Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ciechan, Pszeniczne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • chechaouen
    Senior
    • 01-2011
    • 1180

    To moje kolejne podejście do tego piwa (tym razem z terminem 23.08.2012) i po raz kolejny nie mogę się do niego zupełnie przekonać. Dominuje słodowość, potem chmielowa goryczka i co? I więcej prawie nic. Niby czuć banany, ale poza tym rozczarowująco płytki smak, nut goździkowych i drożdzowo-chlebowych nie ma niemal wcale. Za słodkie, jakieś takie nijakie. Piwo nie warte swojej ceny. Już wolę nawet pszeniczną Łomżę, czy kwaskowatego Okocimia...

    Comment

    • zgoda
      Senior
      • 05-2005
      • 3516

      Warka do września 2012 - kwasior. Niby pasteryzowane (taki napis na kontrze), a już przy nalewaniu walił smród kiszonki. Obrzydlistwo, wylane po powąchaniu, nawet bez próbowania.

      Zawiodłem się na całego.
      Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

      Comment

      • CyboRKg
        Senior
        • 04-2010
        • 593

        W upalne lato niektore piwa omijam szerokim lukiem, bo nie potrafia niekiedy wytrzymac nawet do polowy daty podanej na kontrze. Do takich wlasnie nalezy "Ciechan Pszeniczny"...
        "Jedno pivo ne vadi!"
        "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

        Comment

        • ytzek
          Member
          • 03-2010
          • 81

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika CyboRKg Wyświetlenie odpowiedzi
          W upalne lato niektore piwa omijam szerokim lukiem, bo nie potrafia niekiedy wytrzymac nawet do polowy daty podanej na kontrze. Do takich wlasnie nalezy "Ciechan Pszeniczny"...
          To kiedy jest dobry czas na picie pszenicznego, jak nie w upalne lato?
          trafiłem trójkę w totka - od dziś robię na pół etatu...

          Comment

          • arturroxx
            Member
            • 10-2002
            • 94

            Piwo z terminem przydatności 02.08.12 przechowywane na półce w sklepie (nie w lodówce), wypite wczoraj było bez oznak zepsucia. Nie jest to więc reguła.

            Comment

            • zgoda
              Senior
              • 05-2005
              • 3516

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ytzek Wyświetlenie odpowiedzi
              To kiedy jest dobry czas na picie pszenicznego, jak nie w upalne lato?
              Z typowych przejść Konstancina, Fortuny i Gościszewa wynika, że piwo to raczej napój na srogą zimę...
              Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

              Comment

              • CyboRKg
                Senior
                • 04-2010
                • 593

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ytzek Wyświetlenie odpowiedzi
                To kiedy jest dobry czas na picie pszenicznego, jak nie w upalne lato?
                Na pszeniczniaka kazda pora roku jest dobra. Ale w czasie upalow wole witbiery od weizenow
                "Jedno pivo ne vadi!"
                "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

                Comment

                • Mario_Lopez
                  Senior
                  • 08-2009
                  • 991

                  Warka z datą 05.10.12 w moim przypadku niestety kwasiur
                  Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                  Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                  EBE EBE

                  Comment

                  • legart
                    Senior
                    • 06-2012
                    • 913

                    W te lato akurat trafiałem na dobre warki tego piwa

                    Comment

                    • CyboRKg
                      Senior
                      • 04-2010
                      • 593

                      Warka do 27.10 byla wprost genialna pod kazdym wzgledem! Piana gesta jak bita smietana, tworzyla komin ponad szklanka. Zapach i smak wprost wzorcowe. Najlepsza pszenica, jaka pilem w tym roku.
                      W ciagu ostatniego tygodnia dziennie kupowalem jedno. Niestety w pobliskim sklepie juz zabraklo...
                      "Jedno pivo ne vadi!"
                      "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

                      Comment

                      • Rycho_128
                        Senior
                        • 03-2007
                        • 1039

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika CyboRKg Wyświetlenie odpowiedzi
                        Warka do 27.10 byla wprost genialna pod kazdym wzgledem! Piana gesta jak bita smietana, tworzyla komin ponad szklanka. Zapach i smak wprost wzorcowe. Najlepsza pszenica, jaka pilem w tym roku.
                        W ciagu ostatniego tygodnia dziennie kupowalem jedno. Niestety w pobliskim sklepie juz zabraklo...
                        Potwierdzam, bardzo dobra pszenica, warka z terminem do 28.11.2012. Pszenic pijam mało, ale jakiś miesiąc temu kolega przytachał 2 szt., było super, więc skusiłem się znów. I nie żałuję. Chyba generalnie zaczynam lubić ten gatunek.
                        Gdański Browar WaRy
                        Gdański Browar WaRy w BrowarBizie
                        Piwo z kufla smakuje lepiej :)///Mniej karmelu...

                        Comment

                        • DariuszSawicki
                          Senior
                          • 08-2012
                          • 2868

                          Obecna warka to termin do 17.12.2012.Nigdy nie ukrywałem,że Pszeniczne od pana Jakubiaka to dla mnie jest numer 1 w Polsce.To piwo jest ciągle takie same(no tylko etykieta się zmieniła trochę) .Zawsze mętne,zupełnie nieklarowne.Drożdże mocno osadzają się na dnie ale wystarczy potrząsnąć butelką i już są w kuflu.Lekkie,mało alkoholowe,idealne na lato ale nawet w listopadzie dobrze wchodzi.Może to bluźnierstwo,ale wolę pszeniczne z Ciechana od Paulanera.

                          Comment

                          • chechaouen
                            Senior
                            • 01-2011
                            • 1180

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika DariuszSawicki Wyświetlenie odpowiedzi
                            Może to bluźnierstwo,ale wolę pszeniczne z Ciechana od Paulanera.
                            Oj tam zaraz bluźnierstwo. Hefe-weizen to mój ulubiony rodzaj piwa i Paulaner nie jest w moim odczuciu żadną świętością. Ot takie poprawne pszeniczne piwo, w którym ciężko się do czegokolowiek przyczepić, ale też trudno się przesadnie zachwycić, bo nudzi właśnie poprawnością, nijakością i brakiem wyrazistości. Dobre a właściwie niezłe i nic poza tym
                            Last edited by chechaouen; 16-11-2012, 18:58.

                            Comment

                            • Mikko
                              Senior
                              • 12-2008
                              • 583

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika DariuszSawicki Wyświetlenie odpowiedzi
                              Może to bluźnierstwo,ale wolę pszeniczne z Ciechana od Paulanera.

                              Paulaner to pszeniczny odpowiednik Żywca - nuuuuuuuda do kwadratu. Ciechan to inna liga ale ma w stosunki do Paulanera pewną wadę... jest czasem nierówne. Warka z datą 11.02 lekko kwaśna. Posmaki toffi niestety znikome.

                              Comment

                              • DariuszSawicki
                                Senior
                                • 08-2012
                                • 2868

                                Z całym szacunkiem, ale się nie zgadzam. Ciechan co do nierówności ma tylko problem z Lagerowym. Przeważnie jest super, ale czasem jakaś warka jest słabsza. Właśnie piję tę z datą do 21.02. i jest super. No a co do tematu to nie znam słabej warki Pszenicznego. Wychowałem się na Paulanerze, które piłem w Niemczech, później miałem ciągłe dostawy z Bawarii ( głównie Kristallklar z niebieską etykietą). To trochę inny rodzaj bo jest klarowne. Świetne piwo. No a dla mnie Pszeniczne z Ciechana to najlepszy weizen w Polsce i tak zagłosowałem. Wolę go od Paulanera nawet kupionego w Niemczech.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎