Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czarnków, Noteckie Jasne (Pasteryzowane)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • DariuszSawicki
    Senior
    • 08-2012
    • 2868

    Przeszukując jeden osiedlowy sklep pod kątem mięsa natknąłem się na to piwo.
    Krótki, wzrokowy strzał i stwierdzenie: ze dwa lata nie piłem tego bączka.

    W aromacie wyraźny DMS, bardziej w stylu Ursa niż Antidotum.
    Czyli na pierwszym miejscu kapusta, którą kontruje kukurydza. Na finiszu lekki groszek z Bonduelle.
    Smak jest nie wiadomo jaki, bo piwo jest tak nagazowane, że po pierwszych, powiedzmy, siedmiu łykach tylko bekam, a i czasem pierdzę.
    Po paru minutach dochodzi smak. Jest to woda kukurydziana z dodatkiem CO₂.
    Może trafiłem na trefną warkę (15.06), ale na przynajmniej dwa lata mam rozbrat z tym sympatycznie wyglądającym bączkiem.

    Comment

    • WojciechT
      Senior
      • 09-2012
      • 2546

      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Ciemnozłoty, klarowny. [5]
      Piana: Średniowysoka, średniotrwała, redukuje się do cienkiego kożuszka. [3]
      Zapach: Lekko słodowy, a nawet słodkawy, trochę metalu i skarpety. [2.5]
      Smak: Szczerze mówiąc spodziewałem sie nieco innego. Lepszego. Mocny metal, jakaś zalegająca gorycz, do tego kwaskowatość. [2]
      Wysycenie: Jak na lagera tego typu - za niskie. [4]
      Opakowanie: Nudne, ciemne i ponure. Informacji bardzo mało. Nic ciekawego. [3]
      Uwagi: Fatalne piwo. Warka do 5 października 2010.

      Moja ocena: [2.575]

      Comment

      • Obywatel1978
        Senior
        • 09-2007
        • 281

        Warki do VIII i IX 2014 całkiem przyzwoite. Ostatnio podczas piwnych wieczorów zawsze wypijam ze 2 - 3 bączki Noteckiego z czerwoną nalepką i muszę stanąć w jego obronie. Wiele osób sie ostatnio od niego odwróciło. Również niektóre sklepy przestały je sprowadzać. Tymczasem dla mnie ono smakuje przyzwoicie: duża treściwość i solidna, męska goryczka - czyli znaki rozpoznawcze Noteckiego. Wysycenie tradycyjnie za małe. Butelki zwrotne w zasadzie już tylko w sklepach Real - pozostałe sklepy traktują je jako bezzwrotne. Na zapachu nigdy się za bardzo nie skupiam - tu jest zdecydowany i specyficzny, ale nie jednoznacznie nieprzyjemny. Nie rozumiem nagonki na to piwo.

        Comment

        • zgoda
          Senior
          • 05-2005
          • 3516

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika WojciechT Wyświetlenie odpowiedzi
          Warka do 5 października 2010.
          Oś przeterminował.
          Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

          Comment

          • WojciechT
            Senior
            • 09-2012
            • 2546

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgoda Wyświetlenie odpowiedzi
            Oś przeterminował.
            2014 oczywiście. Mój błąd.

            Comment

            • Rumcais
              Member
              • 01-2014
              • 91

              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Złoty. Odpowiedni. [5]
              Piana: Na początku gęsta i dość wysoka, szybko opada, lekko oblepia szkło. [3.5]
              Zapach: Na początku mocno chmielowe aromaty, następnie uwidacznia się DMS, wraz z zanikiem poprzedniego zapachu. Po jakimś czasie pachnie niczym. [3]
              Smak: Strasznie wodniste, zdecydowanie słodowe w smaku (jeśli wody nie uznać za czynnik dominujący). Kontra goryczkowa bardzo nieśmiała, ilość IBU chyba porównywalna z Sahti. Leciutki DMS i minimalnie mocniejszy diacetyl. Łatwo wchodzi, ale tylko dlatego, że 0,33l. 0,5l byłoby już męczące. [2.5]
              Wysycenie: Za nisko, za nisko... Ponoć piwo ma mieć gaz? Cały gaz zszedł w chwilkę ze szklanki. [2]
              Opakowanie: Bardzo ładna etykieta w stylu retro nalepiona na bączka 0,33. [5]
              Uwagi: Kupione w gnieźnieńskim Piotrze i Pawle.

              Moja ocena: [3]

              Comment

              • Javox
                PremiumUżytkownik
                • 11-2009
                • 6141

                Piana - trochę na starcie a potem tylko obwódka.
                Aromat - estry owocowe, słód.
                Barwa - ciemniejsze złoto.
                Gaz - nie za duży.
                Smak - dość duża goryczka na owocowym słodzie. Goryczka nie znika z ust długi czas. Jest też pewna zbożowość.

                Jakieś to wszystko nie bardzo przyjemne. Miałem wrażenie obecności nuty piwnicznej.
                Attached Files

                Comment

                • Mikko
                  Senior
                  • 12-2008
                  • 583

                  Czy jest jakiś sposób na odróżnienie warek Witnickich od... no właśnie, czy to piwo bywa produkowane jeszcze w Czarnkowie? Jakiś tajny kod kreskowo-kropokwy, czy też na sapera trzeba próbować? Jak nie mydliny to charakterystyczny, ohydny witnicki posmak. Ostatnio to może rok temu trafiłem na warkę przypominającą to piwo sprzed lat (lub zbliżone w smaku).

                  Comment

                  • Obywatel1978
                    Senior
                    • 09-2007
                    • 281

                    Z tego co pamiętam, to gównianą słodycz z Witnicy zwiastowały bezzwrotne butelki i nalepki z wyraźnie jaśniejszą czerwienią. Ale to bylo ze 2 lata temu, kiedy Noteckie gościło w Lidlu. Później już nigdzie nie trafiły mi sie witnickie szczyny.

                    Comment

                    • Samoglow
                      Senior
                      • 07-2007
                      • 606

                      Poza tym teraz są nowe etykiety . Sam byłem w Czarnkowie w tym roku i kupowałem w sklepie firmowym miejscowe piwo, także z całą pewnością robią go tam

                      Comment

                      • zgoda
                        Senior
                        • 05-2005
                        • 3516

                        Miejscowe bo tak ci w sklepie pani powiedziała? Teraz niestety taki "dowód" to jest nic nie wart.
                        Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                        Comment

                        • Mikko
                          Senior
                          • 12-2008
                          • 583

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Obywatel1978 Wyświetlenie odpowiedzi
                          ...gównianą słodycz z Witnicy...
                          Piękne określenie Długo się kiedyś głowiłem jak nazwać ten charakterystyczny posmak a to było takie proste

                          Comment

                          • Jimmy_jb
                            • 11-2005
                            • 911

                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Ciemne złoto, klarowne. [5]
                            Piana: Średnio obfita i średnio trwała, nie wytrzymała do końca. [3]
                            Zapach: Średnio intensywny, przede wszystkim słodowy. Wyczuwalny alkohol i lekki aromat miodu. [3]
                            Smak: Mocny, piwo trochę ciężkie w piciu. Przede wszystkim mocno słodowy z wyczuwalnym alkoholem, lekka nutka chlebowa, trochę miodu i karmelu. Goryczka średnia. Gdzieś w tle chmielowa trawiastość, natomiast trochę intensywniej wyczuwalna metaliczność. Jak na jasną dwunastkę to bardzo intensywny smak. Balans przesunięty zdecydowanie w stronę słodu. [3]
                            Wysycenie: W moim odczuciu trochę za niskie ale pasuje do ogólnego profilu piwa. Tylko że gdyby było wyższe to piłoby się przyjemniej. [3]
                            Opakowanie: Bączek 0,33l, etykieta prosta, wręcz prostacka. Wszystkie informacje podane. [3]
                            Uwagi: Niezłe a dla amatorów piw mocno słodowych nawet dobre. Kojarzy mi się trochę z marcowym ale ma wyczuwalne nuty miodowe i alkoholowe co trochę przeszkadza. Jak piłem kilka lat temu to było lepsze, bardziej chlebowo-zbożowe i zdecydowanie lżejsze w odczuciu.

                            Moja ocena: [3.1]
                            Mona Browar Prywatny, Pruszcz Gdański Słoneczna

                            Comment

                            • Javox
                              PremiumUżytkownik
                              • 11-2009
                              • 6141

                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Ciemniejszy bursztyn. [3.5]
                              Piana: Na początku większa ale za nie długo mamy cienką warstewkę i trochę na lejsingu szkle. [3]
                              Zapach: Dość przyswajalna: owocowość i słód. [3.5]
                              Smak: Trochę słodkawe, jest goryczka i inne smaki piwne. Piwo zmierza ku piwnicy ale w znośnym stopniu. W sumie raczej pozytyw. [3.5]
                              Wysycenie: nie za wysokie, może być. [3.5]
                              Opakowanie: Bączek z unowocześnioną etykietą. Wolałem starą wersję. [3.5]
                              Uwagi: Piwo nie wybija się poza przeciętność ale niektóre piwa nie mogą i tego osiągnąć więc nie jest bardzo źle. Ogólna /moja/ ocena to 5/10.

                              Moja ocena: [3.45]
                              Attached Files
                              Last edited by Javox; 02-02-2015, 15:51.

                              Comment

                              • Pendragon
                                Senior
                                • 03-2006
                                • 13950

                                Piję piwo z datą 15.05.2015 i jest całkiem dobrze. Mam wrażenie, że smakuje jak przed laty, zatem wygląda na wypust z Czarnkowa. Gdyby w Kamionce na nowym sprzęcie udało się im odtworzyć ten sam smak, to byliby geniuszami. Witnicą też nie zalatuje. Zatem Czarnków chyba wciąż dycha.
                                Jest podany pełen skład (no bez drożdży) i brak tutaj elementów niesłodowanych, zatem kukurydzy chyba już nie sypią
                                Last edited by Pendragon; 10-02-2015, 19:40.

                                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎