Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czarnków, Noteckie Jasne (Pasteryzowane)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Obywatel1978
    Senior
    • 09-2007
    • 281

    A to ciekawe z tym Lidlem A jak u nich z obrotem butelkami - można zdawać jako zwrotne czy traktują jako bezzwrotne?

    Comment

    • chechaouen
      Senior
      • 01-2011
      • 1180

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Obywatel1978 Wyświetlenie odpowiedzi
      A to ciekawe z tym Lidlem A jak u nich z obrotem butelkami - można zdawać jako zwrotne czy traktują jako bezzwrotne?
      A wiesz, że nie wiem? Ale na 95 procent traktują jako bezzwrotne. Zresztą nie kojarzę, żeby w Lidlu kiedykolwiek cała machina kaucji była kiedykolwiek stosowana.

      Comment

      • chechaouen
        Senior
        • 01-2011
        • 1180

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Obywatel1978 Wyświetlenie odpowiedzi
        A to ciekawe z tym Lidlem A jak u nich z obrotem butelkami - można zdawać jako zwrotne czy traktują jako bezzwrotne?
        O, właśnie zauważyłem napis na butelce Noteckiego, że bezzwrotna

        Comment

        • Obywatel1978
          Senior
          • 09-2007
          • 281

          Zastanawiam się, czy takie działanie jest zgodne z prawem. Jeśli producent opisuje opakowanie jako zwrotne to dystrybutor powinien mieć obowiązek zapewnić odbiór opakowań. Do tego jeśli cena wynosi 1,79 wraz z butelką, to jest to cena wręcz śmiesznie niska bo butelki Noteckiego mają dość sporą wartość. To oznacza, że browar interesu na tym nie zrobi...

          Ech, marzą mi się zunifikowane butelki zwrotne dla wszystkich browarów i obowiązek przyjmowania przez wszystkich sprzedawców butelek bez paragonu w ilościach detalicznych.

          Comment

          • darekd
            • 02-2003
            • 12206

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Obywatel1978 Wyświetlenie odpowiedzi
            To oznacza, że browar interesu na tym nie zrobi...
            Klient też.

            Comment

            • chechaouen
              Senior
              • 01-2011
              • 1180

              Napis, że butelka bezzwrotna to wypukłość na butelce - z tyłu i przodu. Czyli cała akcja z bezzwrotnością to nie praktyka dystrybutora. Taki już był zamysł producenta, być może w porozumieniu z Lidlem przed akcją promocyjną, nie wiem
              Sam fakt wprowadzenia browarów z Gontyńca do sprzedaży w Lidlu, a jest to akcja ogólnopolska, na stronie Lidla widać, że to zorganizowana promocja, świadczy o tym, że ten producent liczy na pozyskanie mas. Choć w sumie ciekawe po której stronie była inicjatywa. Czy to Gontyniec (i Fortuna) stara się trafić pod strzechy, czy to bardziej Lidl stara się trafić w niszę, rzucając na pułki piwo z quasilokalnych browarów

              Comment

              • Obywatel1978
                Senior
                • 09-2007
                • 281

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
                Klient też.
                I tego się zawsze najbardziej boję - kiedy producent dobrego towaru chce na siłę zwiększyć sprzedaż poprzez obniżenie ceny, to nie ma siły - musi się to skończyć cięciem kosztów i spadkiem jakości. Wolę, żeby to Noteckie kosztowało ok. 2 zł bez butelki niż żeby browar obniżał ceny i majstrował przy recepturze.

                Comment

                • darekd
                  • 02-2003
                  • 12206

                  Producent dobrego towaru to widać pojęcie względne. Moim zdaniem nie jest nim przedsiębiorstwo Gontyniec. Wisi mi jak kilo kitu czy to piwo będzie kosztowało 1,75 czy 2 zł. W typ przedziale i tak nie ma co "majstrować".

                  Jedyne spostrzeżenie - oto nastąpiła epokowa chwila - synonimem dla określenia piwo regionalne stało się piwo dyskontowe

                  Bezzwrotne bączki z tego co wiem są już od dłuższego czasu i w związku z tym nie są związane z procesem "dyskontyzacji" "prawdziwych piw regionalnych".

                  Comment

                  • adamoo
                    Junior
                    • 02-2011
                    • 1

                    Witam, wczoraj testowałem warkę do 20.12.2012 butelka zwrotna, zakup Real i warka do 20.01.2013 zakup lidl. Zupełnie inne smaki, to z lidla to jakaś pomyłka, posmak słodkawy wręcz "marchewkowy".

                    Comment

                    • Obywatel1978
                      Senior
                      • 09-2007
                      • 281

                      Mam wrażenie, że Noteckie produkują równolegle dwa różne browary. Prawdziwe ma normalną, czerwoną etykietkę a taka ciemno czerwona - prawie brązowa - oznacza że nie mamy do czynienia z właściwym Noteckim.

                      Comment

                      • Pendragon
                        Senior
                        • 03-2006
                        • 13950

                        Skoro Gontyńca o tych samych parametrach robi Witnica, to co za problem dla nich nakleić etykietę Noteckiego.

                        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                        Comment

                        • Obywatel1978
                          Senior
                          • 09-2007
                          • 281

                          O tych samych rzecz jasna na papierze bo w rzeczywistości to mogą być - i są - dwa różne piwa.

                          Comment

                          • YouPeter
                            Senior
                            • 05-2004
                            • 2379

                            Jak widać Noteckie w Lidlach bardzo dobrze się przyjęło, bo w Krakowie (przynajmniej na południu) już wszystko wyprzedane. A Fortuna sobie stoi.
                            Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                            Comment

                            • Samoglow
                              Senior
                              • 07-2007
                              • 606

                              W Gdyni sytuacja identyczna - poszło jak woda. W dodatku to absolutnie nie było Noteckie, tylko znów jakiś przekręt (na 90% Witnica). Głównie było to ewidentnie czuć w Eire, ale i jasne też było podejrzane.
                              Last edited by Samoglow; 13-10-2012, 22:57.

                              Comment

                              • Pendragon
                                Senior
                                • 03-2006
                                • 13950

                                Piłem z Lidla zarówno Gniewosza jasnego i Noteckie. Gniewosz to ewidentnie Witnica, Noteckie było oryginalne. Inny smak, inny kolor.

                                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎