Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czarnków, Noteckie Jasne (Pasteryzowane)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • otvirak
    Senior
    • 04-2005
    • 766

    wspomnienie Smoczej Głowy

    Moje Noteckie ze sklepu przy Kobierzyńskiej w Krakowie miało nazwę 'niepasteryzowane naturalne'. 5,6% alkoholu, 12.1 ekstraktu. Najważniejsza impresja: goryczka i ziołowo-wytrawne nutki charakterystyczne dla niegdysiejszej Smoczej Głowy (choć trochę delikatniejsze). Całkiem, całkiem
    niepoprawny czechofil


    Młody junaku pamiętaj: zbilansowana dieta to piwo w obu dłoniach!
    WISŁA MISTRZ!

    Comment

    • lzkamil
      kierowca bombowca
      • 01-2003
      • 3611

      Trafiały mi się różne warki, raz lepsze raz gorsze. Niepasteryzowane z datą ważności 15.07.2009 mi smakuje jak za dawnych czasów, wyraźny słodowo-chmielowo-ziołowo-kwaskowy aromat, intensywny chlebowo-goryczkowy smak, jak porównuję z moją oceną sprzed 5 lat to wszystko jest tak samo.
      Lepszy jabol pod okapem
      niż GŻ, CP i KP !


      Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

      Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

      Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

      Comment

      • Samoglow
        Senior
        • 07-2007
        • 606

        Podobno piwo także pojawiło się w swoich trzech odsłonach w Realu w Gdańsku. Czy to nie piękne? I to podobno bardzo tanio. Ja mam zapas przywieziony z browaru, ale może kupię jeszcze. Miejmy tylko nadzieję, że Czarnków nie przeceni swoich możliwości produkcyjnych i nie zacznie czegoś upraszczać w produkcji, żeby zaspokoić rynek.... Póki co, radujmy się!

        Comment

        • jablon
          Senior
          • 12-2008
          • 179

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Samoglow Wyświetlenie odpowiedzi
          Podobno piwo także pojawiło się w swoich trzech odsłonach w Realu w Gdańsku.
          Pojawiło się jeszcze zimą. Zresztą chyba nie tylko w gdańskich Realach.

          Comment

          • Tibor_Ferenczy
            Junior
            • 03-2009
            • 28

            W moim odczuciu, to aktualnie najlepsze polskie piwo. Bardzo odpowiada mi jego wyrazisty zdecydowany wytrawny smak wraz z jak to nazywacie "ziemistym" posmakiem. Zapach również intensywny... wyśmienity. To piwo zdecydowanie się wyróżnia - nie da się pomylić z jakimkolwiek innym piwem. Za ten "charakter" ma u mnie dużego plusa. Ostatnio pijam regularnie za sprawą dostępności w warszawskich Piotrach i Pawłach.

            Comment

            • JAckson
              Senior
              • 05-2004
              • 6122

              Obecne niepasteryzowane Noteckie jest o wiele smaczniejsze niż to sprzed roku. To naprawdę dobre piwo. W nawiasie dodam, że Eire także znacznie się poprawiło.
              MM961
              4:-)

              Comment

              • fidoangel
                Senior
                • 07-2005
                • 3489

                Faktycznie znaczny wzrost jakości tego piwa.
                Piękny, podobny do Urquela zapach. W smaku leciutko ale to naprawdę leciutko czuć alkohol. Goryczka zaznaczona i pięknie zbalansowana. Kolor Jasnego złota.
                Piana była przy wlewaniu ale zostało troszkę do samego końca.

                Zakupione w Realu we Wrocławiu za 1,49 PLN za "bączka" 0,33l
                "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

                Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

                Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
                Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
                Sprawdź >>>Przewodnik<<<

                Comment

                • Samoglow
                  Senior
                  • 07-2007
                  • 606

                  Zarówno się poprawiło, jak i, co ważniejsze, wyrównała się jakość. Mnie osobiście Noteckie sprzed 2 lat smakowało tak sobie. Zdarzało się, że było niezłe, a zdarzało się, że z trudem szło go wypić (coś ala rdza, paskudztwo, a może te słynne szczury pływające w kadziach ). Z Eire było lepiej, ale też zdarzały się bardzo kiepskie warki. Teraz wszystko waha się od bardzo dobrego minus, do genialnego + . Eire zawsze pyszne, a jasne też bardzo dobre. Zaryzykuję stwierdzenie, że mniej więcej od czasu wprowadzenia najnowszych etykiet jakość jest bardzo stała i smak powtarzalny i wyśmienity.

                  Comment

                  • krzychal1
                    Senior
                    • 12-2008
                    • 236

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jablon Wyświetlenie odpowiedzi
                    Pojawiło się jeszcze zimą. Zresztą chyba nie tylko w gdańskich Realach.
                    W warszawskich realach niestety czarnkowa nie widac, jest w "pip"-ach po 2,29 ( z tym że nie liczą kaucji). Czy ceny w gdansku w realu 1,49 za bączka są jeszcze aktualne?

                    Comment

                    • abernacka
                      Senior
                      • 12-2003
                      • 10837

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika krzychal1 Wyświetlenie odpowiedzi
                      (...) Czy ceny w gdansku w realu 1,49 za bączka są jeszcze aktualne?
                      Nie tylko w Gdańsku, ale również w Gdyni nadal jest zachowana ta cena.
                      Piwna turystyka według abernackiego

                      Comment

                      • krzychal1
                        Senior
                        • 12-2008
                        • 236

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
                        Nie tylko w Gdańsku, ale również w Gdyni nadal jest zachowana ta cena.
                        Super, przejezdzając obwodnicą trójmiasta trzeba zajrzec do osowej i zaopatrzyc się w noteckie. A jak tak ogólnie jest z kaucją za te flaszki?

                        Comment

                        • abernacka
                          Senior
                          • 12-2003
                          • 10837

                          45 groszy wynosi kauja za jedną flaszkę (taka sama cena obowiązuje w Czarnkowie).
                          Piwna turystyka według abernackiego

                          Comment

                          • Samoglow
                            Senior
                            • 07-2007
                            • 606

                            Piwo także dostępne jest w Realu na przymorzu. Abernacka, mylisz się, w Czarnkowie kaucja wynosi 55 gr.

                            Comment

                            • jacer
                              Senior
                              • 03-2006
                              • 9875

                              Piliśmy Noteckie w Grodzisku, jedna partia byla dobra, niestety jakaś inna partia miała posmaki metaliczne
                              Milicki Browar Rynkowy
                              Grupa STYRIAN

                              (1+sqrt5)/2
                              "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                              "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                              No Hops, no Glory :)

                              Comment

                              • abernacka
                                Senior
                                • 12-2003
                                • 10837

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Samoglow Wyświetlenie odpowiedzi
                                Piwo także dostępne jest w Realu na przymorzu. Abernacka, mylisz się, w Czarnkowie kaucja wynosi 55 gr.
                                W browarze pobierali mi 45 gr.
                                Piwna turystyka według abernackiego

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎