Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ciechan, Pszeniczne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • marek_____
    Member
    • 07-2004
    • 35

    Ciechan Pszeniczne z datą do 24.08.10 mocno skwaśniałe, nie nadawało się do wypicia.

    Comment

    • zgoda
      Senior
      • 05-2005
      • 3516

      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Słomkowo żółty, jaśniutki. Mętne jak trzeba. [4.5]
      Piana: Gęsta, gruba początkowo, redukuje się powoli i pozostawia kołderkę, niestety redukuje się dalej aż do "prześcieradła". [4]
      Zapach: Goździki, banany - wszystko jest. Trochę słodu, ale minimalnie. Ogólnie bardzo orzeźwiający zapach. [4.5]
      Smak: Lekko kwaskowaty, świeży. Typowo pszeniczniakowy, bez niepożądanych dodatków. [4.5]
      Wysycenie: Nieco za małe jak na pszenicę, gaz nie podtrzymuje piany. [3.5]
      Opakowanie: Typowa etykieta Ciechana, ze wszystkimi potrzebnymi informacjami. Bełkotu niewiele, za to krawatka w ogóle nie pasuje do etykiety i kontry. [4]
      Uwagi: Dobre było.

      Moja ocena: [4.375]
      Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

      Comment

      • qbaseq
        Senior
        • 07-2010
        • 100

        w temacie Ciechan / Cornelius

        Ponieważ akurat smakuję 2 butelek Pszenicznego Ciechana a widzę nieco wyżej dyskusję jak w tytule ... wg. mnie Ciechan Pszeniczny nie dorównuje weizenowi z Piotrkowa, którego od ok. 3 lat uważam za najlepszego polskiego pszeniczniaka i szukam godnego konkurenta, Ciechan jest bardzo przyzwoity ale brakuje mu trochę owocu - banana, a za dużo tu kwaskowatości. W temacie piany, wysycenia czy koloru jest bezbłędnie, ale co do samych doznań smakowych i zapachowych , Cornelius o jedną ocenę z przodu

        Comment

        • dadek
          Senior
          • 09-2005
          • 4579

          Wczoraj piłem pszenicę z datą do 28.08 i jest świetna! Zero kwaśności, piękny bukiet bananowo - goździkowy z lekką słodowością. Pełna harmonia smaków, typowo pszeniczny rześki zapach. Gruba warstwa drożdży na dnie butelki, która po dłuższym mieszaniu dała się przelać do szklanki. Świetna warka, Cornelius może się schować do kąta. Dobrze że mam jeszcze jedną butelkę

          Comment

          • Cannabee776i99
            Senior
            • 08-2009
            • 658

            Podpiszę się pod słowami kolegi

            Comment

            • YouPeter
              Senior
              • 05-2004
              • 2379

              Warka 19.09 poprawna, smaczna, pełna w smaku jednak jakby trochę "przegoździkowana".
              Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

              Comment

              • wojtekfeduni
                Senior
                • 09-2010
                • 133

                Ocena z ARTomatu

                Kolor: jak na piwo pszeniczne posiada dobrą barwę [4]
                Piana: Piana jest duża czyli piwo dobrze się pieni [5]
                Zapach: mocny aromatyczny [4.5]
                Smak: świetny i bardzo oryginalny smak wg mnie spośród innych piw pszenicznych jedno z lepszych Ma posmak banana [5]
                Wysycenie: średnie [3.5]
                Opakowanie: Fajne i klasyczne jak na Ciechana przystało [4.5]
                Uwagi:

                Moja ocena: [4.675]

                Comment

                • zgoda
                  Senior
                  • 05-2005
                  • 3516

                  Parę dni temu piłem przeterminowanego o tydzień i poza problemami z pianą (dużo obfitsze pienienie się podczas nalewania, nieco szybsze opadanie piany) nie stwierdziłem żadnych przykrych objawów.
                  Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                  Comment

                  • fuliano
                    Senior
                    • 07-2010
                    • 1825

                    Ja wczoraj wypiłem z terminem dzisiejszym i też nie mam nic do zarzucenia. Piwo bardzo treściwe, mocno mętne i w żaden sposób nieodstające od swojej normy.

                    Comment

                    • Kwadri
                      Senior
                      • 10-2009
                      • 1216

                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Jasno-pomarańczowy, bardzo mętny. Na dnie szklanki widać drożdże, a przyglądając się pod światło małe farfocle. [4.5]
                      Piana: Średniopęcherzykowa, drobniutka, gęsta. Tworzy śmietankowy kożuszek na górze. Opada mozolnie do drobnej kołderki, a przy każdym łyku spływa powoli po ściance. [4.5]
                      Zapach: Choć średniointensywny, to orzeźwiający. Czuć przeplatające się goździki i banany. [4.5]
                      Smak: Również orzeźwiający. Początkowa kwaskowatość znakomicie miesza się z pszenicznymi posmaczkami. Po chwili ujawnia się delikatna gorycz, a pszeniczne posmaczki jeszcze chwile mieszają się z nią, by na finiszu zostawić samą gorycz. Pod koniec piwa gorycz mocniejsza. [4.5]
                      Wysycenie: Wysokie. Miło szczypie w język i nadaje orzeźwiający charakter. [4.5]
                      Opakowanie: W stylu Ciechana, z żółtą krawatką i otoczką etykiety. Wszystkie informacje podane. [4]
                      Uwagi: Pite latem. Data ważności 24.08.10.

                      Moja ocena: [4.475]
                      www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                      Comment

                      • centon
                        † 2017 Piwosz w Raju
                        • 03-2004
                        • 575

                        Dziś kupione piwo Ciechan Pszeniczne z datą do 19.02.2011 mocno skwaśniałe, osad skawalony, nie nadawało się do wypicia. Zasiliło kanalizację.
                        Zbieram etykiety i podstawki z ciężarówkami, karty telefoniczne z motywem piwnym ,podstawki guinness oraz birofilia związane z browarem warszawskim.
                        Ktokolwiek chciałby pomóc w powiększaniu zbioru proszę o kontakt.


                        https://picasaweb.google.com/115486805717439828103

                        Comment

                        • darko
                          Senior
                          • 06-2003
                          • 2078

                          Piwo z datą 02.03.2011 też kwaśne, z cierpką końcówką. Wypijalne z trudem.

                          Comment

                          • leona
                            PremiumUżytkownik
                            • 07-2009
                            • 5853

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika centon Wyświetlenie odpowiedzi
                            Dziś kupione piwo Ciechan Pszeniczne z datą do 19.02.2011 mocno skwaśniałe, osad skawalony, nie nadawało się do wypicia. Zasiliło kanalizację.
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darko Wyświetlenie odpowiedzi
                            Piwo z datą 02.03.2011 też kwaśne, z cierpką końcówką. Wypijalne z trudem.
                            To tylko czekać aż wyniki plebiscytu się pojawią. Ja stawiam na 2 miejsce

                            Comment

                            • thorgal_33
                              Junior
                              • 02-2011
                              • 4

                              Być może że trafiłem na taką serie ale jak dla mnie w porównaniu z innymi pszeniczniakami Ciechan jest jakiś taki... bez wyrazu.. czegoś mi w nim brakuje czego nie umiem jeszcze określić.. właśnie jakiejs wyrazistosci.. nie mam tego posmaku typowego dla pszennego piwa. Jakos Ciechan pszeniczny nie zachwycił mnie

                              Comment

                              • Feti
                                Senior
                                • 10-2010
                                • 801

                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Odpowiedni dla stylu, metny, słomkowy [4.5]
                                Piana: Bardzo obfita, potem troszkę opada. [4]
                                Zapach: Goździki, banany, troszkę zapach słodki. Intensywny. [4.5]
                                Smak: Bardzo intensywne banany i goździki. Troszke słodkawe. Bardzo smaczne [5]
                                Wysycenie: Odpowiednie dla stylu. [4]
                                Opakowanie: Estetyczne, wszystkie informacje podane. [4]
                                Uwagi: Bardzo udany pszeniczniak.

                                Moja ocena: [4.6]

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎