Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czarnków, Noteckie Jasne (Pasteryzowane)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • zulu
    Senior
    • 04-2004
    • 299

    Czy to prawda, że zmarł główny piwowar w Czarnkowie? Zauważyłem rażące pogorszenie smaku Noteckiego zacząłem szperać i takie smutne plotki do mnie dotarły.

    Comment

    • dyczkin
      Serce w kolorze blaugrana
      • 05-2011
      • 3657

      Moje ulubione piwo jasne a tu taki zonk:
      Warka z terminem ważności 5 I 2012 a w smaku szmata z dziwna goryczką, wysycenie na poziomie śladowym,
      ogólnie kiepskie piwo, które w końcu poszło w kanał
      Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

      Moje warzenie // Piwny Wojownik

      Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

      Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

      Comment

      • CyboRKg
        Senior
        • 04-2010
        • 593

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ZKB Wyświetlenie odpowiedzi
        Jedynie Eire trzyma dalej właściwy poziom
        Mam podobne odczucia. Oba Noteckie Jasne (pasteryzowane i niskopasteryzowane) mocno obnizyly loty. Na szczescie Eire nadal jest ok.
        "Jedno pivo ne vadi!"
        "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

        Comment

        • Obywatel1978
          Senior
          • 09-2007
          • 281

          A ja mam następujące spostrzeżenia: zielone (niskopasteryzowane) trzyma dość przyzwoity poziom, czerwone (pasteryzowane) zaniżyło loty. Kiedyś od zielonego odróżniała je nieco subtelniejsza goryczka. Dziś niczym pozytywnym się nie wyróżnia. Ciemnego raczej nie pijam więc się nie wypowiem.

          Comment

          • delvish
            Senior
            • 11-2004
            • 3508

            Muszę się przyłączyć do negatywnych opinii. DMS jak się patrzy i jakieś dziwne posmaki. Szkoda.
            "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
            (Frank Zappa)

            "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

            Comment

            • Obywatel1978
              Senior
              • 09-2007
              • 281

              Z Noteckim to od zawsze było jak z kobietami - miało lepsze i gorsze okresy Niemniej jednak - mimo jego słabszej formy - jak ostatnio bezpośrednio po zielonym Noteckim spróbowałem Lubuskiego z Witnicy, to miałem wrażenie, że piję jakiś słodowy ulepek zupełnie bez wyrazu.

              Nadal jeszcze z ogólno dostępnych piw niewiele może się równać z Noteckim. Większość w zestawieniu z Noteckim smakuje jak woda albo albo słodowy ulepek.

              Comment


              • Wysycenie na poziomie niemalże zerowym, ponad to gorycz niezbyt przyjemna - ostatni raz to piwo piłem jakieś 1.5 roku temu i było wypasione a teraz podchodzi pod koncerniaki coś ala dębowe

                Comment

                • dyczkin
                  Serce w kolorze blaugrana
                  • 05-2011
                  • 3657

                  Tragedia

                  To było moje ulubione piwo
                  Kolor: ciemne z złoto, klarowny
                  Piana: biała, drobno ziarnista, pozostaje dość duży kożuszek do końca spożywania
                  Zapach: Zgniłe jaja albo coś podobnego
                  Smak: Bardzo dziwna gorycz, taka szmatowata
                  Wysycenie: Bardzo słabe, nie pozwala pić piwa
                  Opakowanie: Typowy bączek , kapsel dedykowany lecz bez bajerów
                  Uwagi: To piwo aktualnie to tragedia, nie da się pić, idzie w kanał. Warka do 5 II 2012. Kto teraz produkuje to piwo ????????
                  Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                  Moje warzenie // Piwny Wojownik

                  Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                  Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                  Comment

                  • dadek
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 4579

                    Ja dziś w nocy degustowałem to piwo z datą 28.10.11 i zupełnie się nie zgodzę z powyższą oceną. To ostatnio najlepsze Noteckie jakie piłem, nawet bardziej mi smakowało niż niskopasteryzowane. Barwa ciemnozłota, pełna treściwość, chlebowość, lekka goryczka i nieprzesadzone nagazowanie - czyli esencja tego co w Czarnkowie najlepsze. Żałowałem że zostało mi tylko jedno.

                    Comment

                    • dyczkin
                      Serce w kolorze blaugrana
                      • 05-2011
                      • 3657

                      Noteckie wraca do formy
                      Nie ma już paskudnego DMS-u. Zelżał wyraźnie, nie było pfuj
                      W sobotę wypiję na spokojnie
                      Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                      Moje warzenie // Piwny Wojownik

                      Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                      Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                      Comment

                      • Tschabe
                        Senior
                        • 08-2011
                        • 105

                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Bursztynowy i klarowny. [4.5]
                        Piana: Od nalania średnio wysoka i w średnim tempie znikająca. Pęcherzyki drobne. Do końca wytrzymują resztki i osad na ściankach. [3.5]
                        Zapach: Najpierw słodowo-chmielowy, łagodny. Pod koniec picia chlebowy i mocniejszy. [4.5]
                        Smak: Na początku przyjemna, silna gorycz z ciekawym posmakiem. Z czasem łagodnieje i wkrada się więcej słodu. Posmak staje się bardziej drożdżowo-chlebowy. Przy tym piwo jest bardzo treściwe. [5]
                        Wysycenie: Niemal idealne, trochę za szybko się ulatnia. [4.5]
                        Opakowanie: Bączek ze staroświecką etykietą, kompletnie nie mój gust. [3.5]
                        Uwagi: Mam szczęście do Noteckiego, ponieważ nigdy nie zdarzyło mi się trafić na nieudaną warkę. Zawsze daje mi dużo przyjemności i utwierdza w przekonaniu, że to jedno z najlepszych krajowych piw.

                        Moja ocena: [4.55]

                        Comment

                        • zgoda
                          Senior
                          • 05-2005
                          • 3516

                          Warka do 26 stycznia (?) 2012 nie nadaje się do picia - podła, stęchła ściera i cierpka goryczka na poziomie Kasztelana. Tfu.
                          Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                          Comment

                          • amigo007
                            Senior
                            • 02-2008
                            • 252

                            Uuu bardzo się zawiodłem. Około 3-4 lat temu piłem to piwko natrafiwszy na nie jeden raz w monopolowym. Pamiętam kupiłem wtedy 3 buteleczki i bardzo mi smakowało. Od tego czasu więcej go nie było w moim miasteczku. Od jakiegoś czasu pojawiło się w pobliskim intermarche. Czytając te opinie o nim nie spieszyło mi się z jego zakupem. Dzisiaj kupiłem 4 buteleczki licząc, że może nie będzie tak źle. Niestety zawiodłem się na całej lini. Piwo jest niedobre. W cenie 1,99zł za bączek (bez kaucji), czyli 3zł za 0,5 litra nie jest absolutnie warte swojej ceny. O wiele lepszy jest mój lokalny bosman czerwony, którego mam za średnio 2,40zł za flaszkę (teraz nawet za 1,99zł w żabce). Noteckie jasne teraz to dosyć podła koncernówka w zawyżonej cenie. A pamiętam jakie było świetne te 3 czy 4 lata temu kiedy je piłem, no normalnie było genialne. Teraz jest bardzo ale to bardzo przeciętne. Wielka szkoda, że browar tak spierniczył to piwo Pozdrawiam.
                            Last edited by amigo007; 03-12-2011, 02:45.

                            Comment

                            • Prusak
                              Senior
                              • 07-2005
                              • 4326

                              No niewątpliwie, bosman czerwony jest rewelacyjny

                              Comment

                              • tadzo
                                Member
                                • 09-2011
                                • 34

                                Rzeczywiscie Bosman czerwony to mega wypas...moze i dalo sie go wypic jakies 15 lat temu -nie bede opisywal skutkow w moim organizmie po tym wspanialym trunku...

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎