Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ciechan, Pszeniczne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Maidenowiec
    Senior
    • 07-2004
    • 2287

    Jesteście tego pewni? Wątpię, żeby to była moja siła autosegestii, że pite i opisane przeze mnie piwo jest z tego samego rzutu co poprzednie. Szczególnie, że jest wyraźnie inne. W każdym razie to by było ciekawe, na 3 butelki każda zupełnie inna. To ja nie mam takiego rozrzutu.
    Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

    Thou shallt not spilleth thy beer!

    Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

    Comment

    • Maidenowiec
      Senior
      • 07-2004
      • 2287

      Czytam ten temat raz jeszcze, bo czegoś nie ogarniam. To w końcu warka 3 "lepsza" została rozlana czy nie? A jeżeli nie to co mają komunikować sprzedawcom dostawcy? Że jest zmiana smaku, ale jej nie ma więc na razie jest tylko zmiana etykiety, której to zmiany teraz nie powinno być?

      Z całym szacunkiem, ale teraz mając zapłacić 3,80 za pszenicznego Ciechana, co to nawet nie wiem co kupuję, moja ręka powędruje obok i kupię amberowskiego koźlaka za 3,10, który zawsze reprezentuje ten sam wysoki poziom.
      Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

      Thou shallt not spilleth thy beer!

      Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

      Comment

      • kosher
        Senior
        • 04-2005
        • 2294

        Wczoraj zakupiłem "Warkę 3". Po dostrzeżeniu osadu na dnie zakręciłem odruchowo butelką i ... wrażenia smakowe mam podobne jak Maidenowiec. Osobiście mocny smak drożdży akurat mi odpowiadał, momentami miałem wrażenie jakbym pił piwo z zawiesiną. Drożdże faktycznie pracują jak na zdjęciu. Piana obfita, długo opadała. W dalszym ciągu dominują posmaki ziemiste.

        Comment

        • kibi
          Senior
          • 07-2004
          • 1875

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maidenowiec Wyświetlenie odpowiedzi
          Czytam ten temat raz jeszcze, bo czegoś nie ogarniam. To w końcu warka 3 "lepsza" została rozlana czy nie?
          Jeli dobrze rozumiem annetkę to warka nr 2 (a licząc z "giełdową" sprzed lat nr 3) została rozlana do butelek i oklejona zarówno etykietami z nadrukiem "warka 2" i "warka 3".
          Niezależnie od tego który numerek jest na etykiecie to jest to to samo piwo, inne niż np. dwa tygodnie temu. Świadczą o tym chociażby te drożdże. Na razie wydaje mi się to proste, zamęt zrobi się kiedy pojawi się nastepna warka, dla której była przeznaczona etykieta z numerkiem 3.
          Last edited by kibi; 26-10-2007, 08:38.

          Comment

          • Pancernik
            Senior
            • 09-2005
            • 9733

            Hm, w tej sytuacji chyba nieco odczekam (zarówno z zakupem jak i z konsumpcją), aż sprawa się wyjaśni albo ja zrozumiem system numeracji warek ciechanowskiej pszenicy.
            A i drożdże przez ten czas opadną...

            Kurde, wczoraj miałem w ręku (U Joli) butelczynę z napisem "warka nr 2", i odpuściłem. Do tej pory nie wiem, czy słusznie...

            Comment

            • emes
              Nadszyszkownik Chmielowy
              • 08-2003
              • 4275

              W Joli jest już nowa warka, ale z plakietką warka nr 2. To z dostawy z czwartku, więc to raczej warka 3. Wieczorem będę wiedział, starą warkę na pewno rozpoznam Kosztuje bodajże 4,50 zł.

              Comment

              • annetka
                Senior
                • 03-2003
                • 120

                Ale zamieszanie chyba mam problemy z przekazem
                Warka 1- to co wam nie smakowało
                Warka 2 - to co teraz weszło na rynek, ale przez Pana od etykiet okłejona jest numerem 2 i 3

                mam nadzieję, że już jest zrozumiałe wszystko.
                warszawa@ciechan.com.pljeśli masz jakieś uwagi ad produktów Ciechana, ich dytrybucj czy wizerunku zapraszam do korespondencji!!

                Comment

                • jacer
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 9875

                  Czy pan od etykiet dostał nagane?
                  Milicki Browar Rynkowy
                  Grupa STYRIAN

                  (1+sqrt5)/2
                  "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                  "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                  No Hops, no Glory :)

                  Comment

                  • kibi
                    Senior
                    • 07-2004
                    • 1875

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika annetka Wyświetlenie odpowiedzi
                    Ale zamieszanie chyba mam problemy z przekazem
                    Warka 1- to co wam nie smakowało
                    Warka 2 - to co teraz weszło na rynek, ale przez Pana od etykiet okłejona jest numerem 2 i 3
                    mam nadzieję, że już jest zrozumiałe wszystko.
                    Nie masz problemów z przekazem tylko niektórzy z czytaniem ze zrozumieniem .
                    Ja tam (nie chwaląc się ) dobrze zrozumiałem twój przekaz:
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kibi Wyświetlenie odpowiedzi
                    Jeśli dobrze rozumiem annetkę to warka nr 2 (a licząc z "giełdową" sprzed lat nr 3) została rozlana do butelek i oklejona zarówno etykietami z nadrukiem "warka 2" i "warka 3".
                    Niezależnie od tego który numerek jest na etykiecie to jest to to samo piwo, inne niż np. dwa tygodnie temu.

                    Comment

                    • Maidenowiec
                      Senior
                      • 07-2004
                      • 2287

                      No niestety, jam kmiot niepiśmienny i niektóre rzeczy trzeba mi tłumaczyć aż do skutku. Ot, dola kmiota.

                      W każdym razie, dzisiaj druga tura. Wysycenie ok, piana znośna (pęcherzyków czepiać się nie będę, a dywanik pozostaje do końca), natomiast drożdże dominują nad resztą smaku i zapachu. Mimo iż odczekałem by mieć pewność iż wszystkie opadną i starałem się nalewać jak najdelikatniej. W zapachu totalnie dominują, nawet nie byłem w stanie doszukać się czegokolwiek innego, acz mogę to jeszcze zwalić na dzisiejsze zasmarkanie. Natomiast (przypominam, że starałem się wlać ich jak najmniej) w smaku wprowadzają strasznie nieprzyjemną goryczkę. Koniecznie trzeba coś z tym zrobić, może dłuższe leżakowanie?

                      Emes, 4,50? Lichwa
                      Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

                      Thou shallt not spilleth thy beer!

                      Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

                      Comment

                      • kibi
                        Senior
                        • 07-2004
                        • 1875

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maidenowiec Wyświetlenie odpowiedzi
                        No niestety, jam kmiot niepiśmienny i niektóre rzeczy trzeba mi tłumaczyć aż do skutku. Ot, dola kmiota.
                        Nie bierz do siebie .
                        Może w zamian objaśnij mi coś na czym ja z kolei sie nie znam: czy przetrzymanie tego piwa do terminu przydatności (albo nawet dłużej) może polepszyć sytuację z drożdżami, którą opisujesz ?

                        Comment

                        • Maidenowiec
                          Senior
                          • 07-2004
                          • 2287

                          Już w butelce? Szczerze powiedziawszy nie wiem, pierwszy raz potykam się z półcentymetrowym osadem drożdży w butelce. Raczej nie sądzę by z czasem się poprawiało, raczej przetrzymać z tydzień w lodówce w pozycji pionowej. Sam chyba coś takiego zrobię jako eksperyment.
                          Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

                          Thou shallt not spilleth thy beer!

                          Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

                          Comment

                          • annetka
                            Senior
                            • 03-2003
                            • 120

                            Gdyby ktoś jeszcze miał wątpliwości ad zamieszania z etykietami to na stronie browaru jest stanowisko zarządu:



                            Pozdrawiam
                            warszawa@ciechan.com.pljeśli masz jakieś uwagi ad produktów Ciechana, ich dytrybucj czy wizerunku zapraszam do korespondencji!!

                            Comment

                            • earl_grey
                              Senior
                              • 05-2005
                              • 203

                              Warka nr 2 jest sporo lepsza od poprzedniej, właśnie wlałem do szklanki piwo o pięknej, złocisto - pomarańczowej barwie, mętne jak Pan Bóg przykazał, wytworzyło sporych rozmiarów gęstą i zwartą pianę, która w miarę picia opadła, ale do końca trwała na powierzchni w postaci sporej grubości korzucha. Dla mnie Ciechan jest idealnie nasycony, czyli dość mocno, przyjemnie podszczypuje a bąbelki w piwie grają do ostatniego łyka. Zapach to wciąz mankament, dominuje chmiel, lekko wyczuwalne bananowe aromaty. W smaku odpowiedająca mi kwaskowatość, trochę za mocna goryczka, przyjemne drożdżowe posmaki i delikatne posmaki banana. Piwo jest dość lekkie, mało złozone ale pije się przyjemnie. Z niecierpliwością czekam na trzecią Warkę, jeśli będzie o tyle lepsza co druga od pierwszej to juz przebieram nogami.

                              Jestem niezadowolony z ceny, kupuję je za 3,90 to "trochę" dużo, zważywszy, że mam doskonałego pszenicznego Svyturysa za 3,19 pod domem. Sprzedajacy nic nie wiedzą o warkach i oznaczeniach na etykiecie.

                              Comment

                              • kibi
                                Senior
                                • 07-2004
                                • 1875

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika annetka Wyświetlenie odpowiedzi
                                Gdyby ktoś jeszcze miał wątpliwości ad zamieszania z etykietami to na stronie browaru jest stanowisko zarządu:



                                Pozdrawiam
                                Fajne
                                Pierwszy raz widzę, żeby rozpoczecie gotowania nowej warki było przez zarząd browaru obwieszczane specjalnym komunikatem na stronie internetowej .
                                Ale, żeby nie było że się czepiam, to miło, że zadali sobie trud i wyjaśnili zamieszanie z numerem warki. W niektórych browarach nie zawracali by sobie tym głowy.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎