Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ciechan, Pszeniczne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • cyoorka
    Senior
    • 03-2007
    • 338

    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Żółte, mętne. [4]
    Piana: Obfita, drobna, średniotrwała. [3]
    Zapach: Goździk, banan, guma balonowa, zbożowość. [4]
    Smak: Lekko kwaskowe, orzeźwiające. Obecne te same aromaty co w zapachu. Wyraźna, jak na weizena, goryczka. [4.5]
    Wysycenie: Wysokie, stylowe. [4.5]
    Opakowanie: Trochę tandetne, ale nie odrzuca. [3]
    Uwagi: Termin przydatności: 20.06.2013

    Moja ocena: [4.075]

    Comment

    • dlugas
      Senior
      • 04-2006
      • 4014

      Kolor: Żółto złoty, jednolicie mętny]
      Piana: średnia, drobna i średnia, brak krążkowania, ale trzymała się do samego końca
      Zapach: Goździk, banan, delikatna guma balonowa, skórka chleba

      Smak: leciutko kwaskowaty i cierpki goździk, następnie pokazuje się słodowy banan, lekka balonówka i znowu banan. Po przełknięciu i odczekaniu leciutka kwaskowość. Zdecydowanie jest to piwo pełne nie wytrawne. ŚWIETNY weizen, można go pić wiadrami

      Wysycenie: średnie, w sam raz
      Opakowanie: tak ja cała linia Ciechana, ani nie grzeje, ani nie ziębi. Piwo się pije, a nie patrzy zbyt długo na etykiety.

      Uwagi: Warka 27.05.2013, pite w dniu ukończenia ważności. Kupione kilka dni wcześniej w promocyjnej cenie 2,60zł już z butelką Oznak popsucia brak, w smaku świetne. Głupi byłem że wsadziłem do koszyka tylko 1 :/

      Dopiero teraz spróbowałem tego piwa -to wstyd i hańba.
      POLECAM dla lubiących banany jako główny smak weizena

      Kupięz pewnością jeszcze i to nie raz.
      Last edited by dlugas; 28-05-2013, 11:10.
      Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
      Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
      FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

      Comment

      • patyczek
        Senior
        • 01-2013
        • 220

        Warka do 07.08.2013. Pite zaraz po Paulanerze. Ciekawe doświadczenie. Wpierw po ugrzecznionym, akuratnym Monachijczyku Ciechan wydał się mało szlachetny, z dość prostej przyczyny - ma zdecydowany smak, jest bardziej wyrazisty! Paulaner, jak wspomniałem, jest grzeczniutki - nie za dużo bananów, ani goździków, cytrusów, czy drożdży. W sam raz, aby nikogo nie zniechęcić, i aby wszystkim smakowało. Ciechan jest inny, bardziej kwaskowy i cytrusowy, więcej w nim bananów, cytryny i drożdży niż goździków, przez co jest mniej słodkawy od Paulanera. I dobrze! To piwo ma charakter, a ta konkretna warka była jedną z najlepszych, jakie piłem. Dla mnie wciąż trzyma poziom. A propos ostatniej dyskusji kolegów o najlepszych polskich pszenicach. Ja od siebie oprócz Ciechana, Gościszewa i Konstancina dodałbym Viva la Witę, Pinty.

        Comment

        • patyczek
          Senior
          • 01-2013
          • 220

          A propos ostatniej dyskusji kolegów o najlepszych polskich pszenicach. Ja od siebie oprócz Ciechana, Gościszewa i Konstancina dodałbym Viva la Witę, Pinty.
          Sprostowanie: Chyba chwilowo mnie zamroczyło. Oczywiście Viva la Wita to witbier, a nie weizen. Chodziło mi o Amber Pszeniczniak, który również mi bardzo smakuje. Niezły też jest Cornelius.
          Last edited by ART; 22-07-2013, 07:36. Powód: cyt.

          Comment

          • dlugas
            Senior
            • 04-2006
            • 4014

            Ciechan jest inny, bardziej kwaskowy i cytrusowy, więcej w nim bananów, cytryny i drożdży niż goździków, przez co jest mniej słodkawy od Paulanera.
            goździki zawsze wydawały mi się bardziej kwaskowe a niżeli słodkie
            W opozycji do bananów, które zawsze kojarzę od strony słodkiej, więc skoro więcej bananów a mniej goździka to pszenica powinna być bardziej pełna i słodowo-słodkawa a nie wytrawno-kwaskowata i tak zapamiętałem moje przedostatnie spotkanie z tym piwem, dlatego mi bardzo posmakowało

            Chyba, że się mylę
            Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
            Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
            FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

            Comment

            • patyczek
              Senior
              • 01-2013
              • 220

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
              goździki zawsze wydawały mi się bardziej kwaskowe a niżeli słodkie
              W opozycji do bananów, które zawsze kojarzę od strony słodkiej, więc skoro więcej bananów a mniej goździka to pszenica powinna być bardziej pełna i słodowo-słodkawa a nie wytrawno-kwaskowata i tak zapamiętałem moje przedostatnie spotkanie z tym piwem, dlatego mi bardzo posmakowało

              Chyba, że się mylę
              Chyba, kolega się jednak myli. Goździki w smaku zbliżone są do miodu, a trudno miód posądzić o kwaskowatość...

              Comment

              • chechaouen
                Senior
                • 01-2011
                • 1180

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika patyczek Wyświetlenie odpowiedzi
                Chyba, kolega się jednak myli. Goździki w smaku zbliżone są do miodu, a trudno miód posądzić o kwaskowatość...
                To kwestia subiektywnych skojarzeń i odczuć, więc dyskusja na ten temat i spieranie się jest jeszcze bardziej debilne niż tzw. "dyskutowanie o gustach". A same goździki w wydaniu piernikowym faktycznie mają dużo wspólnego z miodem. Ale szczerze powiem, że mi smak goździkowy w wydaniu h-weizenowym też - tak jak Długasowi - zawsze kojarzył się może nie tyle kwaskowato, ale też nie słodowo, głównie korzennie, nieco cierpko i wytrawnie owocowo. Inaczej niż akcenty bananowe, które w hefe są właśnie wyraźnie słodowo-słodkawe.
                A już o konkretach mówiąc - w pszenicznym Ciechanie właśnie zawsze nieco przeszkadzała mi zbyt słodyczowa wpadająca w ulepkowatość bananowość. Brakowało mi właśnie cytrusowej (ale nie bananowej, ale bardziej cytrynowej) i właśnie goździkowo-korzennej kontry.
                W Paulanerze właśnie banany są moim zdaniem wycofane, są ale mniej wyczuwalne i bardziej wytrawne. Za to goździków jest dużo więcej. Zgodzę się za to, że jest to piwo zbyt poprawne i mało wyraziste, zwłaszcza to w polskim wydaniu (pewnie przeciwnicy tej spiskowej teorii się nie zgodzą, ale w Monachium Paulaner smakował mi inaczej niż te biedronowo-kauflandowe 0,4 l. autosugestia? być może, ale zostanę przy swoim zdaniu )
                Generalnie ja klasyczne hefe-weizeny dzielę na te
                przesiąknięte głównie bananem - jak Ciechan
                przesiąknięte głównie goździkiem - jak Paulaner
                przesiąknięte głównie cytrynową cytrusowością - jak Svyturys Baltas czy w nieco mniejszym stopniu Obołoń
                Trzecia grupa zdecydowanie najbardziej mi podchodzi

                Comment

                • dlugas
                  Senior
                  • 04-2006
                  • 4014

                  głównie korzennie, nieco cierpko i wytrawnie owocowo
                  oo oto mi chodziło :]
                  wiadomo wszystko kwestią skojarzeń i w jakiej formie częściej "jemy" owe goździki.

                  Znajdę w domu woreczek i zjem surowego, wtedy sobie może bardziej poukładam co i jak, ale póki co najbardziej mi się kojarzy z posmakiem korzennocierpkim
                  Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                  Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                  FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                  Comment

                  • patyczek
                    Senior
                    • 01-2013
                    • 220

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
                    oo oto mi chodziło :]
                    wiadomo wszystko kwestią skojarzeń i w jakiej formie częściej "jemy" owe goździki.

                    Znajdę w domu woreczek i zjem surowego, wtedy sobie może bardziej poukładam co i jak, ale póki co najbardziej mi się kojarzy z posmakiem korzennocierpkim
                    Mimo, że zgadzam się z kolegą, że ta dyskusja jest debilna, to z czystej ciekawości spróbowałem surowego. Wnioski - jest oczywiście korzenny, ostry, szczypiący w język, żywiczny, miodowy. No i najważniejsze: wytrawny, czy słodkawy? To trudne, bardzo subiektywne odczucie. Dla mnie jest trochę słodki, ale - i tu zwracam koledze Długasowi honor, bardziej jednak cierpki. Inna sprawa jaki posmak dodają goździki zmieszane z wodą i całą resztą zawartą w piwie.

                    Comment

                    • dlugas
                      Senior
                      • 04-2006
                      • 4014

                      Ponownie kupiłem "idące pod termin"

                      Data do 07.09.2013, pite wczoraj tj. 07.09.2013

                      Mniej słodsze i bananowe niż to poprzednio, lekko wodniste i kwaskowate, ale nie kwaśne. Raczej z tych pszenic bardziej wytrawnych i goździkowych niż z tych "bananowo pełnych".

                      Dobre, poprawne, ale ja jednak wolę te pełniejsze z większą ilością balonówki i bananów.

                      Za 2,2zł z butelką bardzo dobre :] mam jeszcze jedną butelkę z ta datą to za kilka dni ponownie odświeżę smak.
                      Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                      Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                      FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                      Comment

                      • WojciechT
                        Senior
                        • 09-2012
                        • 2546

                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Piwo całkowicie mętne, kolor klasyczny dla hefe-weizenów. [5]
                        Piana: Wysoka i piękna, opadając zostawia na ściankach grube ślady. Opada jednak odrobinę za szybko. [4.5]
                        Zapach: Banany, banany, banany, a za nimi goździki. [4.5]
                        Smak: Tak, jak lubię - piwo nie jest zbyt wodniste, a na pierwszym planie są banany. Smak nie jest powalający ani jakoś bardzo wyrazisty - jest po prostu w porządku. [4]
                        Wysycenie: Mocne, podkreśla orzeźwiające właściwości piwa. [5]
                        Opakowanie: Oczywiście kłosy i mało ciekawa dykteryjka, ale etykieta jest bardzo schludna i całość robi profesjonalne wrażenie. [4.5]
                        Uwagi: Klasyczny, smaczny hefe-weizen. Zawsze z przyjemnością wracam.

                        Moja ocena: [4.35]

                        Comment

                        • kranu
                          Member
                          • 03-2012
                          • 76

                          Piję z butelki do 20.12.
                          Bardzo kwaśne, bardzo jakby ktoś cytrynę wycisnął. I nic poza tym.
                          Nie wiem czy taka warka, czy zepsute.

                          Comment

                          • chechaouen
                            Senior
                            • 01-2011
                            • 1180

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kranu Wyświetlenie odpowiedzi
                            Piję z butelki do 20.12.
                            Bardzo kwaśne, bardzo jakby ktoś cytrynę wycisnął. I nic poza tym.
                            To dlatego, że pijesz z butelki



                            A tak serio to kwasiora kupiłeś, zepsute piwo. O tej pszenicy wszystko można powiedzieć, ale nie to, że jest kwaśna, wręcz przeciwnie
                            Last edited by chechaouen; 18-12-2013, 20:38.

                            Comment

                            • kranu
                              Member
                              • 03-2012
                              • 76

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chechaouen Wyświetlenie odpowiedzi
                              To dlatego, że pijesz z butelki



                              A tak serio to kwasiora kupiłeś, zepsute piwo. O tej pszenicy wszystko można powiedzieć, ale nie to, że jest kwaśna, wręcz przciwnie
                              Ze szklanki piję bo z butelki praktycznie uciekło, tyle gazu było i potem piany w szklance.
                              Chyba faktycznie coś z nim nie tak.
                              Tak to jest jak się kupuje w Tesco z koszyka końcówki życia

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎