Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czarnków, Walońskie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • otvirak
    Senior
    • 04-2005
    • 769

    #31
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ciemny, pod światło mocna herbata z ciemnowiśniowymi refleksami. [5]
    Piana: Dość trwała, osiada w postaci kożuszka (coraz cieńszego w miarę degustacji, ale wytrzymała do końca). [4]
    Zapach: Przyjemny, słodkawy; coś jakby leciutko sfermentowane owoce (?). [4]
    Smak: Jak dla mnie super! Słodowy, leciutkie palone nuty i jeszcze lżejsza goryczka. Może ciut zbyt dużo słodyczy. [4.5]
    Wysycenie: Idealne, czyli lekkopółśrednie ;-) [5]
    Opakowanie: Bączek plus firmowy kapsel - OK! Pseudokabalistyczne ;-) motywy na etykiecie mogliby sobie darować, bo 'rozmywają' efekt całości. [4]
    Uwagi:

    Moja ocena: [4.3]
    niepoprawny czechofil


    Młody junaku pamiętaj: zbilansowana dieta to piwo w obu dłoniach!
    WISŁA MISTRZ!

    Comment

    • Samoglow
      Senior
      • 07-2007
      • 606

      #32
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Wspaniały, ciemny kolor. Piękna wiśnia, aż nie można się napatrzeć. [5]
      Piana: Tworzy się ładnie, ale dośc szybko opada i redukuje się do małej otoczki. [4]
      Zapach: Świetny, słodowo palony intensywny. Czuć duuuużo słodu. W przypadku ocenianego egzemplarza piwa - zapach wspaniały! Jest tylko bardzo nieznaczny dodatkowy zapaszek, charakterystyczny dla Czarnkowa, za którym nie przepadam, ale tu go prawie nie czuć. Wreszcie udało mi się trafić jakąś wybitą partię, co w przypadku Czrnkowa nie jest takie oczywiste. [5]
      Smak: Coś wspaniałego. Mocno słodowy, karmelowy. Ten egzemplarz ciemnego jest wyjątkowy. Najlepszy egzemplarz Walońskiego jakie do tej pory piłem. Dam 4,5 nie 5, bo mam w pamięci przed ostatni, który był sporo gorszy. [4.5]
      Wysycenie: Prawie idealne jak na ciemne piwo. Może ciut za szybko ucieka. [4.5]
      Opakowanie: Moje ukochane czrnkowskie bączki. Pełna klasa i trdycja. Brawo. [5]
      Uwagi: Wszysko bomba, poza ceną, no i oczywiście trzeba trafić, bo zdarza się, że Czarnków ma sporo gorsze serie.

      Moja ocena: [4.675]

      Comment

      • skitof
        Senior
        • 11-2007
        • 2478

        #33
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Na granicy mocnego bursztynu i cienkiej kawy. [3.5]
        Piana: Piana nie tworzy się duża. Nie jest ona oczywiście biała, lecz złamana kolorem kawowym. Krótkotrwała. [1.5]
        Zapach: Zaskoczył mnie ten zapach, bo jest wyraźnie chmielowy, a w tle można wyczuć słód. A smak inny. [3.5]
        Smak: Jest to piwo na granicy pełnego i mocnego, jeśli chodzi o zawartość alkoholu, ale oczywiście nie jest to piwo jasne. Najbardziej dominuje w nim słód karmelowy i w ogóle wyraźny smak karmelu. Przez to gorycz piwa jest prawie niewyczuwalna, łamie jedynie karmel. Smak karmelowego słodu nie zostaje długo na podniebieniu [2.5]
        Wysycenie: Nasycenie jest dobre, można wyczuć w smaku piwa obecność CO dwa. Przydaje ono świeżości, ale też i skojarzeń z colą. [3.5]
        Opakowanie: Nazwa i opakowanie ciekawe, choć etykieta co nieco niedbale naklejona, a i kontretykiety brak. Kapsel czarny z logo browaru służy też innym piwom. [3.5]
        Uwagi:

        Moja ocena: [2.9]

        Comment

        • porek388
          Senior
          • 11-2008
          • 213

          #34
          Kolor: Na granicy ciemnej wiśni i kawy.
          Piana: Szybko opada.
          Zapach: Niezbyt intensywny, czuć palony słód.
          Smak: Smak ciemnego słodu dominujący nad lekka chmielową goryczką. Smak jest taki bardzo gładki - jednym to odpowiada innym nie.
          Opakowanie: Bączek 0,33l,etykieta brązowa bez kontry, czarny kapsel browaru, podany ekstrakt.
          Uwagi: Ogólnie dobre piwo, jak dla mnie na 4, moim zdaniem lepsze niż Warmiak (i tańsze). W tej chwili zgodnie z etykietą piwo ma 6,2% alkoholu.

          Comment

          • Kamień
            Senior
            • 07-2007
            • 361

            #35
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Ciemny, mahoniowy, bez zarzutu. [4.5]
            Piana: Wielkie rozczarowanie, wytworzył się tylko lichy korzuszek, który za chwilę się rozpuścił. Szkoda, bo psuje dobrą ocenę, którą piwo mogło dostać. [1.5]
            Zapach: Przyjemny, intensywny, delikatnie winny i złożony. Czuć przypalany aromat ciemnosłodowy, śliwki, rodzynki i nieco delikatnie waniliowej słodyczy. [5]
            Smak: Przyjemny, czuję podpalaną goryczkę, bogatą owocowość i karmelową słodycz - niestety nazbyt silną i tłamszącą pozostałe aromaty. Obecna jest też słaba, charakterystyczna dla ciemniaków z Czarnkowa, nutka, która kojarzy mi się nieco z serem pleśniowym ( nie jest nieprzyjemna ale niezbyt pasuje, na szczęście jest słaba ). [3.5]
            Wysycenie: Nieco wyższe niż w przeciętnych ciemniakach. [4]
            Opakowanie: Bączek, etykieta w brązowo-białej tonacji, podany ekstrakt. Za cholerę nie mogę dopatrzyć się co to za obrazek stanowi tło dla napisów - widzę jakieś heksagramy, jakieś symbole planet ale ogólnie to za nic na świecie nie wiem co to może być i o co chodzi. [3.5]
            Uwagi: Kupione w Zofmarze.

            Niezłe, ciemne piwo, podobnie jak inne ciemniaki z Czarnkowa. Szkoda, że słodycz jest tak wyraźna, gdyby chociaż akcent palony był intensywniejszy to by ją jakoś rekompensował.

            Moja ocena: [3.9]

            Comment

            • jacer
              Senior
              • 03-2006
              • 9875

              #36
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Kamień Wyświetlenie odpowiedzi
              Opakowanie: Bączek, etykieta w brązowo-białej tonacji, podany ekstrakt. Za cholerę nie mogę dopatrzyć się co to za obrazek stanowi tło dla napisów - widzę jakieś heksagramy, jakieś symbole planet ale ogólnie to za nic na świecie nie wiem co to może być i o co chodzi.
              A jak myślisz, skąd się wziała nazwa Walońskie? Słyszałes co nieco o Walonczykach?
              Milicki Browar Rynkowy
              Grupa STYRIAN

              (1+sqrt5)/2
              "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
              "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
              No Hops, no Glory :)

              Comment

              • Kamień
                Senior
                • 07-2007
                • 361

                #37
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                A jak myślisz, skąd się wziała nazwa Walońskie? Słyszałes co nieco o Walonczykach?


                Co nieco, teraz doczytałem, że ich symbolem rozpoznawczym było 7 gwiazd, które rzeczywiście są tam obecne. Głównie chodziło mi o to, że tego obrazka po prostu prawie nie widać zza napisów.
                Last edited by Kamień; 20-02-2009, 22:32. Powód: literówka

                Comment

                • jacer
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 9875

                  #38
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Kamień Wyświetlenie odpowiedzi


                  Co nieco, teraz doczytałem, że ich symbolem rozpoznawczym było 7 gwiazd, które rzeczywiście są tam obecne.

                  Walonowie wędrując pozostawiali sobie tylko znane w treści znaki kierunkowe i informacje, które ryte były na drzewach, skałach czy kamieniach. Miały różnorodne formy: gwiazd, słońca, księżyca, głowy, otwartej dłoni, człowieka, wideł, krzyża, kilofa, młota, strzałek, cyfr i liter. Wiele z nich zaginęło, jednak niektóre zachowały się do dziś. Pełniły funkcję oznaczeń kierunków i miejsc, przez co stały się swego rodzaju odległymi prekursorami oznaczeń szlaków turystycznych
                  Milicki Browar Rynkowy
                  Grupa STYRIAN

                  (1+sqrt5)/2
                  "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                  "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                  No Hops, no Glory :)

                  Comment

                  • Twilight_Alehouse
                    Chmielowisko.pl
                    • 06-2004
                    • 6310

                    #39
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Wygląda zupełnie jak cola! Akurat przy piwie ciemnym to nie zarzut. [5]
                    Piana: Nie za wysoka, zaraz znika. [3]
                    Zapach: Dość silny, "ciemno"-słodowy, przyjemny. [4]
                    Smak: Trochę dziwny. Lekka colowatość, lekka "ciemność", lekka goryczka. Całość jest jednak zbyt wodnista, zwłaszcza jak na podany ekstrakt.
                    Jak na Czarnków, to spore rozczarowanie. [3.5]
                    Wysycenie: Idealne. [5]
                    Opakowanie: Czarnkowska średnia, czyli nic specjalnego. [3.5]
                    Uwagi: Zakupione tradycyjnie w Zof-Marze na Pomorskiej w Łodzi.

                    Moja ocena: [3.775]

                    Comment

                    • Totus
                      Senior
                      • 11-2007
                      • 326

                      #40
                      A moje piwo jest jakby lekko kwaśne co nadaje mu bardzo specyficzny i oryginalny charakter jak na polskie piwa. Na moim napisane aby przechowywać w temperaturze 2-16 stopni. Piwo przez kilka dni leżało w upałach... Czy to może być powód?

                      Ogólnie piwo mi smakowało z tą kwaskowatością.
                      Zapraszam do Browaru Sielanka.

                      Comment

                      • granat862
                        Senior
                        • 12-2004
                        • 945

                        #41
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Ciemny brąz, pod światło lekko rubinowy. [4.5]
                        Piana: Gęsta wysoka, utrzymuje opada powoli. [4]
                        Zapach: Ziemistość, zakwas chlebowy, wędzonki bardo przyjemny i odmienny [4]
                        Smak: Wędzonka i przypalanka ,lekka słodowa śłodkość [4]
                        Wysycenie: Średniowysokie [3.5]
                        Opakowanie: Zgrabny bączek, krzywo przyklejona etykieta trochę psuje całokształt. Na etykiecie brak roku do którego można spożyć, niby szczegół ale z krzywo przyklejoną etykietą obniżają notę. [4]
                        Uwagi: z datą do 17 I
                        Kupione w Bełchatowie za 2,20

                        Moja ocena: [4]
                        Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."

                        Comment

                        • AYC
                          Member
                          • 11-2009
                          • 51

                          #42
                          Wrzucam zdjecie tego specjału. Mi bardzo smakował. Super piana ktora sie dlugo trzymala, ciemny kolor, słodowy zapach i super smak lekkiej palonej goryczki.
                          Attached Files

                          Comment

                          • Pancernik
                            Senior
                            • 09-2005
                            • 9733

                            #43
                            AYC, masz czaderski kufel , ale zje... Admina chyba Cię nie minie...

                            Comment

                            • AYC
                              Member
                              • 11-2009
                              • 51

                              #44
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
                              AYC, masz czaderski kufel , ale zje... Admina chyba Cię nie minie...
                              A to dlaczego? Cos nie tak zrobilem?

                              Comment

                              • Pancernik
                                Senior
                                • 09-2005
                                • 9733

                                #45
                                Jest prikaz, żeby foty do galerii tylko, ale nie pękaj, każdy musi swoją pulę zje...prymend wyrobić... Twoje

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎