w tle nuty słodowe. Tak lubię . [4]
                          Smak: Chmiel, nuta chlebowa, delikatne słodowe akcenty. [4]
                          Wysycenie: Na podniebieniu czuć bąbelki, jest dobrze. [4]
                          Opakowanie: Klasyczny "bączek", biało-zielona etykieta, kapsel i kontra, czerwona szarfa z nazwą browaru. Para w stroju regionalnym. Nieprzekombinowane, urokliwie prosto i tradycyjnie. [4.5]
                          Uwagi: Ech, pamiętam czasy, kiedy po Łomżę (a bywała i niepasteryzowana...) trzeba było udać się w kierunku wschodnim. Konkretnie, na Bródno....

                          Moja ocena: [4.025]

                          Comment

                          • Jarek191
                            Member
                            • 02-2006
                            • 85

                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Ładny słomkowy kolorek [4.5]
                            Piana: Obfita, niestety dość szybko opada, zostawiając obrączkę. [4]
                            Zapach: Zapaszek zbilansowany zapach słodu i chmielu. Taki jak lubię. [4.5]
                            Smak: Smak klasyczny słodowo-chmielowy. [4.5]
                            Wysycenie: Dobre. Cały czas obecne małe bąbelki. Wyczuwalne na języku. [4]
                            Opakowanie: Klasyczne opakowanie z "laleczkami". Charakterystyczne dla tego browaru. [4.5]
                            Uwagi: Dobre piwko znane od lat.

                            Moja ocena: [4.425]

                            Comment

                            • delvish
                              Senior
                              • 11-2004
                              • 3508

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
                              Delvish, czy aby na pewno wiesz, co znaczy "quasi""?
                              Rozwieję twoje wątpliwości Żą. Owszem, wiem na pewno
                              "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                              (Frank Zappa)

                              "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                              Comment

                              • żąleną
                                Sojowe Oddziały Bojowe
                                • 01-2002
                                • 13239

                                Ale podczas pisania postu też wiedziałeś?

                                A na poważnie - dlaczego Łomża jest quasi-koncernowa? Kompletnie tego nie rozumiem.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎