Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sulimar, Cornelius Weizen Bier

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • CyboRKg
    Senior
    • 04-2010
    • 593

    Wlasnie pije je po raz pierwszy... Kupilem dzis za 3,80zl, swiezutkie - data waznosci 25.09.2010.
    O niebo lepsze niz Frater z KP i Okocim pszeniczny. Niemal tak dobry jak Franciszkaner, a zdecydowanie wygrywa cena. Niestety IMHO do Paulanera mu brakuje...
    "Jedno pivo ne vadi!"
    "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

    Comment


    • Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika marecki12 Wyświetlenie odpowiedzi
      To piwo było zawsze mętne, a teraz partia z datą do spożycia 4.08.2010 jakaś taka
      klarowna
      W porównaniu do ciechana pszenicznego, owe piwo nie zostawia osadu na dnie butelki, oraz zastanawia mnie brak pasteryzacji bo ma aż 5 miechów do przodu.

      Comment

      • abernacka
        Senior
        • 12-2003
        • 10838

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika BonJovi Wyświetlenie odpowiedzi
        (...) oraz zastanawia mnie brak pasteryzacji bo ma aż 5 miechów do przodu.
        Prawdę mówiąc nie wiem co w tym jest takiego dziwnego. W piwe tym jest zastosowana wtórna fermentacja w butelce.
        Last edited by abernacka; 19-04-2010, 19:46.
        Piwna turystyka według abernackiego

        Comment

        • docent
          Senior
          • 10-2002
          • 5205

          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Złoty, mętny. [5]
          Piana: Drobna ale zdecydowanie zbyt skromna jak na hefeweizena. Po kilku minutach pozostaje jedynie obrączka. [3]
          Zapach: Banan i goździki czyli tak jak w pszenicy być powinno. Oprócz tego wyczuwalna lekka słodowość. [4.5]
          Smak: Jest dobra kwaskowość, czuć pełnię w smaku. Trochę brakuje mi tu orzeźwienia, piwo ma zbyt mocno zaznaczoną słodowość. [4]
          Wysycenie: Optymalne. [5]
          Opakowanie: Kolorystyka i stylistyka ok, ale irytuje mnie określenie o 'Złocie bawarskich piwowarów'. Wiem, że powstało w czasach kiedy można było mieć wątpliwości co do jakości piw z Piotrkowa ale obecnie można byłoby już to zmienić. [4.5]
          Uwagi: Solidna pszenica. Zauważyłem, że ostatnio dość słabo dostępna w porównaniu z wysypem nowych Corneliusów.

          Moja ocena: [4.2]
          Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
          Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
          Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
          Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

          Comment

          • Tapir
            Senior
            • 10-2009
            • 730

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
            Zauważyłem, że ostatnio dość słabo dostępna w porównaniu z wysypem nowych Corneliusów.[/url]][/FONT]
            miałem niedawno napisać to samo W Leclerc'u ostatni nie da się go trafić.
            IMO najlepsze piwo pod marką Cornelius - solidna, stylowa pszenica. Może nie przejadę za tym piwem pól miasta ale jak spotkam w rozsądnej cenie (ok 4zł.) to zazwyczaj biorę.
            Last edited by Tapir; 02-05-2010, 23:31.
            Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

            Comment

            • Ram
              Member
              • 01-2010
              • 40

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika marecki12 Wyświetlenie odpowiedzi
              To piwo było zawsze mętne, a teraz partia z datą do spożycia 4.08.2010 jakaś taka
              klarowna
              Odkąd piwo weszło do Tesco (może to przypadek), też zauważyłem większą klarowność i jakby mniej treściwe od wcześniejszych warek

              Comment

              • GaryFisher
                Senior
                • 10-2009
                • 739

                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Pomarańczowy, dużo ciemniejszy niż standardowy pszeniczniak. [4.5]
                Piana: Nie za wysoka jak na pszenicę i szybko opada. Cienka firanka zostaje gdzieś do połowy szkła. [3.5]
                Zapach: Banany przeważają nad goździkami. Czuć też
                wyraźnie słód jęczmienny. [3.5]
                Smak: Poza goździkami i bananami, które w smaku jednak są mniej wyraźne niż w zapachu w tle wyraźnie ujawnia się jęczmień. Końcówka chlebowa z nawet solidną goryczką jak na pszenicę. Czuć też lekką kwaskowość i alkohol. Całość sprawia może wrażenie lekko rozwodnionego ale pije się je ze smakiem. [3.5]
                Wysycenie: Trochę za niskie, podkreśla wrażenie wodnistości. [3]
                Opakowanie: Prawie niemiecki styl, trochę chyba do dopracowania. Podano zawartość ekstraktu. Kapsel dedykowany. [4]
                Uwagi: Kupione w: Carrefour Dw. W-Wa Wileńska
                Data ważn.: 01.10.2010
                Jak na polskie warunki całkiem nieźle wypada ta pszenica. Jednak pszenica to pszenica i trochę za dużo tego jęczmienia niestety. A ceny nie pamiętam ale zdaje się, że jak na warszawski rynek była nawet konkurencyjna więc może do niego wrócę.

                Moja ocena: [3.55]
                Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem

                Comment

                • Pogoniarz
                  † 1971-2015 Piwosz w Raju
                  • 02-2003
                  • 7971

                  Ja trafiłem z datą przydatności 21.10.2010 i jak dla mnie oprócz wspaniałej piany i dosyć wyraźnym bananowym zapachem i miłą dla oka pomarańczową barwą nie powala na kolana.Mało gazu i w smaku mało treściwe, jest zbyt wodniste, to jakby 10, a nie 12.5.
                  Muszę poczekać na kolejną warkę.


                  Prawie jak Piwo
                  SZCZECIN

                  Comment

                  • panoramix84
                    Junior
                    • 02-2009
                    • 6

                    Sulimar jak im się chce, umie robić naprawdę niezłe piwa...Ogólnie Cornelius pszeniczny to mój faworyt jeśli chodzi o w miarę łatwo dostępne (i tanie) pszenice na naszym skromnym rynku. Pijam je dosyć często i zazwyczaj bardzo mi smakuje, jednak jakoś nigdy nie mogłem się zebrać, żeby napisać o nim z 2 słowa. Teraz nastał ten moment i już chciałem jak zwykle pochwalić bo naprawdę bardzo lubię te piwo, jednak butelka która akurat mi się trafiła tym razem, z data przydatności 25.09.10 jest jakaś wyjątkowo mało treściwa, powiedziałbym wręcz, że wodnista. W ogóle zauważyłem , że to chyba największy mankament browaru Sulimar, że maja problemy z utrzymaniem powtarzalności smaku w kolejnych warkach swoich wyrobów. Tak więc...obecnie pity Cornelius jest średni , jednak mając na uwadze wcześniejsze bardzo satysfakcjonujące spotkania z tym piwem nadal gorąco polecam i radze się nie zrażać po 1 razie w przypadku jakby trafiła się akurat gorsza partia.

                    Comment

                    • Christof
                      Senior
                      • 04-2009
                      • 128

                      Czy zauważyliście, że po premierze nowych Corneliusów zmieniła się treść kontretykiety Weizena? Zniknęła informacja o niepasteryzacji piwa i o fermentacji w butelce. Również osadu drożdży jest obecnie bardzo malutko, w porównaniu np. do warek z czerwca 2009 roku, które ostatnio dopijałem.
                      Oczywiście na etykiecie pozostał napis niepasteryzowane, ale ta zmiana kontry bardzo mnie niepokoi. Obym był złym prorokiem.

                      Comment

                      • funky83
                        Senior
                        • 07-2009
                        • 136

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Christof Wyświetlenie odpowiedzi
                        Czy zauważyliście, że po premierze nowych Corneliusów zmieniła się treść kontretykiety Weizena? Zniknęła informacja o niepasteryzacji piwa i o fermentacji w butelce. Również osadu drożdży jest obecnie bardzo malutko, w porównaniu np. do warek z czerwca 2009 roku, które ostatnio dopijałem.
                        Coś niestety jest na rzeczy. piłem ostatnio i mam podobne spostrzeżenia. W smaku przebija się zbyt dużo niezbyt przyjemnego kwasku. Sulimar chyba zaczyna odcinać kupony od swojego najlepszego piwa...

                        Comment

                        • celtyk87
                          Senior
                          • 11-2008
                          • 208

                          Wreszcie udało mi się upolować ta legendarna pszenice. Nabyłem ja w okolicznym sklepie za 4zl. W smaku jest naprawdę doba nie to co okocim pszeniczny. Czuć głębie smaku i prawdziwy miód.

                          Comment

                          • docent
                            Senior
                            • 10-2002
                            • 5205

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika celtyk87 Wyświetlenie odpowiedzi
                            Wreszcie udało mi się upolować ta legendarna pszenice. Nabyłem ja w okolicznym sklepie za 4zl. W smaku jest naprawdę doba nie to co okocim pszeniczny. Czuć głębie smaku i prawdziwy miód.
                            Miód To może to ten Hönig Weizen?
                            Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                            Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                            Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                            Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                            Comment

                            • celtyk87
                              Senior
                              • 11-2008
                              • 208

                              Nie pije pszenice, może to tylko moje odczucia

                              Comment


                              • nie dziwie ci się, ostanio kupiłem sobie to piwko i przy 35 stopniowym upale miało posmak słodyczy miodowej. Nie wiem czy to od temperatury czy po prostu taka partia. Wcześniej tak nie było, a pije je dość regularnie.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎